Šta kada tinejdžerka zatrudni...?

ja imam sinove, ALI
da imam ćerku, potpuno i apsolutno sam sigurna u svoj stav bin je podržala da rodi(ako ona to želi) i maximalno bih joj pomogla oko bebe, ako hoće da završi školu itd...
znam šta je biti majka

vexy777:ok:

I ja imam sina,ali da imam cerku sigurno je nebih izbacila iz kuce. PA to e moje dete.Napravila je sta je napravila i povratka nema.Da je nateram da abortira u tim godinama-nema sanse.Mogla bi da ostane sterilna,pa da se onda kajem do kraja zivota. Dala bih joj da bira.Da cuva svoje dete i da ide vandredno u skolu ili da ga ja cuvam kao svoje,pa da odluci sama sta ce i kako ce kad postane punoletna. U svakom slucaju sirotiste i abortus ne dolaze u obzir.
 
vexy777:ok:

I ja imam sina,ali da imam cerku sigurno je nebih izbacila iz kuce. PA to e moje dete.Napravila je sta je napravila i povratka nema.Da je nateram da abortira u tim godinama-nema sanse.Mogla bi da ostane sterilna,pa da se onda kajem do kraja zivota. Dala bih joj da bira.Da cuva svoje dete i da ide vandredno u skolu ili da ga ja cuvam kao svoje,pa da odluci sama sta ce i kako ce kad postane punoletna. U svakom slucaju sirotiste i abortus ne dolaze u obzir.

I moj stav u potpunosti...Ali strasno je to kad se desi devojcici sa 13...stvarno ne mozes da budes pametan...Jedna moja rodjaka je mlada ostala trudna i abortirala...i ostala sterilna...i sad se kaje...A dati dete u dom...uffff srce mi se cepalo kad sam gledala nesto na tv-u o njima,i to su bila mala deca imala su malo vise od godinu dana i to je strasno kada tako odrastas...ja ne znam sta bih bez moje majke...
 
Devojku od 17 ne moze ali dete od 13 moze...mislim da se napije sa 13...pa koji bi to roditelj dozvolio...

hm... pa, eto.... da je drzi zakljucanu u sobi nalik onim u ludarama, sa mekanim zidovima i svim stetnim ili potencijalno stetnim stvarima out of the way... sa 0/24 nadzorom i kontrolom...
eto... onda bi joj mogla zabraniti da se npr napije z:hm:

u suprotnom, eto ti 1001 prilike tokom jednog prosjecnog dana, kada djete moze da uradi bilo sto a da roditelj nikada ne sazna za to ...
lako je dozvoliti ili ne nesto...da li ce to biti isposhtovano je drugi par rukava
 
Devojku od 17 ne moze ali dete od 13 moze...mislim da se napije sa 13...pa koji bi to roditelj dozvolio...

A ko pita roditelje?:lol:
Meni je sve bilo dozvoljeno,niko nije brinuo ni gde idem,ni kad se vracam...pa sam bila dobra,nisam se poljubila do 16-te,a kamoli nesto vise.:lol:
Ne treba im dozvoliti sve,ali ne treba ni braniti,tako je neces sacuvati,bas naprotiv.
 
Meni su roditelji sve dozvoljavali, bilo ih je bas briga gde sam, mogla sam da dodjem kuci kad hocu, nisu me upucivali u seksualnost, pica, cigare vise od recenice: "Pazi se" ili "Nije to zdravo" bez nekog daljnjeg objasnjenja... pa opet nisam ostala trudna u 13oj :roll: tako da definitivnoooo nije do roditelja, nego do samog deteta! :aha:
 

Eh, svašta se u životu dešava, a onda kada se desi nemamo ništa od toga što krivimo međusobno jedni druge, samo nam vreme uzalud prolazi...
To vreme trebamo da iskoristimo za rešavanje problema, da pomažemo jedni drugima u okvirima svoje porodice, a i šire...
Činjenica da smo svi mi različiti znači da bi smo doneli i različita rešenja...



 

Back
Top