Srpska Dobrovoljacka Garda

Zoran31:
kako su me mogli mobilisat kad sam u to vrijeme imo nepunih sedamnaest godina i nisam bio vojni obveznik nego kao sto sam reko dobrovoljac. A kojom to ubacenom jedinicom cijom jedinicom?
16 druze , 16 je bila granica, mada su mladje momke retko slali na liniju, ali bilo je i takvih! pa nisam ja doneo to narejdenje vec vasi? kako si onda mogao biti dobrovoljac?
 
Zoran31:
Kod nas nikad nije bilo neke mobilizacije to vi srpski vojnici najbolje znate jer Posavci su svi dobrovoljno isli u rat naravno jer to je nasa zemlja od uvjek bila i isli smo sa srcem da je branimo. A o toj sacekusi sto pricas to je cista izmisljotina jer niste mogli nigdje da nas sacekate jer Vucilovac kad je uzet tu su bile utvrdjene nase linije i tako je ostalo do kraja. A ovaj Sumnjivi sto se sa njim prepucajes, prepucajes se samo bez veze jer ovo sto ti covjek prica o vukovaru to je istina jer ja to znam nisam bio tamo ali procito sam knjigu BITKA ZA VUKOVAR i ovi njegovi postovi sto on pise i to sto sam ja procito iz te knjige dosta toga se slaze jer vidi se da je momak bio u ratu, sada da ne ispadne to da ga ja branim sacuvaj boze jer mozda smo negdje pucali jedan na drugog ali ja sam uvjek reko pravom borcu bio to srbin musliman hrvat nema veze ja mu skidam kapu uvjek a po tvojim postovima ovdje sto pises ja imam utisak da ti samo prepricajes price nekih momaka sto su se dole borili i procito si malo knjiga o oruzju i sada prosipas fore ovdje zar ne vidis da te tvoji ismijaju ovdje a o nasima da ne govorim zato ti kazem opet smanji dozivljaje KIZO. Rat je proso hvala bogu i dabogda se nigdje vise ne ponovio.
pa istsu i srbi radili , mobilizacija je bila na obe strane indenticna, nije bilo razlike, i i srbi, i hrvati su bili borci koji su sa tih predela!
znaci i on je citao istu knjigu? dakle vi se iz knjige znanjem snadbevate... neka, lepo je to,al to su knjige za vas, meni niko netreba da prica o stvarima u kojim asam ucestvovao! u vukovaru nisam, ali naravno da znam sta se dogadjalo na prvom frontu do mene. Ja to sto kako ti kazes prepricavam, snam izgleda mnogo dobro da bi to bila prica koju sam cuo od nekog! ako hoces da me proveris, mozes, ali nemoj molim te kao o gore navedenoj sacekusi, da nebi krenuli da pricamo o tome kako to selo izgleda uopste, pa da ne ispadne da ti u njemu nikada nisi bio? a rat se zavrsio, i naravno, dabogda se nikad ne ponovio! to netreba nikome...
 
Nije KIZO od 16 opet si pogresne informacije cuo. A dobrovoljac naravno da sam bio dobrovoljac nisam imo 18 godina i sa tim me nije niko mogo natjerat da idem u rat a posto sam sudjelovo u ratu u odbrani posavine znaci da sam ipak bio dobrovoljac sto ti mogu i dokazat,ali necemo se sada ovdje dokazivat ko je gdje bio ili?A sto se tice snadbjevanja znanja iz knjige nije to nikako snadbjevanje znanjem jer cuo sam dosta prica o tom Vukovaru pa sam procito tu knjigu cisto da vidim koliko je tu istinitih prica bilo tamo naravno da ima malo i pretjerivnja tu ali dosta stvari iz knjige i sto sam cuo poklapa se.A sto se tice sela Vucilovca Zoka mozemo mi to da provjerimo nije problem mogu ti ja nacrtat svaku kucu tamo kako je stajala (dok je jos stajala) cak mi je pogino tamo jedan skolski kolega bio je u Pesinim takozvanim specijalcima mislim da si cuo za Pesu to je vas junak bio. Samo nije mi jedna stvar jasna sto se tice tih junaka vasih imate li vi tih junaka koji su jos na zivotu a ne ovi cim pogine vi ga proglasite za najhrabrijeh ***** ti tog junaka kad je on pod zemljom.A ti Kizo tisi bio sgurno placenik cim si doso iz srbije da napadas Posavinu ****** imo si srece da si osto citav da nisi proso ko onih 12 specijalaca sto ste ih poslali iz vukovara pa smo ih mi spickali na Lepnici kazu bar tako da su specijalci i da su poslani iz vukovara (naravno rekli su dok su jos mogli da govore) Ok Kizo da se ne prepucajemo vise ovde zato kazem pusti diskusiju sa ovim momcima ovde ko je gdje bio i sta je bio rat nije nikom dobra donio ni njima ni meni a ni tebi sigurno budi pozdravljen PRIJATELJU SA DRUGE STRANE
 
Zoran31:
Nije KIZO od 16 opet si pogresne informacije cuo. A dobrovoljac naravno da sam bio dobrovoljac nisam imo 18 godina i sa tim me nije niko mogo natjerat da idem u rat a posto sam sudjelovo u ratu u odbrani posavine znaci da sam ipak bio dobrovoljac sto ti mogu i dokazat,ali necemo se sada ovdje dokazivat ko je gdje bio ili?A sto se tice snadbjevanja znanja iz knjige nije to nikako snadbjevanje znanjem jer cuo sam dosta prica o tom Vukovaru pa sam procito tu knjigu cisto da vidim koliko je tu istinitih prica bilo tamo naravno da ima malo i pretjerivnja tu ali dosta stvari iz knjige i sto sam cuo poklapa se.A sto se tice sela Vucilovca Zoka mozemo mi to da provjerimo nije problem mogu ti ja nacrtat svaku kucu tamo kako je stajala (dok je jos stajala) cak mi je pogino tamo jedan skolski kolega bio je u Pesinim takozvanim specijalcima mislim da si cuo za Pesu to je vas junak bio. Samo nije mi jedna stvar jasna sto se tice tih junaka vasih imate li vi tih junaka koji su jos na zivotu a ne ovi cim pogine vi ga proglasite za najhrabrijeh ***** ti tog junaka kad je on pod zemljom.A ti Kizo tisi bio sgurno placenik cim si doso iz srbije da napadas Posavinu ****** imo si srece da si osto citav da nisi proso ko onih 12 specijalaca sto ste ih poslali iz vukovara pa smo ih mi spickali na Lepnici kazu bar tako da su specijalci i da su poslani iz vukovara (naravno rekli su dok su jos mogli da govore) Ok Kizo da se ne prepucajemo vise ovde zato kazem pusti diskusiju sa ovim momcima ovde ko je gdje bio i sta je bio rat nije nikom dobra donio ni njima ni meni a ni tebi sigurno budi pozdravljen PRIJATELJU SA DRUGE STRANE
preterujes i ako zelis da prosipas svoje domoljublje i price o svojim junacima sve generali iz legije stranaca a tamo biliu prasinari, onda nas zaobidji u sirokom luku, veruj mi nikom neces nedostajati
 
Zoran31:
Nije KIZO od 16 opet si pogresne informacije cuo. A dobrovoljac naravno da sam bio dobrovoljac nisam imo 18 godina i sa tim me nije niko mogo natjerat da idem u rat a posto sam sudjelovo u ratu u odbrani posavine znaci da sam ipak bio dobrovoljac sto ti mogu i dokazat,ali necemo se sada ovdje dokazivat ko je gdje bio ili?A sto se tice snadbjevanja znanja iz knjige nije to nikako snadbjevanje znanjem jer cuo sam dosta prica o tom Vukovaru pa sam procito tu knjigu cisto da vidim koliko je tu istinitih prica bilo tamo naravno da ima malo i pretjerivnja tu ali dosta stvari iz knjige i sto sam cuo poklapa se.A sto se tice sela Vucilovca Zoka mozemo mi to da provjerimo nije problem mogu ti ja nacrtat svaku kucu tamo kako je stajala (dok je jos stajala) cak mi je pogino tamo jedan skolski kolega bio je u Pesinim takozvanim specijalcima mislim da si cuo za Pesu to je vas junak bio. Samo nije mi jedna stvar jasna sto se tice tih junaka vasih imate li vi tih junaka koji su jos na zivotu a ne ovi cim pogine vi ga proglasite za najhrabrijeh ***** ti tog junaka kad je on pod zemljom.A ti Kizo tisi bio sgurno placenik cim si doso iz srbije da napadas Posavinu ****** imo si srece da si osto citav da nisi proso ko onih 12 specijalaca sto ste ih poslali iz vukovara pa smo ih mi spickali na Lepnici kazu bar tako da su specijalci i da su poslani iz vukovara (naravno rekli su dok su jos mogli da govore) Ok Kizo da se ne prepucajemo vise ovde zato kazem pusti diskusiju sa ovim momcima ovde ko je gdje bio i sta je bio rat nije nikom dobra donio ni njima ni meni a ni tebi sigurno budi pozdravljen PRIJATELJU SA DRUGE STRANE
specijalci iz vukovara :-) daj molim te , kada je prilokom jedne svecanosti gde sam bio, dosao Talic sa zenom, i nekim prijateljima, onda je pokazao za jedan sto, i prokomentarisao je recima **evo ove ovde pijane budale skupa na dusi nose , kada se sve skupi, bar jedan bataljon** a to je rekao ozbiljan covek,valjda znas ko je on, i on nije imao obicaj da lupa i preuvelicava kao vasi , nazovi junaci! vi ste kroz posavinu pregazeni, i vi i muslimani zajedno i to u isto vreme, a neka je vama na vojnicku cast i hrabrost sto to ucinise samo 2 brigade! vi ste posle akcije proboja koridora izbrisali sa spiska 3 brigade , one su prestale da postoje, tako da nemoj molim te dete da pricas svasta, jer nama se crni dan nazivao onim kada pogine njih vise od 3! u celoj razvucenoj brigadi, vama, vama se desavalo da zarobimo 1000 , kad ste vi tamo koga zaboravili? kada se uslo u odzak, 3 dana su svi nosili maramice i gas maske , jer se nije moglo disati, tako da pitaj nekog ko je tamo bio, na vasoj strani, pa ako bude hteo da prica.... mislim da ste izgubili u borbi i pod borbo oko 80 naseljenih mesta , a cilj ni jedne akcije u koju je krenula takticka grupa 3 nije bio da zauzme mesto,ali sta ja o tome da ti pricam, pa u modrici imate sada groblje na kojoem su sahranjeni vasi borci, ako nije premesteno, bilo je privremeno, koji nisu razmenjeni,pa vidi samo koliko njih ostadose u tom mestu, to je ono cuveno kada su vam probijene linije, a put za izvlacenje pod konstantim granatiranjem, mislim da ima i snimak...idi obidji da vidis kako su se provele
 
Za Modricu Odzak i ono tamo gore to mi nije puno poznato sta se tamo desavalo mismo poceli temu o Oraskoj opcini a te gas maske sto ste nosili to ti vjerujem jer kad ne uspijete vojsku da pomaknete onda se izivljavate na civilnom stanovnistvu to zna citav svijet ali opet je sramota da je za vas taj rat toliko dugo trajao jer ta vasa jna vam je dala citavo oruzje i vojnu tehniku a ko je nama sta dao,pa Kizo da je jna podijelila ravnopravno oruzje na sve tri strane ja ti garantujem da u roku od tri mjeseca u Bosni ni jedan srbin nebi osto na zivotu a sto se tice srbije nebi vam ostalo ni ono S od srbije razmisli malo sa cime su Posavci krenuli u rat nemoj slusat vasu propagandu sto vam pricaju da je u posavinu stiglo nekoliko hiljada crnokosuljasa i takve slicne stvari sto je vas beogradski radio prenosio na vijestima. Steta sto nisi ovdje u Njemackoj negdje volio bi sa tobom pricat oci u oci
 
vas dvojica pricate k'o da ste dva marsala i da ste do detalja upoznati sa svim sto se desavalo na svim frontovima...shvatite da ste vi obicni izvrsni elementi, radna snaga koja dobije naredjenje i ide da se mlati...te informacije sto vi dobijate su prepricavanja, lovacke price i igranje gluvih telefona...
 
Zoran31:
Za Modricu Odzak i ono tamo gore to mi nije puno poznato sta se tamo desavalo mismo poceli temu o Oraskoj opcini a te gas maske sto ste nosili to ti vjerujem jer kad ne uspijete vojsku da pomaknete onda se izivljavate na civilnom stanovnistvu to zna citav svijet ali opet je sramota da je za vas taj rat toliko dugo trajao jer ta vasa jna vam je dala citavo oruzje i vojnu tehniku a ko je nama sta dao,pa Kizo da je jna podijelila ravnopravno oruzje na sve tri strane ja ti garantujem da u roku od tri mjeseca u Bosni ni jedan srbin nebi osto na zivotu a sto se tice srbije nebi vam ostalo ni ono S od srbije razmisli malo sa cime su Posavci krenuli u rat nemoj slusat vasu propagandu sto vam pricaju da je u posavinu stiglo nekoliko hiljada crnokosuljasa i takve slicne stvari sto je vas beogradski radio prenosio na vijestima. Steta sto nisi ovdje u Njemackoj negdje volio bi sa tobom pricat oci u oci
Ala ti lupasssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Pa vidi se na cijoj je strani UN i Nato bili sjeti se Srebrenice. Ali nema veze necu se vise sa vama prepucavat vidi se ko je sta dobio sa ratom od plana vase velike srbije osto vam je samo beogradski pasaluk i tamo ste bijeda do jaja ne samo tamo nego u cijeloj vam toj maloj srbiji. Bas kad sam ljetos bio u mom selu gdje sam rodjen sretnem komsiju svog srbina isto je ucestvovo u ratu i tako pricasmo covjek mi rece Zorane prijatelju bolje da ste vi nas istjerali, a ja ga pitam zasto Milenko care kaze on mismo ti ovdje bijeda najveca i ono malo sto imamo pokradose nam ovi doseljenici a vi ste svi izasli van u svjet pravite nove kuce vozite dobra auta i zivite ******. Momci necu vas vise gnjavit sa pricom eto vi budite u pravu ako ima neko od vas da zivi u Njemackoj javite se slobodno na privat pacemo se nac negdje i popricat oci u oci ovo pisanje to je sranje.
 
ccc, ta hrvatska iskompleksiranost srbima vam je izgleda svima urodjena. kako ne shvatas da nas sve tacno zabole za vas, sta radite, gradite i vozite. daleko vam lepa kuca, uzivajte i nemojte tolko da ste optereceni nama, razmishljajte malo o sebi za promenu.
 
Zoran31:
Za Modricu Odzak i ono tamo gore to mi nije puno poznato sta se tamo desavalo mismo poceli temu o Oraskoj opcini a te gas maske sto ste nosili to ti vjerujem jer kad ne uspijete vojsku da pomaknete onda se izivljavate na civilnom stanovnistvu to zna citav svijet ali opet je sramota da je za vas taj rat toliko dugo trajao jer ta vasa jna vam je dala citavo oruzje i vojnu tehniku a ko je nama sta dao,pa Kizo da je jna podijelila ravnopravno oruzje na sve tri strane ja ti garantujem da u roku od tri mjeseca u Bosni ni jedan srbin nebi osto na zivotu a sto se tice srbije nebi vam ostalo ni ono S od srbije razmisli malo sa cime su Posavci krenuli u rat nemoj slusat vasu propagandu sto vam pricaju da je u posavinu stiglo nekoliko hiljada crnokosuljasa i takve slicne stvari sto je vas beogradski radio prenosio na vijestima. Steta sto nisi ovdje u Njemackoj negdje volio bi sa tobom pricat oci u oci
u orasju je srba bilo 3%... valjda to znas ako si od tamo! A mi za razliku od vas smo imali vojsku, a ne sumske bande koje su jos zvali i trometkovicima (jer cim ispale tri metka beze) i sa civilima se znalo kako se radilo, postojala je i procedura, i odgovornost, i oficiri, vi ste klali sta god vam padne pod ruku, pogledaj vasa groblja, malo je tu zena i dece, a i sto ima civila, stradalo je od granate, a nasa groblja, sacinjava samo nejac, ono sto nije moglo da puca i da se brani, e tu ste vi junaci napadali! srbi su ratovali i sa muslimanima i sa hrvatima, pa ti vidi koliko smo mi bili u minusu sa ljudstvom, posavci su u proboj koridora krenuli sa bezmalo kompletnim korpusom, a sa druge strane su krenuli hrvati, sa sve laserskim obelezavanjem ciljeva, sa americkom logistikom, satelitskim snimcima nasih polozaja, i dokle ste stigli ? i to zajedno sa hrvatima, aj da kazemo da je na naseg borca vas bilo 5 , jer takav je odnos bio otprilike... vas problem je bilo sto smo mi imali skolovan kadar, a vi ste se ratu ucili na terenu, i na greskama, a svaka je skupo kostala, inace kao borci, niste se razlikovali od nas, imali ste bolje, i losije jedinice, imali ste i elitne, koje su puno na sebi iznele, a imali ste i one koji nisu ni klozet da cuvaju.... ni vi postojali nebi da vam nije bilo unprofora! a jna, pa naravno da je presa u srpske ruke, sta je drugo bilo i za ocekivati.... inace taj rat se u bosni bar zavrsio, i nece biti problema u buducnosti, svako je dobio sta mu pripada, za razliku od nekih drugih ratova, gde ce se tek stvari resavati
 
Zoran31:
Pa vidi se na cijoj je strani UN i Nato bili sjeti se Srebrenice. Ali nema veze necu se vise sa vama prepucavat vidi se ko je sta dobio sa ratom od plana vase velike srbije osto vam je samo beogradski pasaluk i tamo ste bijeda do jaja ne samo tamo nego u cijeloj vam toj maloj srbiji. Bas kad sam ljetos bio u mom selu gdje sam rodjen sretnem komsiju svog srbina isto je ucestvovo u ratu i tako pricasmo covjek mi rece Zorane prijatelju bolje da ste vi nas istjerali, a ja ga pitam zasto Milenko care kaze on mismo ti ovdje bijeda najveca i ono malo sto imamo pokradose nam ovi doseljenici a vi ste svi izasli van u svjet pravite nove kuce vozite dobra auta i zivite ******. Momci necu vas vise gnjavit sa pricom eto vi budite u pravu ako ima neko od vas da zivi u Njemackoj javite se slobodno na privat pacemo se nac negdje i popricat oci u oci ovo pisanje to je sranje.
kao sto rekoh slobodno nas ti zaobodji i neces nikom nedostajati
ova ti jedino bila pametna 'Momci necu vas vise gnjavit sa pricom...'
 
Gazdarica ("foruma"istorije) :
"Imam u kuci jednu knjigu izdatu 1943. u Zagrebu... Dakle, u NDH..."
"@Lj, dacu vam kame..."
(ПРЕТЊА СМРЋУ)
(ја сам Србин мета тог "разговора")
(у под-форуму: "везе с Италијанима")
СРБИ, ЈЕВРЕЈИ, ЦИГАНИ: СЕТИМО СЕ ЗЛОГЛАСНЕ УСТАШКЕ SS "KAMA" DIVIZIJE !!!
 
Gazdarica ("foruma"istorije) :
"Imam u kuci jednu knjigu izdatu 1943. u Zagrebu... Dakle, u NDH..."
"@Lj, dacu vam kame..."
(ПРЕТЊА СМРЋУ)
(ја сам Србин мета тог "разговора")
(у под-форуму: "везе с Италијанима")
СРБИ, ЈЕВРЕЈИ, ЦИГАНИ: СЕТИМО СЕ ЗЛОГЛАСНЕ УСТАШКЕ SS "KAMA" DIVIZIJE !!!
Pa nije ovo 41 ili 43 sada je 2007 i rat 91 do 95
Niti su srbi vodili rat zbog nekakve istorije niti hrvati.
Ako traziz prave ustase onda idi u Hercegovinu.
U Hrvatskoj i Bosni nema mozda 2% da se ponose sa djelima Ante Pavelica.
Zlocinac 1Kategorije kao i mnogi od 91 do 95 sa svih strana.
Nadam se dase ovo nece ponoviti.
Najbolje bi bilo da svako cuva svoju Kucu i Ognjiste onda nece moci napasti tudu Kucu.
 

Back
Top