Stav religija prema seksu iliti šta je vaša karta za pakao?

ocigledno da vam je tehnologija zaostala , ako ne kao ona iz sodomai gomora ,, onda zasigurno kao ona pre potopaz:mrgreen:

Ovo sam vec pisala na drugom pdf, ja sam se druzila sa dva homosexualca, zbog tog prvog sam mislila da su svi oni losi kao ljudi, dok nisam upoznala drugog nesto kasnije i skapirala da je onaj prvi los covek, a ne da je los jer je homosexualac. Kasnije mi se zivotni pu razdvojio od tog drugog. Ali i danas mogu reci da je bio kao covek bolji od nekih vernika.
Izvini, ali ja ljude stvarno ne delim prema njihovoj sexualnoj orijentaciji, a biti homosexualac nije isto sto i pedofili ili zoofil.
A koliko ja znam postoje tri orijentacije: homosexualna, heterosexualna i bisexualna.
I ako je homosexualnost greh, zasto je bog onda dopustio da se radjaju homosexualci, pazi oni su gresni od rodjenja.
 
mislim da si previse uprostio i generalizovao kad su u pitanju ateisti
Mislim da si u pravu, tačno je da ima raznih stavova po ovim pitanjima i među ateistima. Međutim, činjenica je da svaki stav ateiste po ovom pitanju dolazi od njegovih ličnih ubeđenja a ne zato što ih propisuje ateizam kao takav. Dakle, hteo sam da pokažem da je to stvar izbora (zato sam stavio "Ok" a ne "Raj") :)
PS. mislim da si u ovu tablicu obavezno morao da uneses jos sledece stavke:
EUTANAZIJA, KLONIRANJE, VJESTACKA OPLODNJA
I to su zanimljive teme, ali je naslov ove u vezi stavova prema seksu, a to bi svakako bila zanimljiva ideja za neku drugu komparaciju.
 
jesam bezbroj puta ali ne opravdavam sebe u tome , jer nesto mi govori da to nije dobro,, a borim se protiv svoga tela koje tezi da pocini sve ovo pa i vise,

ali cemu opravdavanje ovakvih postupaka? kada u dusi niko od nas ne bi zeleo da mu cerkica od 12, 13,14 godina spava sa nekim razjarenim bikom ili bilo kime, ili da nam nas sin postane buljas, ili bilo sta od ovoga, stvatno nisam znao da se sve ovo opravdavauateizmu i nekim religijama, a u opste da sam covek tako nesto podrzava?
Види Боки.. да би те ико схватио као озбиљног саговорника, мораш да промениш мало речник...
Прво.. не правим разлику између тога да ли девојчица од 12, 13 или 14 година улази у сексуалне односе или је у питању дечак...
У питању су деца.. незрела деца... и њима је потребан савет и разговор.. претња паклом, као што видиш не помаже..
грижа савести до краја живота им такође неће помоћи...
Даље.. имам двоје деце.. и волећу их, борићу се за њих последњим атомом своје снаге без обзира на то каквог сексуалног опредељења били...
без обзира на то каквог верског или политичког опредељења били...
Одбацити своје или ма чије дете и називати га тако погрдним именом, само зато што прати своју природу, за мене је неприхватљиво.


z:(
 
Odlično ako nismo neprijatelji. Pokaži to i tonom kojim pišeš.

Potpuno te razumem da smatraš da je nešto što ja praktikujem nemoral. Ali ako ja tebe ne prisiljavam na to, pošto poštujem tvoje moralne principe, u čemu je onda problem?

Možeš moje stavove lično smatrati glupim, nerazumnim, pogrešnim, nemoralnim, ali svako ima pravo da svoj život vodi po svojoj savesti. sve dok ne ugrožava druge, zar ne?

naravno, ali nisam mogao da shvatim opravdavanje ovakvih za mene nemoralnih radnji a da se ne zgrozim ,,

i naravno svako moze da cini sta hoce, ali na srecu i ne dokle hoce.
 
mozda si mislio na darove duha svetoga?
Mislio sam na... tehnologiju. Jedino što se od pre potopa do danas novo izmislilo u oblasti oplodnje bila je oplodnja duhom svetim. :mrgreen:

a ipak dusa je koliko i ljudi, pa bi trebalo telo podciniti dusi a dusu duhu, a on ce uzpomoc duha svetoga znati sta je ugodno Boguz:)
Mislim da je jednostavnije, a i zdravije pratiti sjaj u očima...
 
Ovo sam vec pisala na drugom pdf, ja sam se druzila sa dva homosexualca, zbog tog prvog sam mislila da su svi oni losi kao ljudi, dok nisam upoznala drugog nesto kasnije i skapirala da je onaj prvi los covek, a ne da je los jer je homosexualac. Kasnije mi se zivotni pu razdvojio od tog drugog. Ali i danas mogu reci da je bio kao covek bolji od nekih vernika.
Izvini, ali ja ljude stvarno ne delim prema njihovoj sexualnoj orijentaciji, a biti homosexualac nije isto sto i pedofili ili zoofil.
A koliko ja znam postoje tri orijentacije: homosexualna, heterosexualna i bisexualna.
I ako je homosexualnost greh, zasto je bog onda dopustio da se radjaju homosexualci, pazi oni su gresni od rodjenja.

ne radi se o tome dali su oni dobri ili losi ljud, nego da je homosexualnost losa sama po sebi, mozes jednom gledati jedan takav film pa onda sudi ,, jer nije normalno,, to je bolest , koja bi trebalo da se leci kao i svaka druga.. i nije ih bog takve stvorio nego njihova gresna zelja, jer da ne pozelese ne bi ni ucinili, ima ih raznih jednostavno mogu razmisljati i na tvoj nacin,, ali ipak moram pisati da je to lose.
 
ne radi se o tome dali su oni dobri ili losi ljud, nego da je homosexualnost losa sama po sebi, mozes jednom gledati jedan takav film pa onda sudi ,, jer nije normalno,, to je bolest , koja bi trebalo da se leci kao i svaka druga.. i nije ih bog takve stvorio nego njihova gresna zelja, jer da ne pozelese ne bi ni ucinili, ima ih raznih jednostavno mogu razmisljati i na tvoj nacin,, ali ipak moram pisati da je to lose.
То јесте нормално. То није болест.

И о животу се не учи гледајући филмове. z:(
Гледај себе и људе око себе. Како би теби било да те неко лечи од тога што те не привлаче мушкарци???
 
a ipak dusa je koliko i ljudi, pa bi trebalo telo podciniti dusi a dusu duhu, a on ce uzpomoc duha svetoga znati sta je ugodno Boguz:)
Bogu je ugodno ono što su odredili oni koji su datog boga izmislili. Kako u savremenom svetskom panteonu imamo gomile bogova, tako su im razne stvari ugodne, što se najbolje vidi iz moje tabele.

ti si čovek Šumadinac, i tvom šumadijskom Bogu je ugodno da ti recimo ne spavaš sa ženom dok se njome ne oženiš. Takođe, ti telesnu ljubav vidiš kao neki greh, što je jedna od najstrašnijih posledica judeohrišćanstva.
 
Види Боки.. да би те ико схватио као озбиљног саговорника, мораш да промениш мало речник...
Прво.. не правим разлику између тога да ли девојчица од 12, 13 или 14 година улази у сексуалне односе или је у питању дечак...
У питању су деца.. незрела деца... и њима је потребан савет и разговор.. претња паклом, као што видиш не помаже..
грижа савести до краја живота им такође неће помоћи...
Даље.. имам двоје деце.. и волећу их, борићу се за њих последњим атомом своје снаге без обзира на то каквог сексуалног опредељења били...
без обзира на то каквог верског или политичког опредељења били...
Одбацити своје или ма чије дете и називати га тако погрдним именом, само зато што прати своју природу, за мене је неприхватљиво.


z:(

u necemu se mogu , a u necemu ne mogu sloziti,,

a sada dali mislis da je sve ono navedeno u tabeli dobro , korisno ili bilo sta o0d toga?
 
То јесте нормално. То није болест.

И о животу се не учи гледајући филмове. z:(
Гледај себе и људе око себе. Како би теби било да те неко лечи од тога што те не привлаче мушкарци???

e uzivo bi motka radila i to gomljivaz:mrgreen:
 
Bogu je ugodno ono što su odredili oni koji su datog boga izmislili. Kako u savremenom svetskom panteonu imamo gomile bogova, tako su im razne stvari ugodne, što se najbolje vidi iz moje tabele.

ti si čovek Šumadinac, i tvom šumadijskom Bogu je ugodno da ti recimo ne spavaš sa ženom dok se njome ne oženiš. Takođe, ti telesnu ljubav vidiš kao neki greh, što je jedna od najstrašnijih posledica judeohrišćanstva.

ama covece , kako smes tvrditi tako nesto? ajde pokazi mi nekakav eksperiment ili formulu ili bilo sta cime bi pokazao da boga nema?

nikakav sumadinski bog ne postoji , nego onaj svaciji, drugo cak ni ja se nisam drzao svega podrobno, ziveo sam zivot kao svako drugi, ali iz svojih razloga jesam sto jesam,
i mislim da nije u redu raditi neke od stvari koje su navedene,, nista drugo, a vi slobodno izvolite.z:)
 
da se za decu tebamo boriti, ali uciti ovakvom nemoralu?

mislio sam na tabelu koju citiram gde podrzavate nemoral.

Ma niko decu ne uci tome, rode se takvi. I ne moze da se izleci, mogu samo da se povuku u ilegalu. Oni su uvek postojali i postojace, mozda su neki bas tu pored tebe, mozda ti je neki durugar homo ili bi, ti to ne znas, jer tebi sa takvim stavom sigurno nece reci.
Pazi sa kim se druzis, a i sa kim se sexasz:plez:
 
Ma svima su um pomracile djavolske sile samo njemu nisu z:mrgreen:

Ako ovako nastavi postace Papa jednog dana z:mrgreen:

pa ako ti podrzavas onaj nemoral , onda nesto sa tobom nije u redu, a ko zna mozda su i mene obuzele zle sile pa pisem pogresno, eto ljudi sve je ono dobro ,slobodno sve upraznjavajte, bacajte vasu decu ,upotrebljavajte muskarce umesto zena, a mozete i sa zivotinjkamaz:mrgreen:
 
da se za decu tebamo boriti, ali uciti ovakvom nemoralu?

mislio sam na tabelu koju citiram gde podrzavate nemoral.
Ја овде не заступам никакве званичне ставове... све што говорим су моји ставови..
Можда се случајно слажу са званичним ставом неке религије, а можда и не.

Јасан ли ти је тај део?

даље...
Оно што ти сматраш неморалом и оно што ја сматрам неморалом се толико разликује, да ја стварно не видим чему овај разговор води.
А и нешто ми нису убедљив у објашњењу зашто је нешто неморално...
Те пише на филму, те у библији, те реко комшија... мислим...:roll::roll::roll:
 
Ma niko decu ne uci tome, rode se takvi. I ne moze da se izleci, mogu samo da se povuku u ilegalu. Oni su uvek postojali i postojace, mozda su neki bas tu pored tebe, mozda ti je neki durugar homo ili bi, ti to ne znas, jer tebi sa takvim stavom sigurno nece reci.
Pazi sa kim se druzis, a i sa kim se sexasz:plez:

drzim guzu uza zid, i ne savijam se da uzmem sapun kada ispadnez:mrgreen:
 
da se za decu tebamo boriti, ali uciti ovakvom nemoralu?

mislio sam na tabelu koju citiram gde podrzavate nemoral.

Cuj podrzavamo :hahaha:

To sto pustis druge da rade sta hoce nije podrzavanje,vec civilizovano ponasanje.

To sto ne mlatim gejeve po beogradu bejzbol palicama ne znaci da ih podrzavam.

Jednostavno me briga sta neko radi iza zatvorenih vrata ako su oba ucesnika odrasli ljudi i dobrovoljno pristaju na to.
 

Back
Top