Sutra protest Taksista ispred zgrade vlade zbog namere Tadica da ih fiskalizuje

Neka sad pokaže naša vlast da su ozbiljni i odgovorni. Neka primene zakon i rasteraju taksiste. Neka ih pohapse i ukinu im dozvole za rad, ako treba. Dokle ovakva samovolja i rasulo, svako radi šta hoće, ne poštuje se zakon a trpimo svi mi.
Ako je rečeno da moraju da uvedu fiskalne račune, onda moraju i tačka. Neće više moći jedan da mi naplati 600 din, a drugi za istu vožnju da mi traži 1600 din.
Ako je rešeno da moraju da imaju Euro 3 ili 4, neka ulože u biznis i nabave takva vozila. Ne želim da mi dođe taksista sa stojadinom ili ladom. To neću da platim.
Ako jedan broj taksista može da ulaže u svoje vozilo, moraju i drugi ili neka izgube dozvolu za rad.
Naravno da postoji i druga strana medalje. Ista ta vlast koja traži određene stvari, mora da im omogući neke uslove za ostvarenje toga šta im traži.
 
Neka sad pokaže naša vlast da su ozbiljni i odgovorni. Neka primene zakon i rasteraju taksiste. Neka ih pohapse i ukinu im dozvole za rad, ako treba. Dokle ovakva samovolja i rasulo, svako radi šta hoće, ne poštuje se zakon a trpimo svi mi.
Ako je rečeno da moraju da uvedu fiskalne račune, onda moraju i tačka. Neće više moći jedan da mi naplati 600 din, a drugi za istu vožnju da mi traži 1600 din.
Ako je rešeno da moraju da imaju Euro 3 ili 4, neka ulože u biznis i nabave takva vozila. Ne želim da mi dođe taksista sa stojadinom ili ladom. To neću da platim.
Ako jedan broj taksista može da ulaže u svoje vozilo, moraju i drugi ili neka izgube dozvolu za rad.
Naravno da postoji i druga strana medalje. Ista ta vlast koja traži određene stvari, mora da im omogući neke uslove za ostvarenje toga šta im traži.

Dobar predlog.
Uostalom, jer ukinuta Uredba o zabrani javnih okupljanja?
To važi i za studente i za sve, pa i taksiste.
 
Ja bih uvela fiskalne kase i pijacarima. E, onda nema lazi, nema prevare. Ovako samo gledaju kako da me zavrnu, pa vise ni ne kupujem tamo, nego u megamarketima gdje je sve kvalitetnije i jeftinije. Plus sto se leti ne kuvam, a zimi ne smrzavam.
Secam se kako me je jedan taxista, pre nekoliko godina, oderao. Za istu marsrutu sutradan sam platila skoro 5 puta manje. Slicno je prosao i moj tata, ali nije hteo da mu da toliko, pa su se posvadjali, ovaj hteo da ga bije.
 
Ja, Nevenaa, inace glasac DS-a ovim putem obecavam da ako danas ne rasteraju ovu bagru od taxista i ako im dozvole da danima blokiraju grad ili, ne daj Boze, ispune im nebulozne zahteve, vise NIKADA u svom zivotu necu na izborima zaokruziti DS ili bilo koju koaliciju koja sadrzi i ovu stranku.
Jer mi ne treba SONJAVA vlada. Koju ucenjuju raznorazna udruzenja i neradnici, a ona pada na ucene. Dokle?
 
Neka sad pokaže naša vlast da su ozbiljni i odgovorni. Neka primene zakon i rasteraju taksiste. Neka ih pohapse i ukinu im dozvole za rad, ako treba. Dokle ovakva samovolja i rasulo, svako radi šta hoće, ne poštuje se zakon a trpimo svi mi.
Ako je rečeno da moraju da uvedu fiskalne račune, onda moraju i tačka. Neće više moći jedan da mi naplati 600 din, a drugi za istu vožnju da mi traži 1600 din.
Ako je rešeno da moraju da imaju Euro 3 ili 4, neka ulože u biznis i nabave takva vozila. Ne želim da mi dođe taksista sa stojadinom ili ladom. To neću da platim.
Ako jedan broj taksista može da ulaže u svoje vozilo, moraju i drugi ili neka izgube dozvolu za rad.
Naravno da postoji i druga strana medalje. Ista ta vlast koja traži određene stvari, mora da im omogući neke uslove za ostvarenje toga šta im traži.

pa odakle nekom taksisti iz vladicinog hana i ivanjice pare da poplaca ove sve tadiceve rekete i namete?

treba da placa 200 evra mesecno samo tadicu pausalni porez + fiskalna kasa + pdv pa placa clanstvo u taksi udruzenju pa gde je tu odrzavanje automobila i ostalo?

pa za sta ti ljudi da rade ? za dzabe

svi ovde navode beogradske taksiste kao primer a zaboravljaju taksiste u 95% ostatka srbije koji rade za jako male pare realno.

primera u kraljevu ih ima vise od kusih pasa na svakom cosku u gradu po 10 . a vozi te 10 km za 250 dinara

i sad im tadic uvodi ove rekete dodatne.

imaju pravo ljudi na protest. dosta je bilo ove lopovske vlasti.
 
Tihi

jel ti drago sto ce se narod muciti

a "hriscanine'??
koji si ti sebicni zlobnik, nemam reci

pa ti predji na kosmaj i neces se muciti.

drago mi je sto se narod dize protiv tadicevog rezima. extra mi je drago.

a narod ko i uvek je u svemu tome kolateralna steta. mada to nije neka steta, sobzirom da je taj narod dao tadicu vlast da radi to sto radi.
 
sta se desava u centru beograda?

vidim da su blokirani centri u 20 vecih gradova srbije

protest SE SIRI :

retard.jpg
 
Ovo nije protest,ovo je glupost! Svi u drzavi cemo da placamo porez,a on ce da mi naplacuje kilometar 100 dinara i fiskalna kasa mu ne treba,i dokaz uopste nema da me je vozio,znaci ja kazem 200 on 1000 i? Jer ako ne ispune zahteve minimalne ili maximalne cene(sta vec),oni ce da strajkuju.. ZASTO bih se ja bunio ako moja jabuka kosta 20 dinara a kolegina 10? Naravno da ce kod njega da kupuju. Stvarno ne razumem:think: :zimag:
 
Ovo nije protest,ovo je glupost! Svi u drzavi cemo da placamo porez,a on ce da mi naplacuje kilometar 100 dinara i fiskalna kasa mu ne treba,i dokaz uopste nema da me je vozio,znaci ja kazem 200 on 1000 i? Jer ako ne ispune zahteve minimalne ili maximalne cene(sta vec),oni ce da strajkuju.. ZASTO bih se ja bunio ako moja jabuka kosta 20 dinara a kolegina 10? Naravno da ce kod njega da kupuju. Stvarno ne razumem:think: :zimag:

taksisti vec placaju pausalni porez od 12.000 mesecno svi - a ovo im je samo jos jedan dodatni harac. Sto tadic nije ukinuo taj pausalac pa uveo samo PDV i fiskalnu kasu nego da placaju i pausalac + pdv i fiskalnu ?
 
pa odakle nekom taksisti iz vladicinog hana i ivanjice pare da poplaca ove sve tadiceve rekete i namete?

treba da placa 200 evra mesecno samo tadicu pausalni porez + fiskalna kasa + pdv pa placa clanstvo u taksi udruzenju pa gde je tu odrzavanje automobila i ostalo?

pa za sta ti ljudi da rade ? za dzabe

svi ovde navode beogradske taksiste kao primer a zaboravljaju taksiste u 95% ostatka srbije koji rade za jako male pare realno.

primera u kraljevu ih ima vise od kusih pasa na svakom cosku u gradu po 10 . a vozi te 10 km za 250 dinara

i sad im tadic uvodi ove rekete dodatne.

imaju pravo ljudi na protest. dosta je bilo ove lopovske vlasti.

Tihi, pa sam si dao odgovor z:)
Neka bude manje taksista u Kraljevu (ili nekom drugom gradu) i neka ostanu samo oni koji imaju savremene automobile. Pa neka oni naplaćuju cenu istu kao i u Beogradu. Ne vidim zašto je problem imati iste cene, kad ih imamo i za sve ostalo što plaćamo državi?
Konkurencija nam treba, da dignemo kvalitet. Ne može svako da bude taksista. Nema posla, pa svi isterali lade i kečeve iz garaža, da malo zarade? Ne može. To je usluga koja mora da bude kvalitetna i da se isto tako naplati.
 
Sindikat zahteva i ukidanje takse na luksuz i plin prilikom registracije vozila, izmene pravilnika o vođenju putnih naloga, kao i pojevtinjenje svih vrsta ekoloških goriva za taksi vozače i autoprevoznike.

PODRSKA TAKSISTIMA! I JA ZAHTEVAM UKIDANJE TAKSE NA LUKSUZ PRILIKOM REGISTRACIJE AUTOMOBILA I AKCIZE NA PLIN KAO EKOLOSKO GORIVO!

UA TADICEVCI! DOSTA STE NAS PLJACKALI BANDO LOPOVSKA!

DOLE BANDA LOPOVSKA! :zelenko: z:ddm1: :zelenko:
 
Gde si nasao da bi placali oba poreza?z:hm: To je van pameti,i ne deluje logicno ni malo..

pa tako stoje stvari. zato taksisti i protestvuju.

sta ti ne deluje logicno? pa zar ne vidis da je tadic doveo drzavu do bankrota i da sad samo smislja kako dodatno da oglobi narod

pa digao nam je poreze na sve zivo

uveo porez na upotrebu mobilnog
uveo krizni porez na plate
povecao akcize na benzin plin i dizel
dizel je pocetkom godine kostao 55 dinara a sad kosta 103 dinara sto je poskupljenje skoro za duplo
uveo obavezan atest za plin sto se placa 100 evra
uveo je dvostruki tehnicki pregled za vozila starija od 15 godina i to ce kostati jos 100 evra godisnje
poskupeo registraciju vozila i uveo taksu na luksuz prilikom registrovanja automobila sa motorima vecim od 2400 kubika
doneo zakon o saobracaju ciji je osnovni cilj kaze vlada da namakne jos 100 miliona evra u budzet preko kazni vozacima!

DOSTA JE TADIC PLJACKAO NAS VOZACE

DOLE BANDA LOPOVSKA!
 
Ajd kad vec pricamo,"sitnice" koje trazem najpoznatijim engleskim taksistima.. z:)

extend to: allowed either wait taxi rank drive near railway stations: airports: shopping centres: hotels: pubs clubs: any areas pedestrians want hire taxi: vehicle clean roadworthy condition: selfemployed keep accounts deal tax returns: restrictions hours taxi driver work: european legislation soon change: work addition job studying: work available nights: private hire operators run shift system drivers receive fair workload:

skills interests: taxi driver experienced safe driver: good memory know area: street: major buildings: way systems quickest routes place next: manage plan: good communicator all types: calm enough drive safely even customer hurry traffic congested: deal calmly assertively occasional angry: hostile drunken passenger: numerate enough handle money change: self employed: keep accounts: understand laws regulations hold licence: insurance requirements

http://www.plymouthcity.co.uk/recruit/taxi-driver.htm
 
Tihi, pa sam si dao odgovor z:)
Neka bude manje taksista u Kraljevu (ili nekom drugom gradu) i neka ostanu samo oni koji imaju savremene automobile. Pa neka oni naplaćuju cenu istu kao i u Beogradu. Ne vidim zašto je problem imati iste cene, kad ih imamo i za sve ostalo što plaćamo državi?
Konkurencija nam treba, da dignemo kvalitet. Ne može svako da bude taksista. Nema posla, pa svi isterali lade i kečeve iz garaža, da malo zarade? Ne može. To je usluga koja mora da bude kvalitetna i da se isto tako naplati.

pa ti ljudi ne taksiraju zato sto vole da su taksisti i da drezde po ulici dan i noc vec ZATO STO NEMA DRUGOG POSLA

CELA PRIVREDA NAM JE UNISTENA

U kraljevu primera radi ne radi nista vise. Ne radi Magnohrom ne radi fabrika vagona ne radi elektron sve te firme su zaposljavale zajedno preko 20.000 ljudi. Skoro celo Kraljevo je radilo tamo sad je sve to unisteno i zatvoreno. Ljudi mora da rade nesto mora da hrane porodice i od necega hleba jedu. A tadic samo smislja kako da im otme pare.

Sramota stvarno

Ja sam izracunao da jedan vozac automobila koji prelazi 25.000 km godisnje drzavi na ime poreza i akciza uplati u budzet preko 2500 evra godisnje!

to je ako nisi znao VISE OD PROSECNIH 6 LICNIH DOHODAKA!

znaci vozac pola godine radi samo za tadicevsku lopovsku vlast!

DOLE BANDA LOPOVSKA!
 
Ajd kad vec pricamo,"sitnice" koje trazem najpoznatijim engleskim taksistima.. z:)

extend to: allowed either wait taxi rank drive near railway stations: airports: shopping centres: hotels: pubs clubs: any areas pedestrians want hire taxi: vehicle clean roadworthy condition: selfemployed keep accounts deal tax returns: restrictions hours taxi driver work: european legislation soon change: work addition job studying: work available nights: private hire operators run shift system drivers receive fair workload:

skills interests: taxi driver experienced safe driver: good memory know area: street: major buildings: way systems quickest routes place next: manage plan: good communicator all types: calm enough drive safely even customer hurry traffic congested: deal calmly assertively occasional angry: hostile drunken passenger: numerate enough handle money change: self employed: keep accounts: understand laws regulations hold licence: insurance requirements

http://www.plymouthcity.co.uk/recruit/taxi-driver.htm


bas ti je poredjenje

kad srpski taksista bude zaradjivao kao engleski onda ces moci da trazis sve to.

do tad je licemerno postavljati takve standarde dok taksista zarajduje 200-300 evra mesecno u 95% gradova srbije.
 
DOSTA JE TADIC PLJACKAO NAS VOZACE

DOLE BANDA LOPOVSKA!

Aha... Tadic treba da resava svaki pojedinacni problem svakog pojedinacnog gradjanina... Kako to mislis da izvedes? Da ga kloniras u 100 000 primeraka? z:mrgreen:

Taksiste ce da resava gradonacelnik Djilas - i odmah im je porucio da dok prave zastoje pregovora nema. Kad se sklone, kad posalju delegaciju u kabinet, onda moze da bude pregovora. Tako se to radi :D
 
pa tako stoje stvari. zato taksisti i protestvuju.

sta ti ne deluje logicno? pa zar ne vidis da je tadic doveo drzavu do bankrota i da sad samo smislja kako dodatno da oglobi narod

pa digao nam je poreze na sve zivo

uveo porez na upotrebu mobilnog
uveo krizni porez na plate
povecao akcize na benzin plin i dizel
dizel je pocetkom godine kostao 55 dinara a sad kosta 103 dinara sto je poskupljenje skoro za duplo
uveo obavezan atest za plin sto se placa 100 evra
uveo je dvostruki tehnicki pregled za vozila starija od 15 godina i to ce kostati jos 100 evra godisnje
poskupeo registraciju vozila i uveo taksu na luksuz prilikom registrovanja automobila sa motorima vecim od 2400 kubika
doneo zakon o saobracaju ciji je osnovni cilj kaze vlada da namakne jos 100 miliona evra u budzet preko kazni vozacima!

DOSTA JE TADIC PLJACKAO NAS VOZACE

DOLE BANDA LOPOVSKA!

Zar misliš da ne treba imati atest za plin? Misliš li d aje pametno da oteraš auto kod prvog "majstora" da ti to ugradi, bez da ga pitaš o stručnosti? Mora neko da proveri da li je urađeno po određenim standardima.
Dvostruki tehnički.. .da, za vozila koja su stara. Tako i treba. oni su opasnost na putu, oni koče saobraćaj i treba ih redovno pregledati.
Naravno da je luksuz ako voziš auto velike kubikaže. Ko ima para za takav auto, neće se puno buniti na porez.
A cene benzina... pa nisu samo kod nas otišle visoko, mad su kod nas baš lepo uzletele, visoko, visoko...
Što se tiče kazni, ako voziš po propisima naćeš biti kažnjen. Iako ne podržavam ovaj novi zakon zbog mnogih neregulisanih stvari.
 
Aha... Tadic treba da resava svaki pojedinacni problem svakog pojedinacnog gradjanina... Kako to mislis da izvedes? Da ga kloniras u 100 000 primeraka? z:mrgreen:

Taksiste ce da resava gradonacelnik Djilas - i odmah im je porucio da dok prave zastoje pregovora nema. Kad se sklone, kad posalju delegaciju u kabinet, onda moze da bude pregovora. Tako se to radi :D

Bolje bi mu bilo da pusti interventnu na njih.
 

Back
Top