sta usporava,a sta daje brzinu

Rosie-pulling-her-trailer-in-NYC-300x231.jpg


:hahaha1:

- - - - - - - - - -

obavezno!

@Pa..Ja
Pa upravo tako... koliko ti je Bog dao da si brz toliko ti je... ili da ti prevedem :) Koliko ti je genetska mogucnost, to ti je.... nema tu mnogo pomeranja.... Ko obori to na naucnom nivou, garantujem da je kandidat za Nobelovu nagradu.
odlicno\
ko obori tezu da je od boga tojest na naucnom nivou.....dalje i ne citam

msm ae na spavanje :lol:
 
Zvercina:"O cemu vi pricate.... to sto mesate babe i zabe, ne znaci da se tegovi ne koriste. Rad sa tegovima se ne treba poistovecivati sa bodibildingom, svako dodatno opterecenje koje koristis pri trening pretstavlja rad sa tegovima. Bilo da je to rad sa dzakovima peska, sto je popularno u rvanju, bilo da je to sa keramickim vazama sto se nekad u karateu koristilo.... Danasnji tegovi u obliku sipke predstavljaju samo najportabilniji oblik opterecenja! Bez opterecenja NE MOZES, NE MOZES I NE MOZES da aktiviras ni nervna a samim tim ni ni miscna brza vlakna u toj meri da budes ozbiljan sportista. Raspitaj se malo sta je RFD (Rate of force development), ako to motoricko svojstvo nije kvalitetno razvijeno NEMAS sta da trazis u ozbiljnom borenju.

Slusaj Doco,to o cemu ti pises:nervna vlakna,misicna masa i slicno,ostavi za svoje pacijente,i slusaj ovo: CETRDESET DVE Godine u Borilackim sportovima:32 god u Karateu,10 u dzudo,dz.dzica,boks,ajkido i ostalo.
Na Okinavi se i dan danas radi kao i PRE Mnogo godina sa tegovima,tj.Opterecenjima.Tezine su Razlicite od par kila pa i preko Pedeset.ne koriste se "keramicke vaze",nego cupovi od gline,metalne cipele,i tegovi razno-raznih velicina i oblika.Vezbe sa opterecenjima su Sastavni deo treninga karateka.
Postoji kata za Disanje"SANCHIN' koja je "izometricka kontrakcija"koja se radi sa i bez opterecenja,a ta su opterecenja i do cetrdeset kilograma.
Drugo,Saolinci,znaci Kinezi takodje imaju vezbe sa opterecenjima,ali na svoj nacin.Verujem da si imao prilike da vidis bar na You tube treninge saolinaca.
Takodje se i u drugim Bor,vestinama koriste opterecenja, i jedan jedini razlog je da bi se Povecala "unutrasnja snaga",koja se manifestuje Fizicki,znaci spoljni efekt,i da bi telo postalo Cvrsto da moze da izdrzi sve udarce.Karatisti i Bokseri,nisu bilderi,ali stani im na "crtu"Dzudista nije bilder,ali ces leteti preko ringa samo tako.Sta mislis sta dizu sumo rvaci kojima je trening od 5 do 11 jutrom svaki dan?
Ruska kugla je takodje vrsta tega,ali je mnogo bolja nego klasican teg,Imam ih 2:16 kg i 20kg,a ljudi rade i sa opterecenjem do 45 kg.
MILION puta sam radio sa malim opterecenjem tegova,a takodje i tracao sa njima(na rukama i nogama) i doprineo tome da imam:Refleks,Snagu iz stomaka,Brzinu,Udarac i nozni i rucni,jak hvat,gusenje i poluge.:cool:
Pozdrav-OSU
 
@PLP
Prvo to doca... da pojasnim nisam lekar...
Drugo... cime si ti mene ovde demantovao?! Vrati se na moje postove, mada verujem da ih uopste nisi ni procitao... prica je o opterecenju... upravo sam to i rekao, da se MORA koristiti opterecenje.... a to sto ti povrsno radis posao... pa ko veli da moja bude poslednja... a nisi ni procitao sta sam pisao... da si procitao nasao bi sve odgovore za primere koje ti navodis....
Trece.... za nekoga ko je 32 godine u karateu, 10 godina u dz. dzici... aikidu i sl.... Mene sad zanima, koliko si godina proveo u Japanu :) Ili koliko si puta bio u Japanu :)

@bRu zLi
U svom prvom postu na ovoj temi, ukoliko se dobro secam sam napisao ako izuzmemo ishranu...
 
Evo jedan podatak: Брзина Брус Лијевог ударца са удаљености од
90cm била је 5 стотинки. Изводио је склекове
на једној руци користећи само 2 прста, могао
да пробије врећу од 70 килограма једним
сајдкиком (ударац са стране), могао је да баца
зрна пиринча у ваздух и да их затим хвата у
лету користећи штапиће за јело. Могао је да
пробије неотворену конзерву Кока Коле
прстима (ово је било у време када су се
конзерве правиле од челика - много тврђе од
данашњих алуминијумских
 
Brzina,snaga,kondicija,tehnika?

Sta je na cijoj strani videcete ovde.

Naravno! Mnogo ima ovakvih klipova...Opet ponavljam MM je
dobra i telo ce biti zahvalno za tako nesto...I,to je dokazano,a
ali ,preterana MM gusi na snazi i brzini .
Vecina bodibildera ne trci,ne radi treninge brzine,udarce,itd...
I,neka se oni koji se bave BB ne uvrede na ovako nesto,to je cinjenica.
Kazem vecina BB to ne radi...Ima,izuzetaka...Ali, to ima svoju cenu.
Treba dugo vremena da bilder postigne brzinu kroz treninge i izdrzljivost.
 
Naravno! Mnogo ima ovakvih klipova...Opet ponavljam MM je
dobra i telo ce biti zahvalno za tako nesto...I,to je dokazano,a
ali ,preterana MM gusi na snazi i brzini .
Vecina bodibildera ne trci,ne radi treninge brzine,udarce,itd...
I,neka se oni koji se bave BB ne uvrede na ovako nesto,to je cinjenica.
Kazem vecina BB to ne radi...Ima,izuzetaka...Ali, to ima svoju cenu.
Treba dugo vremena da bilder postigne brzinu kroz treninge i izdrzljivost.

problem je sto se srce ne moze nabildovati
 
Srce se moze "nabildovati" :) Opet ja sa mojim kontra stavovima... ali sam termin sportsko srce znaci da je doslo do hipetrofije srcanog misica... ali se postavlja pitanje koliko je to potrebno u borilackim sportovima... do hipertrofije srcanog misica dolazi u sportovima izdrzljivosti.
Olaksani uslovi... npr. kod atleticara je to sprint nizbrdo... mala nizbrdica, oko 10 stepeni, sprint na traci koja ide brze nego sto ti mzoes da trcih tih 10ak sekundi (toga kod nas nema), te trake su par puta vece od ovih komercijalnih, sa plafona ide pojas... sprintas dok ne padnes, a pojas te drzi tako da ostanes da visis u vazduhu. I za borenje i udarce ima resenja... U najmanju ruku se trenign brzine radi kad si potpuno odmoran, i prekida sa prvom pojavom zamora.
 

Back
Top