Srpska Dobrovoljacka Garda

a za kljuc stvarno ne znam sta da ti kazem ,i ne znam odkud ja uopste u toj prici o kljucu uopste? kakve ja veze imam sa kljucem , ? odkud ti to ? pomesao si nesto ? A u tom ratu nije bio jedan baja, svaka jedinica je imala vise njih , ali komadanti su jedni, a posebno ova dvojica gore , jer svi znaju da su isli prvi i zajedno sa borcima , i da je uvek bilo "idem ja i trebaju mi jos trojica da se jave dobrovoljno" , to su ceste reci ovog za koga ti kazes da je vic...Ali ajde sada ili se izvini ili reci ko je taj baja koji je vodio jedinicu koja ne postoji ?
 
Zoran@
E vidis tako ti je kad slusas price drugih ,pa nemas potpune informacije.Ali zato ces svakoga da ispravljas na pod forumu.Jedini koji je vodio dobrovoljce pri gardiskoj je Kinez.
kameni je bio pozer i pred Kinezom je stajo u stavu mirno.
Losa ti je navika da sve zivo ispravljas.Ima ljudi koji su prosli daleko vise nego ti.Ovako se samo blamiras.Nadam se da si izvukao pouku ;)
 
ZORANNS83:
a za kljuc stvarno ne znam sta da ti kazem ,i ne znam odkud ja uopste u toj prici o kljucu uopste? kakve ja veze imam sa kljucem , ? odkud ti to ? pomesao si nesto ? A u tom ratu nije bio jedan baja, svaka jedinica je imala vise njih , ali komadanti su jedni, a posebno ova dvojica gore , jer svi znaju da su isli prvi i zajedno sa borcima , i da je uvek bilo "idem ja i trebaju mi jos trojica da se jave dobrovoljno" , to su ceste reci ovog za koga ti kazes da je vic...Ali ajde sada ili se izvini ili reci ko je taj baja koji je vodio jedinicu koja ne postoji ?
Nemoj sad da se pravis blesav.Vrati se na prvu stranu pa procitaj tvoj post koji je bio meni namenjen na pricu o Kljucu i Arkanu
 
kakav si ti sada ispao glupan... za kljuc nisam rekao nisata , osim da je nemoguce da je tamo izginulo 70 pripadnika kada je njih bilo milim oko 200 ukupno... procitaj , a za Kineza , pa ti stvarno neznas gde udaras, sada si stvarno ispao idiot... on je bio borac Kamenog , i njega bas znam , nosio uvek nozekanju sa sobom umesto pistolja, ali on NIJE BIO VODJA TE DOBROVOLJACKE JEDINICE VEC SAMO NJEN BORAC ... I ne mozes znati svakog ko je pusku nosio , a to da je kameni pred bilo kim stojao mirno... pa ti si idiot! Pa kameni je njih sve okupio , maltretirao ,sisao na celavo kada nesto zajebu , bio i tata i mama i naredio sva ta streljanja na ovcari.... evo sada sam bas pricao sa drugom i on mi je prosto rekao da ti samo prosledim optuznicu koju imam na netu , dao mi i adresu http://www.tuzilastvorz.org.yu/html_lat/optuznice/ovcara_zajedno_lat.htm , a ti sada vidi koji9 si ti kafansi pripovedac...
 
sumnjivo lice:
Zorane vecito izigravas pametnjakovica.Nema terena na kom nisi bio.Moj odlican prijatelj sa kojim sam bio u Pancevu je presao u Tigrove.I gle cuda bas na Kljucu je i bio.Molim te ne kenjaj vise.Hebote svaciji post ispravljas.Kazes da si bio i u Vukovaru.Covek kod koga sam ja isao na specijalizaciju predvodio je dobrovoljce pri gardiskoj u Vukovaru.Sad je osudjen za Ovcaru kao jedan od glavnih aktera uprkos tome sto ga Hrvatska nije trazila.Kako se zove taj covek Zorane.Samo nadimak me interesuje.Hajde mangupe da vidimo sta stvarno znas.Ako si prismrdeo Vukovaru mora da znas za tog baju.Covek je stvarno Baja.
On je jedan od glavnih aktera , a kameni je glavni!!! napisao si da je predvodio dobrovoljce pri gardiskoj.... nije tacno , cak nije bio ni zamenik , cak ni staresina, obican vojnik... dakle lupio si glupost jer ne znas ! qa ja sam te opet uhvatio u lazi, evo procitaj gore pa vidi ko je kome bio vodja . A svi ti iz vukovara su se tukli 10 na 1... samo to da te potsetim, da se tamo nije ginulo.... tamo se ubijalo , kompletan novosadski korpus ti za ledjima , sta su ovi na vucjaku imali ? dva tenka... Kada sve ovo gore procitas , celu optuznicu , i kada vidis kako se taj tvoj junak branio od nje... bas i nije junacki (kameni je rekao da se ne kaje , da bi to opet uradio i celu odgovornost prihvaca na sebe jer je jedinica bilka pod njegovom komandom i on je naredio streljanje , ubistva i maltretiranje... to je bio citat , nadji imas sve na netu ... GLUPANE!!!
 
On govori za jednog borca dobrovoljacke jedinice u vukovaru da je bio vodj (tj trazio je od mene da mu kaem nadimak komadanta , da vidi dali stvarno znam , ja sam mu rekao da je to bio kameni , a onda on vredja , i zatim navodi jednog momka koji je bio tamo naj obicniji borac , pa sam ja lepo skinuo optuznicu , gde tacno pise ko je komadant jedinice , ko zamenik a ko su bili njihovi borci , budi ljubazan procitaj sve , zatim slobodno daj komentar, ja cu ga uzeti u obzir
 
pa ne mogu da dam objektivan komentar kada nikoga od tih ljudi ne znam, a jos manje sam tamo bio...
sto se toga tice, ja samo mogu da citam i tek nakog nekog vremena oformim neko misljenje...
uostalom ako on vredja, ne moras ti....
 
u pravi si za vredjanje... nemoras da znas te ljude , on je hteo mene da proveri , i onda se zajebao jer je imao pogresne podatke , neko ga je slagao , pitao je ko je vodja dobrovoljacke jedinice pri gardiskoj brigadi , ja znam coveka , on cak ne zna ni kako se jedinica zove, e kada sam ja rekao da je toto Kameni, on je sav srecan reko da nemam pojma i da to nije tacno i da to samo govori kako ja nemam pojma i kako nisam bio tamo, e onda sam ja razmisljao kako da to dokazem i setio se da je najlakse da skinem optznicu sto sam i uradio, gde se oni svi spominju , i taj Kinez i njihov komadant Kameni, tako da ti procitaj evo ti ,treba ti 2 min pa reci ko je u pravu http://www.tuzilastvorz.org.yu/html_lat/optuznice/ovcara_zajedno_lat.htm
 
svako ima svoje mane... ja uvek izrazavam samo svoje misljenje, ali to ko je komadant , tamo gde sam ja bio i znam ljude... pa to valjada znam bolje od njega... i kao sto vidis vrlo lako sam i dokazao , e sad je red na njega da se izvini, kaze da je pogresio , i da me je nepotrebno prozivao... a ja se unapred izvinjavam na svim teskim recima, ljudi smo od krvi i mesa...ali nije bas prijatno kad te ubedjuju u nesto sto je opste poznati i sto vrlo dobro znas... slazes se ?
 
Zoran@
Ima lik koji takodje ima nadimak Kinez.Lik je bio obican zlikovac i on je iz Hrvatske.Za njim je podignuta poternica od strane Hrvatskog tuzilastva.Kinez koji je bio prdvodio dobrovoljce pri gardiskoj je iz Rume.Kasnije je visoko "neformalno"dogurao.U Hrvatskoj da bi ih razlikovali ima nadimak kinez-instruktor.Svoje nove dobrovoljce je obucavao tako sto ih postavi u kucu i drmne zolju u krov :D .
Kad se ponudio odredjenoj osobi da bude svedok u Hagu protiv njega je podignuta optuznica za Ovcaru,....nebih zeleo vise o tome da ne dovodem sebe u neprijatnu situaciju ;) .A ti si samo dokazao meni koliki si klipan.Pun si prica ,ali na zalost samo prica koje si pokupio ko zna gde.Da se ne bih nervirao zbog raznih klipana letis na ignor.
P.S.Kinez je bio Bocin zamenik.Sad trk po kafanam da proveris ovo :D
 
sumnjivo lice:
Zoran@
Ima lik koji takodje ima nadimak Kinez.Lik je bio obican zlikovac i on je iz Hrvatske.Za njim je podignuta poternica od strane Hrvatskog tuzilastva.Kinez koji je bio prdvodio dobrovoljce pri gardiskoj je iz Rume.Kasnije je visoko "neformalno"dogurao.U Hrvatskoj da bi ih razlikovali ima nadimak kinez-instruktor.Svoje nove dobrovoljce je obucavao tako sto ih postavi u kucu i drmne zolju u krov :D .
Kad se ponudio odredjenoj osobi da bude svedok u Hagu protiv njega je podignuta optuznica za Ovcaru,....nebih zeleo vise o tome da ne dovodem sebe u neprijatnu situaciju ;) .A ti si samo dokazao meni koliki si klipan.Pun si prica ,ali na zalost samo prica koje si pokupio ko zna gde.Da se ne bih nervirao zbog raznih klipana letis na ignor.
P.S.Kinez je bio Bocin zamenik.Sad trk po kafanam da proveris ovo :D
pa ti stvarno nisi normalan , pa tebi se sada svi smeju , pa jel ti znas gde je bio boca , pa on nema veze sa vukovarom ni sa ovcarom , ti si lud , umesto da kazes jbg zajebao sam se ti se jos vise uvlacis u lazi i u gluposti ...Nikakav KINEZ nije bio komadant nikakve dobrovoljacke jedinice u vukovaru. E POSTO SI TI REKAO DA JE JOS TA JEDINICA OPTUZENA ZA OVCARU , A DA JE BILA POD GARDISKOM B. ONDA TEK VIDIM KOLIKO TI NEZNAS GDE UDARAS. samo je 1 jedinica dobrovoljacka bila pod gardiskom , i ona je i optuzena za ovcaru a to je "leva supoderica" a vodja joj nije bio nikakav Kinez vec KAMENI a kinez je bio njegov naj obicniji vojnik.Drugog KINEZA NA OPTUZNICI NEMA , DAKLE ?
 
sumnjivo lice:
.Kazes da si bio i u Vukovaru.Covek kod koga sam ja isao na specijalizaciju predvodio je dobrovoljce pri gardiskoj u Vukovaru.Sad je osudjen za Ovcaru kao jedan od glavnih aktera uprkos tome sto ga Hrvatska nije trazila.Kako se zove taj covek Zorane.Samo nadimak me interesuje.Hajde mangupe da vidimo sta stvarno znas.Ako si prismrdeo Vukovaru mora da znas za tog baju.Covek je stvarno Baja.
evo smejte se jos malo.... znaci ovo si napisao , e opis tog coveka je dobar , al si imao pogresno ime , to je bio KAMENI STO SE VIDI IZ PRILOZENOG...KOJE SLEDI... ANE NEKI KINEZ KOJEG TI SPOMINJES , KOJI JE SAMO TAMO BIO VOJNIK
 
@Zoran Nije mi djavo dao mira prosto zato sto neznam da li si provokator ili najobicniji lajavi krelac.
Idemo redom.
Ta dobrovoljacka grupa pri gardiskoj je optuzena samo zato da bi mogla da se optuzi "Vukovarska trojka".Pohapseni su tek 2004e,cudno tek tada.Ali neka istina ce isplivati kad padne ova vlast.Kameni je bio nesto kao politicki komesar radikala.Pravi i jedini koji je vodio tu grupu pri gardiskoj je Kinez.On je bio glavni cistac.U optuznici je on "zamenik"Kamenom,ali papir sve trpi.Jedno je ko odradjuje teren ,a jedno je ko je komandir na papiru.Ali to je za tebe jednacina sa dve nepoznate.Kad se covek nasao na listi mogucih svedoka u Sljivancaninove odbrane odmah su ih pohapsili.Bez i jednog dokaza su osudjeni ;) .Za razliku od tebe ja se neinformisem po novinama i fabrikovanim optuznicama.Eto poznajem momke,i gle cuda staresine iz Dod Pancevo koje su tada takodje bile na Vukovaru poznaju Kineza.Od svih samo reci hvale.Jedino ti klipan koji skupljas ratno iskustvo preko novina sudis ko je kakav.
Drugo, bio je Bocin zamenik.Da li sam ja rekao da je to bilo u Vukovaru?Ne,Posle Vukovara ,radi za,...(nije pametno reci sve),i prelazi u Skorpione.Boca je takodje neko ko neucestvuje u borbama.Ali zato taj isti kinez je sve i svja u skorpionima.Na Srebrenici nije bio.Ali na kosovu jeste
Ja sad neznam da li si ti provokator koji namerno pise gluposti nebi li se neko izleteo i rekao nesto sto moze da ga pokopa,i onda problemi.Ili si jednostavno bezobrazno glup pa se pravis najpametniji i naj upuceniji.Bez"straha" pricas kako si ti ucestvovao svuda po Bosni.Mada to nije nimalo pametno.Za razliku od tebe onima koji su prosli upola kao ti nemoze covek iscupati jednu rec iz usta od silnih trauma.
Nema teme na kojoj ti nedelis svoje bogato iskustvo i znanje.Ili neispravljas druge ucesnike.Prosto si misterija za mene,provokator ili glupan.jos nemogu da se odlucim.Jos jednom za razliku od tebe poznajem licno ljude iz nase price pa imam pravo da kazem sta mislim a da me ne ispravlja neki mamlaz koji donosi zakljucke na osnovu fabrikovane optuznice.
I sad se goni u ,...
Ignor
 
OPET SI LUPIO GLUPOST... na optuznici on nije -niti je u stvarnosti bio zamenik Kamenom ...zamenik je bio drugi covek , ovaj je bio samo vojnik... sada tu lupas i vadis se , pa ja mogu da kazem da sam ja bio general ali am pustio mladaica da ide okolo i da se kurci... o cemu ti to? taj tvoj junak se branio pred sudom kao da je devojcica.... a ovaj Kameni je preuzeo svu odgovornost na sebe , reko je , bio sam prvi u ratu , sada cu biti prvi i u miru... valja bitijunak u svim situacijama. Vukovarsko ratiste se ne moze porediti sa bilo cime drugim , u vukovaru su srbi bili 20 puta jaci , lako je tu bilo ici , tj ne klako ali sigurno konfonije nego na drugim ratistima , ja pricam o svemu bez straha jer ga nemam, cega da se plasim ? oces ime da ostavim ? ubijali su nas i mi smo ubijali, a niti sam sta snimao kamerom kao drugi niti se slikao , i smatram da kada se sve uzme i sabere , sobzirom na tadasnju situaciju,da se ogresio nisam ... ali to je moj pogled... A ti neznas nikakvog Kineza , vec si sluso neke bajke , a skorpioni su bili ne boracka jedinica , oni su bili obezbedjenje , nikada nisu bili u borbi, vec su cuvali naftu...i daj nemoj molim te vise ni mene ni druge zamarati tvojim lazima
 
a rece da ih poznajes , e lepo , aj mi samo opisi kako izgleda kameni ? opisi kako im izgleda grb jedinice? evo dajem levu ruku da ne znas , i da nikog od njih nikada nisi video u zivotu... i o kakvoj ti fabrikovanoj optuznici pricas , pa ljudi su to priznali , a vukovarska trojka ce na zalost biti osudjena...i sa i bez njih...
 
sumnjivo lice:
Zoran@
.Za njim je podignuta poternica od strane Hrvatskog tuzilastva.Kinez koji je bio prdvodio dobrovoljce pri gardiskoj je iz Rume.Kasnije je visoko "neformalno"dogurao.U Hrvatskoj da bi ih razlikovali ima nadimak kinez-instruktor.Svoje nove dobrovoljce je obucavao tako sto ih postavi u kucu i drmne zolju u krov :D .
:D
al ti puno gledas filmove... ti si bre stvarno lud , ajde idi gledaj rambo 4... zolja u krov ? da se odbije pa da mu se vrati, da rikosetira i ubije nekog , da im padne krov na glavu. ja sam rat prosao uzduz i popreko a ovakvu glupost nisam cuo
 
ne bih da ulazim u dublju polemiku, ali moram da kazem da su u Bijeljini odradili pravu stvar. Nekoliko domacih momaka, iz tog grada, zajedno sa SDG su na vreme sprečili blokadu Bijeljine, samo dva dana pre nego što ja planirano da uz pomoć muslimana ( a ne bošnjaka) iz Brčkog i Tuzle zauzmu grad, što im je bio cilj, jer je Bijeljina strateški vrlo bitna. Ja ih lično poštujem, posebno super tigtove!
 

Back
Top