SPC u anarhiji (tajne službe)

Znaš kako, ne znam da li je po pravilima, ne znam ni ko se kako oseća, ali bilo je vreme da neko sve ovo kaže, da prizna da postoje problemi i da se oni moraju rešavati.

Potpuno se slazem, cak mislim da problema ima jos i vise i da je vreme odavno i bilo za to ...Ali svako treba krenuti od sebe i biti pre svega duhovnik i svestenik a posle politicar, biznismen i sudija. Ili nek promeni zanimanje, pametan je, sposoban, mozda bi vise doprineo u nekoj drugoj ulozi i vaznijoj funkciji.
 
И проблеми ће се решити ако се из СПЦ одстране сви који нису по вољу Мадлин Олбрајт, Збигњеву Бжежинском и Џорџу Сорошу?

Kako mi je tesko kad se moram sloziti s tobom. Vreme je prastanja ali ti jos uvek pamtim onu bezrazloznu uvredu od pre par dana! Ipak za ovo zasluzujes reputaciju! :p
 
Ђиласов Прес такође данас доноси Григоријево писмо, што наводи на помисао да је примерак писма прослеђен демократским гласилима, a vidim i B92 ima tu vest...

Nisam ja mislio na pismo,narvo da su ga svi ili da ce ga svi objaviti ,nego sam mislio na posledice tog pisma.

Vidimo vec naslove iz vase "naprednjacke" PRAVDE...samo vam jos fale babe narikace iz maticne stranke,pa da pocne.....:kletva::kletva::kletva::metla::metla::vudu::vudu:
 
И проблеми ће се решити ако се из СПЦ одстране сви који нису по вољу Мадлин Олбрајт, Збигњеву Бжежинском и Џорџу Сорошу?
Hm, zaklela bih se da to nisam rekla....
Aco, što se mene tiče, neka rade kako znaju, ali neka se dovedu u red.
То је и циљ демократа.
То се мора спречити очувањем јединства СПЦ. Зато Григорије мора да се покаје или сноси одговорност
(северни пол)
Jedinstvo SPC će se očuvati ćutanjem o problemima? Tako može da se očuva samo privid jedinstva, a i to im sve teže ide.
 
!

5596.jpg


Хаос у Цркви може да се реши само на два начина: или да Григорије постане патријарх, или да буде рашчињен и анатемисан
Григорије је навео да хаос у Цркви стварају владике Пахомије, Артемије, Филарет, Никанор...



На удару Бећковић и Коштуница

.


:super::super::super:
shta reci, ovaj chovek je apsolutni melem i osvezenje za SPC.
I taman kad chovek pomisli da nema nade za nashu crkvu, eto uvek neko iznenadi!
:super:
 
Nisam bas tako veliki vernik kao ti ali sam sigurna da se ne kaze EPIKOP, a sad pravopis srpskog jezika medju mirjanima i medju svestenstvom se razlikuje i ti to znas. Pisem pravilno!!!

Ja ne zelim da dodje do bilo kakvog raskola u SPC i za to se iskreno molim, ali mislim da bi tako trebali postupati i oni cija vera je jaca od moje i cije znanje nadmasuje moje.
Bilo osuda ili razoblicavanje u ovom vremenu ono nanosi stetu mojoj Crkvi i samim tim je nepotrebno ili cak i stetno.
Ko je EPISKOP GRIGORIJE znamo! Mi koji ga gledamo iz blizine znamo i vise od onoga sto on kaze.


Баш ми је драго..да знаш правопис, и да изостанка једног слова у мојој реченици, који је случајан, толику трауму за тебе представља...

Какву штету, па погледај колику штету је начинила шутња..зурлоти дивљају, расколници који имају форуме и следбенике, који прекидају Литургије дивљају...а ти причаш, да ће ово да подели или сл...ма да хау јес ноу....и нећеш веровати и ја сам близу, можда се и знамо....
 
Ni crkva na žalost nije operisana od sindroma borbe za prevlast u hijerarhiji.
Ne mogu da ih kudim zbog toga jer je vlast valjda sladja od one Evine jabuke,
pa joj ni sveštenstvo ne može odoleti.
Žao mi je našeg Patrijarha ako sve ovo gleda i sad tek razumem onu njegovu historijsku
rečenicu:"Budite ljudi iako ste Srbi."
 
Баш ми је драго..да знаш правопис, и да изостанка једног слова у мојој реченици, који је случајан, толику трауму за тебе представља...

Какву штету, па погледај колику штету је начинила шутња..зурлоти дивљају, расколници који имају форуме и следбенике, који прекидају Литургије дивљају...а ти причаш, да ће ово да подели или сл...ма да хау јес ноу....и нећеш веровати и ја сам близу, можда се и знамо....

Za pravopis si prvi poceo a ja uzvratila mada nisam trebala, oprosti za to.
Ziloti su nesto drugo, oni se javljaju i opstaju i sire se bas zbog ovakvih "modernih" i "demokratskih" Episkopa ( mislim to je njihovo opravdanje za odstupanje iz Crkve i ja ne delim misljenje sa njima po mnogo cemu mada ima stvari koje i nisu besmislene niti lose).
I liturgije se prekidaju zbog "novotarija" u Crkvi a Grigorije ne nudi resenje za to, on prica o necem drugom o cemu ne bi trebao barem ne sad. Prica o vlasti.
I da, ti i ja se poznajemo!
 
Za pravopis si prvi poceo a ja uzvratila mada nisam trebala, oprosti za to.
Ziloti su nesto drugo, oni se javljaju i opstaju i sire se bas zbog ovakvih "modernih" i "demokratskih" Episkopa ( mislim to je njihovo opravdanje za odstupanje iz Crkve i ja ne delim misljenje sa njima po mnogo cemu mada ima stvari koje i nisu besmislene niti lose).
I liturgije se prekidaju zbog "novotarija" u Crkvi a Grigorije ne nudi resenje za to, on prica o necem drugom o cemu ne bi trebao barem ne sad. Prica o vlasti.
I da, ti i ja se poznajemo!
Нисам ја за правопис, већ за титулу...погрешно си мислила...
Сестро ниси упућена, новотари нису новотари, већ управо старообредници, Литургија за коју се залажу је она из првих векова Цркве, док ови зурлоти, се залажу за новотарију, окренули су причу, оптужили људе..па се ти пери, удбашка метода стара!
 
Evo i ovo je vrlo zanimljivo...Patrijarh Pavle ocigledno nije sam napisao molbu za povlacenje:

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=133679&datum=2008-12-10
Molbu pisao
tuđom rukom


Patrijarh Pavle i mitropolit Amfilohije
PISMO vladike zahumsko-hercegovačkog Grigorija upućeno arhijerejima SPC, koje su “Novosti” ekskluzivno objavile u dva nastavka, biće tema Svetog arhijerejskog sinoda zakazanog za 16. decembar - saznaje naš list u crkvenim krugovima.
Zasedanje ovog tela u proširenom sastavu bilo je zakazano za 9. decembar, kada je trebalo da se pozabavi odgovornošću vladika koje su tokom nedavno završenog Sabora u javnost iznosile informacije o događajima koji su se odvijali iza zatvorenih vrata Patrijaršije.
Sednica Sinoda odložena je zbog smrti poglavara Ruske pravoslavne crkve Aleksija Drugog. U međuvremenu, pismo vladike Grigorija upućeno na adrese većine vladika SPC, koje je preko stranica našeg lista izašlo i u javnost, nametnulo se kao mnogo aktuelnije, i za crkvu izuzetno vruća tema.
Svi članovi “crkvene vlade” - vladika bihaćko-petrovački Hrizostom, mileševski Filaret i žički Hrizostom - već nekoliko dana borave u Beogradu, a očekivalo se da kasno u sredu u Beograd iz Moskve doputuje i predsedavajući ovog tela, mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije.
Već za četvrtak, saznaju “Novosti”, zakazan je sastanak u Patrijaršiji o daljim potezima koje će Sinod povući. Jedno je sigurno: sukob mlađih vladika, koje su bile za izbor novog patrijarha za života Pavla, i “starijih”, koji su se tome usprotivili - nastavlja se. Nijedan od vladika koje je episkop zahumsko-hercegovački Grigorije “optužio” u pismu za uvođenje “vanrednog stanja” - nije se u sredu oglašavao.
Ćutanje, ipak, ne može da sakrije sukob u SPC, koji ovih dana izlazi na videlo.
Pismo i optužbe vladike Grigorija, kako saznajemo, ponovo će otvoriti pitanje pod kojim okolnostima je patrijarh Pavle potpisao molbu za povlačenje.
Prema našim informacijama, crkveni velikodostojnici koji se smatraju pobednicima na jesenjem Saboru zbog toga što je patrijarh ostao doživotno na svetosavskom tronu, u rukavu kao argument protiv “zaverenika” drže detalje potpisivanja molbe.
Naime, prema našim saznanjima, spremni su da obelodane ime vladike koji je na Saboru priznao da je autor molbe koju je, vođen rukom jednog člana Sinoda, Pavle potpisao u septembru! U vreme dok su mitropolit Amfilohije i vladike bihaćko-petrovački Hrizostom, mileševski Filaret i žički Hrizostom “razgovarali” o povlačenju, monah Metodije, koji brine o patrijarhu na VMA, grubo je izbačen iz bolesničke sobe.
Svedok “zatvorenih vrata”, po našim saznanjima, bila je i predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović, koja je slučajno tog dana došla u privatnu posetu patrijarhu.
 

Back
Top