SOLARNI POVRATAK


E, pa ako bi ono sto si planirala odradila do tvog rodjendana 2008 bilo bi extra. Bas zato sto ti je naglasen put uklopljen kroz poslovne ( sasvom dobre ) mogucnosti. Plus ti je Sunce uspeh, poveza u natalu sa Jupiterom. Koji je najvise aktiviran do kraja ove godine. Milsim kada bi mogla uskoro da odes bilo bi ti jos bolje. Nego moras da ocekujes razme obrte po tom pitanju. Jer ti je palneta stresa ( Uran) bas na MC- u Solara. To u najmanju ruku znaci da ces morati da se prilagodis sasvim novom poslu. Koji nikada nisi radila ili koji nisi ni sanjala da ces raditi. Posebno je to naglaseno ako imas vec neki profesionalni plan, jer ovaj aspekt govori da planovi padaju u vodu a nemece se nesto sasvim trece. I pokusaj dobro da se raspitas oko svega. Mislim da ne preuzimas "macku u dzaku" da ne bude razocarenja ili slicno. Dobro je sto je Vladar dobro posavljen.
 
Ideš gore na Plus (pretposlednje, pre Help-a), pa na Publisher's Assistant. Tu mislim da ćeš se snaći, ako ne javi se. :wink:

Evo javljam se. Ja pokusala , odabrala kao folder i sve. Ali tamo gde moram da ukucaj ime forldera stalno kaze ako je "invalid ", pa nece da primi . A onda kao uspe , pa kada pogledas a ono nije prebacilo u taj folder horoskop. Nije ga sacuvao :roll:
 
E, pa ako bi ono sto si planirala odradila do tvog rodjendana 2008 bilo bi extra. Bas zato sto ti je naglasen put uklopljen kroz poslovne ( sasvom dobre ) mogucnosti. Plus ti je Sunce uspeh, poveza u natalu sa Jupiterom. Koji je najvise aktiviran do kraja ove godine. Milsim kada bi mogla uskoro da odes bilo bi ti jos bolje. Nego moras da ocekujes razme obrte po tom pitanju. Jer ti je palneta stresa ( Uran) bas na MC- u Solara. To u najmanju ruku znaci da ces morati da se prilagodis sasvim novom poslu. Koji nikada nisi radila ili koji nisi ni sanjala da ces raditi. Posebno je to naglaseno ako imas vec neki profesionalni plan, jer ovaj aspekt govori da planovi padaju u vodu a nemece se nesto sasvim trece. I pokusaj dobro da se raspitas oko svega. Mislim da ne preuzimas "macku u dzaku" da ne bude razocarenja ili slicno. Dobro je sto je Vladar dobro posavljen.

Hvala puno!:D
 
Sto se progresiranja tice , mogu da kazem da metoda koju ove dve autorke pominju u svom delu, pomeranje MC -a. radi :)! 1 stepen = 4 dana, Ceo krug se pomeri 7 i po stepeni mesecno, 15 st. za dva, 30 za cetiri meseca itd.
Kako se vrhovi kuca pomeraju prema planetama, tako mozete da vidite neki dogadjaj koji vas ceka i njegov ishod.
Ako vas interesuje odredjeni datum, pomerite kuce do tog stepena i iako nema planete na tom stepenu pogledajte kakve aspekte ta tacka prima.
 
Sto se progresiranja tice , mogu da kazem da metoda koju ove dve autorke pominju u svom delu, pomeranje MC -a. radi :)! 1 stepen = 4 dana, Ceo krug se pomeri 7 i po stepeni mesecno, 15 st. za dva, 30 za cetiri meseca itd.
Kako se vrhovi kuca pomeraju prema planetama, tako mozete da vidite neki dogadjaj koji vas ceka i njegov ishod.
Ako vas interesuje odredjeni datum, pomerite kuce do tog stepena i iako nema planete na tom stepenu pogledajte kakve aspekte ta tacka prima.


Proveravala sam godinama.. radi..uz dopune drugih metoda savrseno..
 
a sto ti stalno imas neku kritiku? ne smem da se nasalim? Opusti se . Naravno da je inspiracija iz procitanih mi knjiga, al ne rekoh da ih upravo citam. xaxaxaxaxa...
Napisala sam koji su autori na pocetku teme.

nije u pitanju moj komentar vec tvoja neiskrenost - jednostavno je bilo pitanje "ODAKLE" a ti svoje copy/paste kao nazivas "Po inspiraciji iz procitanih mi knjiga..." :lol: zasto je problem da kazes iz-knjige te-i-te. ok, spomenuo si je ranije, ali na direktno pitanje ti dajes neki tamo levi odgovor. jos ce neko pomisliti da baratas znanjem, a ti tupo kopiras.:roll:

ne znam kako da ti objasnim, evo pogledaj malo postove vipcurlic, tu se tacno vidi sta je pisano iz prakse, iz glave, da nema kopiranog materijala, to je tako jasno kao beli dan.
 
Ne mogu da se obazirem i da gubim vreme na ovakve komentare. Pa cu nastaviti dalje...

E a sad sto se planeta tice .... Pored vladaoca i solarnog i natalnog, sunca,meseca bitno je potraziti PLANETU U USPONU. To je bilo koja planeta koja se nalazi neposredno iza ascedenta ili u prvom kvadrantu solara. Naravno sto je bliza to je njen uticaj jaci. Ove dve autorke tvrde da je jaca natalna PL u usponu od solarne.
Kao sto je vec pomenuto bitno je SUNCE samo po sebi , gde se ono nalazi , u kojoj je kuci, jer na tom polju mozete da imate uspeha, da se najbolje pokazete na tom polju, i to je kuca koju treba da smatrate naglasenom. Ovo povezite sa kucom koja ima LAVA u svom vrhu , jer tamo gde Vam je lav u toku godine tu mozete da osecate izvesnu prednost.
Medjutim klijentkinja koja je imala sunce u XI , jeste da je bila naglaseno druzeljubiva, ali zbog opozicije sa mesecom u V kuci dozivela je razocarenja u prijatelje, jer su se petljali u njene veze. (V kuca) Naravno nije samo zbog ove opozicije , ali ta opozicija moze da stresna koliko i preokrenuti uglovi horoskopa, pa se natus oseca kao da je drugima bacen na milost i nemilost. Naravno zbog UR u XI je prekinula odnos sa dugogodisnjim prijateljima i nasla nove, i cak obnovila neke zapostavljene. UR kako je Neptunijanka rekla donosi promene.
Druga klijentkinja je dupli ovan, ove godine joj podznak vaga tako da em joj je natalni asc. pao u solarnu sedmu, sunce isto u VII kuci, dobila je ponudu da zivi sa deckom posle mesc i po dana veze - (Ovan na vrhu sedme = stati na ludi kamen) Samim tim ovo bi joj bila dobra godina ne samo za brak vec i za resavanje pravnih pitanja.
Drastican primer je osoba koja mesec dana pre svog rodjendana zavrsila u zatvoru.Natalni asc. je ovan a solarni jarac. Sunce , mesec, venera , neptun i pluton su u XII kuci. Ima veoma malo aspekata, samo sextile, tako da ovo moze da se shvati kao godina bez mnogo akcije. Sa ukljestenim lavom u VII i solarnim saturnom dobio je tesku kaznu i vise nego sto zasluzuje. Solarna godina kada je pao, taj isti saturn mu je na solarnom MC (uspon pa zatim pad sa polozaja), ima inkonjukcijski asc. ,a natalni pluton i saturn (zatvor) su mu u XII solarnoj. Ovo nemojte da mislite da vazi za svakog njegov natus ima MA kvadrat SA , pa je i sam izabrao da se bavi kriminalom. Kod ostalih polozaj u XII ako nije u konj. sa asc. znaci potrebu za izolovanjem.
Kada je sunce PL u usponu
Tokom ovog solara verovatno cete se ispoljavati iskreno, dramaticno, odlucno, i ekstrovertno - u kojoj meri je to zastupljeno u odnosu na Vas suncev znak. Izrazen je osecaj kontrole, i trebalo bi uloziti energiju da ostvarite svoje sunceve mogucnosti. Efekat sunca moze se videti u kuci u kojoj je lav.
 
...

ne znam kako da ti objasnim, evo pogledaj malo postove vipcurlic, tu se tacno vidi sta je pisano iz prakse, iz glave, da nema kopiranog materijala, to je tako jasno kao beli dan.

Hvala, hvala, iskreno, odusevljena sam i komentarom i zapazanjem sto se tice mog rada...

Komentar upucen svima koji citaju, dase niko ne bi osetio prozvan je sledeci...
Zaista je glava i praksa u pitanju, kad "narastes" do odredjenog stepena, koji, uzgred receno, nemam pojma koliki je niti ima veze sa godinama rada, zatvoris te silne knjige i knjigice, silne karte i poznate licnosti i okrenes se svetu u malom, coveku kao jedinki iz svakodnevnog zivota. Tad uzmes kartu u ruke i pustis da ti planete kazu to sto nose. Do tog momenta astrolog moze da bude svako, neko bolje vezuje kombinacije i ono sto pise u knigama za znacenje planeta, kuca, simbola i svega, a neko losije, razlike postoje, ali i kompjuter moze da bude na taj nacin dobar astrolog ( ako ima dobar program). Kad sve to ostavite i pogledate ono sto je pred vama koristeci znanje o planetama i kucama, odjednom se sve pokaze kao svet u malom... To ne mogu knjige, ni kompjuteri - tad se postaje astrolog...neko pre, neko kasnije, neko nikad...

Neophodno je i ovo, sto mague pise, ne moze svako doci do knjiga i ako je na tom stupnju da to jos koristi, onda bar, po meni pravi i jednu korisnu stvar, daje ljudima na uvid ono sto ima, da procita onaj ko nema knjige Marc i Mekvers ili ne moze do njih da dodje i kad bi hteo. Pametnije je i to sto radi nego da pise svakojake komentare praveci se da je astrolog kao tamo neki koji se trude da bolje znaju licnost o kojoj pisu nego ona samu sebe....

Od srca.. od mene za sve vas
 
Hvala. Razumela si sta sam htela reci.
Potpisi i citiranje sluze upravo da bi oni koji citaju mogli da razdvoje kvalitetan materijal od zakljucaka nekog mozda pocetnika. To je jedan od razloga za potpisivanje autora - ako mi se dopadne napisano, mozda cu pronaci nacin da tu knjigu nabavim, to je i Elle pitala "Odakle?"
 
Ne mogu da se obazirem i da gubim vreme na ovakve komentare. Pa cu nastaviti dalje...
Mislim da ne bi bilo loše da se ipak obazireš - zaista te niko nije napadao ni zbog čega. Ja sam samo postavila pitanje (i to iz više puta) na koje maltene nijedan direktan odgovor nisam dobila, prosto zanimalo me je.

Slažem se i sa ovim u potpunosti
Neophodno je i ovo, sto mague pise, ne moze svako doci do knjiga i ako je na tom stupnju da to jos koristi, onda bar, po meni pravi i jednu korisnu stvar, daje ljudima na uvid ono sto ima, da procita onaj ko nema knjige Marc i Mekvers ili ne moze do njih da dodje i kad bi hteo. Pametnije je i to sto radi nego da pise svakojake komentare praveci se da je astrolog kao tamo neki koji se trude da bolje znaju licnost o kojoj pisu nego ona samu sebe....
i nemam ništa protiv tekstova, ali ako se slažu autori tih postova, onda da se bar potpiše odakle je prepisano ili kopirano i neće biti nijednog loše protumačenog komentara ni primedbe. Zato, mague, ne shvataj ovo pogrešno.

Vipcurlic, jako mi je drago da si u grupi onih koji su ovaj forum (posle dugo vremena) osvežili i digli na nivo koji zaslužuje, svojim kvalitetnim postovima. :-D
 
Vipcurlic, jako mi je drago da si u grupi onih koji su ovaj forum (posle dugo vremena) osvežili i digli na nivo koji zaslužuje, svojim kvalitetnim postovima. :-D[/QUOTE]

Hvala je malo za takav komentar...
 
MESEC tamo gde se mesec nadje u horoskopu solarnog povratka tu je podrucje nemira tokom godine. On uglavnom donosi promene. Obavezno pogledajte oba polozaja. Kada je mesec okolo asc. Vasa emotivna i kucevna strana dolaze do izrazaja i pojacava osobine na koje ukazuje Mesec u vasem natalnom horoskopu. Ovo je godina u kojoj je osetljivost naglasena a i tendencija da gradite odnos sa ljudima koje volite. Prisutna je zelja za trajnom promenom. Na vrhu koje kuce se nadje RAK , to je oblast u kojoj cete tu promenu i traziti.
Npr. Osoba moze dobiti zelju i za preseljenjem, ali ako je jedini razlog za selidbu to sto joj se samo to svidja ne bi trebalo. Za selidbu , treba i III kuca da bude aktivirana, a ako biste zeleli da odete negde daleko onda i IX. Pored meseca dobro bi dosao URAN ,MARS u IV, ili na neki drugi nacin da ucestvuju
(kroz III kucu, ili cak VII posto je to cetvrta prema cetvrtoj, takodje obratite paznju i na medjusobne aspekte).
U V kuci donosi promenu partnera, VI promenu na radnom mestu , ili samog posla itd.
 
E da !samo da napomenem, da godina gde solarni asc. padaju na natalni tj. kada se ose poklope , to je u najavi izuzetno vazna godina za tu osobu, i da odluke koje pravi u toku te solarne godine uticace na njen zivot.
 

Back
Top