Stanar vs. Vlasnik

Ima svakakvih ludaka znam neke koji su godinama iz ns dolazili autom u bg na posao.


45 minuta tamo 45 vamo. Potrošnja 6-7 litara dizela u oba pravca znači 1000 dinx20 puta u toku meseca. Za prevoz dobiju 5000 din znači mesečno ih košta oko 15.000 din.

Ako idu auto putem onda je to još 3000 din ako nije poskupelo. Ako se nađe još neki ludak onda podele troškove.
 
jeste, ali bi se poštedeo zaje**cije da stalno tražiš račune.
Btw, ovde struja i internet idu na ime rentera, tako da i tu nema zime jel platio ili nije..
koda nas to ne može da se prebaci tek tako, mora na vlasnika,
kod vas je to mogo bolje , ako renter ne plati njega će da jure, kod nas samo zapallli sa par meseci neplaćenih računa.
 
Ima svakakvih ludaka znam neke koji su godinama iz ns dolazili autom u bg na posao.


45 minuta tamo 45 vamo. Potrošnja 6-7 litara dizela u oba pravca znači 1000 dinx20 puta u toku meseca. Za prevoz dobiju 5000 din znači mesečno ih košta oko 15.000 din.

Ako idu auto putem onda je to još 3000 din ako nije poskupelo. Ako se nađe još neki ludak onda podele troškove.
45 minuta treba o Malog mokrog luga ili Mirijeva to Airport city-ja u špicu.
 
Ima svakakvih ludaka znam neke koji su godinama iz ns dolazili autom u bg na posao.


45 minuta tamo 45 vamo. Potrošnja 6-7 litara dizela u oba pravca znači 1000 dinx20 puta u toku meseca. Za prevoz dobiju 5000 din znači mesečno ih košta oko 15.000 din.

Ako idu auto putem onda je to još 3000 din ako nije poskupelo. Ako se nađe još neki ludak onda podele troškove.
Nije to strasno kad se ima mir u kuci i ne vucaras se po gspu pola zivota
 
Ima svakakvih ludaka znam neke koji su godinama iz ns dolazili autom u bg na posao.


45 minuta tamo 45 vamo. Potrošnja 6-7 litara dizela u oba pravca znači 1000 dinx20 puta u toku meseca. Za prevoz dobiju 5000 din znači mesečno ih košta oko 15.000 din.

Ako idu auto putem onda je to još 3000 din ako nije poskupelo. Ako se nađe još neki ludak onda podele troškove.
i zasto bi bio loodak?
za dobre pare on dolazi u beograd da radi.
cesto im se i odobravaju u firmi dodatna sredstva za troskove putovanja.
mojoj drugarici je firma odobrila 23.000 mesecno za troskove putovanja, ali jbg..ona vredi firmi.

premda su se sad mnogi prebacili na voz posto je odlican.
 
i zasto bi bio loodak?
za dobre pare on dolazi u beograd da radi.
cesto im se i odobravaju u firmi dodatna sredstva za troskove putovanja.
mojoj drugarici je firma odobrila 23.000 mesecno za troskove putovanja, ali jbg..ona vredi firmi.

premda su se sad mnogi prebacili na voz posto je odlican.

A moze da radi i povracaj poreza svake godine i na konto putnih troskova za dolazak na posao, izvule dobar deo para koji je potrosio.
Ja sam mislio da to samo moze u Nemackoj, a onda mi komsija iz NS-a, knjigovodja, objansio da moze i u Srbiji, samo da to skoro niko ne radi.
 
Са једне стране имамо тезу да је боље живети као подстанар, јер банке деру људе. Са друге стране имамо тезу да је боље узети кредит, јер станодавци деру подстанаре.

Ствар је у томе да човек не треба да ради ни једно ни друго.

Када човек узме кредит за стан, он постаје роб тог стана. Мора да ради и не сме да стане наредних 20 година, иначе му банка прода стан због хипотеке. Преко камате плати још доста новца, а ако се промени курс, као што се мењао курс код швајцарских франака, онда је банка у огромној предности.

Опет, када човек живи као подстанар, улаже у туђу некретнину и за 20 година отплати тај стан, који изнајмљује.

Ту је и проклета инфлација, која поједе све паре људима.
 

Back
Top