Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
dali ste mi ideju, pa sam na internetu nasao ovaj jednostavni recept, i preveo ga. pa ako nesto nije kako treba napisite

Dutch Cheese Sticks Kaasstengels Recipe

Штапићи од Холандског сира

Загрејте рерну на 200 Ц, Пеците време 20 мин или док не порумени

Састојци:

3 шоље / 750 мл брашно за све намене
1 ¼ шоље / 300 мл рендани сир гауда, стар по вашем укусу или Леиден сир
½ кашичице. / 2 мл алева паприка
½ кашичице. / 2 мл Со
1 ¾ шоље / 425 мл бутера
1/1 жуманце
1 ½ кашичице. / 7 мл Ворцестерсхире сос
1/1 Беланце умућено, за глазуру по штапићима

Упутство:

1. Ставите брашно у чинију све састојке осим беланца и мешајте .
Са 2 ножа, исеците бутер у мешавину, да буде у мрвицама.

2. Замесити тесто на глатку лопту. Замотати у воштани папир или фолији и нека стоји 30 минута у фрижидеру.

3. Извадити из фрижидера и ролати брашном посутој површини. Исећи на траке око 1-2 цм дебљине и око 15 цм дужине.
Сада окрените крајеве пецива траке у супротним правцима, да креирате ефекат спирале. Распоредити остављајући 1/2 цм између њих и пећи 20 минута или док не порумени.

4. Намастити плех и ставити штапиће са прстом ширине простора између њих. Премазати врхове са умућеним беланцима и пећи док не порумене.

kaasstengels227.JPG


ps i mom bratu je danas rodjendan. u tudjini
 
Poslednja izmena:
i ja imam tu spravu ali je ne koristim, tupi su mi ti rezači + komplikovano se montira + još komplikovanije se posle pakuje nazad u kutiju

Tako i ja, onda ga iseckam u secku. Nije baš dobro za salatu, previše je sitno, to je za flekice s kupusom idealno, ali ja nemam strpljenja ni vremena da se posvećujem seckanju kupusa. Mm ima... on to uglavnom secka. A deca obožavaju kupus salatu ko da je ne znam kakav specijalitet.
Danas će da bude čorbast pasulj sa rebarca suva (ili šta je ostalo u zamrzivaču od tog suvog). Onda ćerka sipa pasulj u tanjir, pa kupus salatu, pa sve izmeša. Ja se na to mrštim, a ona kaže "Šta se mrštiš, nisi ni probala". Istina! Niti ću. Ja ne volim ništa tako izmešano, volim sve posebno da se vidi šta je šta.


Jel to onaj nož sa žicom? Ili onaj trouglasti što ima deo kao za ljuštenje krompira? Ili onaj malo krivi, sa rupama u sečivu? Ili neki četvrti. Ja malo guglala, pa mi svašta izašlo.
Mm je doneo taj sa žicom iz Nemačke i prvi put kad sam uzela da ga koristim pukne ta žica. Jedva je on našao posle da kupi rezervne. Ali sad ga drži u svojoj fijoci (s priborom za pecanje) za svaki slučaj. Treba da znati koristiti.



....sto se pasulja tice, moja sipa u tanjir pa na to kasiku sirceta, kaze da je ukus odlican, nisam ni ja probala niti cu, ostavicu to njoj neka uziva:)

....da to je onaj trouglasti sto lici na ljustilicu za krompir, super je stvar za seckanje kupusa i bilo cega sto treba da bude tanko...
 
i .
Danas će da bude čorbast pasulj sa rebarca suva (ili šta je ostalo u zamrzivaču od tog suvog). Onda ćerka sipa pasulj u tanjir, pa kupus salatu, pa sve izmeša. Ja se na to mrštim, a ona kaže "Šta se mrštiš, nisi ni probala". Istina! Niti ću. Ja ne volim ništa tako izmešano, volim sve posebno da se vidi šta je šta.


:rumenko:
zvacu tvoje i afrino dete kod mene na rucak..i ja volim tako da ga jedem..
 
i .
Danas će da bude čorbast pasulj sa rebarca suva (ili šta je ostalo u zamrzivaču od tog suvog). Onda ćerka sipa pasulj u tanjir, pa kupus salatu, pa sve izmeša. Ja se na to mrštim, a ona kaže "Šta se mrštiš, nisi ni probala". Istina! Niti ću. Ja ne volim ništa tako izmešano, volim sve posebno da se vidi šta je šta.


:rumenko:
zvacu tvoje i afrino dete kod mene na rucak..i ja volim tako da ga jedem..

...aauuu, a ja mislila samo ona i tatko joj vole tako...kad ono ima vas jos:eek:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top