Sta ima da se puca na Badnje vece?

Džaba se posti , klanja do poda u crkvi puca ko na Bliskom Istoku kada se vređaju ljudi bez potrebe :D
Dobro pojasiću. Niti sam rekla nešto u prilog pucanju, niti protiv
pucanja. Samo sam skrenula pažnju na to da pucanje za Božić
nema veze sa nekakvim novokomponovanim Srpima.

Naravno da to nije prastari običaj, jer je i vatreno oružje nastalo
u malo bližoj istoriji. Prazniku koji se proslavljao bučno, veselo,
uz vatru, pridružilo se i vatreno oružje.
A mir u duši ne podrazumeva da se čovek u panj pretvori i da
ne radi ništa.
 
Pa secate se kada su Vuk Isakovic i vojnici bili kod kardinala. Pa ostali bez reci pred horom muzikom ambijentom. Pa se setili svojih pravoslavnih crkava od drveta i svog naroda u barama i u Serbiji. Pa tugu gasili uz gusle. Pa austrijski vojnici kakvi su i zapadni gradovi - sve uredjeno, a srpski vojnici spavaju po logorima, prave "nestasluke" ratuju nit znaju gde ni za koga, ali iz njih izbija prirodna snaga i to im austrijanci priznaju i zbog toga ih cene.
E takvi smo mi Srbi i zato se i puca.
 
A da nađemo malo neku zlatnu, pravu sredinu? Do pre neku godinu, gruvali su i kalašnjikovi, nikako mi oružje ne ide uz rođenje Hrista, razumem bučno, veselo, vatromete, ali gruvanje iz svih raspoloživih sredstava mi je preterivanje.
Licno smatram da je pravi primer za ambijenat slavljenja upravo onaj koji se desio kada se Isus rodio,a bio je prikazan pastirima u okolini.
Evo sta nam kaze taj izvestaj:

Luka 2,8-14:
"...I bijahu pastiri u onome kraju koji čuvahu noćnu stražu kod stada svojega.
I gle, anđeo Gospodnji stade među njima, i slava Gospodnja obasja ih; i uplašiše se vrlo.
I reče im anđeo: ne bojte se; jer gle, javljam vam veliku radost koja će biti svemu narodu.
Jer vam se danas rodi spas, koji je Hristos Gospod, u gradu Davidovu.
I eto vam znaka: naći ćete dijete povito gdje leži u jaslima.
I ujedanput postade s anđelom mnoštvo vojnika nebeskijeh, koji hvaljahu Boga govoreći:
Slava na visini Bogu, i na zemlji mir, među ljudima dobra volja
..."

Kao sto se jasno vidi,tim je pastririma bio prikazan jedan spektakularan ambijenat koji je ocito imao za cilj ukazati im na principe slavljenja tog velicanstvenog dogadjaja koje se trebaju praktikovati a to je hvaljenje Boga,priznavanje Bozje slave na nebeskim visinama i realno sprovodjenje dobrih medjuljudskih odnosa na svim nivoima...naravno,sto stoji do samih vernika !!!

E sad dragi moji forumasi koji se ovih dana secate Isusovog rodjenja,pozvao bih vas da sve sto radite bude u okvirima onog sto nam zaista nalaze Bozja rec.
 
Poslednja izmena:
a svetšenici pucaju? :zddm6:

mmm Da z:D
Filaret_Mićević_sa_puškomitraljezom_1991._godine.jpg
 
Cujem dosta bum bum puc puc...

Sta je s ovim narodom? Zar ne treba da bude Mir Boziji - Hristos se rodi.

Koji deo od 'Mir Boziji' ne moze da se razume?

Aj' za novu godinu, pa da razumem, svuda se puca. Al' za Badnje vece? Mi ne umemo da se smirimo?

Jos kad pomislim na ove sto ispaljuju burice ....
To je komunisticko nasledje da se puca za praznike.
Kada je mene baka ucila, nije pominjala pucanje...
 
Cujem dosta bum bum puc puc...

Sta je s ovim narodom? Zar ne treba da bude Mir Boziji - Hristos se rodi.

Koji deo od 'Mir Boziji' ne moze da se razume?

Aj' za novu godinu, pa da razumem, svuda se puca. Al' za Badnje vece? Mi ne umemo da se smirimo?

Jos kad pomislim na ove sto ispaljuju burice ....
Isus se rodi kakav Hristos.
A puca se jer Isus je donio ratove mrznju i podjele ...
 
Kako to da objasnis Srbima kojima su mozgovi puni ratova 90ih, osvete, i svakog vida primitivizma i alkoholizma?
na stranu sve to, ali bas za bozic? ali to je opet maska za izdaju kosova, da ljudima u oci upadnu te gume koje gore - znaci drzavna, SNS-AV zavera

ali zavera je svetska - perfidna nerealnost "nove normalnosti"

The Perfidious Unreality Of The "New Normal"

It’s not just about deception or fakery or propaganda... It’s about breaking your spirit and your mind...
 
Poslednja izmena:

Back
Top