Šta vas nervira kod vašeg bračnog druga?

Ponekad se pitam da li on mene uopšte čuje.:otkacio:
hihihihi ovako isto kod mene :lol: samo se ja vise ne nerviram, digla sam ruke, samo prevrnem ocima, ovako: :roll:
nervira me kada se obilato macka mojom nocnom kremom :lol: e onda mu nezno skrenem paznju da nema potrebe da stavlja toliko kreme. :evil:
i znam da ja njega nerviram kada jedem u dnevnoj sobi (to je jace od mene :)) ali mi nista ne govori. :mrgreen:
 
Za 'čujenje', da nerviralo me ali više ne. Kao što kaže jubedrstop - tz :roll:.
Što kaže srećnica, takođe - razbacivanje po celoj kući odeće, ali nije mi teško ni da sama stavim u korpu, nego me nervira kad treba da idem i njuškam i ispitujem - da li je prljavo ili ne... :evil:
I još neke sitnice... Kad neće da se okrene na stranu da spava, i govori - neću hrkati, neću hrkati :roll: Jok i nećeš :otkacio:

sad nešto razmišljam i kapiram da se popravio, stvarno nije u redu da mu pišem stare 'grehe' :mrgreen: Ali bilo je zaboravljanje dogovora, uredno kašnjenje :roll:... Stvarno se popravio, moraću da ga po(h)valim :cool:
:heart:
 
Nervira me kad me provocira i zafrkava onako besomucno, mislim znam da se zeza, ali opet....
Nervira me i kod njega i kod cerke sto nista, ali bas nista nece da sklone za sobom ! E to me stvarno zivcira!
I nervira me kad pocne da mi drzi predavanje - sto si ovo ovako stavila, gde si ono ostavila i tome slicno
I nervira me sto se on nervira oko nekih nebitnih i glupih ljudi....
 
Za 'čujenje', da nerviralo me ali više ne. Kao što kaže jubedrstop - tz :roll:.
Što kaže srećnica, takođe - razbacivanje po celoj kući odeće, ali nije mi teško ni da sama stavim u korpu, nego me nervira kad treba da idem i njuškam i ispitujem - da li je prljavo ili ne... :evil:
I još neke sitnice... Kad neće da se okrene na stranu da spava, i govori - neću hrkati, neću hrkati :roll: Jok i nećeš :otkacio:

sad nešto razmišljam i kapiram da se popravio, stvarno nije u redu da mu pišem stare 'grehe' :mrgreen: Ali bilo je zaboravljanje dogovora, uredno kašnjenje :roll:... Stvarno se popravio, moraću da ga po(h)valim :cool:
:heart:
:hahaha::hahaha::hahaha: Ovo je dobro....
 
hihihihi ovako isto kod mene :lol: samo se ja vise ne nerviram, digla sam ruke, samo prevrnem ocima, ovako: :roll:
nervira me kada se obilato macka mojom nocnom kremom :lol: e onda mu nezno skrenem paznju da nema potrebe da stavlja toliko kreme. :evil:
i znam da ja njega nerviram kada jedem u dnevnoj sobi (to je jace od mene :)) ali mi nista ne govori. :mrgreen:
je l to dok gledas csi?:mrgreen:
jao pa oni imaju svi iste mane:think:
-laze da se nesto desilo onako kako njemu odgovara
-na kompu moraju da se koriste iskljucivo programi koje on odabere :roll: jer je on to studirao i bolje zna,pa kao vrhunac ravnopravnosti navede da ja mogu da rasporedim ikonice kako ja zelim(do skoro ni to nisam smela :roll: )
-pita me gde je nesto sto ili vrlo dobro zna gde je ili zna da ja ne znam gde je,al to nije najgore nego se posle ljuti kad ja kazem da ne znam("nisi se potrudila ni da razmislis")
-stalno me optuzuje da sam feministkinja:evil:
-namerno pocinje neke sovinisticke price da bi me iznervirao(i uspeva ocignedno cim pisem o tome na temi:lol:)
a inace bacam u korpu za prljav ves sve sto mi se nadje na putu a pod 2.toalet papir drzim na onom drzacu po 4 rolne u rezervi :)
 
je l to dok gledas csi?:mrgreen:
jao pa oni imaju svi iste mane:think:
-laze da se nesto desilo onako kako njemu odgovara
-na kompu moraju da se koriste iskljucivo programi koje on odabere :roll: jer je on to studirao i bolje zna,pa kao vrhunac ravnopravnosti navede da ja mogu da rasporedim ikonice kako ja zelim(do skoro ni to nisam smela :roll: )-pita me gde je nesto sto ili vrlo dobro zna gde je ili zna da ja ne znam gde je,al to nije najgore nego se posle ljuti kad ja kazem da ne znam("nisi se potrudila ni da razmislis")
-stalno me optuzuje da sam feministkinja:evil:
-namerno pocinje neke sovinisticke price da bi me iznervirao(i uspeva ocignedno cim pisem o tome na temi:lol:)
a inace bacam u korpu za prljav ves sve sto mi se nadje na putu a pod 2.toalet papir drzim na onom drzacu po 4 rolne u rezervi :)

e boldovano sam ja lako resila...jednostavno sam na istom kompu otvorila svoj nalog...pa instaliram sta 'ocu i kad 'ocu...a za ikonice da ne govorim...;)
 
Nervira me to sto sam mu hiljadu puta rekla "kad skines odelo,ako je prljavo baci u korpu,a ako je cisto slozi u orman" (jel se kaze orman ili ormar,sad sam se pogubila),ali on i dalje samo baci gde se zadesi i ja onda moram da idem za njim i to sklanjam i dernjam se "pa ako sam ti hiljadu puta rekla,grrrrrr!:azdaja:",jer ne mogu da podnesem da to tako stoji baceno i zguzvano na mestu na kom ne treba da bude.Poslusa me jednom i sledeci put opet po starom,e to me izludjuje:otkacio:.Samo kad jednom popizdim:mafijas:.

Tako nekako, skoro isto! Samo što ja pizdim već 15-tak godina...:confused:
 
a joj sada vidim da su stvarno svi isti a ja se nerviram oko mog, e bas cu da mu zapretim i da mu kazem da to njegovo ponasanje utice na nas brak, jer ja se nisam udala za coveka koji non stop sedi za kompom i koji je sve prijatelje zapostavio zbog tih igrica,koji nema nista sta drugo da radi u zivotu, on to nista ne primecuje, ja primecujem jer sam ja ta koja zivi u gradu gde nemam nikog cak ni prijatelje, a on to ima a ne ceni. jos se cudi sto ne mogu da se napalim kao u trudnoci jos se zene vise pale, a ja ne mogu da se napalim na nekog koga samo igrice zanimaju u zivotu, sta ce biti kad dodje beba.

uh sad sam se ispraznila, ali uskoro cu to i njemu da kazem u lice i boli me uvo za sve
 
Ah da, njegovo veličanstvo kompjuter... Vrlo dobro znam kako je kada On do 3 sata noću sedi u kancelariji i igra neke blentave igrice - a nema vremena da se dogovorimo o osnovnim stvarima u kući. Pa onda instalira neke nove programe, ne uradi podešavanja a ja se ubih tražeći kako se koristi najnoviji recimo Corel.
To smo rešili tako što sam ja dobila svoj komp i internet, a igrice smo zamenili poslovima oko pripreme za štampu. Sad je drugi problem: baci mi neki posao, otprilike objasni šta treba i ode na posao. Ja se ubih radeći po 7-8 sati (recimo idejna rešenja) a onda mi on sve isprepravlja ili kaže "E ja sam zaboravio da ti kažem da to treba drugačije...". Kao da sam robijaš sa Golog otoka pa ajde da prenosim kamenje sa jedne gomile na drugu i nazad, čisto da utucam vreme!
 
Kablovi, kablovi, mobilni tel. ,punjaci za mobilni...kablovi, mobilni tel., ..deo od necega...kablovi...papiri....
:rotf: isti slucaj... Kablovi, mobilni, deo od necega i uvek mnogo mnogo kablova... A kada probam da sklonim, kaze - nemoj, molim te, ti ne znas da slozis :eek: ne znam da slozim kabl... Pa, bas ti hvala!!! Ali, ne - to mora da se pakuje strogo po onim prelomima kako je bio fabricki zapakovan inace... :rtfm: "Lome se..." A kada se vuku po podu, to im je super... Dodje kao rekreacija :dontunderstand: E, svasta...
A ne daj boze da pitam - sta ti je ovo? (za kategoriju "delova od necega") Onda dobijem iscrpan odgovor... A samo sam zelela da cujem - ne treba mi to, baci! :lol:
Vise i ne pitam nista, nego trpam u analog taburea ;) Ogromna korpa, uvek uzasno pretrpana...
 
Ja sam onda prava svinja, blago mom muzu. :D
Jedem stojecki, vadim hladnu cuftu iz frizidera prstima i utrpam je pravo u usta, kad sam ispred kompjutera uopste ga ne slusam a ponekad mu kazem i da je dosadan, ostavljam dlake po kadi (ostavljamo ih zajedno, oboje dugokosi :D), otisla sam u prodavnicu da mu kupim lek za prehladu i baterije a vratila se sa tri kese garderobe (i zaboravila sam da kupim baterije) 2 sata kasnije, cizme sam zafrljacila na sred dnevne sobe (i dalje su tu)...itd, itd.
Mi se divno slazemo. :D
 
Ja sam onda prava svinja, blago mom muzu. :D
Jedem stojecki, vadim hladnu cuftu iz frizidera prstima i utrpam je pravo u usta, kad sam ispred kompjutera uopste ga ne slusam a ponekad mu kazem i da je dosadan, ostavljam dlake po kadi (ostavljamo ih zajedno, oboje dugokosi :D), otisla sam u prodavnicu da mu kupim lek za prehladu i baterije a vratila se sa tri kese garderobe (i zaboravila sam da kupim baterije) 2 sata kasnije, cizme sam zafrljacila na sred dnevne sobe (i dalje su tu)...itd, itd.
Mi se divno slazemo. :D

E, što se tiče razbacivanja stvari tu smo i nas dvoje isti. Ja se trudim malo više da s vremena na vreme napravim reda, ali ponekad se odjednom nakupi toliko stvari i onda ništa ne diram, čekam da on odreaguje.
Onda on kao otkači i počne da sprema i gunđa u stilu "ovde nema ko da napravi red"....

Mogu vam prijaviti da je on bolja reduša od mene. Ređe se 'vata da sprema, al' kad pospremiiii... sve bude ulickano...

Nervira me što je uredniji od mene :mrgreen: ...i prepušta meni da vodim računa o čistoći jer računa da je to moj posao....
 
moram i ja da dodam nešto...za sada nema baš nešto preterano što me nervira kod muža,jeste da razbacuje stvari,ali na moj pogled i okretanje očiju i pokupi,jeste da puno sedi ispred kompa,ali na moj glasan uzdah i on uzdahne,i kaže,evo završavam....ali što je uvek on u pravu u svemu,i u onome u čemu sam ja stručnjak a on pojma nema,jer je on to negde čuo ili čitao,e tada bih tiganjem mogla da ga lupim po glavi pa da mi ne pametuje više...kažem mu činjenično stanje što je 100% tako,i onda on počne da izvrda,pa polemiše,na kraju se svodi na to da je isto rekao što i ja,ali ovako je on došao do rešenja...sada već neko vreme kuliram te njegove ispade ove vrste,i samo klimnem glavom,i kažem sa veoma uočitim naglaskom,naravno dragi,TI si u pravu...e to njega razljuti,pa plane,što si cinična,onda ja njemu lepo napomenem kako je razgovor tekao,pa zaćuti...
 
Tu si u pravu, to baš zna da izludi. Meni to brat radi. Misli da je najpametniji i tvrdoglav je, nema teorije da prihvati drugačije.

Za ovo skidam kapu mm, jer me uvek podržava i ravnopravno razgovara sa mnom iako je daleko inteligentniji i ima širi spektar znanja. Ali od mene uvek traži mišljenje, kao da sam najveći stručnjak. I trudi se da mi objasni sve što nije u mom domenu znanja, čak i stvari koje me ne interesuju.

E to me nervira: u sitna crevca mi objašnjava neki problem u vezi tehnike - kompa, kola, dvd-ja..., a mene to tako ne zanimaaaaa....
I onda ja slušam jer ima dobru nameru, a crkavam od dosade...
Samo to ne mogu da mu zamerim, iako me nervira. Hoće čovek da me nauči :)
 
hehehe...razumem te...mene samo to nervira da se on pravi pametan a pojma nema,pa onda izvrne moje reči,pa na kraju ispadne da je on rekao ono što sam ja....e tada mi crno pred očima...pa stalno radi neke testove inteligencije,i moli da radim i ja,pa da vidimo ko dobije koji rezultat,a na kraju uvek izgubi...mislim svašta od njega...eto,to me izuzetno nervira...ja se ne mešam u ono što on zna najbolje,a to je berza,pojma nemam,a on plovi u tim vodama strava...pa neka se drži toga...a i on zna da me davi recimo berzom,danas ovo palo,ovo otišlo gore,ovo ćemo sada brzo da prodamo,a ja gledam u plafon,i molim Boga da što pre završi,jer mene to apsolutno ne zanima...nemam percepciju za to..
 
:lol: a mi se takmicimo ko ima vecu platu,i uvek je borba ko je sef porodice,pisala sam vec kad me zvala neka zena preko fona da radi anketu pa me pitala ko je sef porodice a ja se zbunila a ona kaze pa ko zaradjuje vise na sta sam eksplodirala i od tog momenta je vecita borba ko je sef :)
mada on kaze da to njemu nije vazno nego zato sto ja insistiram(kad sam dobila unapredjenje sledece nedelje se nacrtao kod svog direktora da mu trazi povisicu!!!)
a sto se tice testa iq,hteo i on da radi ali posto sam ja prva uzela incijativu i cak se uclanila u mensu vise nije nikad spomenuo da ce raditi test inteligencije :hahaha:
 
a joj sada vidim da su stvarno svi isti a ja se nerviram oko mog, e bas cu da mu zapretim i da mu kazem da to njegovo ponasanje utice na nas brak, jer ja se nisam udala za coveka koji non stop sedi za kompom i koji je sve prijatelje zapostavio zbog tih igrica,koji nema nista sta drugo da radi u zivotu, on to nista ne primecuje, ja primecujem jer sam ja ta koja zivi u gradu gde nemam nikog cak ni prijatelje, a on to ima a ne ceni. jos se cudi sto ne mogu da se napalim kao u trudnoci jos se zene vise pale, a ja ne mogu da se napalim na nekog koga samo igrice zanimaju u zivotu, sta ce biti kad dodje beba.

uh sad sam se ispraznila, ali uskoro cu to i njemu da kazem u lice i boli me uvo za sve

Jao ovde moras brzo da reagujes.Ja sam imala isti problem.Pre trudnoce muz se navukao na online igricu Guild Wars,i tokom cele trudnoce je bio opsednit sa njom,i ja sam se sve tesila,prestace kad dodje beba,medjutim kad je dosla beba,on je jos vise igrao(po ceo dan odkad ustane, do ujutru u 9 i onda zaspi i ustane u 6 po podne i onda opet igra,uzas),nista mi nije pomagao,hiljadu puta smo se svadjali zbog toga i uvek je govorio da ce smanjiti na tri sata igre dnevno,ali to bi trajalo jedan dan i onda opet po starom,dok jednom nisam uzela dete i rekla da ga ostavljam,on se tada zakleo detetom da nece vise igrati,a posto je jako religiozan,odmah je sve obrisao iz kompa,nekako je pregurao apstinencijalnu krizu i sada je sve super,sada retko igra bilo kakve igrice.
 
:lol: a mi se takmicimo ko ima vecu platu,i uvek je borba ko je sef porodice,pisala sam vec kad me zvala neka zena preko fona da radi anketu pa me pitala ko je sef porodice a ja se zbunila a ona kaze pa ko zaradjuje vise na sta sam eksplodirala i od tog momenta je vecita borba ko je sef :)
mada on kaze da to njemu nije vazno nego zato sto ja insistiram(kad sam dobila unapredjenje sledece nedelje se nacrtao kod svog direktora da mu trazi povisicu!!!)
a sto se tice testa iq,hteo i on da radi ali posto sam ja prva uzela incijativu i cak se uclanila u mensu vise nije nikad spomenuo da ce raditi test inteligencije :hahaha:

sa mensom je kod nas problem što sam ja već duuuuuuuuuuuuuuuuuuugi niz godina član,i on kao hoće da me dostigne,pa me stalno smara sa kojekakvim testovima,a ja se samo smeškam...baš mi je bzv...biti član mense ne znači biti superioran u svemu...a njemu je to nekako...ma ni ja ne znam šta bi on da postigne time...eto kao što napisah šta mi vredi moj IQ,kada o berzi ništa ne znam,a on zarađuje ko lud...
 
:lol: a mi se takmicimo ko ima vecu platu,i uvek je borba ko je sef porodice,pisala sam vec kad me zvala neka zena preko fona da radi anketu pa me pitala ko je sef porodice a ja se zbunila a ona kaze pa ko zaradjuje vise na sta sam eksplodirala i od tog momenta je vecita borba ko je sef :)
mada on kaze da to njemu nije vazno nego zato sto ja insistiram(kad sam dobila unapredjenje sledece nedelje se nacrtao kod svog direktora da mu trazi povisicu!!!)
a sto se tice testa iq,hteo i on da radi ali posto sam ja prva uzela incijativu i cak se uclanila u mensu vise nije nikad spomenuo da ce raditi test inteligencije :hahaha:

Hahahaha, to sa inteligencijom i platom je identično kod nas!

Mm je radio davno test u mensi i za 2 boda je omašio da postane član (što ga je dotuklo) pa stalno priča kako se u stvari za.ebavao, šarmirao devojku koja je tamo radila, pa je izgubio dragoceno vreme. Ali nikad nije otišao da ponovi :lol:
Mene ne zanima da radim taj test, radila sam par puta na netu i imala prosečne rezultate čime je on dokazao da je inteligentniji i srećan je, ali eto bože moj... nije to najvažnije (njegove reči)... samo je bitno da se zna (moje reči) :D

A za platu, uuuu, to je tek jako važno...
Mi kad smo počeli da živimo zajedno, ja imala veću platu od njega i on je to odmah rešio pošto radi sa tatom i tata mu je dao veću platu...hihihi.... i tako do dana današnjeg, čim ja dobijem povišicu, odmah i on...:mrgreen:
 
Ja obozavam da radim IQ testove,jako su mi zanimljivi,a kad muzu kazem da radi i on,cisto da se igramo,on mi kaze "ja sam ti glupav za to":hahaha: i nece da radi,plasi se covek da ce imati manji rezultat od mene,pa u startu priznaje poraz,ko veli bolje da kaze da je "gluplji",nego da dokaze (a inace je pametnica jedna :D ).
 
Poslednja izmena:

Back
Top