Споменик Јаши Томићу

PATHFINDER:
Ха ха ха...
Ма да...Видим у просветиној енциклопедији је добио цела три реда.

Не знам које си годиште и када си ишао у школу али сам ја рођен 1975 и ишао сам у школе оне СФРЈ и сећам се добро да је Јаша Томић био спомињан на часовима историје када се учило о Војводини и то у позитивном контексту, као борац за слободу.
 
Witch-king of Angmar:
Не знам које си годиште и када си ишао у школу али сам ја рођен 1975 и ишао сам у школе оне СФРЈ и сећам се добро да је Јаша Томић био спомињан на часовима историје када се учило о Војводини и то у позитивном контексту, као борац за слободу.

Борац за слободу...југословенских народа... Претпостављам да је било у том контексту.
 
PATHFINDER:
Борац за слободу...југословенских народа... Претпостављам да је било у том контексту.

У том контексту, наравно. Али сети се колико је великих Срба оцрњено у комунистичкој историји. А сада имамо један невероватан случај: Србина којег је комунистичка историја позитивно оцењивала данас пљују они који на сва уста тврде да су петог октобра срушили комунизам. Што би рекли англосаксонци "You couldn't make it up"
 
Velika narodna skupština Srba, Bunjevaca i ostalih Slovena u Bačkoj, Banatu i Baranji koja je održana 12. X 1918. u Novom Sadu (Vojvodina) donela je Odluku: "Priključujemo se Kraljevini Srbiji, koja svojim radom i razvitkom ujamčava slobodu, ravnopravnost i napredak u svakom pravcu ne samo nama, nego i svima slovenskim pa i neslovenskim narodima, koji sa nama zajedno žive."
Sam naziv Skupština odražava i njen sastav: ukupno 757 poslanika, od toga Srba 578 (ili 76%) na 29,1% stanovnika, Hrvata 86 (8,16%stanovnika), Slovaka 62 (3,32% stanovnika), Rusina 21 (0,8% stanovnika) - ukupno zastupljeno 41% stanovnika. Pored toga što je bilo i 6 Nemaca i 1 Mađar - grupacija od 59% stanovništva Vojvodine (Mađari, Nemci, Rumuni i dr.) nije bila politički zastupljena. Istorijska odluka ove Skupštine nije legitimna, niti je bila demokratski izraz volje stanovnika Vojvodine, jer je doneta u ime manjeg dela njenog stanovništva.
 
Kira Neris:
Jaša Tomić bio je na čelu nelegitimne skupštine koja je sa argumentom sile proglasila ujedinjenje Vojvodine sa Srbijom.
Bio je i ubica,zbog čega je odležao 7 godina u zatvoru. Taman za spomenik.

Коњу од човека (али не, извини, овим вређам коња који је веома племенита животиња) ЈАША ТОМИЋ НИЈЕ БИО УБИЦА , него је најнормалније за то време УБИО ЧОВЕКА У ДВОБОЈУ ЈЕР МУ ЈЕ УВРЕДИО ЖЕНУ, а то што си ти таква фаца да би могао неко да ти наскочи и на жену и на мајку и на сестру а да ти ћутиш као п****, то је друга ствар и не припада теми.........
 
Kira Neris:
Velika narodna skupština Srba, Bunjevaca i ostalih Slovena u Bačkoj, Banatu i Baranji koja je održana 12. X 1918. u Novom Sadu (Vojvodina) donela je Odluku: "Priključujemo se Kraljevini Srbiji, koja svojim radom i razvitkom ujamčava slobodu, ravnopravnost i napredak u svakom pravcu ne samo nama, nego i svima slovenskim pa i neslovenskim narodima, koji sa nama zajedno žive."
Sam naziv Skupština odražava i njen sastav: ukupno 757 poslanika, od toga Srba 578 (ili 76%) na 29,1% stanovnika, Hrvata 86 (8,16%stanovnika), Slovaka 62 (3,32% stanovnika), Rusina 21 (0,8% stanovnika) - ukupno zastupljeno 41% stanovnika. Pored toga što je bilo i 6 Nemaca i 1 Mađar - grupacija od 59% stanovništva Vojvodine (Mađari, Nemci, Rumuni i dr.) nije bila politički zastupljena. Istorijska odluka ove Skupštine nije legitimna, niti je bila demokratski izraz volje stanovnika Vojvodine, jer je doneta u ime manjeg dela njenog stanovništva.

Деда Фирино унуче.
 
eremita:
Ма да......Татари су познати као мЛого фини људи......погледај тупсоне мало историју свога племена и запуши помијару.......смрди........ :confused:

Tek kada ti proučiš životne navike svoga plemena i ispričaš nam kako su vas Avari uprezali umesto volova,glupane neopevani.
 
Kira Neris:
Tek kada ti proučiš životne navike svoga plemena i ispričaš nam kako su vas Avari uprezali umesto volova,glupane neopevani.

Ахахахааааааааа.......боли истина ааааааааааа.......видиш како је лако увредити............а Татари су иначе познати као мЛого диван државотворан народ, фини неки образовани људи.........све сама елита.........


e124.gif
 
eremita:
Ахахахааааааааа.......боли истина ааааааааааа.......видиш како је лако увредити............а Татари су иначе познати као мЛого диван државотворан народ, фини неки образовани људи.........све сама елита.........


e124.gif

Hahah,izgleda da i mali Mita ide u srednju školicu... :lol:
 
PATHFINDER:
Полако... Ако је ,,Кира..." Мађар, онда је у питању Турко-монголско порекло. Додуше и Татари припадају том корпусу.
Не истичем ово зато што неку расу мрзим, већ да би неке ствари прецизирали.

Зар Мађари нису татарског порекла ?
 
eremita:
Зар Мађари нису татарског порекла ?
Kолико сам ја упознат, Татари и Мађари припадају Турко-монголском корпусу.
Татари су се измешали са Србима(Словенима, како хоћеш), те су тако настали данашњи Бугари(највећим делом)
 

Back
Top