Srpska Dobrovoljacka Garda

Znas kako je,u ratu se slabo ko drzi zakona i reda,jer svako gleda da prezivi,slabo koga da sam video da ide namerno u smrt od nasih( nemislim mudze,oni su prica za sebe)

Svi mi znamo tko je Arkan,cime se bio proslavio,sta je sve radio po zapadu,i naravno da takav tip ne postaje postenjacina ili neko janje i to bas u ratu gde su najveci zlocini.Posatvio sam ovo bio o gardi,jer sam hteo da cujemo misljenje,a verujem da i mnogi vole da procitaju o Tigrovima.nazalost doslo je do nesporazuma,pocelo je prozivanje,sta uopste nije ovde namera.Ko da ja sve znadem,ali ako nesto nezanm onda pitam,ili cutim nezelim se praviti pametnim.Zoki pratio sam ove tvoje komentare,sta se tice Vukovara se slazem,nisam bio tamo,kad se ratovalo tamo bio sam jos premali.Znam da oni sta su bili,da onaj zadah smrti i razaranja Vukovara i okolo njega nije mogao izaci iz pojedinca.Kako Srba tako i Hrvata.Vukovar je jedna prica i iskustvo za sebe.Bilo-neponovilo se vise.

Za Arkana sam i ja cuo mnoge famosne prica,znam da su bili dobro opremljeni,imali su predivan centar u Erdutu,bili su pomagati od drzave,i u njih je bilo mnogo crnih ovaca,a nezaboravimo i silne dobrovoljce sta su dosli nesebicno da bi branili srpski narod.Da je svercovao,je svercovao je,a koja strana to nije radila?U svim ovima pricama i dogadjajima covek treba da ostane objektivan,i da sam sebi nekad prizna,kako je,nemogu da prebolim sta su nam oteli Krajinu,ali nismo mi ljudi mali krivi vec politika,kao i uvek.Danas kada nekome Hrvatu kazem da je bilo dosta Hrvata sta su se borili za VRS,primer Prijedor,on to nezeli da shvati,jer mu je neshvatljivo kako covek moze da ratuje za neprijatelja.Sve je to cesto pitanje interesa.kada je rat poceo,onda su bili drzvama potrebni tipovi poput Arkana,Seselja,Giske u nas,kod muslimana Celo i ostalih kriminalaca,a tako i u Hrvata evo vam primer ovih dana sa Glavasem.To su bili ljudi sta su imali moc da okupe masu ljudi sta ce ih bezpokorno slusati,i za njih ratovati,dok ce sefovi iza linija praviti poslove,biznise koje su drugi svojom krvlju platili.kada prodje rat,zna se kako zavrse kada ih drzava vise netreba.Videli ste i sami.

Zato momci,braco,manje svadje i nesporazuma,bilo je toga dosta zadnjih 15 godina
 
icepool:
ne bih da ulazim u dublju polemiku, ali moram da kazem da su u Bijeljini odradili pravu stvar. Nekoliko domacih momaka, iz tog grada, zajedno sa SDG su na vreme sprečili blokadu Bijeljine, samo dva dana pre nego što ja planirano da uz pomoć muslimana ( a ne bošnjaka) iz Brčkog i Tuzle zauzmu grad, što im je bio cilj, jer je Bijeljina strateški vrlo bitna. Ja ih lično poštujem, posebno super tigtove!
Kakvi super tigrovi.To je bila samo Legijina sminka.Izvodili su neke pokazne vezbe kao u Americkim filmovima.A na to su se tadashnje glavesine palile.I mislili su da ce sa njima da dobiju rat.Zato smo i izgubili taj rat zbog takvih i njihovih proseravanja i raznih obecanja.Sta su oni sprecili.Sprecio je da bi bolje pljackao.Znas koliko je njega bolelo uvo za Srbiju.Naneli su vise zla Srbiji nego niko i tesko da cemo se oprati od toga.nego mi je zao momaka koji su stvarno ratovali i ginuli za Srbiju sto ih niko ne spominje osim njihovih saboraca.Oni nisu ratovali za novac nego za svoje prijatelje i Srbiju.
POZDRAV ZA SVE PRAVE SRPSKE VITEZOVE!!!!!!!!!!!!
 
ZORANNS83:
Kameni je bio vodja (proverio u dnevniku , pun naziv je leva supoderica) jedine dobrovoljacke jedinice pri gardiskoj brigadi i bila direktno odgovorna Mrksicu. Dobio je 20 godina na sudjenu za ovcaru , tj najvecu kaznu,ako si slucajno mislio na Vujovica, on nie bio dobrovoljac , covek je iz vukovara i on je bio komadant TO vukovara, takodje dobio 20 godina , e to su jedina dvojica koji su bili vodje jedine dve jedinice koje su bile pod gardiskom brigadom , jedan je vodio dobrovoljce a drugi TO, a posto si ti rekao dobrovoljacka jedinica i da je bio vodja onda si se zajebao,e sada to sto si rekao da je kameni bio "vic" ja ter samo pozivam da ostavis ime i prezime posle takve izjave ,taj vise ljudi nosi na dusi nego sto to mozes da zamislis... A ko je tebe tamo nalagao nesto drugo , ja neznam , ovo sto sam ti rekao je istina i nije tesko dokazati . A masoneta sam uhvati u lazi , on se ovde izdavao za artiljerca a ispostavilo se da nezna kako izgleda sanduk sa granatama , kasnije se javio na pv ali o tome nije uredu da pricam. Za vukovar nisam strucnjak, ali znam sta se desavalo jer kad god smo dobijali odsustvo ja sam isao tamo , jer meni ovde ne zivi porodica , bukvalno niko, a tamo sam imao dosta prijatelja... Na kosovu, to sam ponovio 100 puta sam bio u ne borackoj jedinici i nisam metak ispalio ,mi smo radili nesto drugo , ja sam najvise ratovao po posavini i znam ime svakog tenka napamet, tamo sam i zaradio 2 gelera od 152 nase, i 3 polomljena rebra kada me je pogodio snajper u pancir u b. brodu... Po kafanama ne idem jer nikada nisam pio i neprija mi alkohol , a ti se sada javi pa lupi jos nesto , i bas da cujem na kog ti to junaka mislis ? Koji god da je , vodja nicega nemoze da bude , jer ovo su jedina dvojica koji su bili komadanti tih jedinica , dakle ti si mislio na nekog drugog , ali nisi dobro cuo iz te kafanske price pa im je neko malo podigao cenu , pa prica da je komadovao nekom jedinicom ... ? cekam ime tog komadanta za koga unapred znam da ne postoji, jer vec sam ti reako samo 1 dobrovoljacka jedinica pri gardiskoj postoji ???? cekamo svi sa nestrpljenjem , a kada vidis da si se zajebao , red je da se izvinis , ako si covek i drzis do obraza?

ej bre, bate, nije `misoni` il `masoni`, pa ni `masni`.
i opet ovde provalljujes gluposti, opet kenj...as o meni a da te nisam pitao.
ostavio sam te bre, vodeci se latniskom mudroscu `sapientis sat`, ali ti si stvarno........
vidis da janisam jedini koji o tebi tvrdi da si, u najmanju ruku, cudan !
a ti u ja mozemo na crtu o opremi, artiljeriji i naoruzanju uve, samo nemoj da mi lupas o sanducima za 155, u koje staje 10 projektila, svaki od po 30 kila.
a ako ti je to argument da ja ne znam nista o artiljeriji, e onda si ti doktor.
 
mshone:
ej bre, bate, nije `misoni` il `masoni`, pa ni `masni`.
i opet ovde provalljujes gluposti, opet kenj...as o meni a da te nisam pitao.
ostavio sam te bre, vodeci se latniskom mudroscu `sapientis sat`, ali ti si stvarno........
vidis da janisam jedini koji o tebi tvrdi da si, u najmanju ruku, cudan !
a ti u ja mozemo na crtu o opremi, artiljeriji i naoruzanju uve, samo nemoj da mi lupas o sanducima za 155, u koje staje 10 projektila, svaki od po 30 kila.
a ako ti je to argument da ja ne znam nista o artiljeriji, e onda si ti doktor.
Nevredi ti brale.Posaljes ga lepo na ignore i nema glava da te boli.Covek il je provokator po duznosti, ili je lazov.Toliko iznervira coveka da malo fali da mu kazes sve u lice da mu dokazes neke stvari,a tada mozes da imas problema.Hebiga veliki brat sve prati.
 
Sarafim:
Kakvi super tigrovi.To je bila samo Legijina sminka.Izvodili su neke pokazne vezbe kao u Americkim filmovima.A na to su se tadashnje glavesine palile.I mislili su da ce sa njima da dobiju rat.Zato smo i izgubili taj rat zbog takvih i njihovih proseravanja i raznih obecanja.Sta su oni sprecili.Sprecio je da bi bolje pljackao.Znas koliko je njega bolelo uvo za Srbiju.Naneli su vise zla Srbiji nego niko i tesko da cemo se oprati od toga.nego mi je zao momaka koji su stvarno ratovali i ginuli za Srbiju sto ih niko ne spominje osim njihovih saboraca.Oni nisu ratovali za novac nego za svoje prijatelje i Srbiju.
POZDRAV ZA SVE PRAVE SRPSKE VITEZOVE!!!!!!!!!!!!
Lijepo napisano.
 
mshone:
ej bre, bate, nije `misoni` il `masoni`, pa ni `masni`.
i opet ovde provalljujes gluposti, opet kenj...as o meni a da te nisam pitao.
ostavio sam te bre, vodeci se latniskom mudroscu `sapientis sat`, ali ti si stvarno........
vidis da janisam jedini koji o tebi tvrdi da si, u najmanju ruku, cudan !
a ti u ja mozemo na crtu o opremi, artiljeriji i naoruzanju uve, samo nemoj da mi lupas o sanducima za 155, u koje staje 10 projektila, svaki od po 30 kila.
a ako ti je to argument da ja ne znam nista o artiljeriji, e onda si ti doktor.
o boze mili... evo 20 put pogadjas koliko stane projektila u sanduk , a tvrdis da si bio artiljerac... i opet si promasio... aj pogadjaj dalje...
 
sumnjivo lice:
Nevredi ti brale.Posaljes ga lepo na ignore i nema glava da te boli.Covek il je provokator po duznosti, ili je lazov.Toliko iznervira coveka da malo fali da mu kazes sve u lice da mu dokazes neke stvari,a tada mozes da imas problema.Hebiga veliki brat sve prati.
prestani da se proseravas , uhvacen si u lazi kao i ovaj gore... gore imas sve crno na belo , i svako vidi kako si lupao gluposti i kako si lagao , pusku u zivotu nisi drzao a tu pricas da znas sve odreda , eno ti gore samo procitaj kako si se nalupao i kako sam ja to sve dokumetovano kad mi se vec neveruje na rec izneo. I samo mi reci kako izgleda KINEZ ? rece da ga znas , ako ga opises dobijes to da cu ti se ja za sve izviniti , a pogotovu mi opisi kako im je izgledao grb , toj jedinici za koju tvrdis da ih sve znas a oci nikom video nisi , mozda na tv , zato pokri se usima i idi sa ovim gore artiljercom koji nezna koliko granata stane u sanduk da pricas. Samo bre skidate specifikacije oruzja i pravite se pametni , i ceo rat ste prosli a onda vas pitam koliko granata stane u sanduk koji da si prisao topu video bi bar 1000 puta a vi neznate , aj na spavanje
 
Sarafim:
Kakvi super tigrovi.To je bila samo Legijina sminka.Izvodili su neke pokazne vezbe kao u Americkim filmovima.A na to su se tadashnje glavesine palile.I mislili su da ce sa njima da dobiju rat.Zato smo i izgubili taj rat zbog takvih i njihovih proseravanja i raznih obecanja.Sta su oni sprecili.Sprecio je da bi bolje pljackao.Znas koliko je njega bolelo uvo za Srbiju.Naneli su vise zla Srbiji nego niko i tesko da cemo se oprati od toga.nego mi je zao momaka koji su stvarno ratovali i ginuli za Srbiju sto ih niko ne spominje osim njihovih saboraca.Oni nisu ratovali za novac nego za svoje prijatelje i Srbiju.
POZDRAV ZA SVE PRAVE SRPSKE VITEZOVE!!!!!!!!!!!!
e bas tako... gde su se oni borili zivota ti ? Gde su grobovi tih tigrova , arkanovaca itd ? zauzeli bjeljinu ? ej bre , pa tamo muslimani morali da pitaju i kada su isli u wc. Pa od koga su je oni to preoteli kada ona nikada nije ni bila tudja do srpska . Sto ne uzese mrkonjic kada je pao nego je povucena kompletna 2 semberska brigada , tzv gavrina da ode da je vraca , a kod brckog ostali delovi 16 da zaustave ceo 5 korpus. Pa tada je poginulo vise ljudi za 25 dana ofanzive nego za prethodne 4 godine u posavini. Tada se videlo ko je junak , kada su skoro do banja luke dosli... ko je zaustavio tu ofanzivu ? Kada su svi napustali linije i kada je bilo rasulo, ko je onda isao napred ? E tada je skupo bilo biti Srbin i junak... mnogi su to platili glavom , ali mnogi i obrazom , pa sad ko kako voli
 
ZORANNS83:
prestani da se proseravas , uhvacen si u lazi kao i ovaj gore... gore imas sve crno na belo , i svako vidi kako si lupao gluposti i kako si lagao , pusku u zivotu nisi drzao a tu pricas da znas sve odreda , eno ti gore samo procitaj kako si se nalupao i kako sam ja to sve dokumetovano kad mi se vec neveruje na rec izneo. I samo mi reci kako izgleda KINEZ ? rece da ga znas , ako ga opises dobijes to da cu ti se ja za sve izviniti , a pogotovu mi opisi kako im je izgledao grb , toj jedinici za koju tvrdis da ih sve znas a oci nikom video nisi , mozda na tv , zato pokri se usima i idi sa ovim gore artiljercom koji nezna koliko granata stane u sanduk da pricas. Samo bre skidate specifikacije oruzja i pravite se pametni , i ceo rat ste prosli a onda vas pitam koliko granata stane u sanduk koji da si prisao topu video bi bar 1000 puta a vi neznate , aj na spavanje
Ja licno poznajem SUMNJIVO LICE, momak je potpuno OK, niko nezna reci cu vam ja, sumnjivi nije morao metak da opali te 91, 92.... prijavio se dobrovoljno tamo gde je on bio bilo je puno hrabrih momaka od 18-20 godina on je bio jedan od najhrabrijih malo je ljudi u to vreme htelo u toj jedinici a pogotovu dobrovoljno, zato nemoj da sporis njegove kvalitete i znanje
 
Evo samo zato sto se javio Vuk ,kog licno cenim udostojicu Zorana smrdu odgovora.
Kao prvo optuznica je montirana za Kineza i grupu.Napisao si da su priznali zlicin,sto je opet notorna laz.Licno poznajem njegovog advokataDj.N. iz Beiograda pa sam upuceniji malo od tebe klipane.Ceca zivi u Mitrovici pored zatvora.Kinez u Rumu ima cetvoro predivne dece koja su sad ostavljena bez ikakvih izvora prihoda.Mare je iz beograda(treba li da ga opisem? :D ).Svedok Hrvat za Ovcaru je izjavio da su mu bas na Ovcari Mare i Kinez spasili zivot.Prvo si rekao da su oni levatine.Ti momci sta god da su "ucinili" prosli su ceo Vukovar kao cistaci.Kamenog negotivim pa necu o njemu.Opet kazem covek je pucao u krov kuce dok su novopridosli bili u kuci.Zasto?Da osete prvi dan sta je strah.
Kazes da je to ucinio rizikovao bi da mu se vrati projektil.Stvarno si tupson.Crep je mek materijal,tako da nema sanse da Zolja rikosetira.Jedino ako nestanes diraktno ispod pa napravis tupi ugao(To je verovatno tvoj stil).Plus toga zojla nemoze da povuce rucnu i napravi policajku pa da se vrati.Da si ispalio koju znao bi.
Drugo nista neznas o coveku a seres.Sam si na pocetku rekao da nisi bio u Vukovar.A posle prosipas fore kako si uzimao odsustvo pa dolazio na odmor u Vukovar tokom borbi verovatno.
Baja je bio Bocin zamenik pored Srleta.Medjutim za borbu je bio glavni igrac zbog bogatog iskustva.Treba li da ti kazem mozda kako izgleda Boca ili da ti opisem kucu u Stejanovcima gde mu zivi matori,ili kucu u N.Sadu.
Za razliku od tebe ja sam eto bio i kod njega u jedinici,stvarno je imao dobre momke.Treba li mozda da ti kazem da je baja na 13maj ulazio bez poziva ;)
Dzaba ja to tebi pricam kad se ti hranis informacijama iz novinskih clanaka.
Drzis se nekih stavri kao pijanplota.kolio granata staje u sanduk.Koga to uopste interesuje.Ja sam licno odlican strelac pa pojma nemam kako puska uopste funkcionise :D
Prosao sam u Pancevu laboratorisku obuku(kako se pravi termit,napalm,..?)Pa me bas boli racku za teoriju.Ti ovde prosipas tvoje teorisko znanje tipa praga ima vecu moc od tenka.Pa to zna i moj tata koji nikad nije video borbu.
Naj smesniji si mi bio kad si opet eto ti gledao obuku padobranaca koji u trku saspu ceo rafal u bure od 200l na daljin od 400m.Ako pogodis kucu u trku na toj udaljenosti dobar si.
Zato mamlaze pali
 
Zoran@ Eto opet me zanima sta si bio po V.S.,nisi valjda bio devojcica za sve :D
"Znas" sve o artiljeriji,"znas nisanske sprave kod tenka,pasivne i aktivne uredjaje.Nema u sta se ti pored "prakticnog znanja" i teroski nerazumes.Licno sam kao i svi u Dod Pancevo imao pasivni uredjaj,pa opet pojma nemam kako funkcionise.ali zato znam da ga prakitcno primenim,kao i recimo geofon koji smo takodje imali,pa opet za teoriju me boli racku.Izgleda da su toja biblija novine Metak i Kalibar :D
Iskandera momka koji je bio na Kosarama za razliku od tebe ispravljas u dogadjajima na Kosarama mada tamo nisi ni prismrdeo.Kazes bio si blizu ali nisi ni metka opalio.Pa sve mi se cini da si ti uvek bio blizu, i da nisi ni metka ispalio.
Ljigo jedna
 
sumnjivo lice:
Evo samo zato sto se javio Vuk ,kog licno cenim udostojicu Zorana smrdu odgovora.
Kao prvo optuznica je montirana za Kineza i grupu.Napisao si da su priznali zlicin,sto je opet notorna laz.Licno poznajem njegovog advokataDj.N. iz Beiograda pa sam upuceniji malo od tebe klipane.Ceca zivi u Mitrovici pored zatvora.Kinez u Rumu ima cetvoro predivne dece koja su sad ostavljena bez ikakvih izvora prihoda.Mare je iz beograda(treba li da ga opisem? :D ).Svedok Hrvat za Ovcaru je izjavio da su mu bas na Ovcari Mare i Kinez spasili zivot.Prvo si rekao da su oni levatine.Ti momci sta god da su "ucinili" prosli su ceo Vukovar kao cistaci.Kamenog negotivim pa necu o njemu.Opet kazem covek je pucao u krov kuce dok su novopridosli bili u kuci.Zasto?Da osete prvi dan sta je strah.
Kazes da je to ucinio rizikovao bi da mu se vrati projektil.Stvarno si tupson.Crep je mek materijal,tako da nema sanse da Zolja rikosetira.Jedino ako nestanes diraktno ispod pa napravis tupi ugao(To je verovatno tvoj stil).Plus toga zojla nemoze da povuce rucnu i napravi policajku pa da se vrati.Da si ispalio koju znao bi.
Drugo nista neznas o coveku a seres.Sam si na pocetku rekao da nisi bio u Vukovar.A posle prosipas fore kako si uzimao odsustvo pa dolazio na odmor u Vukovar tokom borbi verovatno.
Baja je bio Bocin zamenik pored Srleta.Medjutim za borbu je bio glavni igrac zbog bogatog iskustva.Treba li da ti kazem mozda kako izgleda Boca ili da ti opisem kucu u Stejanovcima gde mu zivi matori,ili kucu u N.Sadu.
Za razliku od tebe ja sam eto bio i kod njega u jedinici,stvarno je imao dobre momke.Treba li mozda da ti kazem da je baja na 13maj ulazio bez poziva ;)
Dzaba ja to tebi pricam kad se ti hranis informacijama iz novinskih clanaka.
Drzis se nekih stavri kao pijanplota.kolio granata staje u sanduk.Koga to uopste interesuje.Ja sam licno odlican strelac pa pojma nemam kako puska uopste funkcionise :D
Prosao sam u Pancevu laboratorisku obuku(kako se pravi termit,napalm,..?)Pa me bas boli racku za teoriju.Ti ovde prosipas tvoje teorisko znanje tipa praga ima vecu moc od tenka.Pa to zna i moj tata koji nikad nije video borbu.
Naj smesniji si mi bio kad si opet eto ti gledao obuku padobranaca koji u trku saspu ceo rafal u bure od 200l na daljin od 400m.Ako pogodis kucu u trku na toj udaljenosti dobar si.
Zato mamlaze pali
ja vecu gomilu gluposti i netacnih recenica nisam video u zivotu... dakle nemam vremena jedno po jedno , vec si lepo uvacen da lazes , i sve ovo sto si napisao , pod raznim imenima nema veze sa zdravim razumom... ali to vec svi znaju tako da aj lazi jos malo , mene to zabavlja
 
sumnjivo lice:
Tama posla,samo ti kazem da ides tamo gde ti je mesto.Ti si nasao nekog da provociras balonjo :roll:
nego tebe junak ja da vidim, a prvo idiote i mamina sestrice da ti kazem gde sam bio i sta radio pa proveri ... vodio sam izvidjacko odeljenje pri 16 motorizovanoj brigadi (kada sam ovom tvom idiotu koji je "bio artiljerac rekao to , on je odgovorio da nikada nije cuo za 16 motorizovanu :-) e sad to je samo po sebi toliko smesno da sam odma video da taj pistolj nije video a kamoli haubicu... ali aj polako , dakle ja sam bio vodja izvidjackog odeljenja pri 16 motorizovanoj brigadi , pristupalo se iskljucivo dobrovoljno i tako je i spontano nastala, prve borbe su bile u odzaku i modrici (prve ozbiljnije) gde se probijao koridor, tamo smo zajedno sa delovima 1 oklopne zauzeli ceo taj potez , derventu , odzak itd, zajedno sa po meni najhrabrijim borcima (kojima su svi koji su se borili u vukovaru do kolena, jer su bili i brojcano i tehnicki manje opremljeni naspram neprijatelja , a drzali odsudnu odbranu i nigde nisu popustili , kada im je upomoc dosla dobojska policija , ovi su im dali manji deo fronta da drze da ih rasterete , posle prvog napada oni su toliko stradali da su se povukli,vucjaci opet ostaju sami sve do dolaska delova 16 motorizovane ) brigadi vucjaka uzeo srpski brod... posto smo radili izvidjanja , karte prohodnosti tehnike i navodili artiljeriju (od slicneakcije kao uspomenu nosim 4 gelera , dva u debelo meso , i dva u ledja od kojih jedan nije nikad izvadjen, nasa 152 prilikom kontrabaterisanja u brcom, kada smo izginuli i to strasno,a sve u sklopu akcije usporenja i zaustavljanja muslimansko hrvatske ofanzive, nikad se nisam oporavio) i uvek bi pre svake akcije is;li mi prvi da izvidimo i sastavimo spisak prioritetnih ciljeva i damo misllenje o pravcu napada... u jednoj takvoj akciji smo se sukobili sa elitnom jedinicom 5 korpusa od cijeg komadanta sam kao trofej kuci doneo , a imam ga i danas , americki oficirski pistolj , cuvenu 45-ticu,sa sve brojem i posvetom. naravno njih su obucavali americki agenti , ali izgleda ne bas uspesno. Prvo ranjavanje i prve vece gubitke dozivljavamo u borbi za s. brod. Ja u akciji vadjenja naseg pilota koji je oboren iznad s.b 02 05 1992 krecem sa mojom jedinicom , i posle zestokih borbi jedva izlazimo iz okruzenja mene moji saborci nose jer me je nasao snajper koji mi tom prilikom lomi 3 rebra , od cega je jedan prelom bio otvoren, te zbog krvarenja padam u nesvest budim se tek u bolnici, posle prolaska opasnosti od tromba odlazim na kucno lecenje pa nazad na front , tada veci deo vremena provodim u sotinu, nedaleko od vukovara gde sam se lecio,na frontu i dalje operisem u posavini , sada uglavnom radim izvidjanja sa istom grupom, otkrivanje i unistavanje protivnickih bunkera, navodjenje nase altiljerije , i kao jedinica za proboje bivamo angazovani kada god bi se kretalo u neko napredovanje , odnosno agresivnu akciju...
 
Ako ti nesto znaci osvajanje novog sela , tamo smo usli prvi , i predvodili napad na obodni kanal izmedju dervente i broda , jer je tamo zastalo i zbog toga sto su se hrvati jako ukopali i uvodili tehniku i artiljeriju preko drine nije moglo dalje , tada se prvi put u akciju ukljucuju i nase gazele koje mi od dole navodimo a koje dejstvuju manje od 400 metara od nas...Interesantno je za taj potez da smo kod vecine hrvatskih likvidiranih boraca kasnije ustanovili da su iz rijeke, Tada je stradao i cuveni tenk KRNJA m84, 10 12 92 mi odlazimo u akciju u sred noci nas prevoze helikopterima na pregled terena u vucilovac , gde je uletela hrvatska jedinica , presekla liniju i ubila oko 35 boraca da nesreca bude veca sve iz celinaca , celo selo su zavili u crno , mnogi su bili masakrirani , nikada necu zaboraviti taj prizor, posto su se oni na vreme izvukli mi nismo nikoga nasli , osim odbacene opreme po sumama unaokolo. Posle toga odlazimo na gradacac gde je tada bilo prilicno gusto...
 
Borbu zavrsavam teskim ranjavanjem u okolini brckog pred sam kraj rata, gde je moja jedinica pretrpela strahovite gubitke , a gde uz 2 sembersku brigadu , tj gavrinu brigadu pruzamo odsudnu odbranu... gine bezmalo vise od 50% moje jedinice, u pocetku sam misli da sam vrlo lako ranjen i sam sam otisao do saniteta... tada i nastaje pesma "spesmom u srcu svaki borac krece, sverom u boga i sa malo srece,cuje se pesma oko brckog grada , dolazi druga semberska brigada , majore znaj niko te izdat nece , majore cuj brigada tvoja krece,junake prave semberija ima izadji sine pokloni se njima, hrabra je 2 semberska brigada ,odlazi u boj oko brckog grada,rekao je gavro da se poci mora , da se cuva ponos srpskog koridora..." To se sve dogajda kada u srpskoj vojsci vlada rasulo , izdaja i opsta bezanija , ovo je svetao primer.Tako i pocetkom akcije oluja , revoltirana 16 krece u napad na svim linijama svoje odgovornosti ,uz ne male uspehe.. O kosovu mog mnogo manje da pricam , tamo sam bio angazovan u ne borackoj jedinici koja je vrsila kontraobavestajne aktivnosti (zatrpavanje natoa laznim podacima o rasporedu i kretanju oklopnih jedinica ,jer svaki siptar sa mobilnim je bio veza pri aviaciji...pa oni tako zatrpani nikada nisu znali koje su informacije tacne a koje ne ) zatim pravljenju preradjenih eksplozivnih naprava (npr protiv tenkovskih mina koje se ne aktiviraju prilikom prvog nagaza , vec npr prilikom 3 , cuveni sistem 3 2 1 , po kojem se merenjem prosecnog rastojanja izmedju vozila dodje do rastojanja mina i koje bi teoretski trebale da eksplodiraju u istom trenutku i uniste prva tri a ne samo prvo vozilo u koloni, jer prva ima trostruki , druga dvostruki a treca obican upaljac ) zatim o pravljenju prirucnika po kojima bi staresine upoznavale ljudstvo , kada da se sklone u zaklon ,koji zvuk granate je prebacaj , koji podbacaj. kakvi rovovi da se kopaju , koliki razmak , kada da se puni okvir... Zatim sve prakticne fore tipa , kada nazoves na motorolu i kazes ajde daj tri brza u vis da vidim gde si ? Naravno sve ovo nisam ni priblizno radio sam , nego jedinica u kojoj sam bio, a koja je bila sastavljena od veterana , nekih ljudi iz opitnog centra i dosta maketara , modelara, i elektricara.. posebno su bile upoznavane posade tenkova, o sistemu rada neprijatelja , o tome kako oni postupaju u raznim trenucima (kada napustas bilo koji vojni objekat , ili cvozilo , da nikada ne trcis u sumu ili tome slican zaklon , vec na cistinu , da nikda ne trcis nizbrdo vec uzbrdo itd , a ovo sve jer su oni obuceni da posle takvih situacija kasetnim bombama tuku sumarke , zatim nizbrdo , jer je logicno da ce se tu vojska sakriti , a oni od gore rade napamet , ne vide bas dobro i bas onako kako se tebi cini... E mogu ja tebi da pricam KOLIKO GOD OCU , ALI TI SI OPET LAZOV , TI OPET PROZIVAS POGRESNE LJUDE , I NIKADA NISI VIDEO KAMENOG , I NE ZNAS GDE ZIVI , I NE ZNAS KO JE KOME BIO KOMADANT ,I NE ZNAS NIKOG , I OCI IM NISI VIDEO , A OVAJ TVOJ ARTILJERAC NIJE VIDEO TOP U ZIVOTU...I NEMOJ ME TERATI DA TE LJUDE TRAZIM NE BI LI DOSAO DO TEBE!!! A TI DO MENE MOZES KAD GOD HOCES!!!
 
Ja tek sad video sumnjivi kako si se ti nalupao ponovo , opet ti o tom kinezu , i opet ti o zoljama , pa jesi ti krsten mali ? ko bre sme da opici zolju u krov ? pa odma bi ga pokupili , isamarali i odveli da prespava koju noc u buvari, i neodbija se zolja od tvrdo ... aj te pitam nesto iskreno , mimo svega ostalog , mada si prvi poceo da vredjas , al ajde, jesi ti akad ispalio zolju ? Zolja se odbije zato sto nije postigla dovoljnu brzinu da aktivira upaljac , to se cesto desi kada se pogodi nesto blizu,a pogotovo nesto mekano, pa ona uleti , jer nema dovoljnu silu na vrhu da se aktivira , recimo kroz krov sa 15 metara bi stavio pare da nece opaliti, vec ce rikosetirati, ali kome ja pricam.
 
Sale81:
evo nasao sam snimak Arkana u Tenji i Vukovaru

https://video.google.com/videoplay?docid=-8753329193754519796&q=arkan&hl=en

Zoki,pitaj artiljerca radije nesto lakse,kao naprimer sta cini jednu topovsku bateriju,koliko razmak treba da bude izmedju topova ili haubica,e to je vec lakse :)
E za tu akciju na laslovu mu svaka cast, a to sam vec ranije i rekao! mADA JE OVDE (a ne znam ko je to odradio , oni ili jna) izvidjacka jedinica odradila malte ne sve...u svakom slucaju to mu je jedan od najvecih uspeha za vreme rata , to je vec nesto konkretno , a ne one gluposti sa bijeljinom , ili sto rece ova budala da je na kljucu izginulo u 1 danu 70 tigrova , ej bre pa njih nije ni bilo 70 u vecini akcija
 
vuk.k:
Ja licno poznajem SUMNJIVO LICE, momak je potpuno OK, niko nezna reci cu vam ja, sumnjivi nije morao metak da opali te 91, 92.... prijavio se dobrovoljno tamo gde je on bio bilo je puno hrabrih momaka od 18-20 godina on je bio jedan od najhrabrijih malo je ljudi u to vreme htelo u toj jedinici a pogotovu dobrovoljno, zato nemoj da sporis njegove kvalitete i znanje
ako je i pucao nije jedini... i nikada nisam ja sporio njegovo , vec je on non stop sporio moje!!! iz cista mira poceo da vredja i napada!!!
 

Back
Top