Sloboda govora na internetu

Контролори, цензори како год их звали и остала велика браћа, неки их овде зову и уредници, иако су суштински велики инквизитори, али на постхуманистички начин које носи овај талас цивилног друштва имају за циљ да гађају медиокритете, који нису способни и немају довољно врлина да оцењују да ли им се умањује слобода или им се увећава слобода.

Тако је и са крстарицом, повећањем медиокритета и смањење способнијих, умањује слободе изражавања.

Зато су аполитични небитни као и атеисти, јер рат око слободе воде политични и антиполитични, као рецимо сакрални рат који се води између добра и зла, воде теисти и антитеисти.

Медиокритети, атеисти, аполитични су небитни, профани, сакрални и виртуелни ратови се воде за њихове душе....

Зато је Крстарица, ту на лошем задатку.
Zašto svima nabrojanima oduzimaš slobodu da iskažu mišljenje, nevezano što ih ti ne smatraš relevantnima? Pričaš o slobodi, da te podsetim a jednu veliki grupu neistomišljenika bi isključio iz tih sloboda.. o kakvoj slobodi onda pričamo? Imam slobodu da napišem svoje mišljenje gde hoću ali ne i kako hoću, možda je to ono što tebi smeta a i mnogima ovde. Zato postoje urednici a ne da bi te sprečili da izneseš mišljenje. Subjektivnost članova određuje njihov pojam slobodnog izražavanja, to je baš očigledno ovde.
 
Neograničena sloboda ne postoji nigdje i ni u čemu. I nikada nije ni postojala. Sloboda govora znači da se može iznijeti stav ili mišljenje bez posljedica. Na kulturan način. Nije sloboda govora da ma koga vrijeđaš i ponižavaš. Pogotovo nije pozivanje na ubistvo, prebijanje, progon. Nije vrijeđanje cijelog naroda.
Наравно да постоји. Начин је небитан. Спикер корнер у Хајд Парку је био стециште свакаквих говорника где је култура о којој причаш била само у траговима. Нико те говорнике није уходио, малтретирао, затварао или санкционисао.

Ако је по теби ”култура” једино мерило изражавања става, онда је јадно уметничко наслеђе ове планете када би ти био њен уредник. Поради мало на личностима великих уметника, мислилаца и филозофа, као и о начину њиховог изражавања који није увек било ”културно”. Свака стилска фигура носи корене простаклука увијеног у целофан лажне финоће. Ако је то идеологија Крстарице да је једина референца нечије културе и образовања такво изражавање, онда ни ти а ни они који то пропагирају немају појма о психологији личности и суптилностима везаним за креацију начина писања.
 
Али, нисте ви неистомишљеници.

Није мени и сл.проблем да будем нечији истомишљеник или неистомишљеник.


Проблем крстарице је проблем медиокритета - безмишљеници, који затрпавају истомишљенике и неистомишљенике.

Лагертс, ти и остали бранитељи атомизираног мишљења, седите на ушима, ниси прочитала мој претходни пост о безмишљеницима, тј. аполитични медиокритетима
 
Наравно да постоји. Начин је небитан. Спикер корнер у Хајд Парку је био стециште свакаквих говорника где је култура о којој причаш била само у траговима. Нико те говорнике није уходио, малтретирао, затварао или санкционисао.

Ако је по теби ”култура” једино мерило изражавања става, онда је јадно уметничко наслеђе ове планете када би ти био њен уредник. Поради мало на личностима великих уметника, мислилаца и филозофа, као и о начину њиховог изражавања који није увек било ”културно”. Свака стилска фигура носи корене простаклука увијеног у целофан лажне финоће. Ако је то идеологија Крстарице да је једина референца нечије културе и образовања такво изражавање, онда ни ти а ни они који то пропагирају немају појма о психологији личности и суптилностима везаним за креацију начина писања.
За једног "почетника" дајеш себи превелику слободу.
Али и то је слобода изражвања ваљда.
Да у свом "другом" посту на Крстарици одмах етикетираш модератора...
Или то тако излгеда.
Е, то није слобода, већ "ад хоминем" а тога сам се нагледао овде...
и због тога ономад и отишао са Политике.
 
Наравно да постоји. Начин је небитан. Спикер корнер у Хајд Парку је био стециште свакаквих говорника где је култура о којој причаш била само у траговима. Нико те говорнике није уходио, малтретирао, затварао или санкционисао.

Ако је по теби ”култура” једино мерило изражавања става, онда је јадно уметничко наслеђе ове планете када би ти био њен уредник. Поради мало на личностима великих уметника, мислилаца и филозофа, као и о начину њиховог изражавања који није увек било ”културно”. Свака стилска фигура носи корене простаклука увијеног у целофан лажне финоће. Ако је то идеологија Крстарице да је једина референца нечије културе и образовања такво изражавање, онда ни ти а ни они који то пропагирају немају појма о психологији личности и суптилностима везаним за креацију начина писања.
Nije ovde poenta u samom rečniku već u obraćanju drugim učesnicima uvredljivim rečnikom, nikome se ne brani da iznese svoje mišljenje ali da najgorim rečima vređa neistomišljenike i da neki to sankcionisanje doživljavaju kao nepostojanje slobode govora nije baš prihvatljivo. Nečija sloboda za mene može biti tiranija u nekim slučajevima, ima i toga.
 
Poslednja izmena:
Али, нисте ви неистомишљеници.

Није мени и сл.проблем да будем нечији истомишљеник или неистомишљеник.


Проблем крстарице је проблем медиокритета - безмишљеници, који затрпавају истомишљенике и неистомишљенике.

Лагертс, ти и остали бранитељи атомизираног мишљења, седите на ушима, ниси прочитала мој претходни пост
Izvinjavam se, promakao mi je. Da, ima i takvih, ali ni njima ne možeš oduzeti slobodu da budu bezmišljenici već samo copy paste članovi.Njihov je izbor, ja ne mogu raditi na edukaciji takvih.
 
Контролори, цензори како год их звали и остала велика браћа, неки их овде зову и уредници, иако су суштински велики инквизитори, али на постхуманистички начин које носи овај талас цивилног друштва имају за циљ да гађају медиокритете, који нису способни и немају довољно врлина да оцењују да ли им се умањује слобода или им се увећава слобода.

Тако је и са крстарицом, повећањем медиокритета и смањење способнијих, умањује слободе изражавања.

Зато су аполитични небитни као и атеисти, јер рат око слободе воде политични и антиполитични, као рецимо сакрални рат који се води између добра и зла, воде теисти и антитеисти.

Медиокритети, атеисти, аполитични су небитни, профани, сакрални и виртуелни ратови се воде за њихове душе....

Зато је Крстарица, ту на лошем задатку.
Увек је боље бити прост и јасан као дан ако те неко не разуме, него се крити иза маске лажне финоће. Сви знамо да највећа људска ђубрад ту квази финоћу аматерски гаје јер су негде видели да је то ин.

Медиокритета има свуда, али давање приоритета њима и њиховој дисонантности са примесама простачког хумора којима се само они смеју, то је погрешна стратегија јер она води само у бунар.

О администрацији овог форума могу књигу написати, али имам паметнија посла него да им дајем на значају. Неколико њих је заиста одскакало по свему позитивном, остало је уби боже.
 
Poslednja izmena:
Nije ovde poenta u samom rečniku već u obraćanju drugim učesnicima uvredljivim rečnikom, nikem se ne brani da iznese svoje mišljenje ali da najgorim rečima vređa neistomišljenike i da neki to sankcionisanje doživljavaju kao nepostojanje slobode govora nije baš prihvatljivo. Nečija sloboda za mene može biti tiranija u nekim slučajevima, ima i toga.
Ваша слобода у процени моје когнитивне потребе за семиотиком наступа је јасно исказана на јако ”културан начин” да сам лажов, па још пута 3. Тако да боље порадите на себи, а не на другима.
 
Али, нисте ви неистомишљеници.

Није мени и сл.проблем да будем нечији истомишљеник или неистомишљеник.


Проблем крстарице је проблем медиокритета - безмишљеници, који затрпавају истомишљенике и неистомишљенике.

Лагертс, ти и остали бранитељи атомизираног мишљења, седите на ушима, ниси прочитала мој претходни пост о безмишљеницима, тј. аполитични медиокритетима
Медиоктитет колега није производ сколастике и не потпада под Хусерлову феноменологију. Медиокритет је само медиокритет. Метафизика његовог поимања суштине је као да гледате неки таблоид.
 
Овде треба да неки науче шта је прагматизам у изношењу става, па чак прагматизам и кроз вербалну свађу. Оно што асимилирамо кроз дијалог са опонентом без обзира на валидност његовог поимања проблема о коме се дискутује, је оно због чега паметни њуди жељни нових сензација и посећују мреже.

Медиокритети само гледају клипове и једино их узбуђује простачки наступ особа њима сличних менталних карактеристика.
 
Поборник сам апсолутне слободе говора.
На улици..у реалу...нема модератора...
Ни не треба нам...зато имаш савест.
Или је немаш...
А најчешћа је ситу
ација
да напишеш нешто у шта ни сам ниси сигуран...
...лупиш...
јер нема консеквенци...
И опет добро
Лупио, па лупио...
...и? Шта?
Ко је стабилан...не може му сметати критика или чак, лаж.
Отвара видике,нове хоризонте....
...нагони на размишљање...преиспитивање...
...што је сасвим у реду...
Ако се са нечим у начелу не слажем,нећу пуно времена посветити том форумашу или теми...просто...
Чак, ако сам такве воље....спрдаћу се...
Јел неки са својим темама или постовима управо то раде са тобом...
Окрени обрни...нека прича ко шта хоће.
 
Ваша слобода у процени моје когнитивне потребе за семиотиком наступа је јасно исказана на јако ”културан начин” да сам лажов, па још пута 3. Тако да боље порадите на себи, а не на другима.
Ni u jednoj mojoj rečenici niste mogli protumačiti da sam opovrgla vaš post nazivajući ga ili insinuirajući da je laž. Iznela sam svoje mišljenje samo i dala objašnjenje zašto nekada uvrede budu obrisane pa se to shvati kao nedostatak slobode izražavanja. Inače, ako bih još trebala da analiziram pozadinu nečije kulture izražavanja ili nekulture, onda bih trebala da budem ovde prisutna bar 24/7 a uz to da mnoge od članova podvrgnem raznom testiranju radi utvrđivanja njihovih kognitivnih sposobnosti. A to zaista nije moja obaveza. U današnjem društvu, mnogo je lakše prihvatiti da se kulturni i odmereni foliraju da su takvi i da u suštini kriju neke teške deluzije. Imperativ današnjeg društva je da se bude glasan i vulgarno direktan, često sam bila u prilici da to uočim.
 
Наравно да постоји. Начин је небитан. Спикер корнер у Хајд Парку је био стециште свакаквих говорника где је култура о којој причаш била само у траговима. Нико те говорнике није уходио, малтретирао, затварао или санкционисао.
Da poređenje je prikladno , spiker u Hajd parku samo otvara usta , a iz njigovih usta se ništa ne čuje, slično kao i na krsti. U principu tematsko pitanje je nebitno.
 
Па? Шта са тим? Јел треба опет да се понављам?


То је нетачно. Увек постоји ризик Права на живот и Својинска права, на за изнет став чак и у најслободнијем друштву.
Dokle god svoj stav iznosiš bez vrijeđanja i/ili prijetnji taj rizik ne postoji. Ako kažeš nekoga treba ubiti ili pretući naravno da treba da odgovaraš.
Контролори, цензори како год их звали и остала велика браћа, неки их овде зову и уредници, иако су суштински велики инквизитори, али на постхуманистички начин које носи овај талас цивилног друштва имају за циљ да гађају медиокритете, који нису способни и немају довољно врлина да оцењују да ли им се умањује слобода или им се увећава слобода.

Тако је и са крстарицом, повећањем медиокритета и смањење способнијих, умањује слободе изражавања.

Зато су аполитични небитни као и атеисти, јер рат око слободе воде политични и антиполитични, као рецимо сакрални рат који се води између добра и зла, воде теисти и антитеисти.

Медиокритети, атеисти, аполитични су небитни, профани, сакрални и виртуелни ратови се воде за њихове душе....

Зато је Крстарица, ту на лошем задатку.
Krstarica nema nikakav zadatak. Ni tebi ni bilo kome drugom se ne brani da piše. Ne traži se da imate uniforman stav. Samo da svoj stav iznosite bez prostakluka i vrijeđanja. Ništa više.
Наравно да постоји. Начин је небитан. Спикер корнер у Хајд Парку је био стециште свакаквих говорника где је култура о којој причаш била само у траговима. Нико те говорнике није уходио, малтретирао, затварао или санкционисао.

Ако је по теби ”култура” једино мерило изражавања става, онда је јадно уметничко наслеђе ове планете када би ти био њен уредник. Поради мало на личностима великих уметника, мислилаца и филозофа, као и о начину њиховог изражавања који није увек било ”културно”. Свака стилска фигура носи корене простаклука увијеног у целофан лажне финоће. Ако је то идеологија Крстарице да је једина референца нечије културе и образовања такво изражавање, онда ни ти а ни они који то пропагирају немају појма о психологији личности и суптилностима везаним за креацију начина писања.
Postoji nešto što se zove kultura izražavanja i dijaloga. Koju ti recimo u svojoj trećoj rečenici ne iskazuješ. Ja uopšte nisam impresioniran Bukovskim npr. Odnosno njegovim stilom. Ili kod nas Preletom. Nećete ni kod nas niko zatvoriti ako kažem da je neko budala, majmun, imbecil, krmak, impotentan, frigidan. Neće ni ako kažeš da je izdajnik. Ali probaj bilo gdje reći da nekoga treba ubiti pa ćeš vidjeti šta bi bilo. I ne vidjeh da smo igdje pominjali nečije reference. Ja iznosim svoj stav. I stojim iza njega.
 
Ni u jednoj mojoj rečenici niste mogli protumačiti da sam opovrgla vaš post nazivajući ga ili insinuirajući da je laž. Iznela sam svoje mišljenje samo i dala objašnjenje zašto nekada uvrede budu obrisane pa se to shvati kao nedostatak slobode izražavanja. Inače, ako bih još trebala da analiziram pozadinu nečije kulture izražavanja ili nekulture, onda bih trebala da budem ovde prisutna bar 24/7 a uz to da mnoge od članova podvrgnem raznom testiranju radi utvrđivanja njihovih kognitivnih sposobnosti. A to zaista nije moja obaveza. U današnjem društvu, mnogo je lakše prihvatiti da se kulturni i odmereni foliraju da su takvi i da u suštini kriju neke teške deluzije. Imperativ današnjeg društva je da se bude glasan i vulgarno direktan, često sam bila u prilici da to uočim.
Знате добро о чему говорим што неме везе са постовима на овој теми.

Као цензор ваше право није да разумете позадину нечијег изражавања, јер то не умете, не знате и не разумете, пошто нисте комплетно упознати са већином чињеница у ситуацији када пожелите да се не осврћете директно на пост већ на карактер корисника о коме појма немате. А то постаје дежа ви основни модалитет деловања цензора овог форума.

У вашем посту сте на самом крају дали суштину данашњег малициозног српског друштва и онога о чему овде причам годинама, а то је ваша слободна процена о томе, како се неко ”фолира”, ко крије како кажете ”делузије” и сл. као поменутог типа да ја лажем. Не умете да провоцирате на тај начин, можете можда неког медиокритета, али никако особу као што сам ја.

Постоји модус који сам практиковао са разним медиокретитетима о којима Мистик пише и који су корен проблема овде јер се свесно промовишу од стране Администрације: После гомиле бљувотина које такви испишу иако их нико не цитира а на које Администрација не реагује из разлога омиљених им провокатора, одговориш им културно и аналитички и на крају додаш класичан вербализам типа ” А за оно што си ми помињао породицу дебилчино можеш да се носиш у три ***** материне”. То није никако псовка, то је модус када цензор испусти суштину из руке јер мисли да може управљати дискусијом, а не уме. Све се завршава опет класичном дежа ви ситуацијом да простаклуци који стоје данима у циљу провокације, бришу се хитро са поменутим вербализмом само да би се спрала срамота нереакције када је она била преко потребна.
 
Postoji nešto što se zove kultura izražavanja i dijaloga. Koju ti recimo u svojoj trećoj rečenici ne iskazuješ. Ja uopšte nisam impresioniran Bukovskim npr. Odnosno njegovim stilom. Ili kod nas Preletom. Nećete ni kod nas niko zatvoriti ako kažem da je neko budala, majmun, imbecil, krmak, impotentan, frigidan. Neće ni ako kažeš da je izdajnik. Ali probaj bilo gdje reći da nekoga treba ubiti pa ćeš vidjeti šta bi bilo. I ne vidjeh da smo igdje pominjali nečije reference. Ja iznosim svoj stav. I stojim iza njega.
Свако има став. Понеко има стил. Јако мало њих има морал и образ да увиде своје грешке и лаж са којом наступају иза позиције са које делују судећи често анпасан о другима.

Као професионалац, знам јако добро када неко глуми што није, а то постаје комедиографски какафонично када таква особа то ради аматерски као последњи пацер. По модалитету кад се свађа сама са собом или пише са клоновима који су Администрацији омиљена забава.

Нису уметници само књижевници, има их и међу композиторима, редитељима, сликарима, на овом месту када би неко наступио као Фасбиндер, Вуди Ален или пак Лист, можда социјални екпресиониста као Кирхнер, био би на Крстарици разапет. Овај форум личи на средњевековну музику оног народског плебс карактера са свакавим жонглерима, циркузантима и креатурама које су пре за циркус него за јавну појаву са мудровањем. Није наравно грех на њима, већ на уређивачкој политици која само такве промовише, а све у складу са политиком форума да се обесмисли било каква озбиљна и аналитичка расправа о било чему, што може да дашак ветра сумњи у оно што се сервира по медијима, а који делују на идентичан начин са циљем да апсолутно заглупе становништво.

Правни савет: Ако у мом писању налазите макар трачак сумње да сам некултуран, то је само потврда свега о чему полемишем са вама као некога ко има право да другоме спочитава било шта.

А то је трагикомедија овог места.
 
Da poređenje je prikladno , spiker u Hajd parku samo otvara usta , a iz njigovih usta se ništa ne čuje, slično kao i na krsti. U principu tematsko pitanje je nebitno.
Често сам у Лондону у поменутом Парку слушао доста особа који су на кутији од 12 инча причали и разглабали о свему, почев од будућности британске нације, преко питања мушко женских односа, па све до јавног псовања тренутних политичких структура. Нико их није хапсио, тукао или сликао за досије. Када заврше са својом ескпликацијом, једноставно сиђу са кутије и удаље се.

Симболика да није исто када нешто говориш стојећи на земљи и стојећи неколико инча изнад ње, је суштина о којој нећу овде разглабати јер није тема, а може да призове сумњу у концептуални идентитет многих који овде корисите маску у форми те фамозне кутије иза које могу буквално рећи све свакоме без икаквих цензурних последица.
 
За једног "почетника" дајеш себи превелику слободу.
Али и то је слобода изражвања ваљда.
Да у свом "другом" посту на Крстарици одмах етикетираш модератора...
Или то тако излгеда.
Е, то није слобода, већ "ад хоминем" а тога сам се нагледао овде...
и због тога ономад и отишао са Политике.
За корисника са толиким стажом, разваљујете са дубинском аналитиком.

Ваљда.
 
Често сам у Лондону у поменутом Парку слушао доста особа који су на кутији од 12 инча причали и разглабали о свему, почев од будућности британске нације, преко питања мушко женских односа, па све до јавног псовања тренутних политичких структура. Нико их није хапсио, тукао или сликао за досије. Када заврше са својом ескпликацијом, једноставно сиђу са кутије и удаље се.

Симболика да није исто када нешто говориш стојећи на земљи и стојећи неколико инча изнад ње, је суштина о којој нећу овде разглабати јер није тема, а може да призове сумњу у концептуални идентитет многих који овде корисите маску у форми те фамозне кутије иза које могу буквално рећи све свакоме без икаквих цензурних последица.
No ja sam pisao nešto drugo, uzalud je što neko izađe u park i razglaba o čemu hoće kad se to ne čuje , naime čuje ga bukvalno grupica okupljenih . Ono što čini da se čuje kad neko govori, naime da se iz njegovih usta čuje šta govori jesu medijske mreže, televizija , poznate net platforme koje su sve od reda kontrolisane. Ovako Hajd-parkaši pevaju u pustinji.
 
Терминолошки слобода није увек дефинисана како треба. Није слобода ако изађеш на улицу и свакоме ко ти се не свиди заврћеш уши. Пренесено на виртуелну реалност, није слобода цензора да нечији став који га иритира а нема основа правилником да се забрани, нагони на право да му одређује меру слободе да га тај корисник и даље слободно промовише. То је патологија, не онога ко став промовише, већ онога кога тај став иритира и себи даје за право да му буде судија.

Пренесено у практичне воде, био је давно направљен форум, крстарица у малом који је само фигурисао као место за опуштање, разбибригу, доскочице и неформално дружење. Реакција крстарице на тај форум је била подсмешљива да су ти ликови иако су потекли са овог форума, неозбиљни, да никада не могу надмашити комплексност дискусија које се овде воде, да труст мозгова који о темама пишу и инспиришу друге да у тој причи нађу своје место, никада неће боравити на тој другој мањој платформи која је само дечији матине и сл.

А до чега смо данас овде догурали? Да једино оправдање за немушто вођење форума и репресивна иживљавања која су свима добро позната, имају оправдање да поменути трустови који желе мало озбиљније и студиозније писање су досадни, да су смарачи, болесници, педофили, глупаци, лажови, да имају психичке поремећаје и сл. Све је то излазило из уста цензора у увијеној или мање увијеној форми. Када су били суочени са примерима како они умеју да реагују на нечију слободу а на другу не јер су Њихови, следило је уклањање свих који нису били за неформалност, зезање, дружење, за модел глупа бриго моја пређи на другога јер ја иако сам цензор када неког вређам то радим само зато што га волим и симпатишем, а ето он зликовац то ради јер је психијатријски случај и сл.

Ко је такав модалитет овде поставио што се тиче слобода, тај има проблем са собом и са огледалом. Бајку о срећним форумским људима увек поквари неки стари корисник који је знао за боља времена и напрасно оде одавде и не пада му на памет да се више врати. Онда следи кмечање и кукање из уста цензора, па зашто, па како, са вечитим питањем ко га је отерао. Сви знају одговор, док сви питачи боље или лошије глуме Мајке Терезе.

Хоћеш концепт озбиљне мреже, не понашај се онда таблоидно где ти цензори формирају недодирљиву секту која руку руком мије. Хоћеш таблоид, ок, онда не кукај и не постављај себи и другима питања о слободи јер сам знаш ко је ту слободу свесно уништио најгорим лицемерјем.
 
Poslednja izmena:
No ja sam pisao nešto drugo, uzalud je što neko izađe u park i razglaba o čemu hoće kad se to ne čuje , naime čuje ga bukvalno grupica okupljenih . Ono što čini da se čuje kad neko govori, naime da se iz njegovih usta čuje šta govori jesu medijske mreže, televizija , poznate net platforme koje su sve od reda kontrolisane. Ovako Hajd-parkaši pevaju u pustinji.
Довољан је само један да разуме о чему говориш. Рађамо се сви са метафизичким мислима иако је често неверовање израз мудрости.Зато служе дискусије, кружооци, форуми, да свако мање или више успешно демонстрира своју метафизику, ону о којој Мистик пише а нико не схвата на шта мисли.
 
Примера имате колико желите, чак и на овој теми. Кад имате јаку реч увек сметате, иако сви овде плачу за њом пошто је форум постао циркус. Модератор је нпр. тражио иглу у пласту сена у мом писању на овој теми где има како он каже места за цензуру, по његовој вокацији културног писања, док истовремено није много пута реаговао на најпростачкије изливе такође корисника који пише на овој теми, јер га редовно позива на кафу свако јутро. Рука руку мије. Када нису сви исти, онда ни слобода није и не може бити иста. Некоме ће се мерити зарез, другом ни туђи балван неће сметати.

То је проблем Форума Крстарица као и данашњег друштва у целини. Дијалектика морала, никако нешто друго или треће. Ако опет метафором пренесемо ово стање на науку о Човеку везано за Мозак, Срце и Репродуктивни орган, труст мозгова крстарице не постоји више, чак ни труст искрено емотивних, али зато труст репродуктивно органских буја сваким даном све више.
 
Знате добро о чему говорим што неме везе са постовима на овој теми.

Као цензор ваше право није да разумете позадину нечијег изражавања, јер то не умете, не знате и не разумете, пошто нисте комплетно упознати са већином чињеница у ситуацији када пожелите да се не осврћете директно на пост већ на карактер корисника о коме појма немате. А то постаје дежа ви основни модалитет деловања цензора овог форума.

У вашем посту сте на самом крају дали суштину данашњег малициозног српског друштва и онога о чему овде причам годинама, а то је ваша слободна процена о томе, како се неко ”фолира”, ко крије како кажете ”делузије” и сл. као поменутог типа да ја лажем. Не умете да провоцирате на тај начин, можете можда неког медиокритета, али никако особу као што сам ја.

Постоји модус који сам практиковао са разним медиокретитетима о којима Мистик пише и који су корен проблема овде јер се свесно промовишу од стране Администрације: После гомиле бљувотина које такви испишу иако их нико не цитира а на које Администрација не реагује из разлога омиљених им провокатора, одговориш им културно и аналитички и на крају додаш класичан вербализам типа ” А за оно што си ми помињао породицу дебилчино можеш да се носиш у три ***** материне”. То није никако псовка, то је модус када цензор испусти суштину из руке јер мисли да може управљати дискусијом, а не уме. Све се завршава опет класичном дежа ви ситуацијом да простаклуци који стоје данима у циљу провокације, бришу се хитро са поменутим вербализмом само да би се спрала срамота нереакције када је она била преко потребна.
Ovo nije moje mišljenje, već sam navela mišljenje koje trenutno preovladava. Pisani način sporazumevanja često izazove nesporazume, što se da primetiti i u našoj diskusiji. Ni u jednom trenutku nisam imala nameru ni da provociram ni da prozivam bilo koga pa ni vas. Ponavljam, samo iznosim svoje mišljenje o tome zašto nekima smeta kada se koriguju izrazi koji ne spadaju u konstruktivnu raspravu. Što se tiče brzine kojom reagujmo na provokacije i uvrede, mislim da gubite iz vida da niko od nas nije ovde 24/7 , tako da nam naravno, promakne nešto. U mom slučaju, to nikako ne znači da sam neke tolerisala ili protežirala iz ko zna kojih razloga. Već sam negde pomenula da mi se dešava da brišem postove sa kojima se lično, potpuno slažem. Ali ako sam već prihvatila pravilnik i korekcije, onda se i pridržavam toga. Bila bih licemer kada bih drugačije radila ili se izražavala.
 
Примера имате колико желите, чак и на овој теми. Кад имате јаку реч увек сметате, иако сви овде плачу за њом пошто је форум постао циркус. Модератор је нпр. тражио иглу у пласту сена у мом писању на овој теми где има како он каже места за цензуру, по његовој вокацији културног писања, док истовремено није много пута реаговао на најпростачкије изливе такође корисника који пише на овој теми, јер га редовно позива на кафу свако јутро. Рука руку мије. Када нису сви исти, онда ни слобода није и не може бити иста. Некоме ће се мерити зарез, другом ни туђи балван неће сметати.

То је проблем Форума Крстарица као и данашњег друштва у целини. Дијалектика морала, никако нешто друго или треће. Ако опет метафором пренесемо ово стање на науку о Човеку везано за Мозак, Срце и Репродуктивни орган, труст мозгова крстарице не постоји више, чак ни труст искрено емотивних, али зато труст репродуктивно органских буја сваким даном све више.
Nije relevantno, jer ne znači da će neko od nas imati potpuno isto mišljenje o članu samo iz razloga što se na nekoj drugoj temi slažemo. Dešava se da se na nekoj temi posvađam sa nekim članom dok smo na drugoj temi sasvim ok. Ne negujem isključivost ni u mišljenjima ni u raspravama.
 

Back
Top