Slike i opisi automobila posetilaca foruma

Sa tvojim Freementom mi apsolutno nista ne mozes u krivinama znaci samo bih ti ovako :cao:pokazao, a sto se tice ovako brzine moj auto moze da ide do 175-180 maksimalno a to uopste nije ni bitno.

https://www.drive.com.au/reviews/2013-fiat-freemont-lounge-review/
Dodji pa cemo da se uverimo kako si brz.
Ne lupetaj internet dečače jer tvoje znanje se svodi na internet a u praksi si imao dva automobila i oba stara.
Kad se tako prodavao 205 gde je onda kod nas na ulicama?
Nestao jer je pucao od kvaliteta.
Pokazatelj koliko je nesto valjalo je broj tih starih automobila na ulicama koji se jos voze a okreni se malo oko sebe pa vidi sta se vozi.
 
Smesan si. Jos ova nebuloza, da auto dobije na stabilnosti i udobnosti sa niskoprofilnim gumama ....

Osim amortizera bitne su i opruge, ali i jedno i drugo sluzi da prigusi oscilacije. Za stabilnost je pre svaga bitna konstrukcija trapa, konstrukcija automobila, tvrdoca silent blokova i jos svasta nesto.
 
IMG_20221230_191454.jpg
 
Danas problem sa Meganom, ceh nula dinara. Odem jutros do prodavnice, stignem kuci, ugasim, ventilator radi posle gasenja sto se ni leti ne desava. Probam ponovo da upalim, nece, vergla, smrdi benzin samo tako. Ventilator se i dalje ne gasi. Skinem klemu da bih ga ugasio, vratim, vise ne radi.

Krenem ponovo da palim i jedva upali uz los rad i visok ler gasa. Ugasim, ista prica sa ventilatorom.

Udjem u kucu, uzmem dijagnostiku, nema nikakvih gresaka. Odem na live parametre, upalim, gledam svasta nesto i vidim da pokazuje temperaturu antifriza -40 i iako auto radi ona je i dalje ista.

Skinem konektor sa senzora, on pun oksidacije, ocistim, kontakt sprej, vratim, dijagnostika pokazuje 36 stepeni. Upalim, temperatura raste, rad normalan, obrtaji normalni, ventilator se ne vrti.

Jedna obicna glupost je delovala kao ozbiljan kvar.
 
Rekao bih da ima inverter klima uređaj za taj posao a i komponente/baterije se greju prilikom eksploatacije i to može da se preusmeri.
Upravo to, ima toplotnu pumpu koja sluzi za grejanje, greje rashladnu tecnost koja se koristi da greje ili hladi baterije. Inace nemaju svi elektricni automobili toplotnu pumpu, na primer Nissan Leaf ne dolazi standardno, nego ima obican elektricni grejac koji je za zagrevanje kabine ali ne i za bateriju tako da zimi izgubi i 50% autmonosti.
Inace na tesli toplotna pumpa trosi oko 2-3kW/h energije, baterija je u ovom mom ima kapacitet od 75kW.
 
Mozda zato sto si vecinom imao vozila iz proslog veka? A ni taj Hyundai bas nema mnogo elektrike i elektronike.

Meni je ovo ok sto se desilo 19 god star auto, pa jos francuske proizvodnje, a elektronika Nemacka i eto malo oksidacije napravilo problem.
koliko sam video vise problema sa strujom imaju francuzi nego oklevetani italijani
 

Back
Top