..::SLIKARSKI - umetnički - MATERIJALI::..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mene opet zanimaju drvene boje...profesionalna pakovanja, dobrog kvaliteta, od 70 kom. pa dalje (najbolje preko 100 nijansi). Vec sam za ovo pitala, neko mi je preporucio prodavnicu u Golsvortijevoj, ali ni ime prodavnice, ni adresu nisam saznala. Gori mi pod nogama, bukvalno (radim neke ilustracije, treba da ih saljem do 12. maja, a boje su mi na izmaku...nema dovoljno, ni u snu). Najgore je sto sam trenutno u malim problemima sa zdravljem, pa nikako ne mogu da putujem...zato citava ova peripetija.
Eto, izjadah se, a ako neko moze, neka pomogne...hvala unapred.
 
***...gledaj na to ovako!
Ako je u evropi ekvivalent, 50-60 E. Onda je to-to... Nesto jeftinije...Ne pada mi na pamet da jurim jazavce po sumi...

a ne, u evropi (a u americi pogotovu) cene slikarskog materijala su nize i do preko 50% nego kod nas.
sećam se prošle godine, marić je van gog uljane boje (kobalte) prodavao za oko 600 din, a preko neta
si te iste boje (nijanse) mogao da kupiš za 200 din. u lukasu rembrantova zlatna je koštala 900din,
u americi oko 400...i tako...ko ima rodbinu po inostranstvu, pa ne mora da plaća poštarinu, može
mnogo da profitira.

evo poslednje što sam naručio i čekam da mi stigne:

00717-3745-2ww-m.jpg


kantica ove akrilne boje 240ml košta 4.23$ ili 219 dinara. a kod nas po radnjama
možeš da nađeš ove akrilne u tubama od 120ml za veće pare...


...pa ti sad vidi.
 
Pa pazi, da bi video da li ti se više isplati da naručuješ preko neta, zbog poštarine, moraš da iskalkulišeš. Naravno, ako naručiš samo jednu četkicu, poštarina će te više koštati nego sama četkica. Inače poštarina zavisi od težine paketa, pa bi za recimo 15 ovih kantica trebalo da platiš poštarinu oko 2500din, znači ukupno oko 5700; ako to podeliš sa 15 dobiješ 380din po kantici...pa sad vidiš, ako je takva kantica kod nas (ako je uopšte ima u prodaji) 500din, isplati se. Ajd kad budeš svratio do Marića o5 pitaj koliko je Van Gog kadmijum (na netu je 291,93din). Najviše, tj. sigurno, se isplati kada kupuješ skupe materijale, jer tu razlika u cenama dolazi do izražaja. Ima tu još jedna caka - carina. Ranije je bilo da se paketi do 100e vrednosti ne carine, to su menjali, tako da sada nisam u toku...treba otići na sajt carinske uprave pa videti. Paket stiže sigurno, meni se nikad nije desio neki problem sa time; a treba od 10 do mesec dana da stigne, kako kad.

Dakle, net ti je jedna od opcija koju bi trebalo ljudi da imaju u vidu kada planiraju da kupuju materijale. Može, a i ne mora da se isplati...u svakom slučaju bi trebalo razmotriti i tu opciju, pa izabrati najjeftiniju varijantu.
 
Blaga preporuka.
Preporučio bi Visa Virtuon karticu Rajfajzen banke, koja je "Internet use only".
Vezana je za devizni račun, koji ima trošak za depozit = 20 evra i ima takozvano mesečno održavanje od 20 dinara. Obično je validna izmedju 9 i 18 meseci. Čeka se da stigne posle otvaranja računa, otprilike 7 dana.
Preporučujem nju, zato što je prihvataju vrlo zahtevni sajtovi!
Otvara se lako, a ne gasi nikako , kao i sve ostale kartice, uostalom, medjutim...bude vrlo korisna!!
 
Bas si me namucila, uhh, evo sam htela da ti pomognem, kopala, kopala i nasla samo ovo, probaj da ih zoves i da vidis jel imaju nesto.Ako uspem jos nesto da nadjem javljam! Ajde kolege da pomognemo devojci, ima li jos neko informaciju o drvenim bojicama?
http://www.benefitklub.com/klijenti/grafopapir.html

Goscica, hvala ti do neba! Uspela sam da nabavim boje preko njih, evo vec radim, punom parom! Ucinila si mi ogromnu uslugu (OGROMNU uslugu), duznik sam ti.
Hvala, hvala, hvala... :D
 
Jos jedna mala konsultacija!
Posto nisam iz Bg, poslao sam zeta da pronadje tu prodavnicu... E sad on je nasao u Dzordza Vasingtona zanatsku radnju koja se zove "Rucni rad" vlasnice Zivkovic Ruzice. To jeste radnja za izradu cetaka ali kazu da imaju samo cetke za moleraj i nisu od jazavca. Da li smo pronasli pogresnu prodavnicu?
Unapred Hvala!

:) Imaju široke četke od jazavca! Radnja je u Džordža Vašingtona broj 17, telefon: 011/323-9849. Veličine četki su 10, 12 i 14, a cena od 1500 do 2000 dinara. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top