Sta je to crkva...?

Navedi par negativnih oäprimera?

Ne mogu to da budu moja tumacenja.
Kada bi to ona bila onda bezite svi pd njih.
Bibllja sama tunaci Otkrivenje sve te simbole.
Ja ih samo postavljam I pokszujem gde mogu da se provere.
Evo ja ću ti odmah srušiti 1844. 457. pne nije izdat nikakav dekret o obnovi Jerusalima. Car Artakserks Jezdri daje dozvolu da se vrati u Jerusalim i da se obnovi HRAM a ne GRAD. Dekret o obnovi grada je izdat 445. pne u dvadesetoj godini cara Artakserksa što nam govori Nemijina knjiga:
"I rekoh caru: ako je ugodno caru i ako ti je mio sluga tvoj, pošlji me u Judeju u grad gdje su grobovi otaca mojih da ga sagradim." (Nemijina 2:5).

Hristos nije kršten 27. godine jer Luka 3:1 kaže kada je sv. Jovan Krstitelj započeo svoju misiju i svoja krštenja:
"A u petnaestoj godini vladavine ćesara Tiverija, kad upravljaše Pontije Pilat Judejom, i Irod četverovlasnik Galilejom, a Filip, brat njegov četverovlasnik Iturejom i zemljom Trahonitidom, i Lisanije četverovlasnik Avilinom,"
Car Tiberije je počeo vladati 14. godine naše ere znači 15. godina njegove vladavine je 29. godina. Hristos Se nije mogao krstiti dvije godine prije nego je Jovan Krstitelj uopšte počeo krštavati.

Hristos nije razapet 31. godine. Većina istraživača i istoričara smatra da se raspeće dogodilo 3. aprila 33. godine.

Kamenovanje sv. arhiđakona Stefana nije zapečatilo "konacno odbacivanje Hrista" ništa više od same zavjere protiv Hrista i predavanje Hrista da Se razapne i nakon vaskrsenja zavjere da se to zataška a apostoli optuže da su ukrali tijelo. Niti je to bio kraj apostolske propovijedi Jevrejima. To ti govori činjenica da imaš Poslanicu JEVREJIMA napisanu decenijama poslije Stefanove mučeničke smrti.

I na kraju 490 sedmica nije odsječeno od 2300 dana. Učitavate što ne piše. Interesantno da si spreman konsultovati farisejske spise i prihvatiti njihovo tumačenje. I dok zaista tu riječ nemamo nigdje više u Starom zavjetu imamo Septuagintu:
"ἑβδομήκοντα ἑβδομάδες συνετμήθησαν ἐπὶ τὸν λαόν σου καὶ ἐπὶ τὴν πόλιν τὴν ἁγίαν σου τοῦ συντελεσθῆναι ἁμαρτίαν καὶ τοῦ σφραγίσαι ἁμαρτίας καὶ ἀπαλεῖψαι τὰς ἀνομίας καὶ τοῦ ἐξιλάσασθαι ἀδικίας καὶ τοῦ ἀγαγεῖν δικαιοσύνην αἰώνιον καὶ τοῦ σφραγίσαι ὅρασιν καὶ προφήτην καὶ τοῦ χρῖσαι ἅγιον ἁγίων"
Ključna riječ je: συνετμήθησαν synetmēthēsan. Synethmethesan ne znači "odsječeno od šire cjeline" već znači "cut short, bring to swift accomplishment, determine, decide."
To je ova riječ:
https://biblehub.com/greek/4932.htm.
Ista riječ se u drugom obliku pojavljuje u Poslanici Rimljanima 9:28 i prevodi se kao "brzo" a ne kao "odsječeno":
"Jer će izvršiti brzo riječ svoju po pravdi, izvršiće Gospod brzo riječ svoju na zemlji."
 
Navedi par negativnih oäprimera?

Ne mogu to da budu moja tumacenja.
Kada bi to ona bila onda bezite svi pd njih.
Bibllja sama tunaci Otkrivenje sve te simbole.
Ja ih samo postavljam I pokszujem gde mogu da se provere.
Pa ti misliš da ću ja ovde sad sate da gubim na tebe?

Samo sam ti objasnila razlog zašto crkva ne preporučuje svima
da čitaju sve delove Biblije ili da sami tumače. Oslanjaju se na
tumačenja onih koji su se izborili sa negativnim emocijama ili
demonima i nazivaju se svetima. Ti u svojoj gordosti ovde te
ljude i njihovu crkvu vređaš, a tumačenja po svojoj pameti
veličaš.
 
Pa ti misliš da ću ja ovde sad sate da gubim na tebe?

Samo sam ti objasnila razlog zašto crkva ne preporučuje svima
da čitaju sve delove Biblije ili da sami tumače. Oslanjaju se na
tumačenja onih koji su se izborili sa negativnim emocijama ili
demonima i nazivaju se svetima. Ti u svojoj gordosti ovde te
ljude i njihovu crkvu vređaš, a tumačenja po svojoj pameti
veličaš.
Ма не дају ни адвентисти. Они тумаче Библију преко списа Елене Вајт. Наравно они ће то до прекосутра негирати али истина се не може сакрити.
 
Pa ti misliš da ću ja ovde sad sate da gubim na tebe?

Samo sam ti objasnila razlog zašto crkva ne preporučuje svima
da čitaju sve delove Biblije ili da sami tumače. Oslanjaju se na
tumačenja onih koji su se izborili sa negativnim emocijama ili
demonima i nazivaju se svetima. Ti u svojoj gordosti ovde te
ljude i njihovu crkvu vređaš, a tumačenja po svojoj pameti
veličaš.
Znaci osudjujes a ne mozes da argumentujes.

Sada kazes da vredjam te ljude i njihovu crkvu?
Gde i kako?

Kada diskutujemo o nekim temama to je vredjanje?
Ovaj forum se ne zove religija vec crkveni forum?
 
Evo ja ću ti odmah srušiti 1844. 457. pne nije izdat nikakav dekret o obnovi Jerusalima. Car Artakserks Jezdri daje dozvolu da se vrati u Jerusalim i da se obnovi HRAM a ne GRAD. Dekret o obnovi grada je izdat 445. pne u dvadesetoj godini cara Artakserksa što nam govori Nemijina knjiga:
"I rekoh caru: ako je ugodno caru i ako ti je mio sluga tvoj, pošlji me u Judeju u grad gdje su grobovi otaca mojih da ga sagradim." (Nemijina 2:5).

Hristos nije kršten 27. godine jer Luka 3:1 kaže kada je sv. Jovan Krstitelj započeo svoju misiju i svoja krštenja:
"A u petnaestoj godini vladavine ćesara Tiverija, kad upravljaše Pontije Pilat Judejom, i Irod četverovlasnik Galilejom, a Filip, brat njegov četverovlasnik Iturejom i zemljom Trahonitidom, i Lisanije četverovlasnik Avilinom,"
Car Tiberije je počeo vladati 14. godine naše ere znači 15. godina njegove vladavine je 29. godina. Hristos Se nije mogao krstiti dvije godine prije nego je Jovan Krstitelj uopšte počeo krštavati.

Hristos nije razapet 31. godine. Većina istraživača i istoričara smatra da se raspeće dogodilo 3. aprila 33. godine.

Kamenovanje sv. arhiđakona Stefana nije zapečatilo "konacno odbacivanje Hrista" ništa više od same zavjere protiv Hrista i predavanje Hrista da Se razapne i nakon vaskrsenja zavjere da se to zataška a apostoli optuže da su ukrali tijelo. Niti je to bio kraj apostolske propovijedi Jevrejima. To ti govori činjenica da imaš Poslanicu JEVREJIMA napisanu decenijama poslije Stefanove mučeničke smrti.

I na kraju 490 sedmica nije odsječeno od 2300 dana. Učitavate što ne piše. Interesantno da si spreman konsultovati farisejske spise i prihvatiti njihovo tumačenje. I dok zaista tu riječ nemamo nigdje više u Starom zavjetu imamo Septuagintu:
"ἑβδομήκοντα ἑβδομάδες συνετμήθησαν ἐπὶ τὸν λαόν σου καὶ ἐπὶ τὴν πόλιν τὴν ἁγίαν σου τοῦ συντελεσθῆναι ἁμαρτίαν καὶ τοῦ σφραγίσαι ἁμαρτίας καὶ ἀπαλεῖψαι τὰς ἀνομίας καὶ τοῦ ἐξιλάσασθαι ἀδικίας καὶ τοῦ ἀγαγεῖν δικαιοσύνην αἰώνιον καὶ τοῦ σφραγίσαι ὅρασιν καὶ προφήτην καὶ τοῦ χρῖσαι ἅγιον ἁγίων"
Ključna riječ je: συνετμήθησαν synetmēthēsan. Synethmethesan ne znači "odsječeno od šire cjeline" već znači "cut short, bring to swift accomplishment, determine, decide."
To je ova riječ:
https://biblehub.com/greek/4932.htm.
Ista riječ se u drugom obliku pojavljuje u Poslanici Rimljanima 9:28 i prevodi se kao "brzo" a ne kao "odsječeno":
"Jer će izvršiti brzo riječ svoju po pravdi, izvršiće Gospod brzo riječ svoju na zemlji."
Mozes a mojoj temi biblija pa cemo tamo
Ovo je tema o crkvi.

Rekli smo vec.

Ne postujes nista?
 
Sta mene briga sta veruju drugi ukjucujuci i adventiste,sve dok se drze onog sto pise u Svetom Pismu za mene to prihvatljivo...
..e sad sta da im radim kad su ocito u pravu u vezi ovog sto ste pricali sa Glasnikom ?
...nisam ja takav da sporim cisto da bi nesto sporio,kad vidim da su u pravu onda im to priznajem i to je to ,idemo dalje. :kafa:
Aha, znaci samo cekas da te pozovu u svoje adventisticke redove.
 
Znaci osudjujes a ne mozes da argumentujes.

Sada kazes da vredjam te ljude i njihovu crkvu?
Gde i kako?

Kada diskutujemo o nekim temama to je vredjanje?
Ovaj forum se ne zove religija vec crkveni forum?
Šta bre da argumentujem? Šta se praviš blesav? Postoji tona
tvojih izbrisanih uvredljivih poruka .
I ovu temu si otvorio sa namerom da vređaš i omalovažavaš
SPC.
 
Kome bode oci?
Meni neko brani da budem tamo?
Dok ste vi bili komunisti ja sam imao veronauku kod vas.
Ali sam vidio da to nije ono kako se zove.
Ni apodtolska, ni Hristova.
Saborna je svaka.
I komunidti su se sabirali.
Mozete vi da kacite imena sto.
Ali Isus kaze:
Matej 23,27Jao vama pismoznanci i farizeji! Licemjeri! Nalik ste na obijeljene grobove. Izvana izgledaju lijepi, a iznutra su puni mrtvačkih kostiju i svakojake nečistoće.

Zar vas nije sramota da govorite, mi smo pravi jer se zovemo lepo?

Prava crkva dokazuje svojom delima i ucenjem da je prava.

Ali budite vi sta hocete dira li vas neko?
Brani li vam ko?
Jeli Hristos uspeo jevreje da osvedoci u istinu?
Mi imamo kontiunitet, obecanja, Oce...
Ista prica kao vasa.
Potpuno ista.
Koliko je sledilo Hrista kada je umro?
Nula.
Mislite da vam he neko ljubomoran?
Kada bih bio tamo to je ravno odricanje Boga.
Ucenje koje imate nema veze sa Biblijlm ni sa apostolima.
Ali uzivajte u tome, ko vam smeta?
Nije ni cudo sto vas zovu protesantima stalno nesto izmisljate i protestujete....
 
Šta bre da argumentujem? Šta se praviš blesav? Postoji tona
tvojih izbrisanih uvredljivih poruka .
I ovu temu si otvorio sa namerom da vređaš i omalovažavaš
SPC.
Pa kada nekog optuzis da vredja moras to da dokazes
Kopiraj ih ta vredjanja i postavi.
Inace tvoje tvrdjenje nije istina?

Da li sam u uvodu tene negde pomenuo SPC?

Cak sam postavio video klip njihovog popa koji kaze sta je crkva.
I pohvalio ga.
Njegovo izlaganje je bio moj argument.

Nisi videla govoris iz ptedrasuda?

Objasni mi kako je pitanje sta je to crkva vredjanje SPC?

Neces jer i nije vredjanje.
 
Mozemo da duskutujemo o tome zasto ja, ti,onaj ovaj veruje kako veruje.
I iznese argumente i uporedimo ih.
I to je to.
Zavrseno.
Nema potrebe da se vredjamo.
Ko hoce, hoce, ko nece, nece.

Svako kako hoce.
To je volja Bozja.
Inace bi nas on sve uklonio.
Ne, nego daje svakome sansu zvanu zivotni vek.
I kako ko za to vreme odluci, tako ce mu biti.

Ja nisam ljubomoran na niciji verski put.
Jer znam da sam na pravom.
Inace ne bih isao njime.

Ako neko smatra da je on na pravom, brani li mu neko?

Na ovom putu sam zbog ubedjenja i osvedocenja a ne zbog rodjenja.
Uostalom i dalje sam hriscanin.

I ne delim ljude zbog njihovog puta.
Svako ima pravo od Boga da ide svojim putem.
Delim na dobre i lose.

Tako su moji prijatelji svi ljudi...
Ne ti samo agresivno napadas pravoslavne ovde jer ti mi najvise smetamo, jednom recju pokusavas da nametnes nesto svoje.
 
Mogao bi scenario da im prodaš, za neki horor film. Tako zvuče tvoja
tumačenja.
Sve to negativno što tamo vidiš iz tebe dolazi, ali ako ti to ne razumeš
i ne želiš o tome ni da razmisliš, ne može ni Bog da ti pomogne.
On ima preveliku gordost i tesko da njemu moze neko da pomogne.
Ako covek non stop tvrdi da je samo on u pravu da samo on sve zna , da nikad ne gresi onda je jasno na kakvom je putu, " po plodovima njihovim poznacete ih" sto je coveku u srcu on to iznosi na usta....
 
Samo otvoris zgradu i kazes crkva?
To je blakanski nacin ili?
Evo ovo je omalovažavanje i vređanje. SPC nije nastala tako što je neko
ovorio zgradu i rekao da je to crkva.
Znaci niko ne zna i ne sme da iznesr Biblijske cinjenice koje odredjuju crkvu? 😄
Sto pokazuje na kakvim temeljima stoje sve te crkve.
Ovo je isto vređanje i omalovažavanje, jer je rečeno nakon što
ti je predočen kriterijum koji tvoja crkva ne ispunjava.
Apostol Jovan kaze da ce crkva biti 1260 god u pustinji SAKRIVENA u preogonstvu ne na sceni.
Oni koji su bili na sceni ne mogu biti crkva.
Opet vređanje, jer kažeš da SPC nije crkva na osnovu tumačenja
Biblije po tvojoj pameti.
To samo pravoslavci salju svoje vernike u pakao.

Kod drugih,verujuci idu u raj..
I tako dalje i dako dalje.. jer sam došla samo do sedme strane.

Ne znam odakle ti ideja da si toliko lukav da drugi ne bi mogli
da prozru tvoje namere. Odao si se na prvoj strani teme..
 

Back
Top