Sloboda ili keš?

Ma nikog tu ne treba zaliti, svak je sa onim ko mu pase i to je fakat. Da on njoj ne pase ona ga ne bi trpila.

Dok ne sagledamo citav njihov odnos,sto je nemoguc,ne mozemo znati sta je i kako je.Na jednoj od tema jesam napisala da ne zalim ljude koji sebi to dopustaju,ali onda sam se zamislila i zapitala koji to razlozi mogu na neki nacin prisiliti nekoga da sve to trpi?Ima ih ,nije da nema.
 
Dok ne sagledamo citav njihov odnos,sto je nemoguc,ne mozemo znati sta je i kako je.Na jednoj od tema jesam napisala da ne zalim ljude koji sebi to dopustaju,ali onda sam se zamislila i zapitala koji to razlozi mogu na neki nacin prisiliti nekoga da sve to trpi?Ima ih ,nije da nema.

ej, sto ljudi sto cudi
ne zamaraj se oko toga


p.s. sto zena dvesta sisa ;)

:hahaha:
 
pa dobro realno supstancijalno slobodan nije niko a keša ima (bar) neko, stoga bolje išta nego ništa... pare su oduvek davale moć i legitimitet za mnoge stavri, sto ne znam što se ljudi prave ludi sa pričama, ništa za pare, sve iz ljubavi i ne znam čega
 
Dok ne sagledamo citav njihov odnos,sto je nemoguc,ne mozemo znati sta je i kako je.Na jednoj od tema jesam napisala da ne zalim ljude koji sebi to dopustaju,ali onda sam se zamislila i zapitala koji to razlozi mogu na neki nacin prisiliti nekoga da sve to trpi?Ima ih ,nije da nema.

A ima, neko jednostavno nema srece u zivotu i zavrsi kao ovisnik od nekog, ali mislim da je to ipak retko.

Tu svi imaju svoj interes, u toj prici. On njoj daje lovu a ona njega trpi, jos kad on sazna da i nije nesto ona zagrizla za njegovu kitu jaja i njega, nego da je sa njim samo zbog kesha, onda postaje jos gori, jer je i on isti papak kao ona i nema petlju da se razidje sa njom. Nekako ti je to povezano.
 
Ma ti mozes biti izmanipuliran neko vreme, a ako to traje godinama. Onda je manipulacija jaca od pameti.

Manipulacija JE jacha od pameti. Nazzalost.
Shto pametniji chovek i bolji, to ga je lakshe izmanipulisati.
I ako ima neke zzivotne principe, moralne vrednosti i sve ostalo shto krasi dobrog choveka, onda je u dobro postavljenoj mrezzi zauvek, a upravo mu ove njegove dobre strane ne daju da ispliva.
Uglavnom, da bi se takav chovek oslobodio manipulacije, mora da uradi neshto shto je protiv njegovog bicha i njegove sushtine. To nije lako a nekad ni izvodljivo.
 
A ima, neko jednostavno nema srece u zivotu i zavrsi kao ovisnik od nekog, ali mislim da je to ipak retko.

Tu svi imaju svoj interes, u toj prici. On njoj daje lovu a ona njega trpi, jos kad on sazna da i nije nesto ona zagrizla za njegovu kitu jaja i njega, nego da je sa njim samo zbog kesha, onda postaje jos gori, jer je i on isti papak kao ona i nema petlju da se razidje sa njom. Nekako ti je to povezano.

Tako nekako...i svi nesrecni do kraja zivota
 
Manipulacija JE jacha od pameti. Nazzalost.
Shto pametniji chovek i bolji, to ga je lakshe izmanipulisati.
I ako ima neke zzivotne principe, moralne vrednosti i sve ostalo shto krasi dobrog choveka, onda je u dobro postavljenoj mrezzi zauvek, a upravo mu ove njegove dobre strane ne daju da ispliva.
Uglavnom, da bi se takav chovek oslobodio manipulacije, mora da uradi neshto shto je protiv njegovog bicha i njegove sushtine. To nije lako a nekad ni izvodljivo.

Sorry tu debelo gresis. Ja sebe smatram jako inteligentnom osobom a nikad ni kao klinac nisam bas bio podlozan manipulaciji, i bas zbog toga sam manipulatoriam bio izazov.
 
Ali zato sa druge strane možemo da čujemo gomilu takvih kako pričaju da im novac ništa ne znači,a već po završetku priče će da pojure za nekim lovarnim.
Valjda im je lakše ako lažu i samog sebe ili samo hoće da se u svakom pogledu šepure pred drugima.
 
Ali zato sa druge strane možemo da čujemo gomilu takvih kako pričaju da im novac ništa ne znači,a već po završetku priče će da pojure za nekim lovarnim.
Valjda im je lakše ako lažu i samog sebe ili samo hoće da se u svakom pogledu šepure pred drugima.


Sistem vrednosti je syban, samo meni nije jasno i ja sam dio tog kolektiva, kako meni nisu syebali sistem vrednosti. Ja i dalje znam da su jaja vrednija od svega:mrgreen:
 
Lajterka preopsirno je to polje za tako jednostavan zakljucak .

pa ja ne vjerujem da je to neshto toliko shiroko i dubokoumno...

ti likovi su takvi po difoltu...mozda na pocetku veze nije toliko naporan ali primjetish to...i vremenom postaje sve gori...i to vidish...i ostajesh s njim...udash se za budalu...on te i dalje terorishe..onda budali rodish djecu...i onda pod izgovorom "ne mogu otici zbog djece" ostajesh s budalom koja ce svoj teror nastaviti i nad njima....

eto tetka moja...tetak je nekad tamo,bio malo ljubomoran covjek...koji je vremenom postajao gori....sad kad do frizera ide mora da kaze da je s mojom starom a ovaj zove moju staru da provjeri jesu li zajedno njih dve...i takvi ispadi...
 

Back
Top