Stitna zlezda

MINAQUA - navodno voda sa dosta joda...sadrzi 0,94mg / l

http://www.moje-zdravlje.ba/zdravlje/jod-povecava-inteligenciju

jod u ishrani: http://www.moje-zdravlje.ba/zdrava-prehrana/hrana-bogata-jodom

i meni je verovatno posledica bila povecanje stresa ali mozda i pararelno sa time bio nedostatak joda u tom trenutku

slazem se da ne treba verovavati svemu sto se procita zato i treba gledati izvore
ovaj sajt od malo pre http://perfecthealthdiet.com/category/nutrients/iodine-and-selenium/
dobar je gde ima testova na grupama ljudi i tacne statistike

nisam pametniji od endokrinologa, ali mogu da se kladim kad bi pitali 100 njih da bi svak imao nesto svoje da doda ili oduzme
cak i ovi sveski naucnici i lekari imaj neka podeljenja misljenja ....jer sama bolest nije 100% istrazena i utemeljena

..moji poticu iz dela nase zemlje gde je postojao nedostatak joda u vodi, zbog cega je dolazilo do oboljenja stitne zlezde i pojave gusavosti,
to se resavalo dodavanjem joda u ishranu...kako je to reseno i da li je trajno reseno ne znam...ali znam da mnogo manje ljudi sa tim
oboljenjem ima...bar ono sto se vidi, a bar se gusavost videla...
..ne mogu da tvrdimm ono sto ne znam, niti to radim, samo pricam ono sto mi je moja dr savetovala i ja se pridrzavam toga, mada sam
vec navela da inace ne jedem mnogo slano i ne koristim nista od onoga sto je ona i savetovala...e sad da li je dobro ili ne to sto ja radim
zaista ne mogu da tvrdim....
..poslednji nalazi su mi bili dobri, i oni iz krvi i oni sa UZ...pijem lek, ne predstavlja mi to nikakav problem...ali ako to nekom jeste problem
i misli da to moze da resi na drugi nacin treba da proba..
 
Nije tačno,otiđi na zvanični sajt "Čigota" Zlatibor...pa pročitaj one dijete sa malo joda i ostalo...šta preporučuju endokrinolozi,i svjetski a i naši...

...a jesi li ti citao o samoj Cigoti sta se pise...?
...potrazi pa ces naci da je to prosto "izmisljeno" leciliste, jednog endokrinologa koji u to vreme nije imao posla, a znao je da izmedju ostalog
svakom prija mir, cist vazduh i kretanje..pa je nasao nacin kako da zaposli sebe i nedije prazne hotele/vile...
..znam da su se mnogi "izlecili" u Cigoti, ali znam isto tako da ja, ti ili mnogi drugi, da zivimo kao sto se zivi to neko vreme u/na Cigoti,
"ozdravili bi" bar za neko vreme...
 
poslednji nalazi su mi bili dobri, i oni iz krvi i oni sa UZ...pijem lek
koj lek pijes i koju dozu? antitela nisi proveravala po prepuruci lekara jer oni savetuju da to nema potrebe da se provervara?
ja sam radio test krvi na svakih 6 meseci zadnja 4 puta svi rezlutati su mi dobri....antitela svu mi svaki put bila manja
i ako kazu da antitela ostaju dozivotno u organizmu, da li je neko cuo procitao da su se nekome povukla antitela?
 
koj lek pijes i koju dozu? antitela nisi proveravala po prepuruci lekara jer oni savetuju da to nema potrebe da se provervara?
ja sam radio test krvi na svakih 6 meseci zadnja 4 puta svi rezlutati su mi dobri....antitela svu mi svaki put bila manja
i ako kazu da antitela ostaju dozivotno u organizmu, da li je neko cuo procitao da su se nekome povukla antitela?

...pijem eutirox 75...antitela sam radila 2x oba puta su bila povecana...radila sam i sintigrafiju, hronicna upala stitne zlezde + hasimoto...
...poslednji nalaz mi je od prosle godine:lol: ne radim ja to bas tako cesto, mrzi me, necu da vadim krv svaki cas...ni da se majem po
bolnicama...meni je skroz ok, tako...jednom godisnje uradim i krv i uz i dosta...
..ne znam to, ali znam da moja drugarica ima istu dijagnozu ali nema terapiju nikakvu, jer kao ne treba njen dr tako rekao...(njoj su isto kao meni
na zadnjem nalazu krvi samo antitela povisena)...
 
Nemam jos gusavost samo se nekad vidi i malo sam se "ugojila".

..to sto si se ugojila je zbog usporenog metabolizna, i sto stitna "veze" vodu, pa moras paziti sta jedes i smanjiti kolicinu
soli ako ne izbacujes dovoljno to sto uneses...a sigurno ne izbacis...ja sam imala taj problem, za 6 meseci sam se ugojila
14kg...strasno...jedva sam ih skinula...znaci jedva:(
..sad pokusavam da skinem 3 pa nikako, ali dobro to je druga tema...
...sta kazu lekari oko toga sto se nekad vidi, i jesi li obartila paznju kad se vidi? kad si nervoza, umorna?
 
...a jesi li ti citao o samoj Cigoti sta se pise...?
...potrazi pa ces naci da je to prosto "izmisljeno" leciliste, jednog endokrinologa koji u to vreme nije imao posla, a znao je da izmedju ostalog
svakom prija mir, cist vazduh i kretanje..pa je nasao nacin kako da zaposli sebe i nedije prazne hotele/vile...
..znam da su se mnogi "izlecili" u Cigoti, ali znam isto tako da ja, ti ili mnogi drugi, da zivimo kao sto se zivi to neko vreme u/na Cigoti,
"ozdravili bi" bar za neko vreme...

Ma pričam o ishrani sa ograničenim unosom joda...ovi naši endokrinolozi samo prate svjetska istraživanja,nije taj teskt sa Zlatibora kapiraš :lol:,tako da i svjetski doktori to preporučuju...
 
Ma pričam o ishrani sa ograničenim unosom joda...ovi naši endokrinolozi samo prate svjetska istraživanja,nije taj teskt sa Zlatibora kapiraš :lol:,tako da i svjetski doktori to preporučuju...

..pa kakve veze ima ishrana sa Cigotom sem sto su se setili da izbalansiraju hranu ljudima kojima uzimaju pare za kao lecenje stitne na Zlatiboru...kapiram ja odlicno sta ti pricas
ali ti ides iz krajnosti u krajnost..te leci Cigota, te nije nego ishrana....odluci se..
 
skoro sretnem druga u gradu koga nisam video jedno 14 godina, ima 30 godina i kaze mi ima problem sa stitnom zlezdom
a stomak mu je kao da je deveti mesec, 99% ljudi sa ovim ima problem gojaznosti mada moze da se kontrolise

@Affro i moja drugarica
ima istu dijagnozu ali nema terapiju nikakvu, jer kao ne treba njen dr tako rekao...(njoj su isto kao meni
na zadnjem nalazu krvi samo antitela povisena)...
mislim da pije samo selen tablete, operisala parastitnu
 
Obratila sam paznju i lekari kazu da pijem lekove,50mkg ujutru a kad se vidi jos jednu uvece.Joj znaci opet neslano aaaaaaaa :(

..ne moras skroz neslano, ali smanji, recimo ako ti je rucak slan nemoj soliti salatu i tako...ja inace tako radim pa mi ne predstavlja problem i svi mi se zale
da kuvan neslano...meni tako pase, a ko voli slanije neka soli :)
 
skoro sretnem druga u gradu koga nisam video jedno 14 godina, ima 30 godina i kaze mi ima problem sa stitnom zlezdom
a stomak mu je kao da je deveti mesec, 99% ljudi sa ovim ima problem gojaznosti mada moze da se kontrolise

@Affro i moja drugarica mislim da pije samo selen tablete, operisala parastitnu

..eto...
..sa cim su nas sve trovali i gadjali dobro smo i prosli, kaze moja dr super je to, to se zove "gospodska" bolest...
..svi imaju taj problem gojaznosti ako imaju usporen rad stitne z., mora mnogo muke i truda da se ulozi da bi se
to regulisalo, i da se bas vodi racuna, jer se jako brzo kg naslazu, a jako tesko skidaju...
...evo ja bas vodim racuna sta jedem i koliko i kad. pa za mesec dana jedva da kg skinem, ako se malo opustim
vrati se, pa se sa jednim kg gnjavim mesecima...ali tako bar drzim neku koliko toliko ok kilazu pod kontrolom..muka je to:(
 
..pa kakve veze ima ishrana sa Cigotom sem sto su se setili da izbalansiraju hranu ljudima kojima uzimaju pare za kao lecenje stitne na Zlatiboru...kapiram ja odlicno sta ti pricas
ali ti ides iz krajnosti u krajnost..te leci Cigota, te nije nego ishrana....odluci se..

Eeej ti si mene sve pogrešno shvatila...znači mrzi me sad da detaljno objašnjavam,samo ću reči da ništa ja za Čigotu nisam tvrdio,to ti umišljaš i ubacuješ mi riječi u usta koje nisam uopšte spomenuo..:cool:
aloo niko ne priča o izliječenju!!!!
 
..ne moras skroz neslano, ali smanji, recimo ako ti je rucak slan nemoj soliti salatu i tako...ja inace tako radim pa mi ne predstavlja problem i svi mi se zale
da kuvan neslano...meni tako pase, a ko voli slanije neka soli :)
Joj boze samo mi je to falilo.....Dobroooo sta sam sve pregurala valjda cu i ovo (smajli koji gundja)
 
Nije tačno,otiđi na zvanični sajt "Čigota" Zlatibor...pa pročitaj one dijete sa malo joda i ostalo...šta preporučuju endokrinolozi,i svjetski a i naši...

...ovde si pomenuo Cigotu i njihov zvanicni sajt, po meni ti uvazavas njihov misljenje...samim tim smatram da verujes da oni mogu da izlece stitnu...
...ako sam poresno protumacila, ok...izvinjavam se...
 
...ovde si pomenuo Cigotu i njihov zvanicni sajt, po meni ti uvazavas njihov misljenje...samim tim smatram da verujes da oni mogu da izlece stitnu...
...ako sam poresno protumacila, ok...izvinjavam se...

Ama nije to njihovo mišljenje,oni samo prepišu od svjetskih doktora....:dash:
I oni koji su se izliječili tamo na Zlatiboru..nisu zbog terapija,već ko zna zbog čega,možda zbog zraka ili čega već...to niko ne zna...samo sam naveo yebeni tekst..
Ali već sam rekao ranije,sumnjam da to važi za hašimotovce,ne vjerujem da je to toliko jednostavno...otići 20-ak dana i nestanu ta antitjela iz krvi...misim da je tako otišao bih davno tamo...
 
Poslednja izmena:
Ama nije to njihovo mišljenje,oni samo prepišu od svjetskih doktora....:dash:
I oni koji su se izliječili tamo na Zlatiboru..nisu zbog terapija,već ko zna zbog čega,možda zbog zraka ili čega već...to niko ne zna...samo sam naveo yebeni tekst..
Ali već sam rekao ranije,sumnjam da to važi za hašimotovce,ne vjerujem da je to toliko jednostavno...otići 20-ak dana i nestanu ta antitjela iz krvi...misim da je tako otišao bih davno tamo...

..sto se neriras:eek: pa ako tebe ovakvi razgovori tako i toliko nerviraju nije ni cudo sto ti ne radi stitna:manikir:
 
Ama nije to njihovo mišljenje,oni samo prepišu od svjetskih doktora....:dash:

Izvini, rodjace, ali ako hoces da navedes da postoje svetski ili nasi endokrinolozi koji nesto tvrde, onda navedes konkretno njihove tvrdnje, a ne saljes ljude na sajt neke organizacije koja tvrdi da endokrinolozi nesto tvrde.
Zabunu si stvorio sam, zato sto ne umes da izrazis svoje misljenje i ne umes da ga potkrepis cinjenicama.
 

Back
Top