Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ti Latisa ko malo dete!
Uradila si divnu stvar, pre svega si im omogucila da se rode i za pocetak odrastaju u sigurnom okruzenju, nisi to trazila - bas te snaslo, i dala si svoj maksimum.
Od starta si znala da nemas uslove za drzanje, ne vise nego ni jednog maceta, sad im je doslo vreme da za nove i nadamo se trajne vlasnike, i to je to.
Sve i da si bila u mogucnosti da ih sve zadrzis, znaci njih 4-5, sta bi radila da uz njih u kuci nadjes ispred kontejnera bacenu kutiju punu macica? Da li bi okrenula glavu ?
Mi trenutno u kuci imamo 4 dvomesecna maceta (uz nasih 5 persijanera :) ) koje smo pre 7 nedelja nasli u ZEMBILU u vrticu bgd naselja "Brace Jerkovic", i narednih dana naravno da cemo ih izdeliti. To nam je drugi nadjen "paket" u ovoj kalendarskoj godini, i verovatno nije i poslednji :(
Ali koliko god da su slatki, koliko god da su razliciti i uz nas i nevaspitani :p (jer ih mi naucimo samo idenju u posip, a sve drugo je dozvoljeno, ono sto veci deo novih vlasnika nece tolerisati), nema govora da neko ostane.. Ne zbog rasnih macaka, vec ne zelim da dozivim da nam kuca bude toliko prebukirana mackama da jednog dana moram da okrenem glavu i ostavim baceno leglo da ugine, jer ih vise nemam gde.
Budi ponosna na sebe, ucinila si divno delo, savest neka ti bude mirna, a za ono "nikad vise".......ma to ti se tako samo sad cini jer si neiskusna i pesma te ponela :) , al bezmalo da sam sigurna da je i kod tebe "igranka tek pocela" :p
Ostaj spokojna, jer malisani uzivaju sigurno!

Pa kaze mi decko da je ceo put (200 km) prespavao u krilu. I, sve znam, i u pravu si, i pisem a suze mi same idu. Ne znam kako da objasnim koliko mi je prazno ovde sad. Uopste ne znam kako da objasnim koliko mi nedostaju
 
Kod nas je zavladalo primirje. Celo popodne su prespavali, sad se drze na odstojanju od metar ali se ne biju. Ona je juce bila namrstena ceo dan. Gledamo mi, nesto nam je lepsa danas i onda ukapiramo da je juce bila namrstena. Cudo jedno. Tako i macan ima dane kad ustane mrzovoljan i mrsti se.
 
Nije bolje. Ni malo. Jutros sam spremila hranu, ladno, pa sam se setila da ih nema. Dobro prodjose zivotinje ispred zgrade. I i dalje placem. Msm, rodili su se pored mene, a sad ih nema da se motaju oko nogu. Ne verujem da bi mi bilo toliko tesko da sam ih nasla negde.
 
Poslednja izmena:
verujem da ti je jako tesko sad, ja sam se za macka vezala za 3 dana i pocela da placam kad sam se setila da ce morati da ode, a kamoli ti koja si ih gledala od rodjenja, ali bice bolje, vratices se polako u normalu i bices srecna kad pomislis kako je njima lepo u novim domovima x)
sto se tice onog "nikad vise", to sam i ja rekla, pa sam juce ponovo htela da uzmem da pricuvam macice par dana, ali nisam mogla jer zahtevaju poseban tretman, pa bi moja baba posizela i sigurno bi trazila da ih odmah vratim :S
 
Jao i ja imam problem sa vezanošću.
Evo, pustila sam mačke da se šetaju... sada idu i vraćaju se kada žele..ali ja ne prestajem da strepim da im se nešto ne desi, ili da neće znati da se vrate, ili da će da nalete na nekog agresivnog vikendaša ili psa....
 
Malopre me probudila komšinica, maca joj je nestala pre 7 dana, juče su je našli i bila je super, sada me panično pozvala i kaže da joj je jedno oko crveno, kao krvavo. Zna li neko o čemu je reč, ja nemam to iskustvo, odgovorite mi molim vas, biću ovde još sat vremena, ali sada idem do nje.
 
Dobro je da si otisla do nje, da vidis da li je u pitanju samo oko ili ne valja jos stogod.
Vec je ponoc, za par sati ce proraditi ordinacije, a ako ostavlja utisak da je zivotno ugrozena skoro svaka ordinacija koja ima sajt u Beogradu ima i telefon za hitne slucajeve.
Moje komsije su pre par meseci u 2h ujutro zvali za povredjenu macku i odmah su je operisali.
Ajd valjda je ipak samo u nekom macijem obracunu ogrebana.
Javljaj sta se zbiva :(
 
Sad sam došla.Macu su pre 3 meseca pronašli zaključanu u podrumu, spasili smo je zajedno i otad je kod njih, mislim da je bila stara oko mesec dana, i nije izlazila napolje.Pobegla je kad se useljavao podstanar, nije dugo bila napolju.Kad sam je mazila, nosić joj je bio vlažan, živahna je, malo još uplašena, naravno ubuvarila se, kažu da je ručkila normalno i pila veliku količinu vode, ali desno oko je skroz crveno.Nadam se da nije ništa ozbiljno, pozvaću ih da im kažem za kapi.Hvala što ste mi brzo javili.
 
O
Je li maca vakcinisana? Moguce je da je napolju zakacila herpes virus, dobijaju ga i vakcinisane macke ali su simptomi blazi nego kod nevakcinisanih, tako da mozda kod nje prodje sa crvenim okom i ne predje u nesto ozbiljnije.

Otkud mila vakcinisana,pa izvukli smo je iz podruma, pritom oni ljudi nisu hteli mačku, nego nisu mogli da je ostave.Koji su simptomi
 
Obicno se vakcinisu sa dva meseca starosti a revakcinisu sa tri, zato sam mislila da su je vakcinisali. Pa osim sto su crvene oci i suze, macka kija, curi joj nos, moze da dobije i upalu pluca. Ali ako nije vakcinisana a nema sve ove simptome onda najverovatnije nije to, herpes bi bio ozbiljniji kod nevakcinisanog maceta.
 
Jao i ja imam problem sa vezanošću.
Evo, pustila sam mačke da se šetaju... sada idu i vraćaju se kada žele..ali ja ne prestajem da strepim da im se nešto ne desi, ili da neće znati da se vrate, ili da će da nalete na nekog agresivnog vikendaša ili psa....

Ja se pojedoh živa zbog Mirka, kad noćim tamo, pustim pse, oni mu ne bi ništa, ali imam idiote od komšija koji su dužni i ružni, pre neku noć su im dolazili uterivači. Ali stvarno noć, posle ponoći. I tako ti besni uterivači ne gledaju kuda voze, mogli bi da satru točkovima i Mirka i njegovu stariju sestru i njene bebe i onog tigrastog mačka što ide tamo da mlati Mirka i udvara se sestri, i pse (puštam ih iz malog dvorišta kad noćim tamo), ma ceo "stočni fond" mi je na udaru zbog idiota. :( Stvarno moramo da se ogradimo što pre.

Malopre me probudila komšinica, maca joj je nestala pre 7 dana, juče su je našli i bila je super, sada me panično pozvala i kaže da joj je jedno oko crveno, kao krvavo. Zna li neko o čemu je reč, ja nemam to iskustvo, odgovorite mi molim vas, biću ovde još sat vremena, ali sada idem do nje.

Kako je maci oko, je li bolje?

Biće sve uredu sa okom.....ali nek vakcinušu ako mogu zbog drugih težih bolesti......preporučijem.....

Potpisujem.
 
Nisam mogla da odem do njih, jer sam žurila na posao-uspavala sam se naravno- znam samo da su odmah jutros kupili kapi, javiću vam večeras.Što se tiče vakcinacije, uradiće to sigurno, samo zavisi od novca kada, jer je žena samohrana majka sa 4-ro dece i nema stalan posao.
 
Ja se pojedoh živa zbog Mirka, kad noćim tamo, pustim pse, oni mu ne bi ništa, ali imam idiote od komšija koji su dužni i ružni, pre neku noć su im dolazili uterivači. Ali stvarno noć, posle ponoći. I tako ti besni uterivači ne gledaju kuda voze, mogli bi da satru točkovima i Mirka i njegovu stariju sestru i njene bebe i onog tigrastog mačka što ide tamo da mlati Mirka i udvara se sestri, i pse (puštam ih iz malog dvorišta kad noćim tamo), ma ceo "stočni fond" mi je na udaru zbog idiota. :( Stvarno moramo da se ogradimo što pre.

Ne bih da te obeshrabrujem, al znas i sama, kolko je njima problem da preskoce ogradu. Il se provuku negde. Kad pogledas, mozda ce im ograda biti zanimljiva za veranje. A idiotske komsijske komentare sam i sama dozivljavala, samo sam naucila da mi ne prirastu srcu i ne nerviraju me. Stoka je daleko bolja od nekih ljudi. I korisnija.
 
Poslednja izmena:
Ne bih da te obeshrabrujem, al znas i sama, kolko je njima problem da preskoce ogradu. Il se provuku negde. Kad pogledas, mozda ce im ograda biti zanimljiva za veranje. A idiotske komsijske komentare sam i sama dozivljavala, samo sam naucila da mi ne prirastu srcu i ne nerviraju me. Stoka je daleko bolja od nekih ljudi. I korisnija.

Najviše me od svega brinu točkovi tih idiota, majka i brat iz legla su mu stradali pod točkovima. Opet, smatram ga srećnim mačkom jer živi kako njemu odgovara a čini mi se da zna da se čuva, ne jednom sam ga skidala sa oraha i nosila gde je krenuo zbog i najmanjeg sukoba sa psima. :lol:
 
Najviše me od svega brinu točkovi tih idiota, majka i brat iz legla su mu stradali pod točkovima. Opet, smatram ga srećnim mačkom jer živi kako njemu odgovara a čini mi se da zna da se čuva, ne jednom sam ga skidala sa oraha i nosila gde je krenuo zbog i najmanjeg sukoba sa psima. :lol:

Pa realno, kakva ograda bi trebala da bude da spreci macku da iskoci napolje. Neka betonska od 3 m, ko na zatvorima? A te komsije su ti kreteni jednaki mojim bivsim komsijama. Doduse, bar im ne stavljaju staklo u meso da umiru u mukama (imala sam i te momente), nit im daju kerozin (ovde pricam o mom keru u zagradjenom dvoristu, prebacili u box, a usput svim ostalim zivotinjama u kraju su posejali isti). Ako te tesi, bar ne rade takve stvari. Ne znam sta da ti kazem, sem da ne razumem takve ljude. Evo, ako moze nesto veselije, zvala me je zena kojoj sam dala 2 maceta da me obavesti da su dobro (valjda joj zao sto sam plakala). I 3-ce je Ok, uvalilo se na krevet sa roditeljima mog decka. Sad mi je malo lakse. Razmisljam da sterilisem macku, al bas mi tuga. Tu je, kod mene, al vise kuka da izadje napolje. O5 dolazi kolko da jede, malo odspava, i to je to, odma trci pred vrata i hoce napolje. Njih ne trazi uopste
 
Pa realno, kakva ograda bi trebala da bude da spreci macku da iskoci napolje. Neka betonska od 3 m, ko na zatvorima?

A sto betonska, pa nece macke da progrizu drvo ili celicnu mrezu :lol:

Macke mogu da skoce direktno na vrh ograde samo do odredjene visine (koja nije narocito velika), za sve preko toga one se na neki nacin uspuzu uz ogradu. Znaci kada bi se na vrh ograde stavila horizontalna zica koja bi macku zaustavila u tom puzanju ona ne bi mogla da preskoci ogradu.

95sosx.png


mkewk7.png


Meni je ovo sasvim normalno resenje, kada imas psa onda stavis takvu ogradu koju pas ne moze da preskoci, kada imas macku onda valjda treba da stavis ogradu koju macka ne moze da preskoci. Ne znam nijednog vlasnika psa koji misli da je OK pustiti psa da luta po kraju umesto zatvoriti ga u dvoriste iz kog ne moze da izadje, stvarno ne znam zasto vlasnici macaka razmisljaju drugacije.
 
Уз жичане ће свакако да се попну, осим ако немају неки нагиб или непремостиву препреку.
Мој мачор се пентра уз мрежу за комарце на вратима терасе. Нисмо оградили терасу, то би било већ стављање у кавез,али га ни не пуштамо напоље ако није под нечијим надзором. За ове дворишне мачке, просто ми не изгледа реално да је потпуно изолујете да не може никако да одшета..маца ће увек да нађе пут, ако жели ;)
 
Pa realno, kakva ograda bi trebala da bude da spreci macku da iskoci napolje. Neka betonska od 3 m, ko na zatvorima? A te komsije su ti kreteni jednaki mojim bivsim komsijama. Doduse, bar im ne stavljaju staklo u meso da umiru u mukama (imala sam i te momente), nit im daju kerozin (ovde pricam o mom keru u zagradjenom dvoristu, prebacili u box, a usput svim ostalim zivotinjama u kraju su posejali isti). Ako te tesi, bar ne rade takve stvari. Ne znam sta da ti kazem, sem da ne razumem takve ljude. Evo, ako moze nesto veselije, zvala me je zena kojoj sam dala 2 maceta da me obavesti da su dobro (valjda joj zao sto sam plakala). I 3-ce je Ok, uvalilo se na krevet sa roditeljima mog decka. Sad mi je malo lakse. Razmisljam da sterilisem macku, al bas mi tuga. Tu je, kod mene, al vise kuka da izadje napolje. O5 dolazi kolko da jede, malo odspava, i to je to, odma trci pred vrata i hoce napolje. Njih ne trazi uopste

Mog Bilija je otrovao prvi komsija zbog golubova. PD je dala dobre predloge za ogradu, ova gornja od pletene zice mi deluje realno, samo sa jednim ovim zakrivljenjem manje, ali kod mene je problem sto macku delim sa komsijama, kod njih je i rodjen i ugrozen je jedino na putu, kad prelazi od njih do nas i nazad. Ovako, kad postavim ogradu ka putu, dovoljnu za pse, on bi mogao samo da preskoci onu izmedju njih i nas, pod uslovom da se konacno sprijatelji sa psima, posto oni sa njim bi kad im ja naredim. :mrgreen:
 
Samo da vam javim da je maca odlično,stavili su joj kapi jutros i malopre dok sam bila kod njih.Crvenilo iz oka se polako povlači i izgleda mnogo bolje nego juče.Razigrana je i vesela, čak me je i gricnula za prst dok smo se mazile
 
Pa realno, kakva ograda bi trebala da bude da spreci macku da iskoci napolje. Neka betonska od 3 m, ko na zatvorima? A te komsije su ti kreteni jednaki mojim bivsim komsijama. Doduse, bar im ne stavljaju staklo u meso da umiru u mukama (imala sam i te momente), nit im daju kerozin (ovde pricam o mom keru u zagradjenom dvoristu, prebacili u box, a usput svim ostalim zivotinjama u kraju su posejali isti). Ako te tesi, bar ne rade takve stvari. Ne znam sta da ti kazem, sem da ne razumem takve ljude. Evo, ako moze nesto veselije, zvala me je zena kojoj sam dala 2 maceta da me obavesti da su dobro (valjda joj zao sto sam plakala). I 3-ce je Ok, uvalilo se na krevet sa roditeljima mog decka. Sad mi je malo lakse. Razmisljam da sterilisem macku, al bas mi tuga. Tu je, kod mene, al vise kuka da izadje napolje. O5 dolazi kolko da jede, malo odspava, i to je to, odma trci pred vrata i hoce napolje. Njih ne trazi uopste
Pa Latisa, sad tek vidim ovaj tvoj post, i sve ocu da te pitam al nikako, sta je sa mamom macom.
Znaci, tu je :)
nadam se da ipak nisi pobacala one "jorgancice i cebenca" od prethodnih malisana, jer s obzirom da oni imaju oko 3 meseca, realno bi bilo da su novi vec na putu :p
Moje se zenke posle macenja teraju ponovo kad macici imaju 6-10 nedelja.
Al mozda su ove moje neke vanredne uspaljenice :p
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top