Srpske vojskovodje

Ko je najveci srpski vojskovodja?

  • Stefan Nemanja

  • Car Dusan

  • Vozd Karadjorjde Petrovic

  • Milos Obrenovic

  • Vojvoda Stevan Sindjelic

  • Vojvoda Zivojin Misic

  • Vojvoda Stepa Stepanovic

  • Armijski djeneral Draza Mihajlovic

  • Cetnicki vojvoda Momcilo Djujic

  • General Ratko Mladic


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Lepo sto se slazemo:D Mada je tesko praviti neke velike primedbe na vojnu vestinu kada je on u pitanju! Koga bi jos mogli da dodamo na ovu listu.. Sindjelic je sigurno jedan od njih! Mada me cudi sto nema Despota Stefana... Ne znam bitku iz koje je on licno izasao kao porazen!
 
Najveći je Car Dušan, zaboga, pa srbsko carstvo je stvorio. Najveći su mučenici vojvoda Sinđelić, Karađorđe Petrović, Draža Mihajlović i Ratko Mladić. Ko za potonjega kaže da je ratni zločinac, taj je petokolonaš ili čovek kojem su petokolonaški mediji izbrisali pamet. Ko je god poznavao Ratka Mladića, o njemu je sve najbolje rekao.
 
АМЕРИКА СВЕ БИ ЖИВО ДАЛА
ДА УХВАТИ СРБСКОГ ГЕНЕРАЛА

ЧЕКАМО ИХ СЛОБОДНО НЕК ДОЂУ
БРАНИЋЕМО НАШЕГ ВОЈСКОВОЂУ

ГЕНЕРАЛЕ ПОШАЉИ КУРИРА
И ТРУБАЧА ТРУБОМ ДА ЗАСВИРА

НЕК ПОМОГНЕ СВЕТО ЈЕВАНЂЕЉЕ
МИ СМО СПРЕМНИ ИЗДАЈ НАРЕЂЕЊЕ

ГЕНЕРАЛЕ ЈОШ ОВЕ СЕДМИЦЕ
ПОСТРОЈЕНЕ БИЋЕ ЈЕДИНИЦЕ

САМО РЕЦИ У КОЈЕМУ ГРАДУ
ГЕНЕРАЛЕ ДОЂИ НА ПАРАДУ

ПОЗОВИ НАС ГЕНЕРАЛЕ РАТКО
С ТОБОМ ЋЕМО ОПЕТ У БОЈ СЛАТКО

ПОЗОВИ НАС МЛАДИЋУ СРБИНЕ
АКО ТРЕБА ОПЕТ ДА СЕ ГИНЕ

НЕКА ТРУБА УСТАНАК ЗАСВИРА
А ОРУЖЈЕ НЕК СЕ РЕПЕТИРА

НЕКА ГРУНУ СВА ЦРКВЕНА ЗВОНА
СПРЕМИЛО СЕ ДЕСЕТ БАТАЉОНА

ГЕНЕРАЛЕ ИЗ СРБСКЕ КРАЈИНЕ
СВИ ТЕ ВОЛЕ СЛАВНИ СРБСКИ СИНЕ

СВИ ЋЕ ЗА ТЕ РАДО ЖИВОТ ДАТИ
ОД БАНДИТА ТЕБЕ САЧУВАТИ
 
Svevlad:
Najveći je Car Dušan, zaboga, pa srbsko carstvo je stvorio. Najveći su mučenici vojvoda Sinđelić, Karađorđe Petrović, Draža Mihajlović i Ratko Mladić. Ko za potonjega kaže da je ratni zločinac, taj je petokolonaš ili čovek kojem su petokolonaški mediji izbrisali pamet. Ko je god poznavao Ratka Mladića, o njemu je sve najbolje rekao.

ja sam strani placenik, domaci izdajnik, izmanipulisani profasisticki element, petokilonas i destabilizator regiona.

u stvari ja sam izdajnik volonter i jos sve radim o svom trosku. :)

otpor do pobede
smrt fasizimu
 
Mikowiny:
ja sam strani placenik, domaci izdajnik, izmanipulisani profasisticki element, petokilonas i destabilizator regiona.

u stvari ja sam izdajnik volonter i jos sve radim o svom trosku. :)

otpor do pobede
smrt fasizimu

Do pobede koga ili čega? Engleza i Amerikanaca? Nemaca i Šiptara? Hrvata i Mađara? "Demokratije"?
 
Гласао сам за Стефана Немаљу. За мене највећи Србин владар и војсковођа. А зашто? Дуга листа, али ћу само откуцати једно - његово коришћење 3. крсташког похода и Фридриха Барбаросе је било генијално.
 
DukeofSerbia:
Гласао сам за Стефана Немаљу. За мене највећи Србин владар и војсковођа. А зашто? Дуга листа, али ћу само откуцати једно - његово коришћење 3. крсташког похода и Фридриха Барбаросе је било генијално.

Слажем се Српски Војводо, само мислим да су Немања и Душан, па и Карађорђе били виши од војсковођа и да су због тога и били виши војсковође.

Вујадин
 
Kad je rec o kombinaciji diplomata+vojskovodja mislim da ste nepravedno zaboravili kralja Milutina.On je taj koji je ucinio srednjovekovnu Srbiju silom broj 1 na Balkanu koju je posle Dusan doveo do vrhunca.Jeste da mu biografija podseca na biografiju Henrika viii i da je menjao saveznistva svakodnevno,da se nije gadio ubijanja i zatvaranja svakog ko mu je smetao makar mu bio rod,da se zenio 6-godisnjom devojcicom,da je surovao u vise navrata sa Rimom,ali je posle njega ostala drzava koju je svako zeleo za saveznika,a malo ko za neprijatelja.
I odakle vam ideja da ovde uvrstite drazu i djujica(o svom gadjenju prema mladicu necu vise ni da pricam).Pa cetnicka vojska je ubedljivo najgora srpska vojska u novijoj istoriji i po organizaciji,taktici,diplomatiji i po disciplini.Pa koju je to vecu pobedu odnela cetnicka vojska da bi se njih dvojica uopste uzeli u razmatranje.Ostavite malo ideologiju po strani i videcete sve slabosti kojih je bilo previse.
 
fortes:
Kad je rec o kombinaciji diplomata+vojskovodja mislim da ste nepravedno zaboravili kralja Milutina.On je taj koji je ucinio srednjovekovnu Srbiju silom broj 1 na Balkanu koju je posle Dusan doveo do vrhunca.Jeste da mu biografija podseca na biografiju Henrika viii i da je menjao saveznistva svakodnevno,da se nije gadio ubijanja i zatvaranja svakog ko mu je smetao makar mu bio rod,da se zenio 6-godisnjom devojcicom,da je surovao u vise navrata sa Rimom,ali je posle njega ostala drzava koju je svako zeleo za saveznika,a malo ko za neprijatelja.
I odakle vam ideja da ovde uvrstite drazu i djujica(o svom gadjenju prema mladicu necu vise ni da pricam).Pa cetnicka vojska je ubedljivo najgora srpska vojska u novijoj istoriji i po organizaciji,taktici,diplomatiji i po disciplini.Pa koju je to vecu pobedu odnela cetnicka vojska da bi se njih dvojica uopste uzeli u razmatranje.Ostavite malo ideologiju po strani i videcete sve slabosti kojih je bilo previse.

Спасили су преко 2 милиона Срба и добар број других угрожених националности и савезничких пилота. Зауспут да наведем да по енглеском критеријуму геноцида, Титу треба прогласити за ратног злочинца јер је систематски уништио сву политичку опозицију.

Вујадин
 
Wilkołak:
2 miliona??? 2 miliona, pa to je cela Vojvodina ili ceo BG!!!

У Хрватској и Босни мало који Србин би био остао жив да није било Ђујића и Јевђевића као и неких самосталних четничких групица који су се после прикључили нешто партизанима а нешто Италијанима. А у то време је било у тим државама више од 3 милиона Срба, плус неколико стотина хиљада Цигана и Југословена.

Вујадин
 
Бл:
АМЕРИКА СВЕ БИ ЖИВО ДАЛА
ДА УХВАТИ СРБСКОГ ГЕНЕРАЛА

ЧЕКАМО ИХ СЛОБОДНО НЕК ДОЂУ
БРАНИЋЕМО НАШЕГ ВОЈСКОВОЂУ

ГЕНЕРАЛЕ ПОШАЉИ КУРИРА
И ТРУБАЧА ТРУБОМ ДА ЗАСВИРА

НЕК ПОМОГНЕ СВЕТО ЈЕВАНЂЕЉЕ
МИ СМО СПРЕМНИ ИЗДАЈ НАРЕЂЕЊЕ

ГЕНЕРАЛЕ ЈОШ ОВЕ СЕДМИЦЕ
ПОСТРОЈЕНЕ БИЋЕ ЈЕДИНИЦЕ

САМО РЕЦИ У КОЈЕМУ ГРАДУ
ГЕНЕРАЛЕ ДОЂИ НА ПАРАДУ

ПОЗОВИ НАС ГЕНЕРАЛЕ РАТКО
С ТОБОМ ЋЕМО ОПЕТ У БОЈ СЛАТКО

ПОЗОВИ НАС МЛАДИЋУ СРБИНЕ
АКО ТРЕБА ОПЕТ ДА СЕ ГИНЕ

НЕКА ТРУБА УСТАНАК ЗАСВИРА
А ОРУЖЈЕ НЕК СЕ РЕПЕТИРА

НЕКА ГРУНУ СВА ЦРКВЕНА ЗВОНА
СПРЕМИЛО СЕ ДЕСЕТ БАТАЉОНА

ГЕНЕРАЛЕ ИЗ СРБСКЕ КРАЈИНЕ
СВИ ТЕ ВОЛЕ СЛАВНИ СРБСКИ СИНЕ

СВИ ЋЕ ЗА ТЕ РАДО ЖИВОТ ДАТИ
ОД БАНДИТА ТЕБЕ САЧУВАТИ
smeshan si :mrgreen:
 
vujadin:
Спасили су преко 2 милиона Срба и добар број других угрожених националности и савезничких пилота. Зауспут да наведем да по енглеском критеријуму геноцида, Титу треба прогласити за ратног злочинца јер је систематски уништио сву политичку опозицију.

Вујадин

Cak i da si u pravu(a mislim da si lupio),kakve to veze ima sa temom ovog topica.Govorimo o vojskovodjama a Draza je bio los vojskovodja.
 
fortes:
Cak i da si u pravu(a mislim da si lupio),kakve to veze ima sa temom ovog topica.Govorimo o vojskovodjama a Draza je bio los vojskovodja.

Ако војсковођи народ изгине коме ће бити војсковођа и чија ће му бити војска? А ја нисам навео Дражу.

Вујадин
 
@ neboysha

Листа за гласање ти је прилично глупава и недовршена, а форсиране су српски владари/генерали из последњих 200 година, а средњи век као да не постоји.

У будуће кад правиш анкете, последњу 10 опцију, остави као "неко ко није наведен".

А зашто је листа глупава? НЕМА деспота Стефана Лазаревића, војводе Томе Прељубе, краља Милутина, кнеза (Зете) Војислава I...
 

Back
Top