SUOČAVANJE ....

Kako bi regovali?

  • Nikako ne bih mogla da se pomirim sa tim

  • Bilo bi mi jako teško .... ali moje je dete

  • Pomirila bih se sa situacijom .. kako je tako je

  • Na sve bih načine pokušavala da pomognem


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
УнБесо, знам да је скретање са теме, али морам.
Давно сам отворила овде тему ''Трава, па шта?'' о томе како бисмо реаговали ако би нам наше дете тинејџерског узраста дошло са том причом и признало да дувка повремено. Било је разних дискусија, али оно за шта сам остала ускраћена је одговор на питање - да ли бисте свом детету рекли да и сами дувате (ли сте дували)? Јер ако и ми то радимо, одакле нам морално право да деци забрањујемо, зар не?

Па ето, шта би сутра рекла свом тинејцеру ако те пита да ли си некада конзумирала наркотике? Да ли бити искрен или не?

Јој, ја својима нисам рекла...

Питали су, рекла сам да познајем многе људе који јесу, али сам избегла одговор кроз свој пример.
Бојим се да бих тиме дала ,,зелено светло''.

Себе познајем, знала сам кад могу да станем, а њих...Деца су ми, и колико год мислим да их познајем, бојим се...
 
....ni ja svojima (josh) nisam rekla..smatram da smo im josh uvek uzori u svemu
i da josh nisu dovoljno veliki da to shvate na nachin na koji bih volela da shvate..
..prichali jesmo, mnogo puta, o nekim fiktivnim ili stvarnim lichnostima,
o efektima i razlozima, o bezanju od stvarnosti, o povodljivosti, o gubljenju mere,
o zabranjenom vocu..
..nadam se da cu prepoznati vreme o kom beso pricha..
 
Imamo i te kako moralno pravo da zabranimo isto deci a i moralnu obavezu. Isti razgovor sam imala sa muzem i on je rekao ovo sto si ti rekla.
Ali, dete se tek razvija a mi smo u recimo 30-im. Ljudi malo izgube kompas gde su oni u vremenskoj ravni a gde su im deca. Nije isto duvati sa 30 i duvati sa 14 i ja ovo ne smatram licemerjem jer se ne radi o tome.
Dete se tek razvija, i fizicki i psihicki i emotivno. Ako smo mi imali neki zaj.eb pa zbog njega koristimo travu, ne mora da znaci da cemo isti princip razmisljanja preneti na dete, samo zato sto duvamo.
Zasto duvamo, to je pitanje. Mi, licno. Ako je neko u stanju da odgovori na ovo pitanje iskreno sam sebi, onda vise nije poenta u moralnom pravu i licemerju.
Recimo, neko duva jer mu je to nacin da pobegne od realnosti. Od koje realnosti onda bezi dete koje duva? Nase? To nije njegova realnost, ono ima svoju i ima potpuno pravo na to. Necemo dete da zatrpavamo svojim go.vnima i da na njega prenosimo destruktivne oblike ponasanja.
Droga nije cool, nije zabava - droga je destrukcija i nemogucnost da se izbori sa realnoscu kakva jeste. Ali ja imam svoje licne razloge da se tako osecam a ne moje dete.
Ako moje dete ima te razloge - onda sam se ja malo za.****** u vaspitanju.

A da me pita - zavisi od uzrasta sta bih mu odgovorila. Ako procenim da je izasao iz faze da kopira roditelje i da smatra da su roditelji idealna bica (a ovo se neminovno desi i zove se odrastanje), kad emotivno sazvace to da su mu roditelji takodje ljudska bica - tad cu mu i reci.
Pre toga mislim da je kontraproduktivno za detetovu psihu.

Nikada nisam duvala travu...ili koristila bilo kakve narkotike.
Sve to me uzasno plasi...jer znam dosta ljudi koji propadaju od toga.
Ovo sto si napisala ...i onaj prethodni post...su nesto najrealnije sto sam procitala na ovu temu...neke stvari su mnogo jasnije.:hvala:
 
Poslednja izmena od moderatora:
УнБесо, знам да је скретање са теме, али морам.
Давно сам отворила овде тему ''Трава, па шта?'' о томе како бисмо реаговали ако би нам наше дете тинејџерског узраста дошло са том причом и признало да дувка повремено. Било је разних дискусија, али оно за шта сам остала ускраћена је одговор на питање - да ли бисте свом детету рекли да и сами дувате (ли сте дували)? Јер ако и ми то радимо, одакле нам морално право да деци забрањујемо, зар не?


Iskreno ne, i nikad, niti cu, niti pomisljam. Ima nas raznih....Nekada je to bila tabu tema davnih 70 ili 80 god. sjecate se kada su po kuloarima pricali....pisale novine o clanovima benda Bjelog dugmeta i mnogih drugih pjevaca, mi ludi za njima njihovom muzikom, sumnjali kontali, ali nismo htjeli nikako vjerovati u to.... ali ipak, danas je to mnogo rasprostranjeno i odlika tko je tu krivac treba se zapitati .... danasnje drustvo treba se maksimalno zaloziti u svim vidovima poboljsanja svesti omladine danasnjice i sutrasnjice....... :think:
 
ma crko bih kad bih imao dete narkomana, ja to ne bih mogao da preživim..to nije narušavanje zdravlja, prolazni hir, bubertetska potreba za pronalaženjem identiteta i koječega..kako to neki ljudi shvaraju da je to nešto "dete upalo u loše društvo, pa kad se otrgne odatke, biće sve ok"...narkomanija je dijagnoza sa fatalnim krajem....pitanje je samo da li će to trajati mesecima ili decenijama..u najgoroj agoniji za dete i za roditelje....
sve ostalo..i da je gej.. i da vozi motore (ša fali tome, kao trenutno se piše)...da je sodomista i nekrofil.. daje ubica okej...mogao bih da živim s tim ali ..narkoman....slom i propast....mm...ne bih mogao da živim ni sa tim da je silovatelj...znači, te dve bolesti..ne bih živ osto..
 
УнБесо, знам да је скретање са теме, али морам.
Давно сам отворила овде тему ''Трава, па шта?'' о томе како бисмо реаговали ако би нам наше дете тинејџерског узраста дошло са том причом и признало да дувка повремено. Било је разних дискусија, али оно за шта сам остала ускраћена је одговор на питање - да ли бисте свом детету рекли да и сами дувате (ли сте дували)? Јер ако и ми то радимо, одакле нам морално право да деци забрањујемо, зар не?

Па ето, шта би сутра рекла свом тинејцеру ако те пита да ли си некада конзумирала наркотике? Да ли бити искрен или не?

ne znam dal bi bila iskrena
ali mislim da bi imalo efekta da se deteu kaže: "znaš, probala sam, to ništa ne valja, veruj mi na reč, zato sam i prestala, na vreme dok nije ostavilo posladice"
 
УнБесо, знам да је скретање са теме, али морам.
Давно сам отворила овде тему ''Трава, па шта?'' о томе како бисмо реаговали ако би нам наше дете тинејџерског узраста дошло са том причом и признало да дувка повремено. Било је разних дискусија, али оно за шта сам остала ускраћена је одговор на питање - да ли бисте свом детету рекли да и сами дувате (ли сте дували)? Јер ако и ми то радимо, одакле нам морално право да деци забрањујемо, зар не?

Па ето, шта би сутра рекла свом тинејцеру ако те пита да ли си некада конзумирала наркотике? Да ли бити искрен или не?

Ja takođe nisam nikada konzumirala nikakve opijate. Meni su i cigarete droga, a kamoli nešto jače. U stvari, cigarete ili trava - isto mi je to. Zavisnost kojoj neki mogu da se odupru i konzumiraju povremeno, a neki ne bi leba jeli samo da imaju za cigarete.
Isto tako, moja najbolja drugarica u devojačkim danima se potpuno otuđila od mene kada je počela da duva travu. Više joj nisam bila interesantna i uhvatila se sa nekim do tada potpuno nepoznatim društvom.
Godine su prošle dok se ponovo nismo zbližile, ali za mene je taj period odvajanja bio traumatičan, jer se umešao faktor koji nas je automatski razdvojio.

Mojoj deci ću ispirati mozak koliko je to loše i nezdravo. E sad, šta će oni odlučiti da nešto od toga konzumiraju videćemo. Samo se nadam da će barem u periodu adolescencije, dok još rastu i razvijaju se, apstinirati. Iako znam da su tada najpodložniji uticajima društva, ali ja ću se boriti i sve ću učiniti da im razvijem svest o tome!
 
Najteze bih podnela kada bi mi deca, ne daj Boze, obolela od neke teske neizlecive bolesti. To bi me ubilo, mislim da bi mi zivot izgubio svaki smisao. Mislim da i vecina roditelja od toga strahuje, najstrasnije mi je kad roditelji nadzive svoju decu. Pod dva cu staviti narkomaniju, zato sto je i to bolest, cesto sa fatalnim krajem. U tom slucaju sve bih dala da pomognem detetu da istraje u toj borbi. Strasno je samo sto su retki slucajevi gde se narkomani "skinu na suvo" u vecini slucajeva sledi zamenska (metadonska ili druga) terapija koja traje celog zivota. A jos strasnije je sto narkomanija sa sobom vuce i niz drugih bolesti ukljucujuci i HIV. Mislim da droga nikad nije bila jeftinija ni dostupnija. U moje vreme se drogirao samo onaj ko je imao para, a danas od para za uzinu moze da kupi dzoint. Treba obracati paznju na dete, da bi se prepoznali simptomi i na vreme pomoglo. Uzasavaju me slucajevi gde ljudi u nemoci cak i daju deci pare da kupe drogu. Stalno zvacem deci o opasnosti od narkomanije, savetujem, upozoravam, donosim filmove s posla, interesujem ih.... I da, jednog dana kad porastu veliki :) i budu zreli ljudi reci cu im da je i mama duvala ponekad u mladosti. Ali cu im isto tako i objasniti koliko sam mrzela, dok sam uduvana, onaj odvratan osecaj nemogucnosti da svesno kontrolises sebe i svoje postupke, i grozne tripove koji su ponekad znali da naidju.
Na homoseksualizam ne gledam blagonaklono, ne smetaju mi, ne interesuje me sta rade, ali ne volim da se njihovo opredeljenje istice u javnosti i da se o tome trubi i paradira. Nikad im ne bih dozvolila da usvajaju decu, niti da sklapaju brakove. A da mi je dete gay, pa sta - nista, ne bih ga se sigurno odrekla (MM i moj tata bi) samo bi mi bilo strasno zao jer znam da bi mi dete u nasoj sredini kao gay bilo uvek diskriminisano i nesrecno.
Slomilo bi me da je pedofil, silovatelj, zlostavljac. Ali mislim da ta devijantna ponasanja vuku korene iz ranog zivota tako da svojim vaspitanjem mozemo da uticemo da nam deca porastu u psihicki zdrave ljude.
 
Homoseksualac se rađa takav,ne možeš to od deteta da napraviš,niti može nekome da dune da to postane.To je poremećaj hromozoma već u začeću.


O homoseksualnosti se treba informisati i to ozbiljno. Homoseksualnost NIJE bolest i ne leci se.

Večita dilema :lol:
Ali unbeso - ja stvarno ne želim da budem informisana i ne zanima me prava istina dokle god nemam problem s tim. Ozbiljno... šta me se pa smatra :lol:

Nego to za droge što si pisala.
Meni je to odvratno što si sebi dozvolila da budeš u toj nekoj priči.
Meni bliska osoba je narkoman, lečimo je već 15 godina i svaki put novi list i novo sranje - više za nas nego za nju. Sad je već mrzim i neću da čujem za nju... Jednom narkoman, uvek narkoman.
Slabost, ekscentričnost, sebičluk... bah fuj. Odvratno, o d v r a t no!
Uopšte neću da imam sluha za taj problem - ma generalno me ni to ne zanima.
Kako neko može da bude toliko looood? Kao faca je, usuđuje se da uđe u tako neku priču, kao u kući ne valja, porodica ne valja... pa posle jao kuku pomagajte porodico moja, kućo moja dome jedini :besna:
 
Sad ce verovatno paljba ali ... Ja uopste ne bih zelela da moja deca prozive mladost a da ne probaju travu. Nekako mi to bez veze. Naravno zelim i verujem da ce i na tome stati ali da ih ne povuce radoznalost, atmosfera na dobroj zurci cudno bi mi bilo. Mladi, drustveni, radoznali, otkrivaju svet i zivot, bave se muzikom... Ne znam, mozda i gresim ali mislim da treba da probaju sve osim teskih narkotika i kriminala uz oprez i meru. E sad ako mi neko pocene drzati pridiku kako se ne moze zaustaviti na lakim opijatima reci cu mu unapred da nije istina jer poznajem jako mnogo ljudi koji od mladosti koriste travu mesecno ili par puta mesecno i nikada nisu pozeleli nesto vise.
 
Večita dilema :lol:
Ali unbeso - ja stvarno ne želim da budem informisana i ne zanima me prava istina dokle god nemam problem s tim. Ozbiljno... šta me se pa smatra :lol:

Nego to za droge što si pisala.
Meni je to odvratno što si sebi dozvolila da budeš u toj nekoj priči.
Meni bliska osoba je narkoman, lečimo je već 15 godina i svaki put novi list i novo sranje - više za nas nego za nju. Sad je već mrzim i neću da čujem za nju... Jednom narkoman, uvek narkoman.
Slabost, ekscentričnost, sebičluk... bah fuj. Odvratno, o d v r a t no!
Uopšte neću da imam sluha za taj problem - ma generalno me ni to ne zanima.
Kako neko može da bude toliko looood? Kao faca je, usuđuje se da uđe u tako neku priču, kao u kući ne valja, porodica ne valja... pa posle jao kuku pomagajte porodico moja, kućo moja dome jedini :besna:



Valjda bi nekako trebala da se informišeš - zarad svog mirnijeg sna ....

Kako ćeš, npr. tako neinformisana, umeti da prepoznaš problem .... da se suočiš sa njim .....

Kad je homosexualnost u pitanju - tu nema baš pomoći, ali informisanost nije na odmet .... Ali što se tiče narkomanije - neki ljudi bi se dali spasiti da su roditelji na vreme želeli da uoče da njihovo dete ima problem i da je tek počelo da pliva u tim vodama. Zatvaranje očiju pred problemom može samo tebi štetu da nanese ... pa i tvom detetu, nedaj bože.
 
Sad ce verovatno paljba ali ... Ja uopste ne bih zelela da moja deca prozive mladost a da ne probaju travu. Nekako mi to bez veze. Naravno zelim i verujem da ce i na tome stati ali da ih ne povuce radoznalost, atmosfera na dobroj zurci cudno bi mi bilo. Mladi, drustveni, radoznali, otkrivaju svet i zivot, bave se muzikom... Ne znam, mozda i gresim ali mislim da treba da probaju sve osim teskih narkotika i kriminala uz oprez i meru. E sad ako mi neko pocene drzati pridiku kako se ne moze zaustaviti na lakim opijatima reci cu mu unapred da nije istina jer poznajem jako mnogo ljudi koji od mladosti koriste travu mesecno ili par puta mesecno i nikada nisu pozeleli nesto vise.

Sta reci a ne zaplakati...
 
Sad ce verovatno paljba ali ... Ja uopste ne bih zelela da moja deca prozive mladost a da ne probaju travu. Nekako mi to bez veze. Naravno zelim i verujem da ce i na tome stati ali da ih ne povuce radoznalost, atmosfera na dobroj zurci cudno bi mi bilo. Mladi, drustveni, radoznali, otkrivaju svet i zivot, bave se muzikom... Ne znam, mozda i gresim ali mislim da treba da probaju sve osim teskih narkotika i kriminala uz oprez i meru. E sad ako mi neko pocene drzati pridiku kako se ne moze zaustaviti na lakim opijatima reci cu mu unapred da nije istina jer poznajem jako mnogo ljudi koji od mladosti koriste travu mesecno ili par puta mesecno i nikada nisu pozeleli nesto vise.

Majko mila, ja se bojim za decu, da ih ne povuče loše društvo, a sad vidim da ima roditelja koji preporučuju svojoj deci opijate :eek:
Ej, pa mislim da bih glavu otkinula majci koja je ovako nešto rekla svom detetu, pa onda to dete širi dalje priču svojim prijateljima i ubeđuje ih kako je bez veze ne probati travu i to stigne do mog deteta :dash::dash::dash::dash::evil:
 
Sad ce verovatno paljba ali ... Ja uopste ne bih zelela da moja deca prozive mladost a da ne probaju travu. Nekako mi to bez veze. Naravno zelim i verujem da ce i na tome stati ali da ih ne povuce radoznalost, atmosfera na dobroj zurci cudno bi mi bilo. Mladi, drustveni, radoznali, otkrivaju svet i zivot, bave se muzikom... Ne znam, mozda i gresim ali mislim da treba da probaju sve osim teskih narkotika i kriminala uz oprez i meru. E sad ako mi neko pocene drzati pridiku kako se ne moze zaustaviti na lakim opijatima reci cu mu unapred da nije istina jer poznajem jako mnogo ljudi koji od mladosti koriste travu mesecno ili par puta mesecno i nikada nisu pozeleli nesto vise.


Ja nikada nisam probala travu.... pa čak ni cigare ... jednostavno ta sfera me nije interesovala ..... i nikada nisam podlegala ''grupi'' ....
 
Sad ce verovatno paljba ali ... Ja uopste ne bih zelela da moja deca prozive mladost a da ne probaju travu. Nekako mi to bez veze. Naravno zelim i verujem da ce i na tome stati ali da ih ne povuce radoznalost, atmosfera na dobroj zurci cudno bi mi bilo. Mladi, drustveni, radoznali, otkrivaju svet i zivot, bave se muzikom... Ne znam, mozda i gresim ali mislim da treba da probaju sve osim teskih narkotika i kriminala uz oprez i meru. E sad ako mi neko pocene drzati pridiku kako se ne moze zaustaviti na lakim opijatima reci cu mu unapred da nije istina jer poznajem jako mnogo ljudi koji od mladosti koriste travu mesecno ili par puta mesecno i nikada nisu pozeleli nesto vise.

Е, ово бих и ја написала! :ok:

Имам друга који до 30 година свог живота није цигарету запалио! Сада има 42 и тешки је наркоман, на хероину, покушава да се лечи,но, ту повратка нема.

Рекох већ, волела бих само да за своју децу знам да ће знати кад да стану, а да пробају, па све, оим криминалних радњи!
И то је део одрастања.

Нисам разумела да препоручујеш дрогу деци. :zag:

Ако дете проба траву, алкохол, цигарете...нисмо ми као родитељи омашили у васпитању, фаза експериментисања и треба да постоји.
Ако постане наркоман или алкохоличар, онда сам омашила, јер га нисам васпитала да буде свој!
 
Majko mila, ja se bojim za decu, da ih ne povuče loše društvo, a sad vidim da ima roditelja koji preporučuju svojoj deci opijate :eek:
Ej, pa mislim da bih glavu otkinula majci koja je ovako nešto rekla svom detetu, pa onda to dete širi dalje priču svojim prijateljima i ubeđuje ih kako je bez veze ne probati travu i to stigne do mog deteta :dash::dash::dash::dash::evil:


Ja nisam shvatila da je u pitanju preporuka ..... nego jednostavno samo neopterećenost lakim drogama. Možda je i bolje reći svom detetu ''bolje probaj'' i znati da je to uradilo .... nego biti zadrti protivnik toga, pa se jednog dana iznenaditi kad vidiš da ti se dete bocka naveliko, a ti ''neobavešten''.
 
ma crko bih kad bih imao dete narkomana, ja to ne bih mogao da preživim..to nije narušavanje zdravlja, prolazni hir, bubertetska potreba za pronalaženjem identiteta i koječega..kako to neki ljudi shvaraju da je to nešto "dete upalo u loše društvo, pa kad se otrgne odatke, biće sve ok"...narkomanija je dijagnoza sa fatalnim krajem....pitanje je samo da li će to trajati mesecima ili decenijama..u najgoroj agoniji za dete i za roditelje....
sve ostalo..i da je gej.. i da vozi motore (ša fali tome, kao trenutno se piše)...da je sodomista i nekrofil.. daje ubica okej...mogao bih da živim s tim ali ..narkoman....slom i propast....mm...ne bih mogao da živim ni sa tim da je silovatelj...znači, te dve bolesti..ne bih živ osto..
I meni su najgore opcije koje mogu da zamislim takođe - narkoman i silovatelj, ili nedajBože (pu pu, daleko bilo) pedofil...
U svakom slučaju, bih se sama potrudila da ga smestim u ustanove koje postoje zbog tih bolesti. I sa moje strane, to bih smatrala kao pomoć; šta god neko drugi rekao
 
Е
Ако дете проба траву, алкохол, цигарете...нисмо ми као родитељи омашили у васпитању, фаза експериментисања и треба да постоји.
Ако постане наркоман или алкохоличар, онда сам омашила, јер га нисам васпитала да буде свој!

Pa problem i jeste sto vrlo cesto iz faze eksperimentisanja predju na teze droge. OK probace travu radi eksperimentisanja, pa ce reci cekaj sad bih mogao malo da smrknem cisto da vidim kako je, pa ce mu se svideti, i? Onda ces misliti da si omasila kao roditelj? A sto uopste i mora da eksperimentise sa drogama? Da bi se reklo eto prosao je i tu fazu? Pa sta je sa masom onih koji je nikada nisu ni probali u zivotu? Da li im je zivot manje zanimljiv, da li su uskraceni za nesto? Ne bih rekla. Ima i strasnijih stvari sa kojima deca mogu da eksperimentisu, da bi probali, da bi im proradio adrenalin, a ako im dopustimo slobodu da sve sami izaberu, bez da ih usmeravamo na ono sto je dobro ili lose za njih, onda uopste ne vidim nasu svrhu kao roditelja u njihovim zivotima.
 
Ja nisam shvatila da je u pitanju preporuka ..... nego jednostavno samo neopterećenost lakim drogama. Možda je i bolje reći svom detetu ''bolje probaj'' i znati da je to uradilo .... nego biti zadrti protivnik toga, pa se jednog dana iznenaditi kad vidiš da ti se dete bocka naveliko, a ti ''neobavešten''.
Ni ovo baš ne mogu da razumem; zašto ovde (mislim na forumu) ako jesi zadrti protivnik nečega odmah mora da se desi baš suprotno; jeste baš ako si ti zadrti protivnik trave dete će ti se bosti u venu.
A ako mu daš travu sam, onda neće...

Zar nije opšte poznato da su lake droge uvod u teške???
Zar je neko počeo da se bode a da prethodno nije duvao travu, uzimao ekstazi, ili duvao lepak????
 
Znala sam kakve ce biti reakcije ali nisam ocekivala da ce se trazeci sto jace argumente protiv mog misljenja sluziti ne samo preterivanjem nego i lazima.
NIKAD ne bih preporucila drogu deci i nikad ne propustim priliku da govorim o stetnosti iste, samo ne mogu zamisliti da ce im proci mladost a da na nekoj lepoj zurci ne probaju travu. Mislim da je mladost u kojoj se u tolikoj meri odoleva radoznaloscu i zeljom da se upozna svet i ljudi iz svih uglova pomalo dosadna.
 
Pa problem i jeste sto vrlo cesto iz faze eksperimentisanja predju na teze droge. OK probace travu radi eksperimentisanja, pa ce reci cekaj sad bih mogao malo da smrknem cisto da vidim kako je, pa ce mu se svideti, i? Onda ces misliti da si omasila kao roditelj? A sto uopste i mora da eksperimentise sa drogama? Da bi se reklo eto prosao je i tu fazu? Pa sta je sa masom onih koji je nikada nisu ni probali u zivotu? Da li im je zivot manje zanimljiv, da li su uskraceni za nesto? Ne bih rekla. Ima i strasnijih stvari sa kojima deca mogu da eksperimentisu, da bi probali, da bi im proradio adrenalin, a ako im dopustimo slobodu da sve sami izaberu, bez da ih usmeravamo na ono sto je dobro ili lose za njih, onda uopste ne vidim nasu svrhu kao roditelja u njihovim zivotima.

Ја нисам рекла да их не треба усмеравати.
И нећу их усмеравати да пробају дрогу. Пушач сам и упорно им причам да не желим да они пропуше. До сад нису, надам се и даље да неће.
О дрогама знају све, ама баш све, имали су прилике да виде ружне слике наркомана, да учествују са мном заједно у једном програму превенције болести зависности.
И зато се надам да ће знати да пробају ако пожеле, и да се на томе заврши.

Увек ми се чини да искључиви ставови изражавају врсту зависти.
Док се тако острашћено питаш да ли су пропустили они који нису пробали, ја мислим да ти сматраш да јеси пропустила ако ниси пробала.

Ја лично ништа у животу нисам пропустила, а стигла сам све на време да урадим и то веома успешно. Тако нешто желим и својој деци, и искрено се надам да ћу као родитељ успети да их васпитам у стабилне и успешне особе.
 
Kako za koga kao i sve drugo u zivotu.
Za nekog jeste za nekog nije.
Ako devojka ima seks sa mladicem u osamnaestoj znaci li to da ce postati prostitutka ili da ce izmenjati barem 200 tipova?
Ja ipak govorim o nekoj statistici - da li ima više narkomana koji su prethodno duvali, ili onih koji nisu?
Vrlo jednostavno.

Ja sam probala; često kažem - sva sreća što mi nije odgovaralo. Ko zna šta bi bilo da je drugačije :confused:
jednostavno, ja imam nizak pritisak i uvek sam padala u nesvest :lol: Sva sreća, možda bih duvala i dan-danas da mi je to nešto dobro.
 

Back
Top