Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
E ona torta zvana totalna improvizacija mi je bila fenomenalna. Bila sam ponosna na sebe, kako sam samo uspela tako da je napravim. :rumenka:

17zbie.jpg
 
http://1.***************/_3rkDKXGpuw8/SeuvqQH6yXI/AAAAAAAAAEU/woffiO5RlJE/s400/41W34QTBA9L__SS400_.jpg
kupus salata je na `secku`. dosta je tanko rezano, ne vole bas svi tako
ja sam ti ovu spravu kupil ai bacila..tako ne volim komplikovane stvari..
sve za ciju upotrebu u kuhinji treba da napravim vise od 3 poteza nema sta da mi trazi u kuhinji..:)

i ja imam tu spravu ali je ne koristim, tupi su mi ti rezači + komplikovano se montira + još komplikovanije se posle pakuje nazad u kutiju
i ja ga narezem nozem,pa pitaju dal sam ga nogom sekla:evil:
a sta cu kad sam brza :)
Tako i ja, onda ga iseckam u secku. Nije baš dobro za salatu, previše je sitno, to je za flekice s kupusom idealno, ali ja nemam strpljenja ni vremena da se posvećujem seckanju kupusa. Mm ima... on to uglavnom secka. A deca obožavaju kupus salatu ko da je ne znam kakav specijalitet.
Danas će da bude čorbast pasulj sa rebarca suva (ili šta je ostalo u zamrzivaču od tog suvog). Onda ćerka sipa pasulj u tanjir, pa kupus salatu, pa sve izmeša. Ja se na to mrštim, a ona kaže "Šta se mrštiš, nisi ni probala". Istina! Niti ću. Ja ne volim ništa tako izmešano, volim sve posebno da se vidi šta je šta.

...za kupus salatu koristim onaj noz za rezanje tvrdih sireva, isece isto tako tanko fino, divota jedna, ionako ne kupujemo te tvrde sireve nesto
cesto, pa steta da noz stoji ne kriscen....:)
Jel to onaj nož sa žicom? Ili onaj trouglasti što ima deo kao za ljuštenje krompira? Ili onaj malo krivi, sa rupama u sečivu? Ili neki četvrti. Ja malo guglala, pa mi svašta izašlo.
Mm je doneo taj sa žicom iz Nemačke i prvi put kad sam uzela da ga koristim pukne ta žica. Jedva je on našao posle da kupi rezervne. Ali sad ga drži u svojoj fijoci (s priborom za pecanje) za svaki slučaj. Treba da znati koristiti.
 
jesam!!! evo su moji pasulji:mrgreen:
super je! brzo se skuva..vodica bude crno blatnjava:sad2:
al pasulj ima ukus kestena..
ja pravila salatu sa lukom..i crnim i belim (smokvo) :lol:

E super baš ću da danas to smandljam
a ono ga začiniš m.uljem i limunomkao i svaku salatu?

ja u pasulj vise volim da ubacim vinsko ili jabukovo sirce..cak ni balzamiko nije to to..
jabukovo sirce, maslinovo ulje, luk i crni i beli, biber, morska so..(ubacim i dve kasicice semena kima dok se pasulj kuva..meni je salata vrh!
 
ja u pasulj vise volim da ubacim vinsko ili jabukovo sirce..cak ni balzamiko nije to to..
jabukovo sirce, maslinovo ulje, luk i crni i beli, biber, morska so..(ubacim i dve kasicice semena kima dok se pasulj kuva..meni je salata vrh!
od zacina mozete da probate i malo naseckane nane u takve salate :)
ja volim salatu od pasulja, mladog luka, belog luka, nane, isto stavim vinsko sirce i mas. ulje, morsku so...
 
ma ima drugih, ali ovo svako u kuci ima, i verujem da je afro bas na taj mislila jer ne znam kako bi sa ostalom skalamerijom sekla kupus :))))
ja nemam :( Ima da pošaljem muža nazad u Nemačku da mi kupi. Svašta mi je doneo, a to nije. Doduše, lepo živimo i bez toga.

Pogledajte prilog 239670
Za rodjendanka, danas pravimo toJtu! :)
bravo :klap:, jel to dve godine? Sećam se da je rodjen na Dan mladosti. I koliko se iščekivao na Krsti, pa bio forumska beba. :heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top