Sutra protest Taksista ispred zgrade vlade zbog namere Tadica da ih fiskalizuje

Zar misliš da ne treba imati atest za plin? Misliš li d aje pametno da oteraš auto kod prvog "majstora" da ti to ugradi, bez da ga pitaš o stručnosti? Mora neko da proveri da li je urađeno po određenim standardima.
Dvostruki tehnički.. .da, za vozila koja su stara. Tako i treba. oni su opasnost na putu, oni koče saobraćaj i treba ih redovno pregledati.
Naravno da je luksuz ako voziš auto velike kubikaže. Ko ima para za takav auto, neće se puno buniti na porez.
A cene benzina... pa nisu samo kod nas otišle visoko, mad su kod nas baš lepo uzletele, visoko, visoko...
Što se tiče kazni, ako voziš po propisima naćeš biti kažnjen. Iako ne podržavam ovaj novi zakon zbog mnogih neregulisanih stvari.

treba imati atest za plin ali da vadjenje tog atesta kosta 5-10 evra a ne skoro 100 evra

kod nas je svaka takva stvar motivacija vlasti za DODATNU PLJACKU NARODA PREKO TAKSI

DOLE BANDA LOPOVSKA!

a to sto pricas "ako vozis po propisima neces biti kaznjen" je NEBULOZA , po novom ZOBS-u pandur moze da ti pise sta hoce , NE POSTOJI mogucnost da onos to on napise u zapisnik oboris na sudu , tako da si na njegovu milost i nemilost

Jos preko toga ako napunis 18 poena, a svaki profesionalni vozac ce da ih napuni posle nekog vremena dal je to 2-3-4 godine, ides ponovo na polaganje a polaganje vozackog po novom ZOBS-u ce da KOSTA HILJADU EVRA

odakle narodu vise pare da placa sve te tadiceve rekete i harace?
\
A kazes da je luksuz voziti auto velike kubikaze - koja nebuloza i glupost

Po tome je onda luksuz voziti Mercedes W116 iz 1978 godine sa motorom od 2800 kubika a nije luksuz voziti ganc novi Audi A4 ili A6 sa motorom 2.0T

koja nebuloza

taksa na luksuz se ne moze odredjivati prema velicini motora vec prema vrednosti necega .

Ovo je samo jos jedan dokaz da nemas pojma o automobilima i savetujem ti da se povuces sa ove teme.

VEROVATNO DA NEMAS NI 2 SIPANJA GORIVA NA PUMPI U ZIVOTU
 
pa ti ljudi ne taksiraju zato sto vole da su taksisti i da drezde po ulici dan i noc vec ZATO STO NEMA DRUGOG POSLA

CELA PRIVREDA NAM JE UNISTENA

U kraljevu primera radi ne radi nista vise. Ne radi Magnohrom ne radi fabrika vagona ne radi elektron sve te firme su zaposljavale zajedno preko 20.000 ljudi. Skoro celo Kraljevo je radilo tamo sad je sve to unisteno i zatvoreno. Ljudi mora da rade nesto mora da hrane porodice i od necega hleba jedu. A tadic samo smislja kako da im otme pare.

Pa neka ti nezadovoljni ljudi ostvare svoja prava na drugi način. Ako treba da se bune, neka dođu svi i demonstriraju. Neka ne glasaju za ovu vlast. Ali ne, oni bi da taksiraju, pa kad im traže račun, oni se onda sete da štrajkuju?
 
danas oko 11 h na raskrsnici 27 marta i starine novaka, taxi kolona prelazi raskrsnicu ide uzbrdo, a po dva taxi vozila staju usred raskrsnice, bocno, blokirajuci poprecnu ulicu, bez obzira sto su ti iz poprecne imali zeleno svetlo

naravno za 1 minut se naslo par vozaca da pozovu taxiste da se sklone, i pocinje pitcjkaranje gde jsu taxisti na svom terenu, psovanje,vredjanje i galama. ja kao obican vozac izasao malo da pripomazem, nasima, ali je saobracajna policija stigla i prakticno obezbedila taxiste i prolazak njihove kolone, bez obzira na svetlosne signale semafora, i ne kaznjavajuci taxiste zbog nasilnicke voznje - novi termin u novom zakonu o saopbracaju, eto tako je lako primenjjiv

valjda ce neko i njih dovesti u red, nekada...negde
 
Jos preko toga ako napunis 18 poena, a svaki profesionalni vozac ce da ih napuni posle nekog vremena dal je to 2-3-4 godine, ides ponovo na polaganje a polaganje vozackog po novom ZOBS-u ce da KOSTA HILJADU EVRA

-Trajanje 18 poena traje 2 godine a zatim se brise! Mnogo treba da uradis da dobijes 18 poena.


A kazes da je luksuz voziti auto velike kubikaze - koja nebuloza i glupost

Po tome je onda luksuz voziti Mercedes W116 iz 1978 godine sa motorom od 2800 kubika a nije luksuz voziti ganc novi Audi A4 ili A6 sa motorom 2.0T

koja nebuloza

taksa na luksuz se ne moze odredjivati prema velicini motora vec prema vrednosti necega .
-Taksa se smanjuje do 50 posto zavisno od starosti vozila,tj.4 godine star-10% 10 godina star -50%
Donekle se slazem u nekim stvarima,ali u nekima preterujes..
 
a to sto pricas "ako vozis po propisima neces biti kaznjen" je NEBULOZA , po novom ZOBS-u pandur moze da ti pise sta hoce , NE POSTOJI mogucnost da onos to on napise u zapisnik oboris na sudu , tako da si na njegovu milost i nemilost

Ovo nije tačno. Zapisnik je zvanični dokument, ali se svaki dokument može oboriti na sudu, ako imaš dokaze za to. Nikakve razlike nema u odnosu na stari zakon. I po starom zakonu si morao da dokazuješ da nisi kriv.
Mene je lupio lik od pozadi i kad je stigao zapisnik, ja sam bio kriv. I sad čekam poziv na sud da se hvatam za grlo sa policajcem. Ko ima vezu u policiji, ne brine o starom/novom zakonu. Tako ti je to tihi.
 
Ovo nije tačno. Zapisnik je zvanični dokument, ali se svaki dokument može oboriti na sudu, ako imaš dokaze za to. Nikakve razlike nema u odnosu na stari zakon. I po starom zakonu si morao da dokazuješ da nisi kriv.
Mene je lupio lik od pozadi i kad je stigao zapisnik, ja sam bio kriv. I sad čekam poziv na sud da se hvatam za grlo sa policajcem. Ko ima vezu u policiji, ne brine o starom/novom zakonu. Tako ti je to tihi.

i ajde sad mi objasni kako ces ti da oboris to na sudu , kad si sam u vozilu? ajde kako . a optuzuju te 2 pandura iz patrole saobracajne policije ?

drugo zalbe vise ne resava sudija za prekrsaje vec neka sluzba za prekrsaje u samoj policiji.

a ti si profi vozac i samim tim vozis sam ?

znaci 2 svedoka tvrde da je zapisnik tacan a ti tvrdis da nije . i kako ce sudija da presudi?

pricas nebuloze ocigledno da niti imas polozeno niti imas automobil niti imas makar 2 sipanja rezervoara na pumpi u zivotu.
 
Ovo nije tačno. Zapisnik je zvanični dokument, ali se svaki dokument može oboriti na sudu, ako imaš dokaze za to. Nikakve razlike nema u odnosu na stari zakon. I po starom zakonu si morao da dokazuješ da nisi kriv.
Mene je lupio lik od pozadi i kad je stigao zapisnik, ja sam bio kriv. I sad čekam poziv na sud da se hvatam za grlo sa policajcem. Ko ima vezu u policiji, ne brine o starom/novom zakonu. Tako ti je to tihi.

Prof Milan Vujanić

Prof Milan Vujanić

„Ne vidim razlog za zabranu radar-detektora, jer on omogućuje građanima da kontrolišu policiju. Međutim, u ovom slučaju policija će moći da kažnjava i na osnovu lažno prikazanog prekoračenja, jer je zapisnik skoro neoboriv dokaz.“

http://www.naslovi.net/2009-06-05/vrele-gume/zakon-o-bezbednosti-u-saobracaju/1183530

sve pise lepo crno na belo

zapisnik pandura je skoro neoboriv dokaz.

kadija te tuzi - kadija ti sudi.

Kadija te tuži, kadija ti sudi?

Ono što policiji „ide u prilog“, i na šta se veliki broj vozača žali su deonice na kojima postoji besmisleno ograničenje brzine, koje su „tradicionalno“ omiljene za „sačekuše“. Na ovaj način bi suštinski cilj da se vozači nateraju da budu disciplinovani mogao da se izrodi u svoju suprotnost, odnosno da kažnjavanje postane cilj po sebi. Dokaz ovoj pretpostavci je na primer, nedostatak informisanja u medijima o lokacijama i vremenu postavljanja radarske kontrole, odnosno selektivan pristup policije koja može, ali i ne mora da dostavi podatke. Dodatno, policija i dalje ima ovlašćenje da po svom nahođenju postavlja ograničenja brzine gde to smatra za shodno, umesto da je za to zadužen inženjer koji je postavio projekat (što je određeno po prvobitnom nacrtu iz 2005.)



Definicije koje to nisu

Realna opasnost koja postoji je da se primena novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju može pretvoriti u parodiju, s tim što će policija uvek moći da se pozove na to da je zakon kompatibilan sa evropskim, što i jeste tačno, ali delimično.

Šta je to što bi moglo od novog ZOBS-a da napravi Pandorinu kutiju?

U prvom planu je nepreciznost definisanja, što bi moglo dovesti do mnogih nedoumica. Primera radi, po „novoj“ verziji je promenjena definicija naselja, što je u direktnoj vezi sa ograničenjem brzine, tako da vozač nije siguran kada „naselje“ počinje, a kada se završava, te policija teoretski može postaviti radar pored kuće u nedođiji i tvrditi da je kontrola rađena u naseljenom mestu.

jos se ponovom ZOBS-u naseljeno mesto definise kao put u blizini kojeg postoje kuce! sto znaci da je cela ibarska magistrala sada prakticno naseljeno mesto! i tu je ogranicenje max 50 stim sto panduri mogu da stave svoj znak da bude i 30!

DOLE BANDA LOPOVSKA
 
i ajde sad mi objasni kako ces ti da oboris to na sudu , kad si sam u vozilu? ajde kako . a optuzuju te 2 pandura iz patrole saobracajne policije ?

drugo zalbe vise ne resava sudija za prekrsaje vec neka sluzba za prekrsaje u samoj policiji.

a ti si profi vozac i samim tim vozis sam ?

znaci 2 svedoka tvrde da je zapisnik tacan a ti tvrdis da nije . i kako ce sudija da presudi?

pricas nebuloze ocigledno da niti imas polozeno niti imas automobil niti imas makar 2 sipanja rezervoara na pumpi u zivotu.

Imam Tihi, imam. I dozvolu i auto i kilometara i godina dovoljno z:mrgreen:
Isto je bilo i sa starim zakonom. I tada si bio sam u autu i tada ti je policajac pisao kaznu... u čemu je razlika?
 
Tihi

a pre 6 meseci si ovde pisao kako "nema vecih lopova od beogradskih taksista"

tacno. al postoje taksisti u 95% ostalih gradova srbije koji zaradjuju bedno a placaju iste poreze kao i ovi beogradski.

oni imaju moju punu podrsku.

evo misljenja iz struke

Polako ljudi! Kako ne vidite da vlast huska gradjane jedne na druge??? Kakva bre fiskalna kasa? Apsolutno su u pravu taxisti! OK, treba da se placa porez drzavi, ajde da placamo ALI ne da neki tamo Dinkic&Co uteruju pare nekim tamo Miskovima&Co tako sto ti treba fiskalna kasa da bi mogao da radis - pa je moras ti platiti, pa ti onda treba GPRS uredjaj da bi te nadgledali sta radis a ti opet sve to da platis, pa ti dodje racun iz telekom sto koristis uredjaj koji treba poreskoj da te nadgleda, nekih 400 dindzi svaki mesec mi doleti golubic, pa sutra ce da izmisli opet neki Dinkic da moras da imas komp i pratecu opremu ali opet ti da platis da bi te oni nadgledali itd.itd a neko ce DEBELO da se omasti prodavajuci nam tu opremu a posle i za odrzavanje a usput i sve troskove koje izmisle!!!

I jos nesto, ova korumpirana i nesposobna vlast poslednjih 9 godina nije ama bas nista uradila po pitanju olaksanja rada svim privrednicima ( i malim i velikim) ALI je zato omogucila mnogima oko nje da se DEBELO obogate donoseci kojekakve nebulozne zakone i pravila. Pazi ti najvecu GLUPOST: da svaki dan trcis u banku da predas pazar (ili kod knjigovodje)!!! Pa ko bre placa meni potroseno vreme, novac, zivce da bih ispunio obavezu prema drzavi??? I zato su u prau taksisti, i da je pameti da se svi preduzetnici udruze protiv ove samovolje i anarhije koju sprovodi vlast od 2000-te na ovamo a ne da samo posmatraju i da izmiruju obaveze drzavi koja im je maceha u svakom pogledu!
(trezveno, 17. decembar 2009 14:13)


NIJE SRBIJA SAMO BEOGRAD
 
Da bi ti pisali kaznu za prekoračenje brzine, moraju da imaju dokaz za to. U suprotnom, kako će da dokažu na sudu tvoje prekoračenje brzine? To što su napisali nešto ne znači puno.
Naravno da je ovaj zakon pun mana, ali mislim da preteruješ.
Mene zanima nešto drugo. Ovih dana se svako mogao uveriti da se zakon krši a policija ne reaguje. Da li su onima koji koče saobraćaj gledali gume? Da li su tražili takvima vanredni tehnički? Da li su sprečili kršenje zakona od strane taksista?
Meni to trenutno mnogo više smeta.
 
Pa neka ti nezadovoljni ljudi ostvare svoja prava na drugi način. Ako treba da se bune, neka dođu svi i demonstriraju. Neka ne glasaju za ovu vlast. Ali ne, oni bi da taksiraju, pa kad im traže račun, oni se onda sete da štrajkuju?

Svaki regularan taxista na zahtev stranke ce da izda gotovinski racun i nije uopste
poenta u izdavanju racuna nego u nametima koje povlaci fiskalizacija !!!
Najveci problem su taksisti koji nisu regularni i kad drzava resi taj problem, onda
moze da se razgovara o fiskalizaciji.
U Novom Sadu je na ulicama oko 4000 taxi vozila od kojih je oko 2500 regularnih,
a ostali rade na crno. Verovatno je i u Beogradu slicna situacija tako da je krajnje
vreme da se uvede red u ovu delatnost, a ocigledno je da nadlezni do sada nisu
uradili nista, pa je strajk jedino resenje da se skrene paznja na ovaj problem !!!
 
Aha... Tadic treba da resava svaki pojedinacni problem svakog pojedinacnog gradjanina... Kako to mislis da izvedes? Da ga kloniras u 100 000 primeraka? z:mrgreen:

Taksiste ce da resava gradonacelnik Djilas - i odmah im je porucio da dok prave zastoje pregovora nema. Kad se sklone, kad posalju delegaciju u kabinet, onda moze da bude pregovora. Tako se to radi :D

Штрајкују таксисти и аутопревозници у 24 града и насељених места у Србији (Вести РТС у 16 часова ...)
Да ли мислиш да је то Ђиласов проблем или проблем Владе и ПреЦедника ???
 
danas oko 11 h na raskrsnici 27 marta i starine novaka, taxi kolona prelazi raskrsnicu ide uzbrdo, a po dva taxi vozila staju usred raskrsnice, bocno, blokirajuci poprecnu ulicu, bez obzira sto su ti iz poprecne imali zeleno svetlo

naravno za 1 minut se naslo par vozaca da pozovu taxiste da se sklone, i pocinje pitcjkaranje gde jsu taxisti na svom terenu, psovanje,vredjanje i galama. ja kao obican vozac izasao malo da pripomazem, nasima, ali je saobracajna policija stigla i prakticno obezbedila taxiste i prolazak njihove kolone, bez obzira na svetlosne signale semafora, i ne kaznjavajuci taxiste zbog nasilnicke voznje - novi termin u novom zakonu o saopbracaju, eto tako je lako primenjjiv

valjda ce neko i njih dovesti u red, nekada...negde

Не бих се сложио ....

".... Из ове наше победе,
рађа се сунце слободе ..."
 
Штрајкују таксисти и аутопревозници у 24 града и насељених места у Србији (Вести РТС у 16 часова ...)
Да ли мислиш да је то Ђиласов проблем или проблем Владе и ПреЦедника ???

Djilas je nadlezan za taksiste u Beogradu. Neko malo ranije napisa da su cene starta i kilometra u Beogradu ludacke prema unutrasnjosti.

I na osnovu toga imam dve pretpostavke:
- ili ovi u unutrasnjosti rade neke mutne radnje, pranje para i slicno
- ili se beogradski takstisti mnogo bahate, benzin, dizel ili gas kostaju isto i u Beogradu i u Pirotu
 
Uglavnom se slazem... i po jedna bejzbolka pride svakom...
Pa ako nece da se sklone - udri... po sajbnama, krovovima ili samo haubama... pa da vidim da li ce da im pada na pamet da prave blokadu bilo cega.

И имамо нереде у најмање 24 града и насељениш места широм Србије ???

Мислиш ли да је то демократски ???
Мислиш ли да је то паметно????
Мислиш ли да би Тадић то себи смео да дозволи ???
 
Djilas je nadlezan za taksiste u Beogradu. Neko malo ranije napisa da su cene starta i kilometra u Beogradu ludacke prema unutrasnjosti.

I na osnovu toga imam dve pretpostavke:
- ili ovi u unutrasnjosti rade neke mutne radnje, pranje para i slicno
- ili se beogradski takstisti mnogo bahate, benzin, dizel ili gas kostaju isto i u Beogradu i u Pirotu

U Novom Sadu je taksi oko 100-150 din. Sem ako nećeš baš da ideš s kraja na kraj grada.
 
Djilas je nadlezan za taksiste u Beogradu. Neko malo ranije napisa da su cene starta i kilometra u Beogradu ludacke prema unutrasnjosti.

I na osnovu toga imam dve pretpostavke:
- ili ovi u unutrasnjosti rade neke mutne radnje, pranje para i slicno
- ili se beogradski takstisti mnogo bahate, benzin, dizel ili gas kostaju isto i u Beogradu i u Pirotu

Ђилас није надлежан за таХи службу, већ Градска Скупштина ....
Елементарно непознавање Закона о локалној самоуправи ...
А да ти још напоменем да се надлежности Града Београда дефинишу посебним Законом ...

Иди прочитај па кад видиш шта су чије надлежности дођи да причамо (уколико будем имао стрпљења) ...
 

Back
Top