Stav religija prema seksu iliti šta je vaša karta za pakao?

Imajući u vidu izvorni budizam, moj predlog za izmenu tabele je (naravno ovo važi za nezaređene):
Rado ću uneti izmene u tabelu, još da nam Jehovini Svedoci pomognu da popunimo sva prazna polja, mrzi me da pravim dvaput, trebalo mi je vremena ovo da uradim. :-) (većina podataka preneta iz San Fran Chronicle-a)

U svakom slučaju se najlepše zahvaljujem na dopuni!

P.S. Ono za "žensko sveštenstvo" znači da je ženama dozvoljeno da budu sveštenici, što recimo pravoslavci ne dozvoljavaju. Koliko znam, to u budizmu nije problem.
 
Rado ću uneti izmene u tabelu, još da nam Jehovini Svedoci pomognu da popunimo sva prazna polja, mrzi me da pravim dvaput, trebalo mi je vremena ovo da uradim. :-) (većina podataka preneta iz San Fran Chronicle-a)

U svakom slučaju se najlepše zahvaljujem na dopuni!

P.S. Ono za "žensko sveštenstvo" znači da je ženama dozvoljeno da budu sveštenici, što recimo pravoslavci ne dozvoljavaju. Koliko znam, to u budizmu nije problem.


Kod njih je i onako sve zabranjeno, pa si svuda mogao da stavis neutralisanja (to je kao pakao).
 
I sad si ti kao neki baja što si ateista?
Razume se da sam baya, ne čekam svadbu da bih mogao da skinem đanu. Ako to nije baya, ne znam šta jeste. Molim iskusne žene da me isprave ako grešim.
Znači ateisti propagiraju homoseksualni i zoo seks? Hm ... opet ispadamo bolji
Ateisti ne propagiraju ništa, ateistima ne smeta šta neko radi iza zatvorenih vrata, dok god su svi srećni i zadovoljni. Što se zoofilije tiče, ne verujem da je ovca ili koza presrećna kad je neko "iznenadi", tako da se takav koncept ne uklapa u moralni kod ateista. Ako si zainteresovan za te stvari, mogu da ti nađem neku literaturu, na interentu ima svega.
@ostali ateisti: Ako vam toliko smetamo mi hrišćani što uopšte dolazite na ovaj pod forum?
Zato što se forum ne zove hrišćanstvo nego religija, a ateizam bi bez religije bio podrazumevano stanje.
 
Razume se da sam baya, ne čekam svadbu da bih mogao da skinem đanu. Ako to nije baya, ne znam šta jeste. Molim iskusne žene da me isprave ako grešim.
Smešan si

Ateisti ne propagiraju ništa, ateistima ne smeta šta neko radi iza zatvorenih vrata, dok god su svi srećni i zadovoljni. Što se zoofilije tiče, ne verujem da je ovca ili koza presrećna kad je neko "iznenadi", tako da se takav koncept ne uklapa u moralni kod ateista. Ako si zainteresovan za te stvari, mogu da ti nađem neku literaturu, na interentu ima svega.
Dobro, pogrešno sam se izrazio 'propagiranje' ... Dobro, ti se furaj u dvojku s drugarima a nas ne dirajte

Zato što se forum ne zove hrišćanstvo nego religija, a ateizam bi bez religije bio podrazumevano stanje.
Pa ateizam nije religija :D Znači ne postoji potreba za uzaludnim ljudima poput tebe na oom pdf :D
 
Poštovani forumaši,

ovde sam hteo da pokrenem važno pitanje stava raznih religija prema seksu. Pošto je opšte poznato da Bogovi vole da određuju ko kad može koga i pod kojim uslovima - napravio sam ovu listu, a Vas molim da iznesete svoje komentare na temu kako uspevate da budete toliko čedni a da ne zapadnete u najstrašnija iskušenja. Neke stvari u vezi JS nisam znao pa sam ostavio otvorenim, a nije nemoguće ni da sam kod nekih pogrešio. Svakako, (uz vašu pomoć), rado ću sve ispraviti/dopuniti. Ateiste sam stavio radi poređenja. Lista je poređana po azbučnom redu, da se niko ne ljuti.

orijentacija.gif

stavovi i odobravanja ateista ovakvih nemoralnih radnji, jednaki su ponasanjima ljudi pre potopa,,

a budisticka odobravanja ovih radnji i ponasanja, jednaka su ponasanjima ljudi u sodomu i gomoru. ako su vam takva ponasanja, onda zaista ne sumljam da se u vasim mozgovima odvija samo cist hemiski proces.z:mrgreen:
 
stavovi i odobravanja ateista ovakvih nemoralnih radnji, jednaki su ponasanjima ljudi pre potopa,,

a budisticka odobravanja ovih radnji i ponasanja, jednaka su ponasanjima ljudi u sodomu i gomoru. ako su vam takva ponasanja, onda zaista ne sumljam da se u vasim mozgovima odvija samo cist hemiski proces.z:mrgreen:
А у твом мозгу је пакао сваки пут кад погрешиш?
И то за век и векова?

Немој само да ми кажеш да никада ниси погрешио... нема шансе да ти поверујем...z:lol:
 
Ma ne treba budizam da osvoji svet. Dovoljno ako ga osvoje, trezveni i puni razumevanja jedni prema drugima, ateisti, hrišćani, muslimani, hinduisti, animisti i svi drugi. I eto nama raja na zemlji z:lol:

Pa ako bi i ostali preuzeli budisticka nacela, postali bi budisti, ako ne formalno, onda bi postovali budisticka pravila, sto mu je vrlo slicno i dosli bni na isto. Medjutim mala je verovatnoca da ce svi prihvatitit.
Nego to rekoh, jer mi je sad jasno zasto se ljudi okrecu ka budizmu iz zasto je interesantan. Drugo nema greska koja se ne moze ispraviti, ako postoji sledeci zivot.
 
А у твом мозгу је пакао сваки пут кад погрешиш?
И то за век и векова?

Немој само да ми кажеш да никада ниси погрешио... нема шансе да ти поверујем...z:lol:

jesam bezbroj puta ali ne opravdavam sebe u tome , jer nesto mi govori da to nije dobro,, a borim se protiv svoga tela koje tezi da pocini sve ovo pa i vise,

ali cemu opravdavanje ovakvih postupaka? kada u dusi niko od nas ne bi zeleo da mu cerkica od 12, 13,14 godina spava sa nekim razjarenim bikom ili bilo kime, ili da nam nas sin postane buljas, ili bilo sta od ovoga, stvatno nisam znao da se sve ovo opravdavauateizmu i nekim religijama, a u opste da sam covek tako nesto podrzava?
 
stavovi i odobravanja ateista ovakvih nemoralnih radnji, jednaki su ponasanjima ljudi pre potopa,,

a budisticka odobravanja ovih radnji i ponasanja, jednaka su ponasanjima ljudi u sodomu i gomoru. ako su vam takva ponasanja, onda zaista ne sumljam da se u vasim mozgovima odvija samo cist hemiski proces.z:mrgreen:

Evo o ovome sam malopre govorio. Odmah agresija! Kao, u ime vere.
Pa nismo mi odmah neprijatelji ako različito mislimo.
 
sasvim losa procena, ne radi se ovde o greskama, nego jasno i glasno o opravdavanju onakvih postupaka, i nedela,, e o tome se radi, z:mrgreen:

Loše ti to vidiš. Ne radi se ni o kakvom opravdavanju. Jednostavno, nisam nadležan da zavirujem po tuđim spavaonicama i cenzurišem.
Homoseksualnost je i kazna i nesreća sama po sebi i ne vidim da će ovaj svet postati bolji ukoliko bih se pridružio navijačima koji rado mlate pedere.
 
mislim da si previse uprostio i generalizovao kad su u pitanju ateisti
i mislim da nismo ni trebali biti uneseni u ovo istrazivanje, obzirom da ne postoji nesto
sto bi mogli nazvati UNIVERZALNI ATEISTA.. mi se razlikujemo od covjeka do covjeka, od zene do zene, od nacije do nacije, razlikujemo se po obrazovanju i interesovanjima, te se ne mozemo svrstati u jednu kategoriju kao sto je to moguce kod vjernika koji svoje stavove uglavnom formiraju prema stihovima dvije hiljade godina stare knjige :)

da ne ulazim previse u svaku stavku - osvrnucu se na abortus i homoseksualnost

dakle,
mislim da smo mi ateisti veoma podjeljeni oko ovih pitanja, cak i kad nemamo stegu religijskih dogmi za vratom.
poznajem veliki broj ateista koji se snazno protive dozvoli abortusa, kao i javno propagiranoj homoseksualnosti..

sto se tice abortusa, nekako pokusavam da izbjegnem iznosenje svog stava u vezi sa istim, bar do momenta dok se naucno ne utvrdi tacan momenat - kada plod postaje ljudsko bice

sa druge strane, za mene je homoseksualnost drustveno prihvatljiv, dok kod mnogih deklarisanih ateista - NE


PS. mislim da si u ovu tablicu obavezno morao da uneses jos sledece stavke:
EUTANAZIJA, KLONIRANJE, VJESTACKA OPLODNJA


poz
:)
 
pa nismo ali ,, tvoje opredeljenje da podrzavas onakav nemoral, me automatski stavlja u neki odbojni polozaj, jer nije vera ovde u pitanju , nego krsenje moralnih nacela koja ja vrednujem..z:)

Odlično ako nismo neprijatelji. Pokaži to i tonom kojim pišeš.

Potpuno te razumem da smatraš da je nešto što ja praktikujem nemoral. Ali ako ja tebe ne prisiljavam na to, pošto poštujem tvoje moralne principe, u čemu je onda problem?

Možeš moje stavove lično smatrati glupim, nerazumnim, pogrešnim, nemoralnim, ali svako ima pravo da svoj život vodi po svojoj savesti. sve dok ne ugrožava druge, zar ne?
 

Back
Top