Србија је слободна, тако барем кажу...

Pa da, ovo mi lici samo na jedno :
Kada izgubis argumente jedino sto ti ostane to je da zamazujes oci pravopisom a mozda zelis da se dodvoravas i izigravas i dvosku budalu Solani kao svom gospodaru. Uostalom vec sam ti na jednom mesti napisao da skines te cvikere sa ociju da bi videla i ono sto se ne vidis koroz njih.
Nisam daktilograf po profesiji a posto si tako "obrazovana" mozda si mu i sekretarica, ko zna gde polutana sve nema.

Nemoj da mislis da ce okupacija u kojoj si ti samo jedan mali bedni safic da traje nesto duze ali trebalo bi da znas bar toliko sta se deslio sa svima osvajacima pocevsi od Vizanta, Bugara, Turaka, Austrijanaca, Madjara, Nemaca, ... pa zavrsno sa takvim kao sti si ti, koji su se danas prodali za saku vec oglodalih koscica, belosvetskom smradu pocevsi od SAD-a pa do Nemacke.
Ne nadas se vajda da ces ti da budes nekakav izuzetak pa da ceo svoj smrdljivi zivot provedes u blagostanju koji danas dobijaju potkupljeni i oni koji ne vide dalje od sopstvenog nosa ... bices verovatno srecna da se ne pretvoris u prah i pepeo pre nego sto vidis sva svoja zlodela koja si pokusala da nacnis sopstevnom narodu, ali ne nadaj se da ces uzivati duze u svojoj zlocinackoj misiji.

Zamisli nemam gospodare niti bilo kakve misije. Mnogo fantaziraš i mnogo si iskompleksiran. z:plez:
 
Crna Gora označena je kao "delimično slobodna", jer je dobila trojke u obe kategorije, dok je sa ocenom šest za politička prava, i peticom za građanske slobode jednostrano proglašena tzv. država Kosovo svrstano u "neslobodne zemlje". Priština se, između ostalog, kritikuje zbog nepoštovanja ljudskih prava pripadnika manjina, loše bezbednosne situacije i korupcije.

Такође, занима ме ваше мишљење о овом делу извештаја, који се односи на наше "ближње".
 
Овима који сматарју да је Србија слободна, поставила бих питање, да ли нека држава уопште може бити
слободна, без дефинисане територије?

Strelo, malo ti je ovo konfuzno....
U uvodnom postu pitaš "Da li se vi osećate slobodnim?", što implicira na ličnu slobodu.
Sad postavljaš pitanje o slobodi države, a članak od kojeg je sve poteklo govori o ljudskim pravima i političkoj slobodi.

Sloboda je u svakom smislu veoma relativan pojam, pomozi pa makar pojasni o kojoj i čijoj se slobodi radi?
 
>>>"fridom haus": Srbija spada u slobodne zemlje sveta
Politika - Pre 50 minuta

VAŠINGTON - Srbija spada u slobodne zemlje sveta, ostvarila je napredak u borbi protiv korupcije i poboljšala saradnju sa Haškim tribunalom, objavila je u godišnjem izveštaju američka nevladina organizacija "Fridom Haus" (Sloboda u svetu).<<<


:hahaha::hahaha::hahaha:

А добар им и онај други, тј. (кобајаги) први разлог: слободна је јер је остварила напредак у борби против корупције :hahaha:

Не знам како другима али мени ово вређа интелигенцију...
 
Strelo, malo ti je ovo konfuzno....
U uvodnom postu pitaš "Da li se vi osećate slobodnim?", što implicira na ličnu slobodu.
Sad postavljaš pitanje o slobodi države, a članak od kojeg je sve poteklo govori o ljudskim pravima i političkoj slobodi.

Sloboda je u svakom smislu veoma relativan pojam, pomozi pa makar pojasni o kojoj i čijoj se slobodi radi?

Као што си видела повод за тему је извештај, који се односи на ступањ слобода у појединим државама. Ми као
грађани смо саставни део државе, па у том смислу сам и поставила питање у уводном посту, што наравно не
искључује и размишљање о ступњу слободе наше државе Србије.
Значи, овде се појам слобода односи на људска права и политичке слободе. Наравно, пошто смо на пдф-у Политика, а не Филозофија, разматрамо појам слободе, с политичког аспекта.
 
Osecam se slobodno i Srbija je posle mnogo godina slobodna
od laznog bratstva i jedinstva, ludih diktatora,laznog i bolesnog patriotizma,(koga ima ali u nedovoljnoj meri da dominira).

Богами, лудог диктатора има, и то у довољној мери да доминира.

А теби, која се осећаш слободном у диктатури, могу да поручим једино да ти је сванула :arrow: :ponoc:
 
Као што си видела повод за тему је извештај, који се односи на ступањ слобода у појединим државама. Ми као
грађани смо саставни део државе, па у том смислу сам и поставила питање у уводном посту, што наравно не
искључује и размишљање о ступњу слободе наше државе Србије.
Значи, овде се појам слобода односи на људска права и политичке слободе. Наравно, пошто смо на пдф-у Политика, а не Филозофија, разматрамо појам слободе, с политичког аспекта.

Građanska sloboda, u smislu ljudskih prava, je u startu garantovana ustavom i zakonima zemlje. Znači, ne sme da postoji ograničavanje građanske slobode na osnovu pola, rase, vere, političkog mišljenja i sl. U praksi, da se ne lažemo, postoji diskriminacija po ovim i još nekim osnovama, što je problem primene postojećih zakona, a to je večita boljka ove države.

Sloboda političkog delovanja takođe postoji, pa svaka šuša može da osnuje stranku, NVO, GG, napravi miting i ne znam šta već.

Sloboda države kao subjekta....znaš kako, svaka država jeste slobodna da radi ono što hoće, samo male i slabe države moraju da imaju na umu da će velike i jake da ih puknu po njonji ako budu radile ono što se njima ne dopada.

Kao što rekoh, relativna stvar. Isto kao što sam ja potpuno slobodna da se ne školujem ili da ne idem na posao, jer sam slobodna i da skapam od gladi. Pošto mi nije do skapavanja, moram da radim. Svako "moram" je na izvestan način ograničavanje slobode.
 
e samo kad su nas oni ocenili...sad mi je lakse..bez njihovog ocenjivanja..ne bih mogla da spavam

Uh nisam mogao da spavam ocekujuci ocene.....sad sam miran kad eksperti Vasingtona kaze da smo slobodna zemlja ne smemo misliti drugacije.....:)


Нити је Србија слободна,

нити је народ у Србији слободан!

Србија је окупирана, зато што на једном делу њене територије,
(Уставом дефинисано),
она нема своје државне институције и не одлучује ни о чему.
Председник Србије и било који државни функционер не може СЛОБОДНО
да се креће по целој територији Србије!


Народ у Србији није слободан, зато што нема најелементарније услове за
живот, ...средства информисања су под највећом цензуром
која се памти од кад
Србин постоји....

Могла бих до сутра, да набрајам,...али за почетак је доста.



п.с.
једина слобода која је присутна код многих у Србији,
је "слобода радних места",....све више је оних који су ОСЛОБОЂЕНИ од посла!!!

Joj pa sto si takva obecali su nova radna mesta jel vidis kako cika bota i cika Mladjo ispune obecanja....tvoji komentari me samo :ljutko:e
z:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Onog momenta kada nam neko drugi pocinje da sugerise da smo slobodni i to takozvane nevladine agencije, drzave koja se eksponira kao veliki naslednik fasiticke Hitlerove Nemacke, vreme je da se zapitamo sta se to desava.
Zar stepen slobode u mojoj zemlji koja je 10.000 udaljena od najveceg fasistickog zla dansnjice treba da mi odredjuje nevladina organizacija i da me ubedjuje da li sam ja slobodan ili ne i koliko ?

Pa sama ta ideja, neke nakaradne tvorevine, da odredjuje drugima stepen sobode (u ovom slucaju ocenu) je ravan najcrnjoj propagandi.

Nazalost, sve dok u svetu postoje drzave koje ce drugima da daju ocenu slobodu, slobode nece biti na zemlji. Mogu samo da nas zavaravaju retorikom iz slobodne demokratije .... uostalom ne zavaravaju bas oni nas, oni nas omalovazavaju i smatraju da je sva ljudska populacija toliko glupa i naivna da mogu da je kontolisu i putem propagande, TV-a i radija..... nazalos imaju dosta uspeha jer kad samo na ovom forumu pogledam koliko licnosti ima otvoren um sa svojim slobodni razmisljanjem, dodjem do poraznog saznanja da je to mozda 50-60% a to je previse malo, jer je covek kao jedinka odskocio od zivotinje i majmuna jedino sto zna da razmislja i osmisli svoj zivot u cilju da mu bude sto bolje i lepse.
 
Poslednja izmena:
Такође, занима ме ваше мишљење о овом делу извештаја, који се односи на наше "ближње".
Stanje svesti!!!

Slobodna i demokratska k'o Irak :mrgreen:

E vala, bilo je slobode u vreme nacionalsocijalistichke SPS-SRS sektashke koalicije!

Sinocni "Insajder nas je, na kratko *vratio u to vreme ""slobode""

Politichka ubistva, progoni,montirane vesti i feljtoni u shtampi,(josh uvek se osecaju posledice, sve infornacije-argumenti nashih patriJotskih forumasha posledica su tog masovnog ispiranja mozgova)
Jedina sloboda je bila ta shto sno SVI IMALI PRAVO NA *SLOBINO MISHLJENJE



 
Stanje svesti!!!



E vala, bilo je slobode u vreme nacionalsocijalistichke SPS-SRS sektashke koalicije!

Sinocni "Insajder nas je, na kratko *vratio u to vreme ""slobode""

Politichka ubistva, progoni,montirane vesti i feljtoni u shtampi,(josh uvek se osecaju posledice, sve infornacije-argumenti nashih patriJotskih forumasha posledica su tog masovnog ispiranja mozgova)
Jedina sloboda je bila ta shto sno SVI IMALI PRAVO NA *SLOBINO MISHLJENJE




Sektaski su jedino ldp,dss i ds.

Ti pominjes nesto slobu????????posle fashisticke srbije od 2000-2005 imate prava da pominjete slobu??????????????????????????????????????

pa sloba je za ovo bio oreol demokratije.
 
I josh da dodam....Da nije bilo "diktatorske" SABLJE, ubice Djindjica i Stambolica bi slobodno shetale Srbijom, a mozda bi chak, zbog tih *zasluga, bili na visokim funkcijama, a ratni zlochinci bi vec bili ovekovecheni u freskama nekih manastira.

Pokushavam da vas razumem, za tom slobodom plachete!
Za pochetak suochite se sa time da ste zrtve dugogodishnje torture one sektashke bagre!!!
 
Nisi morao to da mi kazesh.
Znala sam shta cesh da mi replicirash

ps, To je zamo potvrda da sam u pravu!!!

Pa ti nisi u pravu.
Ja sa tobom mogu ovde da se repliciram,ali ti nisi u pravu.
mi mozemo da pricamo koliko hoces,i da imamo pravo na svoje misljenje,ali ti nisi u pravu i to je bog,zakon ili poslednje.

naravno da to nije potvrda da si u pravu svasta,potvrda da si u pravu je kada to dokazes.

ja sam rekao sa vama treba samo batinom.
 
Ma vazno je da si TI, u Sablji bio bezbedan
Nisu se oni bavili sitnim jajarama-kokosharima!

Naravno da sam bio koliko-toliko bezbedan.

Pa i da nisam bio,sad bi dobio odstetu:mrgreen:

kakve veze yayare i kokosari imaju veze sa mnom?

ja sam do 15-te godine zivota video sto ces ti samo na filmu zato molim te ne upustaj se samnom u to:mrgreen:

p.s-a ja ne znam sta smatra pod sitne yayare?
 
Pa ti nisi u pravu.
Ja sa tobom mogu ovde da se repliciram,ali ti nisi u pravu.
mi mozemo da pricamo koliko hoces,i da imamo pravo na svoje misljenje,ali ti nisi u pravu i to je bog,zakon ili poslednje.

naravno da to nije potvrda da si u pravu svasta,potvrda da si u pravu je kada to dokazes.

ja sam rekao sa vama treba samo batinom.




Razumem ja i tu tvoju potrebu, tipichno za nemocne i promashene,
Nesposoban za neka *velika dela, prizeljkujesh da nekoga prebjesh, osudish, ubijesh,,,,,,,,pa valjda ti je tako lakshe
 
[/U][/B]

Razumem ja i tu tvoju potrebu, tipichno za nemocne i promashene,
Nesposoban za neka *velika dela, prizeljkujesh da nekoga prebjesh, osudish, ubijesh,,,,,,,,pa valjda ti je tako lakshe

Naravno da sam nemocan kao i svaki srbin u ovoj drzavi.
ali da zlo ne bude vece vi ste tek nemocni.

da remiziramo-

-narkomani ste(i ti)
-isfrustrirani
-lazete
-zivite u drzavi koju najvise mrzite
-isfrustrirani ste

-bijem vase pristalice gde god stignem,i gde god cujem da se rakokodacete.i dalje cu.

ima toga jos dosta,a ovo su kvalifikacije svojstvene svima vama bez izuzetaka.

naravno da vas sve treba marginalizovati,zabraniti a zatim nahushkkati na vas drzavu da vas dotuce na finjaka.

da sam vlast ne bih ja vas tukao jer je to za vlast nezakonito i diktatorsko,samo bih vam svakom ponaosob nakacio po 5 patrola ispred kuce da vas legitimise i pise kazne za ovo i ono cim promolite nnjusku iz kuce(citaj-maltretirao),i svakoj patroli ponaosob bi nalozio da vam tokom pretresa u kola tutne po paketic horsa tako da bi ste LEGALNO zavrsili u corci.
pa ti dokazi da ti je podmetnuto:mrgreen:

E tako se postupa sa shabanima i ostalim 5-okolonashima tj ustashama i drugim koji su se slucajem rodili u srbiji i izjasnjavaju kao srbi da bi nas LEGALNO yebali iznutra.
 
Poslednja izmena:

Back
Top