Šta znate o ratu u bosni i gradu TUZLI?

@samo vas gledam:

"a napala ih je ta ista omladina za koju ti toliko places i spominjes? Zar nije moguce da su na tom trgu okupljalo veliki broj mudzahedina koji su se spremali za napad na ozren i okolinu "

svaka ti cast na dobrom zapazanju. vidim da imas obraza koliko i mozga u glavi. imena i godiste
" krvolocnih mudzahedina" a pogoovo procitaj sta pise o "najokorjelim ekstremistima iz te grupe mudzaheina" Sandro i Vesnu.




List of Tuzla's youth killed by fascists on May 25th 1995:

Dedovic Razija
Brguljak Alma - 20
Hasanovic Senada - 26
Ramic Fahrudin - 26
Marinovic Pera - 34
Mustacevic Savan - 29
Sarajlic Edhem - 20
Beganovic Adnan - 15
Bakalovic Asmir
Dusic Suzana - 14
Cerimovic Almasa - 20
Dapa Amir
Duzel Amir
Kurtalic Vesna
Memic Edisa - 19
Cajic Sanja - 18
Rekic Nedim - 28
Vukovic Mustafa - 23
Hujdurovic Adnan
Ahmetasevic Edina - 21
Mehinovic Amira
Kantor Franc - 24
Slijepcevic Asim - 20
Kalesic Sandro - 3
Hodzic Edin - 31
Boric Indira - 36
Mehanovic Sulejman
Kurbasic Damir
Tadic Ilinka
Nuhanovic Selma - 23
Mehmedovic Edin - 20
Sisic Nihad - 20
Cekic Amir - 21
Okanovic Indira - 15
Bosnjakovic Ilvana
Alispahic Admir - 24
Rosic Jasenko
Bojkic Damir - 28
Mujic Samir - 29
Rahmani Rajif - 23
Jahic Almir - 18
Bucuk Lejla - 17
Mujabasic Azur - 22
Vantic Azur - 24
Abuismail Suzana - 25
Hasicic Semsa - 20
Salamovic Senahid - 26
Markovic Nenad - 19
Hakic Hamdija - 48
Stjepanovic Petar - 25
Alagic Elvis - 18
Atikovic Lejla
Sisc Armin - 20
Ponjavic Rusmir
Hidanovic Alem - 20
Dedic Zada - 21
Kurbegovic Vanja
Stojcic Jelena
Hrustanovic Hasa - 25
Hadzic Ago - 20
Causevic Selma
Mujanovic Nesit - 21
Milic Adrijana - 17
Cirak Samir - 19
Fatusic Muri
Murselovic Elvir
Saimovic Adnan - 28
Sarajlic Jasminka - 23

and four others who were never identified.


7. Sandro Kalesic 1992-1995

Te veceri na kapiji proslavljali smo godisnjicu braka pricaju Irena i Dino Kalesic roditelji malog Sandra...zajedno smo usli u lokal a na samo nekoliko minuta pred pad granate presli smo u bastu...zadnji sto je bio, tu pored nas bila je Dijana Ninic....Sandro je bio u krilu prijatelj Asmir ga je ucio da lupka po stolu kao po bubnjevima...onda je Sandro trazio svoju stolicu i sjeo na nju pred sam pad granate-prica nam Sandrov otac Dino Kalesic...odjednom je odjeknula explozija...sve oko nas je bilo u prasini...mnogi su bili pogodjeni....stravicna slika....pogledao sam prema sandru....samo se rukom drzao za uho i pomalo jeci...mislio sam da je od straha...vjerovatno nije ni osjetio da je pogodjen....zgrabio sam ga i posao prema zgradi plaseci se nove granate...stavio sam ga na grudi i tek tada sam osjetio da kroz majicu probija krv....samo jedna mala rupica...ko zrno rize....dotrcali smo do kola hitne pomoci i krenuli ka bolnici...mislim da je umro upravo kad smo prolazili bolnicke kapije...lijecnici su pokusali sa reanimiranjem...uzaludno vidim da doktori vrte glavom i izbjegavaju nas pogled...bacio sam se po djetetu i zagrlio ga, tek onda su vidjeli da sam i ja ranjen-nastavlja pricu Dino Kalesic...pise Salih Brkic...na vitrini u stanu kalesica gledamo okacene jedne male kopacke....Sandro Kalesic u njima nikada ne odigra niti jednu utakmicu....u sumici kraj mezaristana na slanoj banji uvijek se cuju ptice...jedno dijete u smrt je otislo siroko otvorenih ociju

8. Vesna Kurtalic - Veca 15 godina

U skolskom pismenom zadatku koji je Vesna pisala na kraju price kao zakljucak stoji ozbiljno razmisljanje jedne sesnaestogodisnjakinje: "Shavtila sam da zivot moze brzo preci u drugi pojam i da ga dijeli jedna tanka nevidljiva nit koju mi obicni smrtnici i ne osjetimo, mozda samo naziremo"...prilikom jednog razgovora sa Vesnom njena majka Zilha osjeca promjenu kod kcerke...neki cudan nagovjestaj...
"sanjala sam tezak san majko...bila sam u bijeloj haljini i kad sam se ujutro probudila i vidjela prozor i svjetlo dana,laknulo mi je", pricala je Vesna majci pitajuci je; "Hoces li mi oprostiti sto sam dva puta kod tebe pogrijesila"? Tada sam prica Zilha Kurtalic osjetila da sam se na neki nacin halalila sa mojom Vesnicom....
Nije imala obicaj cesto izlaziti uvece sa drustvom, tek ponekad da bi vidjela drago lice, simpatiju Denisa...
"Jasna zavezi mi cipele da se ne saginjem, pokvaricu frizuru...hocu da gotivno izadjem"-zapovjedila je sestri prije izlaska iz stana....Vesna i Indira su se pet do devet 25 maja drzale za ruke pred kapijom....osmijeh na licima im je ostao u trenutku smrti....Vesna je, dok ju je sestra Jasna unosila u auto, ispustila posljednji dah zivota i ponovo se rodila...
 
25 maj:
@samo vas gledam:

"a napala ih je ta ista omladina za koju ti toliko places i spominjes? Zar nije moguce da su na tom trgu okupljalo veliki broj mudzahedina koji su se spremali za napad na ozren i okolinu "

svaka ti cast na dobrom zapazanju. vidim da imas obraza koliko i mozga u glavi. imena i godiste
" krvolocnih mudzahedina" a pogoovo procitaj sta pise o "najokorjelim ekstremistima iz te grupe mudzaheina" Sandro i Vesnu.




List of Tuzla's youth killed by fascists on May 25th 1995:

Dedovic Razija
Brguljak Alma - 20
Hasanovic Senada - 26
Ramic Fahrudin - 26
Marinovic Pera - 34
Mustacevic Savan - 29
Sarajlic Edhem - 20
Beganovic Adnan - 15
Bakalovic Asmir
Dusic Suzana - 14
Cerimovic Almasa - 20
Dapa Amir
Duzel Amir
Kurtalic Vesna
Memic Edisa - 19
Cajic Sanja - 18
Rekic Nedim - 28
Vukovic Mustafa - 23
Hujdurovic Adnan
Ahmetasevic Edina - 21
Mehinovic Amira
Kantor Franc - 24
Slijepcevic Asim - 20
Kalesic Sandro - 3
Hodzic Edin - 31
Boric Indira - 36
Mehanovic Sulejman
Kurbasic Damir
Tadic Ilinka
Nuhanovic Selma - 23
Mehmedovic Edin - 20
Sisic Nihad - 20
Cekic Amir - 21
Okanovic Indira - 15
Bosnjakovic Ilvana
Alispahic Admir - 24
Rosic Jasenko
Bojkic Damir - 28
Mujic Samir - 29
Rahmani Rajif - 23
Jahic Almir - 18
Bucuk Lejla - 17
Mujabasic Azur - 22
Vantic Azur - 24
Abuismail Suzana - 25
Hasicic Semsa - 20
Salamovic Senahid - 26
Markovic Nenad - 19
Hakic Hamdija - 48
Stjepanovic Petar - 25
Alagic Elvis - 18
Atikovic Lejla
Sisc Armin - 20
Ponjavic Rusmir
Hidanovic Alem - 20
Dedic Zada - 21
Kurbegovic Vanja
Stojcic Jelena
Hrustanovic Hasa - 25
Hadzic Ago - 20
Causevic Selma
Mujanovic Nesit - 21
Milic Adrijana - 17
Cirak Samir - 19
Fatusic Muri
Murselovic Elvir
Saimovic Adnan - 28
Sarajlic Jasminka - 23

and four others who were never identified.


7. Sandro Kalesic 1992-1995

Te veceri na kapiji proslavljali smo godisnjicu braka pricaju Irena i Dino Kalesic roditelji malog Sandra...zajedno smo usli u lokal a na samo nekoliko minuta pred pad granate presli smo u bastu...zadnji sto je bio, tu pored nas bila je Dijana Ninic....Sandro je bio u krilu prijatelj Asmir ga je ucio da lupka po stolu kao po bubnjevima...onda je Sandro trazio svoju stolicu i sjeo na nju pred sam pad granate-prica nam Sandrov otac Dino Kalesic...odjednom je odjeknula explozija...sve oko nas je bilo u prasini...mnogi su bili pogodjeni....stravicna slika....pogledao sam prema sandru....samo se rukom drzao za uho i pomalo jeci...mislio sam da je od straha...vjerovatno nije ni osjetio da je pogodjen....zgrabio sam ga i posao prema zgradi plaseci se nove granate...stavio sam ga na grudi i tek tada sam osjetio da kroz majicu probija krv....samo jedna mala rupica...ko zrno rize....dotrcali smo do kola hitne pomoci i krenuli ka bolnici...mislim da je umro upravo kad smo prolazili bolnicke kapije...lijecnici su pokusali sa reanimiranjem...uzaludno vidim da doktori vrte glavom i izbjegavaju nas pogled...bacio sam se po djetetu i zagrlio ga, tek onda su vidjeli da sam i ja ranjen-nastavlja pricu Dino Kalesic...pise Salih Brkic...na vitrini u stanu kalesica gledamo okacene jedne male kopacke....Sandro Kalesic u njima nikada ne odigra niti jednu utakmicu....u sumici kraj mezaristana na slanoj banji uvijek se cuju ptice...jedno dijete u smrt je otislo siroko otvorenih ociju

8. Vesna Kurtalic - Veca 15 godina

U skolskom pismenom zadatku koji je Vesna pisala na kraju price kao zakljucak stoji ozbiljno razmisljanje jedne sesnaestogodisnjakinje: "Shavtila sam da zivot moze brzo preci u drugi pojam i da ga dijeli jedna tanka nevidljiva nit koju mi obicni smrtnici i ne osjetimo, mozda samo naziremo"...prilikom jednog razgovora sa Vesnom njena majka Zilha osjeca promjenu kod kcerke...neki cudan nagovjestaj...
"sanjala sam tezak san majko...bila sam u bijeloj haljini i kad sam se ujutro probudila i vidjela prozor i svjetlo dana,laknulo mi je", pricala je Vesna majci pitajuci je; "Hoces li mi oprostiti sto sam dva puta kod tebe pogrijesila"? Tada sam prica Zilha Kurtalic osjetila da sam se na neki nacin halalila sa mojom Vesnicom....
Nije imala obicaj cesto izlaziti uvece sa drustvom, tek ponekad da bi vidjela drago lice, simpatiju Denisa...
"Jasna zavezi mi cipele da se ne saginjem, pokvaricu frizuru...hocu da gotivno izadjem"-zapovjedila je sestri prije izlaska iz stana....Vesna i Indira su se pet do devet 25 maja drzale za ruke pred kapijom....osmijeh na licima im je ostao u trenutku smrti....Vesna je, dok ju je sestra Jasna unosila u auto, ispustila posljednji dah zivota i ponovo se rodila...


Још један доказ да пијана стока која је гађала није ни занала шта ради, а није тај пијани или луди кретен који је гађао крив (јер он је био неурачуњив и знали су да је такав) већ они који су му дали оружије, тј неодговорна багра политичара који су до тог рата и довели.

Не можеш да осуђујеш те људе на фронту, па шта су они из своје перспективе могли да закључе (Муслимани или Срби кољу наш народ итд) већ морамо да осудимо неодговорну политичарску багру која није могла да подели управне одборе и директорска места, па ајде мало да ратујемо.

Имам нову паролу - У затвор са неодговорним политичарима који заговарају рат, или методе који ће до рата довести - слободно читајте ЛДП, ЛСВ и СРС - зато јер животи немају цену.
 
Ta stoka koja je to radila je tacno znala sta radi. I onaj koji je postavio haubicu, i onaj koji je izracunao koordinate za strogi centar grada i onaj koji je nanisanio i opalio granatu tacno u ono vrijeme i mjeste gdje se znalo da se okuplja omladina i djeca ( jer to su upravo i bili) . To nisu uradili "pijani i ludi" vec sa predumisljajem. nije gadzana kasarne, aerodrom ili bilo kakav vojni objekat vec strogi centar grada da bi se ubilo i osakatilo sto veci broj civila. za citav ovaj proces treba i vrijeme i naredba i ukljuceno je vise osoba. a to sto su Milosevic, Karadzic i Mladic (tj. svi vasi heroji) strpavali u isti kos sve one koji su ostali u Tuzli pa im je bilo sveijedno hoce li granata pobiti bosnjake, hrvate ili srbe koji su ostali u Tz je njihova srmota i svih onih sto su im i danas vjeruju , npr "samo vas gledam". imas i velikog idola, kukavicu koji se sakriva po pecinama i jazbinama.
 
25 maj:
Ta stoka koja je to radila je tacno znala sta radi. I onaj koji je postavio haubicu, i onaj koji je izracunao koordinate za strogi centar grada i onaj koji je nanisanio i opalio granatu tacno u ono vrijeme i mjeste gdje se znalo da se okuplja omladina i djeca ( jer to su upravo i bili) . To nisu uradili "pijani i ludi" vec sa predumisljajem. nije gadzana kasarne, aerodrom ili bilo kakav vojni objekat vec strogi centar grada da bi se ubilo i osakatilo sto veci broj civila. za citav ovaj proces treba i vrijeme i naredba i ukljuceno je vise osoba. a to sto su Milosevic, Karadzic i Mladic (tj. svi vasi heroji) strpavali u isti kos sve one koji su ostali u Tuzli pa im je bilo sveijedno hoce li granata pobiti bosnjake, hrvate ili srbe koji su ostali u Tz je njihova srmota i svih onih sto su im i danas vjeruju , npr "samo vas gledam". imas i velikog idola, kukavicu koji se sakriva po pecinama i jazbinama.

U pravu si, samo od njih neces cuti odgovor da to nije u redu, da su ti ljudi kriminalci i ubice, nego ono: "a znas li ti sta su oni nama radili?". To kao umanjuje njihovo ludilo, oni su kao bili izazvani, pa su morali. Ma pusti, uzalud pricas kad nemas kome. Trpaju se medju odlicne, a nisu ni vrlo dobri. Onaj kome je Vucic idol treba da se zapita sta sa njim nije u redu. Kad oni budu vladali bicemo opasani bodljikavom zicom sa sve strujom, pa ce im onda valjda biti dobro. Sta ces, to su civilizacijske razlike.
 
25 maj:
Ta stoka koja je to radila je tacno znala sta radi. I onaj koji je postavio haubicu, i onaj koji je izracunao koordinate za strogi centar grada i onaj koji je nanisanio i opalio granatu tacno u ono vrijeme i mjeste gdje se znalo da se okuplja omladina i djeca ( jer to su upravo i bili) . To nisu uradili "pijani i ludi" vec sa predumisljajem. nije gadzana kasarne, aerodrom ili bilo kakav vojni objekat vec strogi centar grada da bi se ubilo i osakatilo sto veci broj civila. za citav ovaj proces treba i vrijeme i naredba i ukljuceno je vise osoba. a to sto su Milosevic, Karadzic i Mladic (tj. svi vasi heroji) strpavali u isti kos sve one koji su ostali u Tuzli pa im je bilo sveijedno hoce li granata pobiti bosnjake, hrvate ili srbe koji su ostali u Tz je njihova srmota i svih onih sto su im i danas vjeruju , npr "samo vas gledam". imas i velikog idola, kukavicu koji se sakriva po pecinama i jazbinama.

Ма ја се слажем са тобом, али таквих је било међу свима, и међу Србима и Бошњацима и Хрватима, разумеш ме. Наравно да је Мадић смрад који као таоца држи цео свој народ. Оно што ја тврдим је да су политичари били најодговорнији, и да су сви они који су учествовали у скупштини БиХ (када су се Караџић и Изетбеговић препуцавали) одговорни за смрт свих ових људи.

Схвати следеће, једини разлог зашто су политичари толико плаћени и зашто воде државу је ограомна одговорност, а они су испалу тотално неодговорни према свом народу (мислим да све иу БиХ) и држави. То сад исто раде екстремне снаге у Србији само са другом мантром СРС, ЛДП, ЛСВ, СДУ - Ови за Европу па макар побили све који неће а ови против....

Мени је жао тих људи који су погинули, али ипак нек њихови родитељи траже одговорност од њихових Лидера а ми ћемо од наших.
 
Registra:
U pravu si, samo od njih neces cuti odgovor da to nije u redu, da su ti ljudi kriminalci i ubice, nego ono: "a znas li ti sta su oni nama radili?". To kao umanjuje njihovo ludilo, oni su kao bili izazvani, pa su morali. Ma pusti, uzalud pricas kad nemas kome. Trpaju se medju odlicne, a nisu ni vrlo dobri. Onaj kome je Vucic idol treba da se zapita sta sa njim nije u redu. Kad oni budu vladali bicemo opasani bodljikavom zicom sa sve strujom, pa ce im onda valjda biti dobro. Sta ces, to su civilizacijske razlike.


Чеда Јовановић = Александар Вучић, или исто срање друго паковање.
 
Registra:
U pravu si, samo od njih neces cuti odgovor da to nije u redu, da su ti ljudi kriminalci i ubice, nego ono: "a znas li ti sta su oni nama radili?". To kao umanjuje njihovo ludilo, oni su kao bili izazvani, pa su morali. Ma pusti, uzalud pricas kad nemas kome. Trpaju se medju odlicne, a nisu ni vrlo dobri. Onaj kome je Vucic idol treba da se zapita sta sa njim nije u redu. Kad oni budu vladali bicemo opasani bodljikavom zicom sa sve strujom, pa ce im onda valjda biti dobro. Sta ces, to su civilizacijske razlike.

'Alo...kazi i nasi su ubijali, pljackali i silovali i svaka rec koju napises ce biti procitana sa uvazavanjem.

Dok god govoris samo o onima Anamo sto uradise zlocine, a svoje ni ne pominjes, ja prva, koja sebe svrstavam u realne i demokraticne bih ti oduzela pravo diskusije na ovakvim temama.

Nesto slicno ti @Torius sve vreme pokusava da kaze, ali Ti i ti tvoji se vesto pravite blesavi, koliko ja vidim, a dosta toga sam vec medju vama videla.
 
Meni je stvarno zao svih zrtava ali ipak se pokusava da se dokaze "kako su svi ísto krivi". djeca koja su pobijena od granate dok su setala gradom ili hiljade zarobljenici pobijenih manje od mjesec danan poslije toga ne mogu se porediti sa ubijenim vojnicima koji se na ovom forumu predstavljaju kao zrtve. nasao sam "obiljezavanje godisnjice masakra nad neduznim srpskim zivljem" na ovom forumu postavljeno prije nekoliko dana a sa sigurnoscu mogu da tvrdim da su to bili vojnici ubijeni u borbi, sa oruzjem u rukama i u uniformi. sve infromacije o masakrima u BiH mozete naci u ICTY a ovako izlaganje nekih tvrdnji doprinosi samo stvaranju mrznje a to nikome ne donosi dobro.
 
kako si ti pametan ? i potpuno si u pravu. muslimani su ispalili sve one granate po Tuzli, Sarajevu i svim onim gradovima i selima po citavoj BiH. sami su sebe zarobljavali, ubijali, zakopavali, otkopavali pa opet zakopavali oko Srebrenice, sami sebe drzali zarobljene po logorima u BiH pa onda kad im to nije bilo dosta presli su u srbiju i tamo rasturali drogu, kidnapovali, ubili Stambolica i ostale protivnike Milosevica i na kraju premijera drzave. e da je meni tvoja pamet!!!
 
KOWYNUXX:
e, nisam znao to za stambolića! bistri čoveče
vidis ovde ima samo onih koji znaju za ubistva mislimana, a za srbe ni rec, kako je gore doticni napisao sva imena mulimana ubijenih na tom trgu , ispade da srba i mlade vojske SFRJ nije ginula vec samo ubijala, sramite se, prvo sva vojska SFRJ je bila sastavljena od omladine starije od 18 godina jer po zakonu a i danasnjem svako ko ima prek osamnaest godina morao je sluziti vojsku, pa tako je i tada bilo, nevidim sta su im tadasnja omladina i vojska smetala da ih ubijaju, mozda zato sto su hteli da se na miran nacin bez provokacija povuku sa prostora gde nisu bili pozeljni!!!!! a o tom trgfu koliko se lepo vidi niko nije mladji od 17 godina pa uzmi onda pretpostavku ako je vojska srpska gadjala trg sto cisto sumnjam kako to da nema nijednog mladjeg uzrasta, a to sto spominjete da su i zene bile, pa gledao sam dokumentarac na jednoj nemackoj televiziji preko satelita za rat u bosni, radila se prica o jednom selu kako se muslimani preko dan presvlace, vesele sepiju kafu, a na prvi sumrak idu u okolnja zbunja pored puta sa puskom na ramenu i to ne samo muskarci vec i zene, anigde u blizini vojske niti ikakvih provkacija, sto znaci cekaju bilo ko naidje od srba da ih ubiju bez ikakvogh razloga, u sarajevu ista prica zaustavljanje kolone vojske i ubijanje vojnika bez ikakvog povoda koji su se mirno povlacili, za druga mesta i da negovorimo,. i nemoj da slinis po mladica jer da nije njega bilo verovatno biste pobili sav srpski narod u bosni zajedno sa ustasama!!!! Protiv sam zlocina, ali da je regularna vojska naš celu sa mladicem cinila zlocine to su ciste gluposti sa zapada lansirane u vas mali zakrzljali mozak i vi u to verujete, casnijeg oficira i komandanta nisam video ni cuo od pogibije save kovacevica 194- i neke koji je je isto tako hrabro branio ranjenike da prenesu preko mosta na drini koju su nemci srusili, mada je i tu dosta sumnjivog mozda su ga ti istimuslimani srusili nebi li pobili sto vise srba i vojnika koji su se branili i povlacili!!!1 A za srebrenicu onmah vas boli cmar cim sespomene i tu je odmah krv lai ankd vas neprica da je to bilo leglo terorista mudzahedina koji su se uz velike gubitke povukli iz tog graa posle upada mladiceve vojske, zasto se nepitate , zasto je mladic napravio jedini izlaz iz grada za one koji nezele da ubijajuvojsku i da prave masakre, a to se i vidi na snimcima televizija koje su to snimile, lepo se tu vidi samo zene, deca i poneki starac a gde su ona omladina?????? sta gtraze u grad ako im je dat ultimatum da se povuce civilno stanovnistvo???? Ako su ostali u z+tom gradu zar nije i logicno da su to onda teroristi kojima su ruke uprljane srpskom krvlju koji su pre tog dana svaki dan u okolini srebrenici cinili stravicne zlocine, ko je snajperima iz sarajeva gadjao dradjane??? Srpska vosjka?? Veoma smesno sa vase strane ako verujete u te cinjenice jer da su hteli da gadjaju, gadjali bi ih tenkovima ane snajperima!!!!! Bas ovde dosta forumasa imaju bolesnu mastu i sada posto nema milosevica eto iskaljuju se i svaljuju krivicu na radikale kao oni krivi za rat, pa upravo suprotno vi samozvane demokrate ste krivi, pogledajte cist primer 199 kada ste molili nato da jos snaznije da nas bombarduju zarad svojih ebenih ciljeva da dodjete na vlast. I sada kada ste na vlasti, jos gore je nego za vreme milosevica, i opt sad vam kriv seselj i mladic. Pa ljudi svi znamo da onaj koga okrivljujete nije kriv dok se krivica nedokaze. A gde su vam dokazi da je mladic sa svojom vojskom cinio masakre poput one fotografije gde siptari drze odsecenu glavu mladog srpskog vojnika na kosovu ggde hag uopste i nezeli da uzme kao dokaz a za mladica bez dokaza vec ga na sav glas okriviste ni krivog ni duznog!!!! Badno izdajnicka. Stidite se svojih predaka ako nisu i oni bili u dosluhu sa okupatorima!!!
 
KOWYNUXX:
što si citirao moj post. ozbiljno vam kažem muslimani su sami ispalili tu granatu, bez zezanja, dokazano je. to je bio samo povod za znate već šta.
Nisam imao nameru tebi da dokazujem, bila je to moja greska. Izvinjavam ti se!!! To je upuceno onima gde sam jasno naveo koji i dalje razmisljaju kao kokoske koje pretrcuju ispred automobila misleci da su brze od njih.
 
@ samo vas gledam..
ti si izglada pravo prolupo.

1) "a za srbe ni rec, kako je gore doticni napisao sva imena mulimana ubijenih na tom trgu" ?

po tebi su su i: Suzana 14, Sanja 18, Nenad 19 ; Vesna i ostali koji su ubijeni od granate ispaljene sa Ozrena muslimani ili "mudzahedini koji su se okupljali na trgu" ?

2) polo onoga sto si napisao ja nisam skontao. spominjes savu kovacevica , pa kosovo pa neke zene koje se maskiraju po noci ?
sve ovo gledajuci ti stvarno nisi popio sve one tablete sto ti trebaju. hajde nadzi svog idola pa se sakri u pecinu !!!
 
@25maj
Ne mislim da ce ikog dirnuti tvoja prica, bila istinita, nafilovana ili samo prepisana iz nekih novina. Savremenici rata u Bosni su zivi, i mnogi su sami iz Bosne, tako da su im glave pune prica i secanja. Izdvojiti svedocanstva dece i roditelja trogodisnjaka je licemerno i huskacki. Isto bi licemerno bilo, kao da kaze neko, a zasto su usred rata setali po korzou, sa malim detetom? Onaj ko je u stanju da ubije dete druge nacionalnosti, ubio bi, isto tako i svoje.
Tema je suvisna, ali korisna jer dokazuje da ima materijala u glavama ljudi da se sve sto se desilo u Bosni ponovi.
 
@love4ever

prica nije nafilovana vec sam je postavio kad sam procitao kako onaj "sto gleda" opravdava taj zlocin. i sada ne moze ni on a ni ostali reci da nisu znali a ni culi za taj masakar. postavljena su imena zrtava i godiste da svi znaju sta se dogodilo. a o tome sto setaju po gradu u toku rata sam i ja razmisljao. zamisli ti da si u gradu koji je okruzen artiljerijom vec 4 ljeta ( maj 92-maj 95)...da li bi ti svo to vrijeme mogao da provedes u podrumu ? ta granata je bila prva koja je ispaljena tu noc na to mjesto. i granatiranja nisu bila namjerno "plotunski" vec pojedinacna i u neredovnim intervalima bas sa namjerom da se stvori strah i neizvjesnost kod civilnog stanovnistva i nanese sto vise zrtava i stete. ponavljam :NIJE gadzan vojni objekat i to nije bila neka slucajna granata !!!
 

Back
Top