Stav religija prema seksu iliti šta je vaša karta za pakao?

@ tema:

Став моје Цркве и моје вере је ДА ЈЕ ПЕДЕРАСТИЈА БОЛЕСТ! Тачка!
Исто као и друге сексуалне девијације. Тачка!
Браним став моје Цркве! Тачка!

п.с. Све по Закону. Тачка!

Niko nije osporio tvoje pravo da braniš svoj stav. z;) Ali, dopustićeš da i drugi imaju pravo na sopstvene stavove.

Poštovana gospođo ovde je tema KARTA ZA PAKAO. Upravo ovo što ste nabrojali jeste ta karta.z:poz:

Tema se zove Stav religija prema seksu iliti šta je vaša karta za pakao? .
Ne zove se "Od izvora tri putića, a jedan vodi za pakao", ili, recimo, "Broj ljubavnih pisama koje dnevno dobija zatvorenik Sing Singa".

Dakle, vratite se na temu.

Pedbračni seks - greh?
Masturbacija - greh?

Tačka. :)
 
Не оптужујем - него закључујем по постовима неких корисника да педерастија "мож' да прође" као нормална... и томе се противим.

п.с. Погледај оне две веома благе фотке које сам поставио - а има и веома драстичних, па реци и сам да ли су ти ликови нормални или болесни???

Pajzi ovako.

Po meni normalna nije,ali me bas briga sta rade u svojoj kuci.

Protiv sam gej parada jer me bas briga sto neki Mika voli da se hefta odpozadi sa drugi muskarci ali ne zelim da ga gledam golog na ulici,ali sta radi u kuci je njegova stvar dok god u tome ucestvuju odrasli koji su dali pristanak.

Ne vidim sto se toliko potresas sto neki lik u Amsterdamu voli muske???
 
Pajzi ovako.

Po meni normalna nije,ali me bas briga sta rade u svojoj kuci.

Protiv sam gej parada jer me bas briga sto neki Mika voli da se hefta odpozadi sa drugi muskarci ali ne zelim da ga gledam golog na ulici,ali sta radi u kuci je njegova stvar dok god u tome ucestvuju odrasli koji su dali pristanak.


Ne vidim sto se toliko potresas sto neki lik u Amsterdamu voli muske???

Па шта ондаК који мој ***** - када и ја исто мислим!
 
Ni mene ne zanima šta neko radi u intimnosti svoja četiri zida, dok god to radi sa nečijim pristankom (a podrazumevano je da je taj "neko" u stanju da slobodno i svesno odlučuje).

Vrlo je nepristojno nekome viriti kroz ključaonicu. Pitanje nečijeg seksualnog opredeljenja, kao i pitanje veroispovesti ili visine plate treba da bude tabu, tj. pitanje koje ne obavezuje na odgovor jer zadire u privatnost.
Je l' pitate vi vaše komšije, prijatelje ili rodbinu na koji način vode ljubav ...u kojoj pozi, i upražnjavaju li oralni ili analni seks?
 
Ladni Dunav je Rešenje.z;)
Dunav%203.jpg
 
Не оптужујем - него закључујем по постовима неких корисника да педерастија "мож' да прође" као нормална... и томе се противим.

п.с. Погледај оне две веома благе фотке које сам поставио - а има и веома драстичних, па реци и сам да ли су ти ликови нормални или болесни???

Moj privatni stav je da u pitanju jeste poremećaj, a njihove parade po ulicama smatram krajnje odvratnim.
To mi međutim ne daje za pravo da krenem da ih napadam, jer je u pitanju demokratija. A demokratija ima dva kraja. Jer bi se sutra moglo desiti da neko zaključi da su ljudi sa bradama krajnje štetni. Ili Srbi. Ili vlasnici pasa... Tada će demokratija braniti moja prava.
S druge strane, niko me ne sprečava da svojoj deci prenosim svoja, a ne nametnuta shvatanja, niti me primorava da imam ikakve veze sa ljudima koji mi nisu po volji.
 
Ni mene ne zanima šta neko radi u intimnosti svoja četiri zida, dok god to radi sa nečijim pristankom (a podrazumevano je da je taj "neko" u stanju da slobodno i svesno odlučuje).

Vrlo je nepristojno nekome viriti kroz ključaonicu. Pitanje nečijeg seksualnog opredeljenja, kao i pitanje veroispovesti ili visine plate treba da bude tabu, tj. pitanje koje ne obavezuje na odgovor jer zadire u privatnost.
Je l' pitate vi vaše komšije, prijatelje ili rodbinu na koji način vode ljubav ...u kojoj pozi, i upražnjavaju li oralni ili analni seks?

Океј је то, али није океј када неко свој алтернативни начин сексуалног живота одлучи баш да истиче у јавности. Овде конкретно мислим на хомосексуализам, који постоји још од праскозорја човечанства и у свим срединама од руралних до урбаних, а који данас баш инсистира на свом експонирању. Мада, добро, то је ваљда природна реакција након векова током којих су били прогањани, нарочито у конзервативним протестантским друштвима.
 
Океј је то, али није океј када неко свој алтернативни начин сексуалног живота одлучи баш да истиче у јавности. Овде конкретно мислим на хомосексуализам, који постоји још од праскозорја човечанства и у свим срединама од руралних до урбаних, а који данас баш инсистира на свом експонирању. Мада, добро, то је ваљда природна реакција након векова током којих су били прогањани, нарочито у конзервативним протестантским друштвима.

Apsolutno se slažem. Po običaju, potrefio si suštinu.
'bar dan, Bogi, legendo. :)
 
Apsolutno se slažem. Po običaju, potrefio si suštinu.
'bar dan, Bogi, legendo. :)

А морам на оно да се надовежем са још пар мисли... (наравно, не у полемичком тону према ономе што си написала, већ као слагање са тим) Имам мишљење, а баш ме занима да ли ће се и остали сложити са тим, да су друштва у земљама традиционалног хришћанства (православље и католичанство) увек била толерантнија према баш таквим одступањима од уобичајеног начина живота. Не идеално толерантна, али далеко толерантнија него што су то била протестантска друштва, која почивају на заједничким окупљањима и заједници уопште, чврстом држању Библије и њеним сваковневним читањем и проучавањем и где су стално под лупом, како сопственом, тако и сопствене породице и целе заједнице. Баш размишљам о томе и кроз националне кинематографије и уметност уопште, где католичка друштва баш и одликују честе перверзије и одсуство неког претераног обазирања било друштва било цркве на то. Протестантска друштва ми делују као далеко, далеко конзервативнија по питању сексуалности и мислим да није ни чудо што данас та афирмација хомосексуализма долази управо из САД.

Људи данас често имају обичај да Цркву оптужују за све и свашта, чак и да притом бркају појмове, па ПЦ оптужују за дела инквизиције и сл., а опет имамо да је једна 19-вековна Србија која је тек почела да након турског ропства да израста у модерну европску краљевину, била поприлично... кхм, па, разуздана. А што се не би могло рећи за САД, где су у то време за бигамију слали на вешала.
 
А морам на оно да се надовежем са још пар мисли... (наравно, не у полемичком тону према ономе што си написала, већ као слагање са тим) Имам мишљење, а баш ме занима да ли ће се и остали сложити са тим, да су друштва у земљама традиционалног хришћанства (православље и католичанство) увек била толерантнија према баш таквим одступањима од уобичајеног начина живота. Не идеално толерантна, али далеко толерантнија него што су то била протестантска друштва, која почивају на заједничким окупљањима и заједници уопште, чврстом држању Библије и њеним сваковневним читањем и проучавањем и где су стално под лупом, како сопственом, тако и сопствене породице и целе заједнице. Баш размишљам о томе и кроз националне кинематографије и уметност уопште, где католичка друштва баш и одликују честе перверзије и одсуство неког претераног обазирања било друштва било цркве на то. Протестантска друштва ми делују као далеко, далеко конзервативнија по питању сексуалности и мислим да није ни чудо што данас та афирмација хомосексуализма долази управо из САД.

Људи данас често имају обичај да Цркву оптужују за све и свашта, чак и да притом бркају појмове, па ПЦ оптужују за дела инквизиције и сл., а опет имамо да је једна 19-вековна Србија која је тек почела да након турског ропства да израста у модерну европску краљевину, била поприлично... кхм, па, разуздана. А што се не би могло рећи за САД, где су у то време за бигамију слали на вешала.

I sam sam primetio da su protestantska drustva mnogo konzervativnija od pravoslavnih ili katolickih.Mozda je to posledica itoga sto svestenstvo tu i ne postoji u klasicnom smislu,(izuzev Anglikanske crkve koja je katolicka maltene osim sto je poglavar monarh a ne Papa)vec su propovednici obicni laici tj. svako ko zeli moze da propoveda.

U katolickom i pravoslavnim drustvima imamo isti slucaj,svestenstvo je uglavnom obrazovano i vrlo tolerantno,netolerantni su obicni vernici i laci koji vole da propovedaju.

Sto se tice USA,tu zemlju su zapoceli Puritanci i ostali protenstantski fundamentalisti koji su proterivani iz Engleske kao fanatici,tako da to nije nista cudno.

Povezano sa ovim je i to sto se najvise progona "vestica" desavalo u protestantskim Svedskoj,Holandiji i kolonijama u Americi
 
Poslednja izmena:
Мислим да је ствар у томе што се више пажње обраћа на ритуале него на "испирање мозга". Просечан православац или католик иде недељом на службу коју не разуме, чује свештеничку проповед и то је то... верује у ауторитет свештенства и на то се ослања, а кад нешто треба да "згреши", чини то као дете кад од родитеља скрива неко своје (не)дело. А код простестаната, нагласак је на сваком појединцу... свештеникова молитва није ни по чему јача од молитве било кога, нити његово тумачење Библије од тумачења неког другог. Библије се преводе и читају, а сами верници као да добијају "задатке" којим деловима да се баве и шта да узимају за поуку. На пример, православац/католик ће знати да је прељуба грех, или предбрачни секс или нешто попут тога... али ће то опет везати за ауторитет свештеника. А протестант ће читати како је у стара времена Бог заповедао да се такви људи каменују до смрти или избаце из заједнице, а својим понашањем често ће имитирати тај строги старозаветни морал.

Можда грешим... то је неко моје примећивање, мислим да би баш било занимљиво разрадити и тај феномен.
 
Slazem se.

Ja licno to povezujem sa povrsnim proucavanjem religije kod protestanata,gde je dovoljno da se procita Biblija u odnosu na svestenstvo u pravoslavlju ili katolicanstvu gde je potrebno i odredjeno svetovno znanje i proucavanje razlicith spisa i izvora.

Mozemo i ovde na primeru nas da vidimo tu razliku.

Imamo SPC i svestenstvo na jednoj strani i imamo laike i nedobronamerne,koji se upinju da dokazu kako je SPC pod uticajem Pape i kako ne sluzi onako kako se sluzba sluzila "u vreme Sv.Save".
 
Tabela ažurirana.

Nego kad smo kod toga, voleo bih da mi objasne lokalni forumaški hrišćani kako izlaze na kraj sa četrdesetodnevnim postovima? Postova inače ima dosta, a i sredom i petkom bi trebalo svakako da se posti, pa pošto post podrazumeva ne samo uzdržavanje od hrane već i od ostalih telesnih užitaka (tačno, ciljam na seks) - kako uspevaju da se uzdrže? Nije li to malo mnogo odricanja? Moram da priznam da bi meni, da sam pravoslavac, ovo najteže palo. Saberite se malo, sa dva velika posta, i svim ostalim malim, ispade da 5 meseci od cele godine pravoslavci ne praktikuju seks.

Kako izlazite na kraj s tim?

orijentacija.gif
 
Tabela ažurirana.

Nego kad smo kod toga, voleo bih da mi objasne lokalni forumaški hrišćani kako izlaze na kraj sa četrdesetodnevnim postovima? Postova inače ima dosta, a i sredom i petkom bi trebalo svakako da se posti, pa pošto post podrazumeva ne samo uzdržavanje od hrane već i od ostalih telesnih užitaka (tačno, ciljam na seks) - kako uspevaju da se uzdrže? Nije li to malo mnogo odricanja? Moram da priznam da bi meni, da sam pravoslavac, ovo najteže palo. Saberite se malo, sa dva velika posta, i svim ostalim malim, ispade da 5 meseci od cele godine pravoslavci ne praktikuju seks.

Jos jednom kazem - hvala bogu ateista sam :lol:
 
Па није...:(
Ниси унео оно што је Укупно рекао.

Pa pogledaj bolje, ovo je njegova lista?

Seks kod (maloletnih) tinejdžera Ne
Seks pre braka Da
Seks van braka Ne
Razvod (ako ovo znači imati seks
sa nekim pošto smo se razveli
a ta osobe nije u onih
pet kategoriaja) Da
Masturbacija Da
Abortus Ne
Kontracepcija Da
Sveštenstvo stupa u brak Ne
Žensko sveštenstvo (ako ovo znači
da monahinje mogu imati seks) Ne
Homoseksualna orijentacija Da
Homoseksualno vođenje ljubavi Da
Homoseksualni brakovi Da
Homoseksualno sveštenstvo Ne
 

Back
Top