Sloboda govora na internetu

Админ отвори фину тему, неколико корисника узму учешће, крену да пишу о њој и дају ширу слику проблема везано за историју и филозофско поимање слободе....и онда се појави један ко се налупета за медаљу али не о теми наравно, притом налаже за две и још се и даље не бави темом већ карактером дискутанта а о којима зна да не кажем колико. Када дискутанти не реагују на његов појавни облик, узима себи још већу слободу да тера дискутанте са теме иако је сам није ни поставио, а ни написао ниједан пост о слободи на медијима.

Себи је узео то право иако каже да не пише више на Политици али је ето дошао сам Бог зна из којих побуда и ради ствари у присуству новопеченог смода који га гледа бело, још само што му не климоглави на његова просеравања и нуди га кахвом.

После се питате шта је проблем Форума Крстарица када играте овако интелектуално инфериорне игре.
 
Онда иди и пиј кафу са својим другом.
А нас овде оставите на миру.
Хвала.
Марлоне.
Замишљам да се спустим на сличан ментални ниво као поменути гдин Соко и да му одговорим са истим саветом као што га даје не само мени већ што ме чуди и Мистику, нпр овако:

Иди ти са твојим босанским јаранима одавде на кахву и не смарајте нон стоп остале својим присуством и константним штићеничким поздравима, јер сте са својим примитивизмом наступа досадили и Богу и свим нормалним корисницима.

И напусти тему на којој и о којој ништа немаш паметно да кажеш, већ само браниш част свог модераторског јарана који ничим није био нападнут, а на све то поврх свега лупеташ и лажеш о мени, а ја ако ниси знао нисам тема већ слобода на интернету.

Замисли. Јел можеш, или ти је мало више него опсежно за твој разум о културо Крстарице, како се обраћаш мени, а онда и Мистику?

Поврх свега још замишљам да се сада напр. појави, оно што је поменути гдин Соко рекао у кафани Сунчаји, жени, на шта његов јаран модератор није ни реаговао, јер јаран ако многи не знају није било ко, јарану се све опрашта, па и већа слобода говора која је само за њега дозвољена, а јаран ће онда да му се са захвалношћу одужи када треба неко да се опљуне.

А можда је и то упућено Сунчаји била као Лагерта што каже, само једна весела Хумореска, а Соко није само Волтеров рођак, већ је вероватно и Дворжаков.
 
Dokle god svoj stav iznosiš bez vrijeđanja i/ili prijetnji taj rizik ne postoji. Ako kažeš nekoga treba ubiti ili pretući naravno da treba da odgovaraš.

Krstarica nema nikakav zadatak. Ni tebi ni bilo kome drugom se ne brani da piše. Ne traži se da imate uniforman stav. Samo da svoj stav iznosite bez prostakluka i vrijeđanja. Ništa više.

Postoji nešto što se zove kultura izražavanja i dijaloga. Koju ti recimo u svojoj trećoj rečenici ne iskazuješ. Ja uopšte nisam impresioniran Bukovskim npr. Odnosno njegovim stilom. Ili kod nas Preletom. Nećete ni kod nas niko zatvoriti ako kažem da je neko budala, majmun, imbecil, krmak, impotentan, frigidan. Neće ni ako kažeš da je izdajnik. Ali probaj bilo gdje reći da nekoga treba ubiti pa ćeš vidjeti šta bi bilo. I ne vidjeh da smo igdje pominjali nečije reference. Ja iznosim svoj stav. I stojim iza njega.

Опседнут си вређањем, а конкретно ниси моралан и довољно јак да са осталим модераторима преокренеш медијски обор у врлину слободе изражавања чињеницама.

На крају "управа" и бира такве сараднике, и када треба 1000х исто писати, знамо да је у питању квантитет постова због реклама и интереса крстарице.

Да, јер треба што више безличних и безмишљених атомизираних логорејичних особа, да лепе, штанцују и увећавају немишљења и затрпавају мишљења, без икаквог утемељења историје, филозофије, антропологије, само да би крстарица имала постова и кликова за адвертајзинг. Слобода конзумеризму.

А, то није сврха јавног медија, нити су због тога настали 1789.г, већ је данас јасна њена улога одржавање корисника у оборима, јер је слобода у одласку.

Али и ти у томе учествујеш и ту осуду историјски ћеш сам видети, јер су друштвени процеси убрзани.

Конзумеризам мишљења на крстарици је сведен на пуки квантитет и води у друштвено ништачење, а и због те неоанархије медиокритетског бесмисла, довешће са осталим медијима до беса руље која ће победити сопствени страх, првом антрополошком катастрофом. Хлеба и игара петог сталежа. И то су закономерности јер грицкалице су јефтине, као и интернет. Тада ће се крстарица затворити и биће оптужена као кривац са осталим медијима за неслободу и несуверенитет робова у бродкаст, агитпроп и етерским оборима. Обори за замлаћивање. Обори без мисије, визије, сврхе, душтине и циља што би чкрстини ДругоСрбијанери рекли....

И тако, ако вам је добро онда ништа... :kafa:
 
Izvinjavam se, promakao mi je. Da, ima i takvih, ali ni njima ne možeš oduzeti slobodu da budu bezmišljenici već samo copy paste članovi.Njihov je izbor, ja ne mogu raditi na edukaciji takvih.

Опет седиш на ушима.

Ја одговорно тврдим са доказима да вас управа такве бира, како би сте промовисали медиокритете и идиоте (није увреда) у циљу затрпавања политичког мишљења у антиполитичка.

Био сам присутан пре 15г, када је један модератор причао моб са још њих, да приме још антитеистичких модератора.

Дакле слобода говора се пројектује негде у крстарици из сагласност биа
 
Терминолошки слобода није увек дефинисана како треба. Није слобода ако изађеш на улицу и свакоме ко ти се не свиди заврћеш уши. Пренесено на виртуелну реалност, није слобода цензора да нечији став који га иритира а нема основа правилником да се забрани, нагони на право да му одређује меру слободе да га тај корисник и даље слободно промовише. То је патологија, не онога ко став промовише, већ онога кога тај став иритира и себи даје за право да му буде судија.

Пренесено у практичне воде, био је давно направљен форум, крстарица у малом који је само фигурисао као место за опуштање, разбибригу, доскочице и неформално дружење. Реакција крстарице на тај форум је била подсмешљива да су ти ликови иако су потекли са овог форума, неозбиљни, да никада не могу надмашити комплексност дискусија које се овде воде, да труст мозгова који о темама пишу и инспиришу друге да у тој причи нађу своје место, никада неће боравити на тој другој мањој платформи која је само дечији матине и сл.

А до чега смо данас овде догурали? Да једино оправдање за немушто вођење форума и репресивна иживљавања која су свима добро позната, имају оправдање да поменути трустови који желе мало озбиљније и студиозније писање су досадни, да су смарачи, болесници, педофили, глупаци, лажови, да имају психичке поремећаје и сл. Све је то излазило из уста цензора у увијеној или мање увијеној форми. Када су били суочени са примерима како они умеју да реагују на нечију слободу а на другу не јер су Њихови, следило је уклањање свих који нису били за неформалност, зезање, дружење, за модел глупа бриго моја пређи на другога јер ја иако сам цензор када неког вређам то радим само зато што га волим и симпатишем, а ето он зликовац то ради јер је психијатријски случај и сл.

Ко је такав модалитет овде поставио што се тиче слобода, тај има проблем са собом и са огледалом. Бајку о срећним форумским људима увек поквари неки стари корисник који је знао за боља времена и напрасно оде одавде и не пада му на памет да се више врати. Онда следи кмечање и кукање из уста цензора, па зашто, па како, са вечитим питањем ко га је отерао. Сви знају одговор, док сви питачи боље или лошије глуме Мајке Терезе.

Хоћеш концепт озбиљне мреже, не понашај се онда таблоидно где ти цензори формирају недодирљиву секту која руку руком мије. Хоћеш таблоид, ок, онда не кукај и не постављај себи и другима питања о слободи јер сам знаш ко је ту слободу свесно уништио најгорим лицемерјем.

Не могу они то да схвате. Крстарица се другосрбијански грбаво родила после 5.окт. у жару навијања против милошевићеве доње структуре и то нико више не исправи иако више нема милошевића и његове горње структуре одавно!

Исти дефект је када Тадић није мењао систем изражавања у слободније изражавање, док је био на власти, па када је други дијаболик заузео његово место и даље није себе кривио, већ је крив наредни Владалац. Исто са крстарицом, није окоштали систем крив који треба мењати, већ су криви корисници, а модерација је напаћена виртуелне голготе!

Инжењеринг је лош и не можеш се заштитити од медиокритета, које модератори подржавају.

И зато су њима пуна уста "свако има своје мишљење". Није модераторима јасно да ако ставиш рандомом у амфитеатар 100 људи, да 98% њих нема шта да кажу, а када 2% проговори, онда сви атомизирани, регресирани, ментално бангави, кљакави и пословно неспособни имају шта да додају, критикују, изврћу фантазирају, лажу, што због слабог морала, што због сопствене неспособности гледања у стварност своје есенције. Онда се ово двоје од толиког шума глупости и покушаја објашњавања заморе, јер је систем толико кретенизован да не постоји ни у једном облику културе или цивилизације, где се сваком узорку мишљења дозвољава излагање. У ком Амфитеатру то постоји ? Ни у једном, не постоји стање руље, ни у најпримитивнијем народу и култури, осим на крстарици и на сличним мрежама. Наравно онда у другој фази крећу провокације крезубих и вређања, а модерација у амфитеатру тврди и истрајава како свачије мишљење исто вреди, јер власник крстарице продаје урлање свакаквог мишљења и баш свакакву глупу расправу, стим што способнији морају да се нервирају . Газда Продаје децибеле кликова и куцкања. Што више бесмислене свађе у руљократији, добро је и за ДБ, да се не чује оних 2%. Дакле, тај јадник који се зове просечан корисник ако си на крстарици или сличној мрежи, мораш имати пошто-пото мишљење, неко само своје, макар му когнитивност била минимална, а собзиром да га просечан корисник и нема, онда се исказују глупости којом су затрпане мисли оних 2%.

Уопште ти медијски обори су да се пониште напори и енергија оних 2% способних, који су увек и мењали Свет, ако осталих 98% не урла на њих, већ нешто успеју и чути.

Циљ више није да се нешто смислено чује, јер свако има своје тзв.мисли које бесмислено звекећу - имај своје мишљење, јер су мишљења као ш...и, свако их има !

Имајте своје мишљење о свему !!!
 
Poslednja izmena:
Ne postoji, jer sloboda govora na privatnoj svojini nije nikakvo apsolutno pravo.

I ja se zalim jer su me sa Tvitera isterali klovnovi kancelarijski srpski nacionalisti iz kruga Dvojke, i ona marksisticka sekta radikalne feministkinje, pa jbga, privatna svojina.

Sada sam dosao na Krstu da me opet isteraju ovi ruso.guzi sa dna kace.
 
Ovo nije moje mišljenje, već sam navela mišljenje koje trenutno preovladava...

Чему толико својатање, шта је чије мишљење. ??

Или зашто сви морају имати своје мишљење о свачему ??

Да ли ти схваташ да је то постнихилизам и то онај канцерогени у поодмаклој фази.??
 
Zar nemam slobodu da se izrazim, ako osetim potrebu?

Па није то секс да осетиш потребу

Култура слободе изражавања је константна, то је онтолошка ствар, бићевита је, пре свих правила неке глупе крстарице или друштвене мреже
 
Мистик вам црта шта је метафизика, који су корени гушења слободе не само на овом форуму већ свуда у Србији али ви не разумете ич од тога.

Разумели су модератори пре 15г. и нису знали шта да раде са медиокритетима.

Они који су имали шта да кажу, нису имали снаге да се вечито понављају на исте коментаре, па су на крају отишли.

Немаш начина на својој теми да обришеш некога, да ставиш референцу, да ставише фусноту, туђу или своју, мораш стално да пишеш изнова и изнова, јер неки воде дијалог са својим духовима. који овде већина модератора зове својим мишљењем. И то је Св. Крава

Ништа то управа није хтела да размотри !

Сад и не треба, зато су многи форуми отишли далеко испред са слободом изражавања од Крстарице. Људи тамо имају референце
 
Ne postoji, jer sloboda govora na privatnoj svojini nije nikakvo apsolutno pravo.

I ja se zalim jer su me sa Tvitera isterali klovnovi kancelarijski srpski nacionalisti iz kruga Dvojke, i ona marksisticka sekta radikalne feministkinje, pa jbga, privatna svojina.

Sada sam dosao na Krstu da me opet isteraju ovi ruso.guzi sa dna kace.

Каква приватна својина.?

На почетку теме смо рекли да Слобода изражавања није приватна, већ јавна.

А платформе су приватне или јавне
 
Опседнут си вређањем, а конкретно ниси моралан и довољно јак да са осталим модераторима преокренеш медијски обор у врлину слободе изражавања чињеницама.

На крају "управа" и бира такве сараднике, и када треба 1000х исто писати, знамо да је у питању квантитет постова због реклама и интереса крстарице.

Да, јер треба што више безличних и безмишљених атомизираних логорејичних особа, да лепе, штанцују и увећавају немишљења и затрпавају мишљења, без икаквог утемељења историје, филозофије, антропологије, само да би крстарица имала постова и кликова за адвертајзинг. Слобода конзумеризму.

А, то није сврха јавног медија, нити су због тога настали 1789.г, већ је данас јасна њена улога одржавање корисника у оборима, јер је слобода у одласку.

Али и ти у томе учествујеш и ту осуду историјски ћеш сам видети, јер су друштвени процеси убрзани.

Конзумеризам мишљења на крстарици је сведен на пуки квантитет и води у друштвено ништачење, а и због те неоанархије медиокритетског бесмисла, довешће са осталим медијима до беса руље која ће победити сопствени страх, првом антрополошком катастрофом. Хлеба и игара петог сталежа. И то су закономерности јер грицкалице су јефтине, као и интернет. Тада ће се крстарица затворити и биће оптужена као кривац са осталим медијима за неслободу и несуверенитет робова у бродкаст, агитпроп и етерским оборима. Обори за замлаћивање. Обори без мисије, визије, сврхе, душтине и циља што би чкрстини ДругоСрбијанери рекли....

И тако, ако вам је добро онда ништа... :kafa:
Da ponovim. Nikome se ne brani da piše. Brani se prostakluk i vrijeđanje. Nikome se ne nameću stavovi. Ne traži se da ima stav kao većina. Čak se ne očekuje da to što piše istina. I kakva je sloboda govora ako bi ti da brišeš o ono što ti ne odgovara ili smatraš glupim?
 
Da ponovim. Nikome se ne brani da piše. Brani se prostakluk i vrijeđanje. Nikome se ne nameću stavovi. Ne traži se da ima stav kao većina. Čak se ne očekuje da to što piše istina. I kakva je sloboda govora ako bi ti da brišeš o ono što ti ne odgovara ili smatraš glupim?

Па ти баш ништа не читаш.

Каква је слобода говора када изврћеш и затрпаваш постове да ја морам 1000 х да се понављам. Робијашки посао.

Јел ти примаш паре или имаш неки интерес, да бих ја писао стално једно те исто.

Јел ти замајаваш "Слободу говора"?

Па докле више ?....:kafa:
 
Па ти баш ништа не читаш.

Каква је слобода говора када изврћеш и затрпаваш постове да ја морам 1000 х да се понављам. Робијашки посао.

Јел ти примаш паре или имаш неки интерес, да бих ја писао стално једно те исто.

Јел ти замајаваш "Слободу говора"?

Па докле више ?....:kafa:
Ovo je forum. Zna se čemu on služi.
 
Каква приватна својина.?

На почетку теме смо рекли да Слобода изражавања није приватна, већ јавна.

А платформе су приватне или јавне
Privatna svojina platforme.

лобода изражавања није приватна, већ јавна.' je recenica koja ne znaci nista, osim ako nisi izmeo novi nacin bivstvovanja ljudskog bica gde je govoriti moguce mislima.

Pravo da sa mojom privatnom svojinom radim sta hocu, osim da ti ugrozim fizicki integritet, mora da bude vrednije od tvog prava da na mojoj privatnoj svojini pricas sta hoces.
 
Ljudi se cesto pozivaju na slobodu govora onda kada bi da sire dezinformacije ili praktikuju govor mrznje, pa im to bude uskraceno.
А зашто је дозвољено а не ускраћено напр. Модератору исто или некад још горе да ради, а под још горе подразумевам сталкинг, јавни или преко пп-а?
 
Опет седиш на ушима.

Ја одговорно тврдим са доказима да вас управа такве бира, како би сте промовисали медиокритете и идиоте (није увреда) у циљу затрпавања политичког мишљења у антиполитичка.

Био сам присутан пре 15г, када је један модератор причао моб са још њих, да приме још антитеистичких модератора.

Дакле слобода говора се пројектује негде у крстарици из сагласност биа
Da bi diskusija bila konstruktivna, mislim da je potrebna ravnoteža. Objasni mi poentu diskusije, sa istomišljenicima...
 
Па није то секс да осетиш потребу

Култура слободе изражавања је константна, то је онтолошка ствар, бићевита је, пре свих правила неке глупе крстарице или друштвене мреже
A ti samo u vezi sexa osećaš potrebu? Zanimljivo.. ja ne osećam potrebu, već želju a što se tiče komunikacije, osetim potrebu :mrgreen:
 

Back
Top