Šta kaže VD gradonačelnika Beograda o svojima iz stranke!!!!

Ја видиш верујем, да осећају неке другачије ветрове, па би мало да се оперу, поједини, док не буде касно...:wink:
naravno, ima i tu istine...moj otac je svojevremeno imao velike probleme sa julom i ds-om u kombinaciji...letele su krivične prijave na sve strane...a tatu je na ''keca'' pristao da prati na sudjenjima čovek koji je bio vrhovni vojni tužilac u vreme Tita...matori je namirisao pad Miloševića s vlasti, pa se brže bolje potrudio da napravi dil s nekim ko je zamalo izgubio glavu zbog svog poštenja.;)
Dakle, poznat model.:-D
 
Јомини, шта по теби није тачно у уводном тексту?
pa nije stvar dal je tu nesto tacno ili nije ,verovatno nesto jeste ali samo kompletan idiot moze da misli da je to stvarno Alimpic napisao ,a pogotovo je debilno ocekivati da on sada demanutuje pisanje nekog fantomskog nedeljnika ,koji ja mislim da ni ne izlazi vec duze vremena zvanicno (bar je onaj Brkic tako pricao ).
 
zamisli situaciju da taj kako se zove, Alimpić tuži te novine
gde se štampaju, nema niko pojma, gde se rasturaju... pa dok samo utvrdiš mesnu nadležnost opštinskog suda kojem da predaš privatnu tužbu, pola roka apsolutne zastare prošlo, dok dovučeš autora teksta, ili glavnog urednika prođe ova druga polovina
takvi tekstovi služe samo za zabavljanje pojedinih forumaša koji se u to sve razumeju kao Marica u jestivo kestenje
 
Pazi, rekao sam satira a ne lazi i izmisljotine ;)

Inace, za sve (napominjem za sve) koji klevetama ili uvredama pokusavaju da zarade neki politicki poen ili da imaju neku korist ili makar samo iz zelje da nanesu stetu nekome, jedini pravni lek je kazna po zakonu.
Problem je sto ovde nema uvrede a ni klevete...

kakva crna satira, potpuno izmišljen interviju
a o insinuacijma da ne govorim, ma žvaka za ludaka
pa ovo je zahebalo i Mirčića i one njegove bljuvotine po novinarima GL
naravno, danas se pojavio, ali je odloženo zbog zahteva za izuzeće sudije
nema, ja sam uvek govorio da samo radikali poštuju sud i pravosuđe ove zemlje:roll:
 
За разлику од оних којима је битно ко је написао, а не шта је написано и да ли је то што је написано истина, мени је важно, без обзира да ли је форма сатирична или реалистична, суштина, а суштина је ту на очиглед свих нас.


ЈУТУТУНСКА ЈУХАХАХА

У краљевству Јутутуту
Краљ тринајсти Балакаха
Обећао свом народу
Да ће дати јухахаха.

Само нека буду верни,
Нек војују о свом круху,
Нека ћуте и нек жмуре,
Нек плаћају јухухуху.

Послушни су Јутутунци,
Плаћали су јухухуху,
Ћутали су, жмурили су,
Војевали о свом круху.

А пролећем сваког года
Попне с' на брег Балакаха,
Па повиче громогласно:
Добићете јухахаха!

У краља су јаке прси,
Грлат ли је Балакаха,
Кад повиче, брда с' оре -
Јухахаха, хаха, хаха!

Сви се гротом смејат стану,
Све се тресе брат до брата,
А од смеха, тешка смеха,
За трбух се и краљ хвата.

А шта им је тако смешно?
Ил' је смешан Балакаха?
Ил' су смешни Јутутунци?
Ил' је смешно "јухахаха"?

Све троје је доста смешно,
Понајвише Балакаха,
Кад озбиљно, милостиво,
Проговори: Јухахаха!

Срећни су ти Јутутунци,
Срећан ли је Балакаха,
Кад их тако развесели
Празна речца: Јухахаха!

Јован Јовановић Змај (1865)

П.С. Многи сатиричари су добро одлежали на робији због онога што су написали, било у прозној или поетској форми. Да су говорили глупости, уместо истине, никада не би доспели на робију, јер истина је оно што највише боли.
 
ДВА РАБА

Затутњаше са четири звона
Поврвеше ките и мундири
Поврвеше перјанице бојне,
Поврвеше безбројни шешири.

Сви мајори дебели и суви
Официри цела кита сјајна
Пуковници, с орлом и без орла
И још неко, али то је тајна.

Потмуло су ударала звона,
Ударала звона из буџака,
А и што би да се чини џева
Кад је пратња српскога јунака.

Српска децо што множити знате
Из овога поуку имате:
У Србији прилике су таке
Бабе славе, презиру јунаке
Зато и ви не мучите се џабе
Српска децо постаните бабе.

Бранислав Нушић

Због ове песме је Нушић био осуђен на две године робије!
 
У време одслужења војног рока Нушић је био учесник у српско-бугарском рату који је започео 1885. године. Након рата објављује контроверзну поему Два раба у Дневном листу, због које бива осуђен на две године затвора. Поема је исмевала српску монархију, посебно краља Милана Обреновића.

Првобитно је осуђен на два месеца затвора, али краљ Милан је уверио судије да продуже казну. Услови у затвору су били лоши, али то Нушића не спречава у писању комедије Протекција. Када је први пут од затворског управника Илију Влаха затражио дозволу за писање, овај је одбио захтев говорећи да га је управо писање довело у затвор. :-D
 

Back
Top