Srecan sv.Nikola

NaraFski, ali mi ne pecemo ribu nego przimo (mada je pecena super ali za to treba biti majstor), a riblju corbu ne jedemo nikad....gadi mi se i pri pomisli na to iako neobicno volim ribu, mada mozda je super kad se lepo napravi.:ok:




Ne znam sta je to, to je moja baba pravila dok je bila ziva i to vrlo lepo, sada narucujemo kolac, jer i za to treba biti majstor, a skoro uvek se desi da se prepece ili tako nesto, ali ni "primaknuti" onom kolacu koji je pravila baba...nikad!
Ја печем рибу (имам посебан грил за то), а и рибља чорба је обавезна. (Јесте супер, кад се лепо направи z;) ).
А славски колач, да, то признајем, строго гледано, јесте једини непостан, јер стављам млеко, и жуманце.
 
Ја печем рибу (имам посебан грил за то), а и рибља чорба је обавезна. (Јесте супер, кад се лепо направи z;) ).
А славски колач, да, то признајем, строго гледано, јесте једини непостан, јер стављам млеко, и жуманце.

Paonda sigurno i ovi iz pekare stavljaju mleko i zumance...ne znam kako je baba to pravila, znam da je sa kvascem i da ga je lepo sarala, ali stvarno ne znam da li je stavlajla mleko i jaja....sad sam se zbunila...:think:

Srecna slava sv.Nikola ,svima koji slave dugo da slave i na mladje da ostave.

Hvala, neka vam je svima na zdravlje...!z:girl:
 
Свима који славе св. Николу нек је срећна слава !
Нека вам Бог да, да је дочекујете и славите још много година у здрављу, срећи и весељу !
 
Paonda sigurno i ovi iz pekare stavljaju mleko i zumance...ne znam kako je baba to pravila, znam da je sa kvascem i da ga je lepo sarala, ali stvarno ne znam da li je stavlajla mleko i jaja....sad sam se zbunila...:think:
Ма, не бригај, све је то, на крају, у реду.
Кажем, и моја баба је стављала млеко и жуманце, па тако данас и ја радим.

Важно је да све то радимо као људи добре воље. :D

Као такве, све вас поздрављам, и свима осталима који славе: сретна слава, а и онима који не славе, свако добро!

z:girl:

Лаку ноћ! :zpozdrav:
 



Hvala! :)

I srećna slava svim ostalima koji slave :pivce:


I meni je slava i to sa majcine strane, ali svakako nismo slavili da tako kazem, glavnu slavu ove godine, 16.novembra Svetog Djordja, bio je dan zalosti, nazalost....

Ali cemo sutra bas lepo slaviti, svakako, ne svodi se sve i u nasoj porodici nikada nije i niti ce na pijanku, vec na lepo ponasanje, Pravoslavne obrede i naravno, muziku, prijatelje, i pice, ali sigurno preterano ne, ja ne znam stvarno ko to tako slavi slavu, samo radi pica, taj onda slavi svaki dan, jer je to pijanac.... :roll:

SRECNA SLAVA SVIMA, NAJVECA SRPSKA SLAVA, POLA SRBA IDE, POLA SRBA SLAVI, U ZDRAVLJU I VESELJU JE PROVEDITE!!!!


z:)


Hvala ljudi!I svima ostalima koji slave-SRECNA SLAVA!

Hvala, neka vam je svima na zdravlje...!z:girl:

Hvala braco i sestre i nek je srecna slava svima koji slave !:zjelka3:

Срећна слава домаћини и домаћице... и свима осталима који славе. z:)
 
Ја печем рибу (имам посебан грил за то), а и рибља чорба је обавезна. (Јесте супер, кад се лепо направи z;) ).
А славски колач, да, то признајем, строго гледано, јесте једини непостан, јер стављам млеко, и жуманце.

Ovi moji spremaju posni neki slavski kolač... ali ja nemam pojma šta stavljaju u njega i kako :)
 
Тешко БА тим безумницима што славу у баханалију претварају. То није угодна жртва Богу и свецу који је Бога прославио, већ радост за демоне.

Ја славим са онима који за Светог Николу, читају акатисте, поју тропаре и иду на службу у 8 ујутро, тако да хвалим Бога што ме је удаљио од новокомпонованих ''славара свечара''.

Боље да не славите славу, него да је претварате у комедију и неопаганштину.

Mislim da si u velikoj mjeri upravu ali na danasnju dan ne bi trebalo na takav nacin raspravljati.
 
Свештеник је био прекјуче, код куће, да свети водицу.
Сутра ујутро, идемо у цркву и носимо славски колач и жито на освећење.
Затим следи породични славски ручак, у најужем кругу, што код мене конкретно значи: супруг, деца, моја мајка и ја.

У недељу, другог дана славе, долазе нам пријатељи, познаници, и свако добродошао, ко зна да нам је слава, на ситне колаче и кафу.

Овако се, откад ја памтим, (а то има скоро 50 година), и по њиховој традицији, (Срем, и предратни Београд), у мојој породици славила слава, а, у неким другим породицама, и другим крајевима код Срба, знам да се слави и нешто другачије, јер има ту и варијација у обичајима.

Уз још једну малу напомену, да је ово моја породична слава, а мој супруг је, по обичају, као домазет прихватио њу као своју.

Хвала Милунка.
 

Back
Top