Staroslovenska mitologija, slike, pesme i poneka reč

Ovaj... Sotona ili Satana ili Satanijel je proizvod jevrejske mitologije, koji je prenesen u hrišćansku mitologiju.
Kako sam ti naveo božanstva koja nisu judeo-hrišćanska, tvoja tvrdnja u vezi Satane nije primenljiva. :bye:
Nego, ne odgovori mi na pitanje. :ceka:
E blago tebi,ti nemoj biti ni jevrejin ni hrišćanin pa ti Satana nemože ništa.
Odgovor na tvoje pitanje je Biblijski Bog.
 
E blago tebi,ti nemoj biti ni jevrejin ni hrišćanin pa ti Satana nemože ništa.
Odgovor na tvoje pitanje je Biblijski Bog.
Aha, dakle odabrali si jevrejskog boga u novogrčkoj varijanti.
U redu i to je za ljude.
Nejasno mi je što nisi izabrala bogoe svojih predaka, nego tuđeg naroda, ali neću da ti se sad mešam u tvoju slobodu.
Samo... ako može... nas koji se držimo vere svojih predaka ostavi na miru, kao što mi tebe ne uznemiravamo. :bye:
 
Dragi Agarta i Neo, ovo je samo dokaz da biologija u vašim godinama ne zakazuje, no ste se napalili kad ste videli ove slatke guziće i sisiće... k'o što je i red! :)

(nije da je ateistima svejedno... jes' da je na slici boginja, al' ja joj to, recimo, ne bih zamerio...)

Sta ces volimo zene kao sto je i prirodno,barem dok mozemo al kad se svarog probudi odlazimo u zaborav:hahaha:
 
Aha, dakle odabrali si jevrejskog boga u novogrčkoj varijanti.
U redu i to je za ljude.
Nejasno mi je što nisi izabrala bogoe svojih predaka, nego tuđeg naroda, ali neću da ti se sad mešam u tvoju slobodu.
Samo... ako može... nas koji se držimo vere svojih predaka ostavi na miru, kao što mi tebe ne uznemiravamo. :bye:
Izabrala sam Onoga koji je stvorio ovaj svet,naši peci pre nego što su primili hrišćanstvo verovali su u paganske Sotonine bogove,zato ne mogu njih da biram.
Samo razmisli o jednome u kog Boga su možda naši preci verovali pre nego što su primili pagansku religiju.:bye:
 
I
Samo razmisli o jednome u kog Boga su možda naši preci verovali pre nego što su primili pagansku religiju.:bye:

od stvaranja pa do dana danasnjeg dobro su znali nasi precu u kog boga su verovali, u tvorca koji je opisan u bibliji:per:, znali su i pre pisanja biblije da je postojao jedan bog stvoritelj sve vidljivog i nevidljivog a to je svarog


Сварог је врховни бестелесни бог, прастворитељ светлога неба под чијим се сводом „све рађа и догађа“. Он је праотац земље и свакога „рода и плода“, дакле свега на земљи, али и стваралац комплетне васељене.
 
od stvaranja pa do dana danasnjeg dobro su znali nasi precu u kog boga su verovali, u tvorca koji je opisan u bibliji:per:, znali su i pre pisanja biblije da je postojao jedan bog stvoritelj sve vidljivog i nevidljivog a to je svarog


Сварог је врховни бестелесни бог, прастворитељ светлога неба под чијим се сводом „све рађа и догађа“. Он је праотац земље и свакога „рода и плода“, дакле свега на земљи, али и стваралац комплетне васељене.

A kad se probudi najebasmo..:hahaha: mnogo luda slovenska mitologija,ludja od grcke
 
Izabrala sam Onoga koji je stvorio ovaj svet,naši peci pre nego što su primili hrišćanstvo verovali su u paganske Sotonine bogove,zato ne mogu njih da biram.
Samo razmisli o jednome u kog Boga su možda naši preci verovali pre nego što su primili pagansku religiju.:bye:

Pa to ti i pišem - odabrala si jevrejskog boga u novogrčkoj varijanti.
Naši preci uglavnom nisu imali izbora, pa su hrišćanstvo primali pod pretnjom oružja, a pre toga su verovali u naša, slovenska božanstva, baš kao što i mi dana su njih verujemo.
Stoga, lepo ti nas pusti na miru, jer mi tebe ne diramo. Ako ti je draže tuđa, nego vera sopstvenog naroda, u redu, al' nemoj gnjaviti.
 
Pa to ti i pišem - odabrala si jevrejskog boga u novogrčkoj varijanti.
Naši preci uglavnom nisu imali izbora, pa su hrišćanstvo primali pod pretnjom oružja, a pre toga su verovali u naša, slovenska božanstva, baš kao što i mi dana su njih verujemo.
Stoga, lepo ti nas pusti na miru, jer mi tebe ne diramo. Ako ti je draže tuđa, nego vera sopstvenog naroda, u redu, al' nemoj gnjaviti.
Ja verujem u Onoga u koga je moj,srpski, narod verovao pre nego što je prihvatio paganska božanstva a ti veruj u šta hoćeš samo nemaš pravo da tvrdiš da Tvorac ovoga sveta tuđi bog.:bye:
 
od stvaranja pa do dana danasnjeg dobro su znali nasi precu u kog boga su verovali, u tvorca koji je opisan u bibliji:per:, znali su i pre pisanja biblije da je postojao jedan bog stvoritelj sve vidljivog i nevidljivog a to je svarog


Сварог је врховни бестелесни бог, прастворитељ светлога неба под чијим се сводом „све рађа и догађа“. Он је праотац земље и свакога „рода и плода“, дакле свега на земљи, али и стваралац комплетне васељене.

Jeste samo što je on bog sunca i niskoga neba kao što mu ime kaže.Njegovo ime takođe kaže i da je on rogat.Pa ti sad vidi ko je on.
 
Jeste samo što je on bog sunca i niskoga neba kao što mu ime kaže.Njegovo ime takođe kaže i da je on rogat.Pa ti sad vidi ko je on.
U skupu Bogova paganskog slovenstva, Isvarog je Bog-otac, drugačije nazvan Svarog. Neki smatraju da je poreklo imena ovog Božanstva od sanskritskog korena sva (sav, sve, svoj) i rok (rog) u bukvalnom smislu reči rog-hrana. Svarog je u Slavena imao imao značenje hrasta, snopa i hleba. Sloveni se Svarogu nisu molili, oni su ga videli noću gledajući u sazvežđe Veliki Medved, poistovećujući Mlečni Put sa putem u Raj. Praznik Žetve koji je postojao kod svih Slovena, imao je karakter praznovanja Boga Hrasta-Snopa. Ideja Boga-Oca je stara kao i sam svet. U poimanju ove ideje ostalo je mnogo iz paganske prošlosti. Tako su snop ili hrastić, grana hrasta bili obavezni atributi božićnih praznika. Ovo spajanje Snopa i Hrasta uz Božić, govore sami za sebe, jer su Božić i Koledin dan u davnim vremenima bili praznici skupa Božanstava, a naravno, najpre Boga-Oca Svaroga
 
U skupu Bogova paganskog slovenstva, Isvarog je Bog-otac, drugačije nazvan Svarog. Neki smatraju da je poreklo imena ovog Božanstva od sanskritskog korena sva (sav, sve, svoj) i rok (rog) u bukvalnom smislu reči rog-hrana. Svarog je u Slavena imao imao značenje hrasta, snopa i hleba. Sloveni se Svarogu nisu molili, oni su ga videli noću gledajući u sazvežđe Veliki Medved, poistovećujući Mlečni Put sa putem u Raj. Praznik Žetve koji je postojao kod svih Slovena, imao je karakter praznovanja Boga Hrasta-Snopa. Ideja Boga-Oca je stara kao i sam svet. U poimanju ove ideje ostalo je mnogo iz paganske prošlosti. Tako su snop ili hrastić, grana hrasta bili obavezni atributi božićnih praznika. Ovo spajanje Snopa i Hrasta uz Božić, govore sami za sebe, jer su Božić i Koledin dan u davnim vremenima bili praznici skupa Božanstava, a naravno, najpre Boga-Oca Svaroga
jeste sve to tako lepo zvuči ali to je čist paganizam koji nema nikakve veze sa biblijskim Bogom
 
A? Srbi su bili hrišćani pre pojave hrišćanstva? :D A od koga su prihvatili paganska božanstva i kad?
nisam rekla da su srbi bili hrišćani pre hrišćanstva nego da su možda poznavali biblijskog Boga pre nego što su prihvatili paganizam(od koga neznam)
Postoji jedna teorija da su Srbi jedno od deset izgubljenih Izrailjovih plemena,možda je tačna a možda i nije ali u svakom slučaju od samog početka sveta postojale su samo dve religije,vera u Boga tvorca i vera u Sotonu.Da bi napravio što veću zbrku Sotona je svoju religiju raščinio u milion različitih verovanja,koja uvek neodoljivo podsećaju na biblijsko učenje a jedno od njih je staroslovenska religija.Ko to nevidi taj je stvarno slep.
Naša je istorije prekrojena,to danas znaju i deca u osnovnoj školi.
Možda Srbi nisu jedno od izgubljenih plemena ali meni ima logike da su neki naši davni,davni preci poznavali biblijskog Boga pre nego što smo se paganizovali na sličan način kao što su se i sami izrailjci paganizovali mešajući se sa paganskim narodima koji su živeli u njiohvoj blizini.
Meni se čini da su iz ove priče i nastale one krilatice "Srbi narod najstariji","Srbi narod nebeski"...s tim što mi sad ništa nevaljamo jer smo Boga odbacili.
Nekako mi u prilog svemu tome ide činjenica da smo proganjani oduvek na isti način kao i jevreji.
 
U skupu Bogova paganskog slovenstva, Isvarog je Bog-otac, drugačije nazvan Svarog. Neki smatraju da je poreklo imena ovog Božanstva od sanskritskog korena sva (sav, sve, svoj) i rok (rog) u bukvalnom smislu reči rog-hrana. Svarog je u Slavena imao imao značenje hrasta, snopa i hleba. Sloveni se Svarogu nisu molili, oni su ga videli noću gledajući u sazvežđe Veliki Medved, poistovećujući Mlečni Put sa putem u Raj. Praznik Žetve koji je postojao kod svih Slovena, imao je karakter praznovanja Boga Hrasta-Snopa. Ideja Boga-Oca je stara kao i sam svet. U poimanju ove ideje ostalo je mnogo iz paganske prošlosti. Tako su snop ili hrastić, grana hrasta bili obavezni atributi božićnih praznika. Ovo spajanje Snopa i Hrasta uz Božić, govore sami za sebe, jer su Božić i Koledin dan u davnim vremenima bili praznici skupa Božanstava, a naravno, najpre Boga-Oca Svaroga

O Svarogu postoji samo 1 (slovim: jedan) direktan izvor i to ruska prepiska hronike Jovana Malala gde se helenski Hefest u prevodu zamenjuje Svarogom. No, Svarog se neposredno potvrđuje brojnijim izvorima koji spominju Svarožića(gde nastavak -ić pokazuje potomka) kod svih slovenskih grana.
 
daj bre budi ozbiljan,svarog,višna,šiva sve je to isto,zar ti nije jasno ko stoji iza te mulje

25. И говориће речи на Вишњег, и потираће свеце Вишњег, и помишљаће да промени времена и законе; и даће му се у руке за време и за времена и за по времена.

ko je visnji kod danila?
 
O Svarogu postoji samo 1 (slovim: jedan) direktan izvor i to ruska prepiska hronike Jovana Malala gde se helenski Hefest u prevodu zamenjuje Svarogom. No, Svarog se neposredno potvrđuje brojnijim izvorima koji spominju Svarožića(gde nastavak -ić pokazuje potomka) kod svih slovenskih grana.

ok idemo dalje
knjiga velesova

«Бог — един, и множественен. И пусть никто не разделяет того множества и не говорит, что мы имеем многих богов»

da li se ovde misli na triglava?
 
25. И говориће речи на Вишњег, и потираће свеце Вишњег, и помишљаће да промени времена и законе; и даће му се у руке за време и за времена и за по времена.

ko je visnji kod danila?
to je samo stvar prevoda,prevodilac je upotrebio reč koja je bila tada u narodu u upotrebi i to je sve
pogledaj druge prevode
u prevodu New King James V. stoji Uzvišeni
ne možeš na osnovu jedne reči tvrditi da to je taj isti Bog,uporedi učenje o jednom i o drugom pa ćeš videti da nikakve veze nemaju
Sotona je samo loš plagijator
 
to je samo stvar prevoda,prevodilac je upotrebio reč koja je bila tada u narodu u upotrebi i to je sve
pogledaj druge prevode
u prevodu New King James V. stoji Uzvišeni
ne možeš na osnovu jedne reči tvrditi da to je taj isti Bog,uporedi učenje o jednom i o drugom pa ćeš videti da nikakve veze nemaju
Sotona je samo loš plagijator




uzVISENI i visnji po tebi nije isto kako sam te razumeo, objasni razliku?
 
triglav ili svarog,odluči se ili možda perun

bog je jedan i mnozenstven

26. Потом рече Бог: Да начинимо човека по свом обличју, као што смо ми, који ће бити господар од риба морских и од птица небеских и од стоке и од целе земље и од свих животиња што се мичу по земљи.
 

Back
Top