Sudije za pse

da samo cujete koliko se vecina vlasnika koje ja znam trudi da vaspita svoje pse-te velike rase narocito, koliko ih bezrazlzno napadaju cim ih vide na ulici sa psom- ko ne bi razvio odbrambeni mehanizam i postao "malo lud" da bi ga ostavili na miru, trzaju se na ljude cim vide da neko prolazi jer ne do' bog da "neljubitelji" vide pustenog psa koji ipak ne moze citav zivot provesti na povocu...


Ja imam malog psa i uvek je vodim na povodcu .... Ja ne mogu da opišem svoj osećaj zabezeknutosti, kada npr. Sunčica krene prema nekom čoveku sva čila i razdragana da se igra, a on odskoči po metar u daljinu ... kao da vodim lava, a ne psa od 4kg. Smešno mi to .... Paranoja je prava reč .....

Ima naravno vlasnika koji nisu toliko ranjivi prema svojim životinjama .... Ima i ljudi koji bi životinju maltretirali gde god da je vide .... Ima i pasa koji nisu baš ''kućni ljubimci'' ... Svega ima ... ali, daleko od toga da su samo psi krivi ..... da su samo psi životinje.
 
Ne mogu da kažem da osudjujem ... ali mi nisu jasni .... ne razumem ih ....

Mogu da shvatim da pas reži i da se ljudi boje .... da laje na njih ili već šta .... ali da odskočiš metar kad vidiš psa koji ti maše repom i igra se - e to mi je već paranoja.
 
pa ima ljudi koji jednostavno ne vole
ja ne volim da me nepoznati psi lizu i njuse me,a ako vlasnik ne ume da ga drzi podalje od mene ja odskocim :lol:
ne volim ni da me tudja deca diraju balavim rukama
ako laju(psi) onda se +bojim pa makar to bili i oni mali nadrndani
 
nije valjda da osudjujes te ljude jer se boje tvog (iako malog)psa?

moram da odgovorim: jedno je plasiti se pasa-imati fobij, a takvih nije bas mnogo (samo mi nije jasno sto se takvi ljudi nikada ne lece), a drugo je ( neverovatno rasprostranjeno ) da ti se zivotinja toliko gadi, da ne zelis da prodje na metar od tebe, da bacas "da-bog-da-crko" poglede i na vlasnika i na psa, da jednostavno nicim izazvano mrzis pse-a veruj mi takvih je mnogo. znaci ne plase se nego ili izigravaju zesce urbane tipove, ili su ne znam kreteni kojima su zivotinje ventil za izbacivanje mrznje ili su ubedjeni da potajno svaki pas vreba vratnu arteriju njega/nje i njihovog deteta. koga je ubilo to sto ga je pas slucajno dodirnuo u prolazu ili krenuo da pridje veselo zato sto jednostavno voli ljude?
 
pa ima ljudi koji jednostavno ne vole
ja ne volim da me nepoznati psi lizu i njuse me,a ako vlasnik ne ume da ga drzi podalje od mene ja odskocim :lol:
ne volim ni da me tudja deca diraju balavim rukama
ako laju(psi) onda se +bojim pa makar to bili i oni mali nadrndani

sad tek vidim odgovor:lol:

jer znas ono iz filma "How to Kill Your Neighbor's Dog": deca i psi su poslednja oaza dobrote...nesto u tom fazonu, ko ih ne voli :lol: znala sam da si :twisted:
 
Vidi ovu situaciju....Radim , imam kesha, dete kaze hoce psa....kažem važi....nabavim psa...dobra prilika da se dete polako uči da razvija svoju ličnost jer ima kontrolni paket, psa , pa vidi koliko je potrebno imati zaokružen sistem potreba i razmišljanja........
Dete uči kroz greške, mogao bih da se potrudim , da tačno od početka dete uči po šablonima kako baš treba, da procenim psihu psa kao iskusni kinolog ili ljubitelj pasa (teško da neko od ovih fanova poveruje da ja volim pse, a opet se zalažem da se ubije ono koje ujede).......
Dete će vremenom nešto naučiti, stvoriće simbiozu svog i karaktera psa....

Ako dete ne voli da mu uzimaju čokoladu iz ruku, neće voleti ni pas....ako je pas često gladan , zapamtiće to....

I šta onda....igraju se deca, šeta se pas, desi se nešto ne predvidjeno .....
Pas ujede nekog...znam da će mene da kazne, super, imam keša, mogao sam da sprečim , ali bi me više koštalo da sam odvajao svoje vreme i znanje o psima....
Pas će imati svoj karakter, dete će imati više iskustva i ja posredno više koristi od tog psa....vredi kazne....

Zabole me za fobiju nekog odraslog, neke devojke, nekog dečka, nekog deteta....zbog ujeda psa.
Verovatno je učinilo nešto što nije smelo , ko mu je kriv što nije znalo....važno da pas nije napao, imao je propisno korpu kad je vodjen napolje i slično što zakon nalaže ili čak i nije imao , nek oseti slobodu....

Kazna, novčano, briga me, ali ću da tvrdim pazar....
A ako pokušaju krivično , onda ću da dokažem da se dete ponašalo neprimereno , dobri advokati će sve učiniti onako kako treba i sve će proći povoljno....jer nisam huškao psa...niti ga učinio besnim i opasnim po okolinu , što će posvedočiti silni drugari mog deteta, poznanici i slično...

---------------------------
To što znam da u srbiji kad te ujede pas , lekari kažu dodji kad bude prisutan taj i taj doktor, a ne kao hitnost gde mora injekcija protiv besnila da se da u narednih 24 sata i što pre....
To što kasnije naprave neku zavrzlamu pa osobi daju čak 4 injekcije protiv tetanusa u intervalu 1dan, 7 dana, 3 nedelje, 3 meseca ne mogu da tumačim sa medicinskog ugla , već iz ugla onoga ko je ujeden.
To što ostaje fizički i psihički ožiljak kod ujedenog....izvini druže , karma....

Dakle u nedostatku vremena i uz biranje prioriteta, stvoriću uz pomoć deteta i ograničeno sopstveno učešće psa koji može da ujede i to je čak i dobro za moje dete.Ipak je to miran pas, ali i uči dete da treba nekad da se brani i ujede druge ljude...idealno za današnje društvo....
Pa mi kaži da ne vredi platiti kaznu od 200e maksimalno koliko će koštati kazna za to što je moj pas ujeo nekog ko ne poznaje dovoljno ponašanje pasa i nehotično je ugrozio mog psa...

A u zatvor nema šanse da me pošalju....jer nema suda na zemlji koji bi na osnovu jednog incidenta i 50 svedoka da je to miran pas, doneo odluku da me pošalje na robiju...

Da li je sada jasnije šta će se dešavati kad moja generacija bude brojnija po uspešnosti....
 
sad tek vidim odgovor:lol:

jer znas ono iz filma "How to Kill Your Neighbor's Dog": deca i psi su poslednja oaza dobrote...nesto u tom fazonu, ko ih ne voli :lol: znala sam da si :twisted:
ali stvarno nisam:(
samo nekako ,znas ono iz dirty dancing-ovo je moj prostor a to je tvoj prostor
ja ne volim da mi nepozvani ulaze u moj prostor:D hehe sad vidim da ovo moze svakako da se tumaci:mrgreen:
 
mene ujelo neko kuce bez razloga,ja setala ono se zaletelo i zgrabilo me:confused:
od tada nemam bas poverenja
naravno pricam o nepoznatim psima
kad su to neki domaci(od nekog mog) drugacije je

to je nesto drugo, ali i jako retko- ja znam samo tri osobe koje je u rasponu od maltene 30 godina ujeo pas:1.slucaj majka branila stence 2.slucaj pufnasti terorista-razmazeni maltezer sa neodgovornim vlasnikom 3. slucaj izleteo iz dvorista i "capio" za farmerke-kapija ostala otvorena

znas li koliko je to mali procenat od svih ljudi koje poznajem i to na zadnjih xx godina? i ni edan ujed nije bio nesto narocito ozbiljan.
 
pa dobro,ne znam(ovo kuce je izaslo isto iz dvorista krisom-namazano to :lol: )
ne kazem da nema i onih koji jednostavno mrze sve oko sebe al prema zivotinjama se ne boje da pokazu tu mrznju
mada otisle smo od teme valjda,nemam pojma
 
moram da odgovorim: jedno je plasiti se pasa-imati fobij, a takvih nije bas mnogo (samo mi nije jasno sto se takvi ljudi nikada ne lece), a drugo je ( neverovatno rasprostranjeno ) da ti se zivotinja toliko gadi, da ne zelis da prodje na metar od tebe, da bacas "da-bog-da-crko" poglede i na vlasnika i na psa, da jednostavno nicim izazvano mrzis pse-a veruj mi takvih je mnogo.
ja bas mislim da je obrnuto...ja se bojim pasa, bas...
 
... a i nebitno je :)

Nevaljalče...

041215_tiger[1].gif
 
ja bas mislim da je obrnuto...ja se bojim pasa, bas...

Bojiš se jer si imala loše iskustvo ... ili se bojiš nepoznanice?


Kada jednom osetiš toplinu i bliskost sa psom .... kada počne pas da vlada tvojim osećanjima i da ti bude ne samo ljubimac, već mnogo više od toga, onda ti se menja i stav i način života kao i sama životna filozofija.

Ja nisam odrasla uz kućne ljubimce .... niti sam vaspitavana da volim životinje .... ali jednog dana, pre nekoliko godina, jedan mali pas ušetao je u moj život, osvojio me i promenio mi sve uglove gledanja kroz isti.
 
pa jednostavno plasljiva sam, odmalena...
ja nisam ni svog malog zeca smela da uzmem NA ruke nekoliko dana...
dok sam bila dete, kad vidim malo veceg psa prelazila sam na drugu stranu ulice...sad ne, ali nije mi svejedno...
opustim se ja vremenom, kad upoznam zivotinju, prodje me strah...ali se na pocetku bojim.
i na osnovu svog iskustva bih rekla da vecini ljudi koje poznajem, a koji nemaju pse, nije svejedno kad naidju na nekog veceg ili lajavog psa....
 
Da neko ima pitomu tarantulu i da je nosi u park i sedi i vi sednete i tarantula se popne na vas....

Da li ce to vama biti simpatično, novo i interesantno , nećete verovati da vas neće ujesti, ili ćete se ljutiti na vlasnika što je tako opušten sa svojim ljubimcem.....?
 

Back
Top