Sudije za pse

I ja sam imao strah od jednog psa kad sam bio mali, cim ga vidim bezo sam na drvo. :lol:
Al onda mi rekli da samo treba mirno da stojim i da polako hodam ne gledajuci u njega i da prodjem pored. I tako ja i uradio jednom i eto strah prosao. A sad mi sve to deluje i smesno, sad sam naravno svestan da je covek mnogo jaca i opasnija zivotinja od psa i da vise imaju razloga psi da se plase ljudi nego obrnuto.
 
Neko se boji pasa i zaista to mogu da razumem . Moju prijateljicu kao dete je jurio copor pasa i opasno izujedao i sada ja treba da se zgrazavam kako se ona to boji mog malog psa koji je ko macka. Ona meni veruje, ali prosto taj strah je jaci od nje.Pa zena je dozivela traumu. Idiotski je ne razumeti tako nesto. Ono sto je bila moja misija u nasem dugogodisnjem prijateljstvu da joj pomognem da se postepeno resi te svoje fobije i to je uspela delimicno tako sto je za pocetak prihvatila mog psa. :) Sada ne skoci na plafon kada udje kod nje u stan. :) Jednom je cak i prespavao kod nje. Da to postignemo bile su potrebne godine.
E sada kada idemo ulicom sa svojim ljubimcem, nemamo pojma ko nama ide u susret. Sta je ta osoba koja ce naleteti na psa koji opusteno trckara ulicom bez povodca dozivela u detinjstvu i od kuda taj njen strah. Pa ja koja imam citav zivot pse, nije mi prijatno kada mi nepoznati pas potrci u susret. Prosto ne poznajem ga, ne znam sta ima na umu.

Malo ja odoh od teme....
Elem, treba suditi ljudima , a ne psima.
I najbitnija stvar: ako zelimo razumevanje za nas koji volimo i gajimo pse , moramo imati razumevanje za one koji se boje pasa, ne zele da ih smaraju i zvalave na ulici (kao sto je neko ranije napisao) .
Eto.
 
Srbija je po pitanju držanja pasa divlji zapad.Odavno sam počeo da nosim oružje kad idem u šetnju.Ne zna se ko je bešnji,psi ili vlasnici.

U mom "selu" je pseci terorizam aktivan u skoro svakoj ulici, a nedavno samo sto se ne potukoh sa nekim idiotom...pustio je vucjaka iz svog dvorista pravo na mene, a nalazio sam se na sred druma. Inace uvek izbegavam trotoare u manjim ulicama i setam uglavnom kolovozom, tako imam vise sansi da izbenem i dzukeletine van kontrole i one koje iz dvorista kroz ograde nasrcu na prolaznike. Bulevari i vece ulice su prepuni ponositih vlasnika koji ljubimce setaju bez korpi. Preko zime, kad ima snega, dobro se vidi necistoca koju za sobom na ulicama ostavljaju psi, vlasnike to ne dotice.
 
I onda se postavi pitanje a koji su to opasni psi, a koji nisu? I ko je merodavan to da proceni? Naravno da ce svaki vlasnik za svoga psa pricati kako je naj naj i kako ne bi ni mrava zgazio, a ne ujeo nekog. I onda dolazimo u situaciju kad se stvarno pomisli da treba da postoji neki nepristrasni merodavni sudija koji bi to mogao da odluci i time i da odgovarajucu presudu ili odredbu za preventivu. Mada sve je to meni previse suludo.
 
Pa vlasnici pasa jesu za postojanje takvog sudije, jer inace ce stvarno raditi ona hercegovacka metoda.
Ovako se okrivljuju vlasnici i onda se javlja predlog da postoje sudije za pse i onda eto i ove teme...

Da bude jasnije, ja nisam za sudije za pse, vlasnici pasa ovde nisu za sudije za pse, a preko svojih odgovora indirektno jesu ili su za totalno skidanje svake odgovornosti sa psa , sto ce cak i kafilerije uciniti besmislenim....jer onda za svakog psa je neko kriv....cim ima vlasnika, a lutalice se po novom , po cipu mogu definisati po vlasniku ili odmah ukokati...
I tu imamo ulazak one metode 666, znaci imas cip , zivis, nemas cip , a pas si , odmah otrov u hranu.....
 
Pas oseća čovekove strahove...tj.energiju koju čovek zrači... Pas treba da oseti da ti stvarno osećaš da si ti glavni u tom odnosu, a ne da oseća tvoje strahopoštovanje prema njemu... Ako zračiš ili ne daj Bože pokazuješ strah, pas će da bude agresivniji...
Ukoliko bi me pas napao, što se desilo jednom u mom detinjstvu (šarplaninac), bez obzira koliko voleo životinje, potrudio bi se da psa pogubim a vlasnika istog ignorišem...
 
I ja sam imao strah od jednog psa kad sam bio mali, cim ga vidim bezo sam na drvo. :lol:
Al onda mi rekli da samo treba mirno da stojim i da polako hodam ne gledajuci u njega i da prodjem pored. I tako ja i uradio jednom i eto strah prosao. A sad mi sve to deluje i smesno, sad sam naravno svestan da je covek mnogo jaca i opasnija zivotinja od psa i da vise imaju razloga psi da se plase ljudi nego obrnuto.

:super:
 
Posle ovakvih postova dodje mi da krenem od azbuke....

Pas se plasi coveka.....
Pas se oseca mnogo jacim kad je u blizini njegov gazda....
Pas je spreman da se bori 10x snaznije kad mu je tu gazda....
Pas lutalica se cesto slepa, pa koristi prolaznika kao gazdu da obidje teritoriju....
Pas koristi seks da pokaze dominaciju , tj homoseksualni seks je cesto cin hijararhijskog ustrojavanja, dominantni muzjak seksualno pozicionira potcinjene....
Svaka vrsta psa ima razlicitu pasju logiku , i to nezavisno od toga kako je trenirana...i pre treniranja....
Postoje pseci arhetipovi, tj epigenetska znanja, te se po njima i vrsi dresura pasa, svakoj vrsti odgovara odredjeno ponasanje i nacin pristupa....
Karakter psa nije u proporciji sa njegovom velicinom....niti u vezi sa potencijalnom opasnoscu....
 
Pa vlasnici pasa jesu za postojanje takvog sudije, jer inace ce stvarno raditi ona hercegovacka metoda.
Ovako se okrivljuju vlasnici i onda se javlja predlog da postoje sudije za pse i onda eto i ove teme...

Da bude jasnije, ja nisam za sudije za pse, vlasnici pasa ovde nisu za sudije za pse, a preko svojih odgovora indirektno jesu ili su za totalno skidanje svake odgovornosti sa psa , sto ce cak i kafilerije uciniti besmislenim....jer onda za svakog psa je neko kriv....cim ima vlasnika, a lutalice se po novom , po cipu mogu definisati po vlasniku ili odmah ukokati...
I tu imamo ulazak one metode 666, znaci imas cip , zivis, nemas cip , a pas si , odmah otrov u hranu.....

j.b.t... jel' ti to ozbiljno?

vecina "ljubitelja" je za cipovanje, sterilizaciju lutalica, vracanje neagresivnih odakle su pokupljeni, po mogucstvu udomljavanje, eutanazija iskljucivo agresivnih jedinki ili jako starih i bolesnih. no kill azile za pse. normalan fer zakon koji nije pisan samo radi onih sa fobijom od pasa...

ne mozes psima nabiti brnjice i odrediti obavezan povodac, a da pri tome ne postoje parkovi, povrsine na kojima ih slobodno mozes pustati...
 
Poslednja izmena:
Поводац је потребан власницима, да им љубимац буде поред њих.
Што се мене тиче, не морају да га користе.

Нека слободно пусте своје куце да лутају куд год хоће, али са копама. :)

Пре пар дана се пит бул отргао нејакој баки и напао човека у парку.
Прошао је са мало огреботина и благом траумом... сва срећа...
Хоће ли то некоме пријавити?
Неће.. мрзи га да се смара..:roll: срећан је што је жив...:roll:
 
vlasnici moraju da snose odgovornost za svoje pse....
nije pas za svakoga....
zbog kretena koji su neodgovorni, ispashtaju oni koji su odgovorni...
sta ce babi pit bul....svashta....
gledam pubertetlije koje imaju pitove i staforde kako se izivljavaju nad ljudima i zivotinjama...
napravili su od svojih pasa monstrume i setaju ih odvezane.....
njihovi roditelji im uzmu rasu koja je takva kakva je i kojoj treba chvrsta ruka i puste klince da vaspitaju psa da bude opasan...
muka mi je od takvih budala
a ta baba bolje da je uzela pudlu ili pekinezera....a ne pita....svashta...
ni jedan pas nije za svakoga,a kamoli pit bul,doberman,bul,bordoshka doga,dogo argentino i slichno....
neke rase jednostavno moraju biti vaspitavane kako treba i ne smeju se pustiti da rade sta hoce....treba znati koji pas se uzima a ne uzeti rasu samo zbog izgleda...
neki ljudi su imali dobermana koji nije bio vaspitan i napao je gazdaricu posto se naljutio jer je ona otishla na letovanje mesec dana,bez njega...kada se vratila on je napao...
morali su da ga uspavaju... a u sushtini nije pas kriv nego vlasnici
 
Pogledaj malo prethodne postove, pa mi kazi na sta lice i za sta se zalazu vlasnici ili potencijalni vlasnici pasa......

Sve sto vise tema odmice postaje jasno opredeljenje "cinicu sta mi se prohte dok mogu ekonomski ili dok posledice ne budu prevelike" kod vlasnika pasa.....i cuveno "meni je moj pas drazi nego neka budala iz parka ili ulice"
 
Pogledaj malo prethodne postove, pa mi kazi na sta lice i za sta se zalazu vlasnici ili potencijalni vlasnici pasa......

Sve sto vise tema odmice postaje jasno opredeljenje "cinicu sta mi se prohte dok mogu ekonomski ili dok posledice ne budu prevelike" kod vlasnika pasa.....i cuveno "meni je moj pas drazi nego neka budala iz parka ili ulice"

sta sam to pogresno sad rekla????
pa rekoh,vlasnici moraju da budu odgovorni...
trebalo bi uvesti dozvole za pse...lepo kroz psiho test pa onda po psa ako su procenili da je osoba normalna
previse je manijaka....
i meni je moj pas vazniji od tamo neke budale ali ja sam odgovorna i ne zelim da moj pas nekoga plashi,smeta mu i slichno...uvek pazim sta moj pas radi i vec unapred kada neko nailazi,ja po psu vidim dal treba da je opomenem dozovem ili slichno....nekad je i vezem,chisto da ne zaplashi nekoga,posto ima obichaj da se uplashi i laje na ljude...budala
 
Poslednja izmena:
sta sam to pogresno sad rekla????
pa rekoh,vlasnici moraju da budu odgovorni...
trebalo bi uvesti dozvole za pse...lepo kroz psiho test pa onda po psa ako su procenili da je osoba normalna
previse je manijaka....
i meni je moj pas vazniji od tamo neke budale ali ja sam odgovorna i ne zelim da moj pas nekoga plashi,smeta mu i slichno...uvek pazim sta moj pas radi i vec unapred kada neko nailazi,ja po psu vidim dal treba da je opomenem dozovem ili slichno....nekad je i vezem,chisto da ne zaplashi nekoga,posto ima obichaj da se uplashi i laje na ljude...budala

Ovo je jako pametno napisano...
Pre neki dn setam psa na keju i baba sa unukom me pita JESTE MU TO SEKLI USI? Kada sam rekao da jesam okrenula se prema unuku i rekla JEL VIDIS,I TI AKO NE BUDES DOBAR I TEBI CE ODSECI USI... Jel to dobar primer kako se deca vaspitavaju??? Kada bi ljudi malo vise bili ljudi a malo manje stoka,sve bi bilo lakse.
 

Back
Top