Šta kuvamo danas 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam probala, samo sam našla sliku, ali deluje jednostavno a lepo. Ni ja ne bih gmo luk, valjda može i od domaćeg...:think:

Probaću nekad kad zamutim testo za palačinke, tako mi deluje...
Постоји једна стара врста црног лука, пошто је старинска није разуме се ГМО, каба или гостиварска аршлама.
Главице су огромне, и до пола КГ, а има већи садржај воде, убиле се за поховање, мада су најбоље уз месо с роштиља.
У бившој нам домаји било га је на пијацама градова у МаЋедонији, Космету а требало би и у Нишу, данас не знам.
 
Постоји једна стара врста црног лука, пошто је старинска није разуме се ГМО, каба или гостиварска аршлама.
Главице су огромне, и до пола КГ, а има већи садржај воде, убиле се за поховање, мада су најбоље уз месо с роштиља.
У бившој нам домаји било га је на пијацама градова у МаЋедонији, Космету а требало би и у Нишу, данас не знам.
Ima u Nišu tih velikih glavica, ne znam čije su, ali su nekako plastične. Ne volim taj okrugli, preferiram pljosnati
th
 
Ima u Nišu tih velikih glavica, ne znam čije su, ali su nekako plastične. Ne volim taj okrugli, preferiram pljosnati
th
И ја, мањи је онај централни део који се обично одстрани.
Аршлама или каба коју сам споменуо одликује се величином и већом садржином воде и није ми изгледала пластично... али то је било давно кад сам га јео, у ЈНА пре три банке.
 
И ја, мањи је онај централни део који се обично одстрани.
Аршлама или каба коју сам споменуо одликује се величином и већом садржином воде и није ми изгледала пластично... али то је било давно кад сам га јео, у ЈНА пре три банке.

sto bi znacilo da smo ispisnici :)
kod mene danas pasulj za mene,a ostali pilece snicle i pirinac,zacinjeno karijem i kupus salata
 
sto bi znacilo da smo ispisnici :)
kod mene danas pasulj za mene,a ostali pilece snicle i pirinac,zacinjeno karijem i kupus salata
И љубитељи лукова свих боја и начина припреме.

- - - - - - - - - -

sto bi znacilo da smo ispisnici :)
kod mene danas pasulj za mene,a ostali pilece snicle i pirinac,zacinjeno karijem i kupus salata
И љубитељи лукова свих боја и начина припреме.:ok:
 
na glavici luka udinstao sam grasak, kome sam dodao pri kraju sargarepu iz supe, prstohvat mirodjije, malo aleve paprike, suvog zasina, dva mala cena brlog luka..
posebno isprzio vratne snicle, lepa 'leba , supa sa domacim rezanicima i to je to, rucak brzinski, radni
 
Samo krkate meso, posle kukate kako ste debeli...
Ja sam skuvala spanać s pirinčem, naravno i crnim lukom, na kraju umućeno jaje, pavlaka direktno u tanjir, bez mesa, crveni kupus svež i gotovo. Kolača ostalo od slave još.
 
:lol:
Taman, dok ne svane obavim sve po stanu. I posle slobodna...

ti si kao moja sestra i zet
subotom ustanu jako rano i vec u 7h su na pijaci..ono tempo, nabavka i sl
zavrse sve do 9h..posle sestra spremi dorucak, on za to vreme opere auto, doruckuju, a onda on padne u nesvest i po kuci hodaju na prstima do 2..3..po podne :rotf:
brate mili, naspavajte se ko ljudi, nece sir da vam pobegne :lol: al ne vredi, navika je cudo!
 
ma sta ce ti tolki luk
ljudi unazad godinama pohuju obican luk, iseku na kolutove i prze ih
sta ce ti tolika lukcina

kako sta ce mu, pa da stavi u sredinu cinijicu sa umakom:zcepanje:

- - - - - - - - - -

na glavici luka udinstao sam grasak, kome sam dodao pri kraju sargarepu iz supe, prstohvat mirodjije, malo aleve paprike, suvog zasina, dva mala cena brlog luka..
posebno isprzio vratne snicle, lepa 'leba , supa sa domacim rezanicima i to je to, rucak brzinski, radni

ja grasak ne priznajem bez cele veze mirodjije!
i to ne susene, nego ili sveze ili one iz friza!
 
ti si kao moja sestra i zet
subotom ustanu jako rano i vec u 7h su na pijaci..ono tempo, nabavka i sl
zavrse sve do 9h..posle sestra spremi dorucak, on za to vreme opere auto, doruckuju, a onda on padne u nesvest i po kuci hodaju na prstima do 2..3..po podne :rotf:
brate mili, naspavajte se ko ljudi, nece sir da vam pobegne :lol: al ne vredi, navika je cudo!
Ja subotom, po lepom vremenu, vec u 6h sa drugaricom na najlonu. Posle toga Tempo.
Ali ne budem umorna. Kod mene je ono- sto vise spavam, sve mi se vise spava.

Koliko puta sam posle izlaska, samo se preobula i pravac pijaca :lol:
 
Ja subotom, po lepom vremenu, vec u 6h sa drugaricom na najlonu. Posle toga Tempo.
Ali ne budem umorna. Kod mene je ono- sto vise spavam, sve mi se vise spava.

Koliko puta sam posle izlaska, samo se preobula i pravac pijaca :lol:

ma i ja sam takva, al telo kaze uspori malo, sad je hedonizam na redu!
i dalje se budim rano..oko 6, al mi prija da ne skacem odmah, nego da se izlezavam..kad god mogu
i onako posle sve stignem..sta ima da zurim, kad mi se dan zavrsava u 1 posle ponoci..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top