Šta kuvamo danas six

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
juce sam seb i dzuletu spremila jaja sa sampinjonima
danas nisam nista
imam polepodne bukirane termine od pola 4..izginucu do veceras
spediter mi je ocarinio uvoz, sutra idem da ga preuzmem iz magacina i opet imam bukirane termine posle pola4
dete mi dolazi u subotu, a ja hocu da uradim generalno sredjvanje celog stana
yebu me i dalje grcevi posle veceg napora i sad se razmisljam da li da sredim kuhinju u sledeca 2 sata
definitivno sam odlucila da idem kod nutricioniste jer ne uspevam sama da izbalansiram ishranu i pogodim unos suplementacije da bih eliminisala grceve i izbacila brze mlecnu kiselinu

- - - - - - - - - -

hvala bogu da sam stigla do malopre da operem sve prozore, da ne kisnem dok ih perem spolja, pa sad kisa moze da pada po cistim
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
IMG-a2d3b579c4c237c92d06ac7b3796135a-V.jpg

IMG-52270c433399fbeae0183116c6cbdf35-V.jpg


Žensko druženje uz slane i slatke đakonije.
Slano: pita mafini, farinata, tuna salata i melidžano salata.
Slatko: francuska limun pita.
 
Ovako, pošto sam u poslednjih par meseci zaluđena receptima koje piše David Lebovitz i pravila sam svašta nešto odlučim i da se upustim u avanturu zvanu limun pita.
U njegovom receptu u fil ide umiksano i "meso" pomorandže ali pošto je moj aparat za miksanje i smutije lipsao našla sam sličan recept na srpskom/hrvatskom.

http://coolrecepti.blogspot.com/2013/09/fine-citron-kocke.html?m=0

Bitna napomena: U fil ide rendana kora 2 LIMUNA i sok od 1 LIMUNA. Autorka to nije dobro objasnila pa mi je prvi fil bio previše redak i morala sam ponovo da ga pravim.
Takođe nemoj da te zbuni ovolika količina šećera. Ja sam se plašila da će kolač biti presladak i smanjila sam sa 250g na 200g ali moglo je slobodno da ostane 250g. Ne bi bio presladak. I ako možeš da nabaviš neki finiji puter (moj je bio domaći mada bi francuski ili austrijski bio savršen) još bolje. Jer dominira ukus putera tako da što je bolji puter bolji je i kolač.

I farinata je super za vas koji se zdravo hranite. Pravi se od brašna od leblebije.

- - - - - - - - - -

Ovo ti je Lebovitz varijanta https://www.davidlebovitz.com/whole-lemon-bars-recipe/
 
  • Podržavam
Reactions: Tol
Nisam Dragiša, ali umem da umesim rezance. Mislim, svako ume, samo je pitanje ko hoće da se zeza sa tim.
Samo jaja, malo soli i brašno. Mesiš da bude tvrdo testo, jer se ono kasnije opušta, pa se teže suši.
Razviješ oklagijom testo što tanje možeš. Sečeš na trake dužine 10cm i tanjiš mašinom. Istanjene trake stavljaš na čaršaf da se prosuše, pa ih onda propustiš kroz mašinu da ih iseče na rezance.
 
Dragiša imaš dobar recept za rezance? Baš bih probala da napravim.

meni je mera 5 jaja i 500 gr brašna...ako su jaja veća dodaš malko brašna...i mesiš da bude tvrdo testo...trebaju jake ruke...
onda posle radiš sve što je napisala ZD...
meni je to očas posla sa mašinom...
suše se celu noć uz poneko prevrtanje i razbacivanje...

e da...ja ne razvalljujem oklagijom...
sečem testo na manju parčad i odma turam u mašinu....debljna 7 pa onda 5 pa onda 3...da dobijem lepu debljinu tj.tankoću testa...
prosušivanje na čaršav i onda opat u mašinu seckanje na rezance...

ovako pravim i testo za lazanje..kad me ne mrzi...
 
meni je mera 5 jaja i 500 gr brašna...ako su jaja veća dodaš malko brašna...i mesiš da bude tvrdo testo...trebaju jake ruke...
onda posle radiš sve što je napisala ZD...
meni je to očas posla sa mašinom...
suše se celu noć uz poneko prevrtanje i razbacivanje...

e da...ja ne razvalljujem oklagijom...
sečem testo na manju parčad i odma turam u mašinu....debljna 7 pa onda 5 pa onda 3...da dobijem lepu debljinu tj.tankoću testa...
prosušivanje na čaršav i onda opat u mašinu seckanje na rezance...

ovako pravim i testo za lazanje..kad me ne mrzi...

Мене мрзи резанце, а супа је најукуснија са домаћим. Зато зачас изрендам тарану. Поготово зими, на тацну крпу или папирне убрусе, изрендам па на радијатор, брзо се осуши а посао од пар минута.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top