Sta je to crkva...?

Jel ti zatvorena tema? Vi smijete nama govoriti da smo pagani, da je pravoslavlje samo paganizam obučen u hrišćanstvo. Jel misliš da to nama nije uvreda?
Na pitanje sta je to crkva dolaze sledrce provokacije i vredjanja samo na ovoj temi.
Ti rece brises?
Pola brise pola pitbulove salje.

Maki.
Najozbiljniji argument: nismo nastali u Americi u 19. vijeku.

Evo već postajem subotar koliko si me nepovratno pobio.


Tom Jones 1
Samo što baba nije bila apostol

Misli da se crkva osniva ko privredno društvo ili neka stranka pred izbore.
Koja čudesa su činili osnivači 2000 sekti po merici oko 2000 godina kasnije?
Inače ništa do sad nisi rekao po kojem kriterijumu babina sekta može da se nazove crkvom.
Ne u sektama koje sebe nazivaju crkvom. Ako svi pričaju različito, sve ne može da bude istina

Dark Mon
I te americke sekte su nastale u 19 veku
 
Na pitanje sta je to crkva dolaze sledrce provokacije i vredjanja samo na ovoj temi.
Ti rece brises?
Pola brise pola pitbulove salje.

Maki.
Najozbiljniji argument: nismo nastali u Americi u 19. vijeku.

Evo već postajem subotar koliko si me nepovratno pobio.


Tom Jones 1
Samo što baba nije bila apostol

Misli da se crkva osniva ko privredno društvo ili neka stranka pred izbore.
Koja čudesa su činili osnivači 2000 sekti po merici oko 2000 godina kasnije?

Ne u sektama koje sebe nazivaju crkvom. Ako svi pričaju različito, sve ne može da bude istina

Dark Mon
I te americke sekte su nastale u 19 veku
Pa prijavi.
 
Ne, ništa nije okej. Miler koristi godine od 365 dana iako u Bibliji proročka godina ima 360 dana. Znači od 457. pne ide 2300 proročkih godina po 360 dana. 2300 * 360 = 828 000. Dakle od 457. pne računamo 828 000 dana. Pretvorivši u naše godine od 365 dana dobijamo 828 000 / 365 = 2268,493. Zaokružujemo na 2268 naše godine. Dakle sada na 457. pne dodajemo 2268 godina i dobijamo 1812. godinu.
Zar jevreji ne koriste lunisolarni kalendar, koji se sastoji od 12 mjeseci koji traju 29,5 dana, tako da godina traje 354 dana? Zato se dodaje 1 mjesec na svaku prestupnu godinu, da bi se jevrejska godina poklapala sa Zemljinom revolucijom i godišnjim dobima?
 
Zar jevreji ne koriste lunisolarni kalendar, koji se sastoji od 12 mjeseci koji traju 29,5 dana, tako da godina traje 354 dana? Zato se dodaje 1 mjesec na svaku prestupnu godinu, da bi se jevrejska godina poklapala sa Zemljinom revolucijom i godišnjim dobima?
Da ali ovdje govorimo o proročkim godinama. To je koncept kod Danila i u Otkrivenju ne u ostatku Pisma.
 
Da ali ovdje govorimo o proročkim godinama. To je koncept kod Danila i u Otkrivenju ne u ostatku Pisma.
Biblijski demant:

Jez.4,5.6:
"...A ja ti dajem godine bezakonja njihova brojem dana, trista i devedeset dana, i toliko ćeš nositi bezakonje doma Izrailjeva.
A kad ih navršiš, onda lezi na desnu stranu svoju, i nosi bezakonje doma Judina četrdeset dana; po jedan dan dajem ti za godinu..."
 
Biblijski demant:

Jez.4,5.6:
"...A ja ti dajem godine bezakonja njihova brojem dana, trista i devedeset dana, i toliko ćeš nositi bezakonje doma Izrailjeva.
A kad ih navršiš, onda lezi na desnu stranu svoju, i nosi bezakonje doma Judina četrdeset dana; po jedan dan dajem ti za godinu..."
Nisam mislio na koncept dan za godinu. Mislio sam na to da proročka godina traje 360 dana.
 
Zanimljiva tema, svi me mrze zbog mog mišljenja o crkvi i religiji. Crkve su početno građene od strane onih najvećih grešnika koji su želeli da se iskupe. U razgovoru sa meštanima nekog sela gde je jedan stariji gospodin izneo da sve izgrađene crkve kod njih je investirao kriminalac krvavim novcem. Crkve su institucije za mlaćenje love, jer Bogu iz nekog zaloga treba novac i tom uzvišenom biću na nebu treba pažnja i štovanje svakodnevno od ljudi inače će nevernici goreti u paklu na ognju ko volovi na ražnju. Ja ne slavim, a koliko vidim samo Srbi slave, oni drugi rade ono što im njihova religija nalaže, ne želim po šablonu da živim i po tim pravilima kao konjina. Na svetu postoji više hiljada religija i raznih bogova...Kako je baš taj pravi i kako je ona religija prava baš ona u mestu u kome sam rođen a ne neka druga? Mrzimo se na vernoj i rasnoj osnovi, po tome ja zaključujem da je ova izmišljena religija problem, jer se zbog nje ratuje i ubija nedužan narod. Nisam ateista, verujem da je moja duša deo neceg vecnog, neceg sto jedino postoji i sto ce uvek postojati, verujem da smo svi to jedno biće jedna svest. Nije da kenjam sada ali svakog koga sam pitao sto se slavi, ili sto se farbaju jajca ili sto se posti, uvek je odgovor bio pa tako treba lol. Jednom mi je jedan lik rekao da je Isus nahranio copor ljudi sa jednim parcetom ribe...umalo se ne udavih od smeha. A Bata životinja je sa kocankom nahranio 12 gladnih ljudi, smart boi. Kupio sam odavno kartu za pakao ali nažalost pakao ne postoji. Valjda su me mnoge psihološke knjige promenile, The Power of Now po meni treba svako da pročita da sazna ko je i šta je. David Icke mi je takođe promenio percepciju.
 
...a da ipak ti pokusas temeljnije istrazivati Pismo...?
Kako vidim Glasnik ti je lepo objasnio puno toga stoga umesto da se inatis pokusaj nauciti nesto novo...nece ti skoditi !
Признај лепо да си адвентиста Роби, ово хваљење Гласника не иде нигде. Он човек макар не крије ко је.

Zanimljiva tema, svi me mrze zbog mog mišljenja o crkvi i religiji. Crkve su početno građene od strane onih najvećih grešnika koji su želeli da se iskupe.
Никада то тако није било, ти мора да си нешто сањао.
Првобитно су људи били у катакомбама јер је недеља био радни дан, морао си тајно да славиш Бога. Ако те ухвате да нећеш да дајеш жртву римским боговима, одеш на суд па у смрт.
Није било цркава у прва три века јер су се хришћани окупљали или у приватним кућама или у катакомбама.
 
Признај лепо да си адвентиста Роби, ово хваљење Гласника не иде нигде. Он човек макар не крије ко је.
Dobro a jel treba da ga kudim,da ga kritikujem,da ga vredjam.,sta da mu radim da bi ti bio srecan ?
Ne znam dali si primetio ali kad god neko iznosi realne istinite tvrdnje ja to lajkujem,pa makar to bio i ti.
 

Back
Top