Sta kuvamo DANAS 2.deo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma ok sve ali nemoj da se pravimo blesavi da deca nisu bolesnija i hiperaktivnija..nervoznija..nemoj da se lazamo da je to napredak..ne pricaju one sta su jele vec da nista nisu izbegavale istripovano..sta god se detetu desi one imaju narodni lek a ne trce ko danasnje odmah kod doktora..kao sto se tamo na dipu plase da izvedu na vazduh i sunce..nek radi ko sta hoce uostalom i sama kazes da nije svako dete shablon
 
ma ok dzordzi
skontala sam
ti ces nam biti buduci ekspert za dojenje i odgoj dece :lol:
a seoske babe glavni savetnici :mrgreen:
p.s. ja ne znam odakle ti to da pre deca nisu bila bolesljiva
u vreme moje babe i dede
a i u vreme roditelja mog dragog, posto su stariji, cesto se desavalo da deca umiru i od nekih za danasnje vreme, banalnih stvari
i skoro u svakoj porodici ima takvih slucajeva
sveki mi je pricala kako je jedna njena sestra umrla od obicne upale pluca tada
jer nije imao ko da je izleci propisno...
moja prababa je ostavila za sobom sedmoro male dece zbog danas rutinske operacije zucne kese, koja se zakomplikovala
znaci nemoj uporedjivati bolesljivost danas i nekada
toga je uvek bilo
samo sto je to uvek bilo i uvek ce biti
da ce stariji zivalj komentarisati kako u njihovo vreme nije bilo toga ili toga... ma daaaa
moja rodjena baba je prokomentarisala kako u njeno vreme nije bilo tog puberteta :zcepanje:
a kako devojke nisu nosile kratke suknjice (a svi se secamo olivere katerine i pesmice su su sumadija :zcepanje: )
 
ja nisam pominjao ko je umro vec ko je zdrav i dan danas..nemoj sad da se vadimo na selo i cist vazduh:lol:i nemoj da pravite od majki olimpijske prvake..ok svaka cast dojite ali i otac nesto treba nauci i da se pita..ili ocete sve same..ok mozemo mirno spavamo nocu ne bi se ni u menanje pelena mesali:lol:
 
Moj danasnji uzitak - Torta s Dulce de leche kremom i musom od cokolade.






Bozanstven ukus. :heart:
 
mislila sam da ispecem palacinke
pa da deo njih napunim sa slanim filom i urolam (piletina, kukuruz, povrce, pecurke, sir.......)
zalijem s jajima i mlekom/pavlakom i zapecem
i taman ostane praznih palacinki i za kasnije pa da mazemo pekmeza na njih :)
 
eto kratko je trajalo.. :(
malopre me zove dete i kaze pakuju se..
a meni u glavi krece da odzvanja - KUVAJ RUCAK!!!
mislim izvadila sam ja pileci file..u frizideru je, al sve se nadam da necu morati jos danas za sporet..
kakva sam nemajka odmah sam je pitala - pa sto zurite nazad?
odgovor me obradovao - ma ne zurimo..samo smo se spakovali i polazimo iz bele crkve..ici cemo u vrsac..dolazimo veceras..
ooooooooooooooooooooo pile moje..kako ono zna da iskoristi svaki kilometar na putu :)
ja cu sutra krem corbicu od kelerabe (i listova), sargarepe i secerca..
pileci file cu danas da stavim u marinadu - maslinovo ulje, ruzmarin i limun..
i salata..krastavac sa jogurtom i mirodjijom..
 
ja sam im jednom 2 dana govorila da im uzasno smrdi onaj deo gde je riba
(u maxiju) i oni nista
i treci dan sva sreca i neka zena ispred mene isto pocela da im prica o tome i onda su sve cakum pakum oprali
ma uzas
ono je smrdelo ko prava crkotina, nista gore nisam nigde imala prilike omirisati
bljak
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top