Skrtica sam, pa šta!

poetessa

Legenda
Poruka
56.288
Ponukana onim smećem što se prikazuje na kablovskoj, neću reći koji kanal, ali svi ste nekad čuli, možda videli krajem oka, kao i ja pre neki dan :rumenko: Priznajem, napravila sam grešku. Upalila sam TV, posle dužeg vremena i videla onu emisiju o Škrticama i odgledala.
...
Nemojte biti jako surovi, ali priznajem šteta je već naneta. Emisija je već uradila svoje i eto teme.
...
I sad dosta o meni i mojim greškama, nego da vas ja pitam.
..
Videh svašta u toj emisiji, štednju na svemu i svačemu, od razređivanja šampona, do lepljenja selotepom nekih muških čizmi. Ali negde najgrđe mi pade ona mama što je svom sinčiću išla za rođendan da uzme one promotivne balone i ostatke neke torte koje je spljeskala u jednu, pa posle poslužila goste sa tim čudom :eek:
Mislim, razumem, radi se o emisiji, mislim okej, nek je sve i fejk, ali???
...
Da vas ja pitam da li ste vi škrtica ili ste možda stvarno racionalni u trošenju svakog dinara?
Da li bacate hranu inače? Da li kupujete više nego što vam treba?
Da li biste bili sa nekim ko je škrtica, i ko bi vam stalno uletao u kupatilo i govorio da zavrnete toplu vodu, dok se sapunjate, šamponirate ili perete zube? Koliko bi stvarno mogli da podnesete?
...
Oni koji misle da mi u Srbiji nemamo problem sa škrtošću, nek kažu u čemu se danas ogleda škrtost u Srbiji?
..
Ne budite škrti na rečima, škrtost da ili ne?
 
Nisam skrt, cak mislim da trosim vise nego sto moram i sto bih trebao.
Stedeti u smislu kupiti identican proizvod za manje para na jednom nego na drugom mestu (sto je sasvim normalno) ne znaci da je neko skrt nego da je racionalan, pametan. Ovde ne pricam o ustedi od 2 dinara i slicno. Ovde kod mene mogu kupiti puna kolica istih stvari u jednoj prodavnici za skoro duplo manje nego u drugoj. Normalno da idem u kupovinu tamo gde su te stvari povoljnije. Laptop koji ovde kosta 800 EUR ja sam u SAD kupio za 400 USD. To su neki primeri. Kao sto rekoh, daleko je to od skrtoce...to je valjda rezonski skroz.
 
Racionalno da. Ne volim da trosim pare na nesto sto mi ne treba. Jednostavno. Ne volim generalno shoping maniju i sl gluposti. U zivotu treba stedeti. Ne kazem da se ne treba pocastiti, odlazak na more, koje putovanje, ali sada da kupujem mesecno odecu i sl ne. Isto je i sa hranom. Gledam da je zdrava, to mi je bitno. Da, nekad i smoki i cokolada i sta god, ali sve u normalnoj meri. Sto se odece tice, takodje mi smeta sto se ovde prodaje vecinom bofl roba etiketirana kao nekakva italijanska marka i jako je skupa, butike drzi ta butikk mafija i namece paprene cene i klempa usi naordu. I u opste odnos prema odeci kao imidzu. Suvise smo modna nacija sto mi je bezveze. Nisam ni redovan kafandzija, niti volim tu trku za izlascima i cascavanjem. Neki spiskaju pola plate na to. Ja sljakam, ne bunim se oko para i imam ih zato sto se ne razbacujem izmedju ostalog. Za decu ne znam, nemam ih niti ih planiram, kapiram da je to veliki trosak u zivotu.
 
Dobra tema

Srbi generalno nisu skrt narod i ja bi rekao da je to nasa velika mana

Nikad manje zaposlenih a nikad vise ljudi po kaficima i kafanama, koji ce potrositi zadnji dinar ako treba, koji ce platiti celu turu, castiti konobara...

Sa druge strane nasi konobari ogovaraju ljude sa zapada kako su oni veoma skrti i ne ostavljaju baksis

Mi mozemo da im se smejemo i da ih ogovaramo, ali cinjenica je da oni imaju vise od nas zato sto se ne razbacuju parama kao mi

Zapadnjaci znaju da cene zaradjeni novac za razliku od nas
 
Mislim da ponekad kupim neku stvar koja mi nije potrebna ili verujem da će mi možda biti potrebna kao neku vrstu ventila.Čoveku se zgadi da stalno pregleda mesečne, kvartalne, polugodišnje i godišnje troškove, pa kupi sebi neku simpatičnu glupost.Čak i savetujem ljudima da to povremeno urade časti sebe nečim, jer ako samo trošite za racionalno i praktično prsnućete.Ako se izuzmu ekstremno siromašni koji štede i bez sopstvene volje, razmišljati među pripadnicima neke, kakve takve srednje klase samo o onome što je praktično srozava čoveka na nivo životinje koja radi da bi jela, spavala i onda opet radila za to isto.
Sitni hedonizam i sitni šopaholizam je dobra psihološka terapija.
 
Poslednja izmena:
Dobra tema

Srbi generalno nisu skrt narod i ja bi rekao da je to nasa velika mana

Nikad manje zaposlenih a nikad vise ljudi po kaficima i kafanama, koji ce potrositi zadnji dinar ako treba, koji ce platiti celu turu, castiti konobara...

Sa druge strane nasi konobari ogovaraju ljude sa zapada kako su oni veoma skrti i ne ostavljaju baksis

Mi mozemo da im se smejemo i da ih ogovaramo, ali cinjenica je da oni imaju vise od nas zato sto se ne razbacuju parama kao mi

Zapadnjaci znaju da cene zaradjeni novac za razliku od nas

Zapad je širok pojam.Italijani, Francuzi, Španci nisu škrti.Germani i Skandinavci koji najviše zarađuju najviše i štede.Jebale ih pare, šta će im nagomilavanje, ko da mogu poneti u grob sve to.
 
Zapad je širok pojam.Italijani, Francuzi, Španci nisu škrti.Germani i Skandinavci koji najviše zarađuju najviše i štede.Jebale ih pare, šta će im nagomilavanje, ko da mogu poneti u grob sve to.

Gresis. Koliko para samo potrose na bozicne poklone...

Evo ti grafika. Izmedju 2005 i 2014 godine. U proseku Nemci spice oko 80 milijardi EUR svake godine, ne miliona - milijardi (!!!) samo za novogodisnje poklone.

http://de.statista.com/statistik/daten/studie/2750/umfrage/weihnachtsumsaetze-des-einzelhandels/

Da ne pricam koliko para recimo Austrijanci svake godine daju u dobrotvorne svrhe.

Ali ova tvoja prica je klasicni klise, koji nema veze sa realnom situacijom. Svabe, Austrijanci, Skandinavci su kao stipse iako trose silne milijarde i daju ogromnu lovu u dobrotvorne svrhe, dok su Srbi duse od ljudi zato sto su maloumni i iako nemaju pare razbacuju ture i bleje po kaficima po citav dan. :rotf:

Mislim, pametnom dosta. :)
 
Poslednja izmena:
Ponukana onim smećem što se prikazuje na kablovskoj, neću reći koji kanal, ali svi ste nekad čuli, možda videli krajem oka, kao i ja pre neki dan :rumenko: Priznajem, napravila sam grešku. Upalila sam TV, posle dužeg vremena i videla onu emisiju o Škrticama i odgledala.
...
Nemojte biti jako surovi, ali priznajem šteta je već naneta. Emisija je već uradila svoje i eto teme.
...
I sad dosta o meni i mojim greškama, nego da vas ja pitam.
..
Videh svašta u toj emisiji, štednju na svemu i svačemu, od razređivanja šampona, do lepljenja selotepom nekih muških čizmi. Ali negde najgrđe mi pade ona mama što je svom sinčiću išla za rođendan da uzme one promotivne balone i ostatke neke torte koje je spljeskala u jednu, pa posle poslužila goste sa tim čudom :eek:
Mislim, razumem, radi se o emisiji, mislim okej, nek je sve i fejk, ali???
...
Da vas ja pitam da li ste vi škrtica ili ste možda stvarno racionalni u trošenju svakog dinara?
Da li bacate hranu inače? Da li kupujete više nego što vam treba?
Da li biste bili sa nekim ko je škrtica, i ko bi vam stalno uletao u kupatilo i govorio da zavrnete toplu vodu, dok se sapunjate, šamponirate ili perete zube? Koliko bi stvarno mogli da podnesete?
...
Oni koji misle da mi u Srbiji nemamo problem sa škrtošću, nek kažu u čemu se danas ogleda škrtost u Srbiji?
..
Ne budite škrti na rečima, škrtost da ili ne?

nikad nisam bio shkrt niti cz biti...
dal je do vaspitanja, genetike, odrastanja, okolnosti u kojima sam proveo dobar deo zhivota, ne znam...
nikada ne bih mogao da budem sa osobom koja mi broji svaki zalogaj, svaku rech, cigaretu, pivo, bilo shta...
ne znam o kojoj emisiji se radi, ali ti zarad mentalne higijene preporuchujem da vishe ne palish tv :lol:
 
Jao, nisam gledala, ali su mi pricali o toj emisiji.... i moram reci da mislim da je izrezirana, i da to ne postoji u rl :lol:

Trosim koliko mi treba, ali znam koji mi je standard.

Ipak, ako nesto skupo bas zelim... Neku tasnu ili cipele... Ili recimo neki luksuzniji SPA tretman.... priustim si jednom, cisto da ispunim sebi zelju.
 
Ponukana onim smećem što se prikazuje na kablovskoj, neću reći koji kanal, ali svi ste nekad čuli, možda videli krajem oka, kao i ja pre neki dan :rumenko: Priznajem, napravila sam grešku. Upalila sam TV, posle dužeg vremena i videla onu emisiju o Škrticama i odgledala.
...
Nemojte biti jako surovi, ali priznajem šteta je već naneta. Emisija je već uradila svoje i eto teme.
...
I sad dosta o meni i mojim greškama, nego da vas ja pitam.
..
Videh svašta u toj emisiji, štednju na svemu i svačemu, od razređivanja šampona, do lepljenja selotepom nekih muških čizmi. Ali negde najgrđe mi pade ona mama što je svom sinčiću išla za rođendan da uzme one promotivne balone i ostatke neke torte koje je spljeskala u jednu, pa posle poslužila goste sa tim čudom :eek:
Mislim, razumem, radi se o emisiji, mislim okej, nek je sve i fejk, ali???
...
Da vas ja pitam da li ste vi škrtica ili ste možda stvarno racionalni u trošenju svakog dinara?
Da li bacate hranu inače? Da li kupujete više nego što vam treba?
Da li biste bili sa nekim ko je škrtica, i ko bi vam stalno uletao u kupatilo i govorio da zavrnete toplu vodu, dok se sapunjate, šamponirate ili perete zube? Koliko bi stvarno mogli da podnesete?
...
Oni koji misle da mi u Srbiji nemamo problem sa škrtošću, nek kažu u čemu se danas ogleda škrtost u Srbiji?
..
Ne budite škrti na rečima, škrtost da ili ne?

U principu sve rekoše ljudi ispred.

Gledam da uzmem jeftinije ako mogu na nekoj akciji ako se zadesi ali ne pratim ni kada ni gde su,nego čisto ako naletim u tom trenutku. Na hrani i piću ne štedim uopšte,često i bacim jer se pokvari kad zaboravim,kvalitet uvek gledam da bude najviši u odnosu na moje mogućnosti. Gurman sam i hedonista i tu mi stvarno ode dosta para za koje se i ne osvrnem.

Na odevnim stvarima više štedim,npr.. ako mogu farmerke u C&A da nađem za 30 neću ići u Levi's da ih platim 130. Jer za mene farmerke su farmerke,duks je duks...apsolutno sam nesposoban da razlikujem neke nivoe kvaliteta osim ako nisu baš extremni.

Za tehniku već pažljivo ispitam stanje na tržištu,jer su to veće cifre uglavnom pa nije svejedno ako npr. u Mađarskoj možeš kupiti tv za 200€ manje sa svim troškovima....

U kafani,kafiću,restoranu uvek ostavim makar simboličan bakšiš osim ako nisam baš nezadovoljan uslugom...

Ne idem za ljudima i gasim svetla,ne puštam mašinu posle 12 zbog jeftine struje i sl gluposti "za štednju"...:)

Smatram dakle sebe racionalnom osobom.


Ne bih mogao da budem sa extremnim slučajevima koje si navela. To je već psihopatologija.
 
Racionalno da. Ne volim da trosim pare na nesto sto mi ne treba. Jednostavno. Ne volim generalno shoping maniju i sl gluposti. U zivotu treba stedeti. Ne kazem da se ne treba pocastiti, odlazak na more, koje putovanje, ali sada da kupujem mesecno odecu i sl ne. Isto je i sa hranom. Gledam da je zdrava, to mi je bitno. Da, nekad i smoki i cokolada i sta god, ali sve u normalnoj meri. Sto se odece tice, takodje mi smeta sto se ovde prodaje vecinom bofl roba etiketirana kao nekakva italijanska marka i jako je skupa, butike drzi ta butikk mafija i namece paprene cene i klempa usi naordu. I u opste odnos prema odeci kao imidzu. Suvise smo modna nacija sto mi je bezveze. Nisam ni redovan kafandzija, niti volim tu trku za izlascima i cascavanjem. Neki spiskaju pola plate na to. Ja sljakam, ne bunim se oko para i imam ih zato sto se ne razbacujem izmedju ostalog. Za decu ne znam, nemam ih niti ih planiram, kapiram da je to veliki trosak u zivotu.

U prevodu: Živim ko ker! :lol:

- - - - - - - - - -

Gresis. Koliko para samo potrose na bozicne poklone...

Evo ti grafika. Izmedju 2005 i 2014 godine. U proseku Nemci spice oko 80 milijardi EUR svake godine, ne miliona - milijardi (!!!) samo za novogodisnje poklone.

http://de.statista.com/statistik/daten/studie/2750/umfrage/weihnachtsumsaetze-des-einzelhandels/

Da ne pricam koliko para recimo Austrijanci svake godine daju u dobrotvorne svrhe.

Ali ova tvoja prica je klasicni klise, koji nema veze sa realnom situacijom. Svabe, Austrijanci, Skandinavci su kao stipse iako trose silne milijarde i daju ogromnu lovu u dobrotvorne svrhe, dok su Srbi duse od ljudi zato sto su maloumni i iako nemaju pare razbacuju ture i bleje po kaficima po citav dan. :rotf:

Mislim, pametnom dosta. :)

:ok:

pa kad je naša filozofija
darežljivi smo onoliko koliko se vidi
onda se ljudi prse poklonima i kovertama pred familijom
nataknu na sebe par stotina evra
a kod kuće pašteta, i to čak ni karneks
:lol:
 
Jao, nisam gledala, ali su mi pricali o toj emisiji.... i moram reci da mislim da je izrezirana, i da to ne postoji u rl :lol:

Trosim koliko mi treba, ali znam koji mi je standard.

Ipak, ako nesto skupo bas zelim... Neku tasnu ili cipele... Ili recimo neki luksuzniji SPA tretman.... priustim si jednom, cisto da ispunim sebi zelju.

sponzor? :per:
jesi sigurna da je to bogougodno? :lol:
 
E sad šta je štednja a šta je škrtost...
Mism prvo i prvp ko mora taj i špara...
Kupujem i stavri koje mi ne trebaju iz hira trenutka...
Ako bismo racionalizovali kome treba više od jednog para obuće i dva para pantalona?
 
Ponukana onim smećem što se prikazuje na kablovskoj, neću reći koji kanal, ali svi ste nekad čuli, možda videli krajem oka, kao i ja pre neki dan :rumenko: Priznajem, napravila sam grešku. Upalila sam TV, posle dužeg vremena i videla onu emisiju o Škrticama i odgledala.
...
Nemojte biti jako surovi, ali priznajem šteta je već naneta. Emisija je već uradila svoje i eto teme.
...
I sad dosta o meni i mojim greškama, nego da vas ja pitam.
..
Videh svašta u toj emisiji, štednju na svemu i svačemu, od razređivanja šampona, do lepljenja selotepom nekih muških čizmi. Ali negde najgrđe mi pade ona mama što je svom sinčiću išla za rođendan da uzme one promotivne balone i ostatke neke torte koje je spljeskala u jednu, pa posle poslužila goste sa tim čudom :eek:
Mislim, razumem, radi se o emisiji, mislim okej, nek je sve i fejk, ali???
...
Da vas ja pitam da li ste vi škrtica ili ste možda stvarno racionalni u trošenju svakog dinara?
Da li bacate hranu inače? Da li kupujete više nego što vam treba?
Da li biste bili sa nekim ko je škrtica, i ko bi vam stalno uletao u kupatilo i govorio da zavrnete toplu vodu, dok se sapunjate, šamponirate ili perete zube? Koliko bi stvarno mogli da podnesete?
...
Oni koji misle da mi u Srbiji nemamo problem sa škrtošću, nek kažu u čemu se danas ogleda škrtost u Srbiji?
..
Ne budite škrti na rečima, škrtost da ili ne?

i ja sam gledao ovih dana nekoliko epizoda o skrticama.
najsmesnija mi je bila ona kada idu na odmor :lol:


prepoznao sam se u nekoliko slucajeva.
a ne zato sto smo skrti nego sto smo uvek bili sirotinja

idemo u parajliju u septembru,vucemo od kuce luk,krompir i ostala gomna,kuvamo tamo jer je jeftinije od restorana.
ako je jeftinije ondak nosimo nasu posteljinu...itd,itd

ali jbg, to nam je bio jedini nacin da uspemo da odemo.
sada vise tih problema nemam na srecu :)


Jao, nisam gledala, ali su mi pricali o toj emisiji.... i moram reci da mislim da je izrezirana, i da to ne postoji u rl

a jeste, ima delova koji su montirani, ali i ja licno poznajem nekog ko je prilicno extreman pa mi je skroz pojmljivo da u toj moremecenoj jameriki ima gomilu takvih ljudi
 
Poslednja izmena:
i ja sam gledao ovih dana nekoliko epizoda o skrticama.
najsmesnija mi je bila ona kada idu na odmor :lol:


prepoznao sam se u nekoliko slucajeva.
a ne zato sto smo skrti nego sto smo uvek bili sirotinja

idemo u parajliju u septembru,vucemo od kuce luk,krompir i ostala gomna,kuvamo tamo jer je jeftinije od restorana.
ako je jeftinije ondak nosimo nasu posteljinu...itd,itd

ali jbg, to nam je bio jedini nacin da uspemo da odemo.
sada vise tih problema nemam na srecu :)

a jeste, ima delova koji su montirani, ali i ja licno poznajem nekog ko je prilicno extreman pa mi je skroz pojmljivo da u toj moremecenoj jameriki ima gomilu takvih ljudi

:zag: ima nas, ali iz nužde, ove što smo gledali ja i ti, oni to iz čistog hira i zabave rade, čini mi se :lol:
..
 
bila mi je luda ona sa cerkom sto se tusiraju 3 puta nedeljno po 10 minuta.
i na tu foru ustede 10-20 dolara mesecno na vodi
a to sto joj je kuhinja nabudzena da vredi 100 000 to nikom nista :lol:

jeste, i ona što natrlja onaj njen džip sa šamponom, pa čeka da kiša padne :lol:
..užasi preterivanja :fdlan:
..
pa totalno nerealno...ali ima takvih primera i u našoj sredini, možda ne toliko ekstremnih, ali ima
..
ta škrtost je meni povezana sa sitničavošću, a ne volim ni jedno ni drugo
 
Sitne duse i jajare mi nikad nisu bile uzor niti sam voleo sa istima da se petljam.Cenim sebe i ljude do kojih mi je stalo bas na osnovu toga koliko su dosledni u onome sto rade i kako to sto zarade potrose.
Volim da potrosim ( verovatno zato i imam):ok: i mrzim sitnicarski fazon da se gleda u dinar dva razlike u ceni.
Kupujem lepe i kvalitetne stvari i svestan sam da ono sto valja to mora i da kosta .Iz principa nikad nista "na akciji"nisam pazario
Ako slavim nesto onda cu to da uradim kako treba a ne da sparam i ekonomisem jer ako vec pravim tulum onda ce da bude pravi a ne neki skrtarski.
Kad god sam isao na neka slavlja kao poklon dao sam novac jer nisam hteo da se petljam i pogadjam sta kome treba lova je najbolji poklon i za nju se uvek moze uzeti ono sto ti je po volji.Kad izadjem u kafanu izasao sam zato sto imam lovu dakle bice i za muziku i za pajtose i nisam izasao da bih sparao.kad mi se spara odem na vikendicu i osljemam se sa svojim domacim vinom.
 
Sitne duse i jajare mi nikad nisu bile uzor niti sam voleo sa istima da se petljam.Cenim sebe i ljude do kojih mi je stalo bas na osnovu toga koliko su dosledni u onome sto rade i kako to sto zarade potrose.
Volim da potrosim ( verovatno zato i imam):ok: i mrzim sitnicarski fazon da se gleda u dinar dva razlike u ceni.
Kupujem lepe i kvalitetne stvari i svestan sam da ono sto valja to mora i da kosta .Iz principa nikad nista "na akciji"nisam pazario
Ako slavim nesto onda cu to da uradim kako treba a ne da sparam i ekonomisem jer ako vec pravim tulum onda ce da bude pravi a ne neki skrtarski.
Kad god sam isao na neka slavlja kao poklon dao sam novac jer nisam hteo da se petljam i pogadjam sta kome treba lova je najbolji poklon i za nju se uvek moze uzeti ono sto ti je po volji.Kad izadjem u kafanu izasao sam zato sto imam lovu dakle bice i za muziku i za pajtose i nisam izasao da bih sparao.kad mi se spara odem na vikendicu i osljemam se sa svojim domacim vinom.

:eek: :klap:
mislim šta reći, kolega Suagenzi, širina vašeg duha je došla do izražaja u ovom postu..vi definitivno ne škrtarite
 
Racionalno da. Ne volim da trosim pare na nesto sto mi ne treba. Jednostavno. Ne volim generalno shoping maniju i sl gluposti. U zivotu treba stedeti. Ne kazem da se ne treba pocastiti, odlazak na more, koje putovanje, ali sada da kupujem mesecno odecu i sl ne. Isto je i sa hranom. Gledam da je zdrava, to mi je bitno. Da, nekad i smoki i cokolada i sta god, ali sve u normalnoj meri. Sto se odece tice, takodje mi smeta sto se ovde prodaje vecinom bofl roba etiketirana kao nekakva italijanska marka i jako je skupa, butike drzi ta butikk mafija i namece paprene cene i klempa usi naordu. I u opste odnos prema odeci kao imidzu. Suvise smo modna nacija sto mi je bezveze. Nisam ni redovan kafandzija, niti volim tu trku za izlascima i cascavanjem. Neki spiskaju pola plate na to. Ja sljakam, ne bunim se oko para i imam ih zato sto se ne razbacujem izmedju ostalog. Za decu ne znam, nemam ih niti ih planiram, kapiram da je to veliki trosak u zivotu.

Racionalan stav.
Istina je ovo da smo modna nacija. U malim sredinama je to još izraženije čini mi se. Kad odem u posetu kod svoje rodbine, zapanjim se koje toalete oni nose, na svadbama, rođendanima, pa čak i u svom manjem mestu. Jednostavno ta trka za pokazivanjem je nekako očiglednija, rečeno mi je "pa vi ste ovde mnogo opušteniji i ne oblačite se nešto naročito."
 
U principu sve rekoše ljudi ispred.

Gledam da uzmem jeftinije ako mogu na nekoj akciji ako se zadesi ali ne pratim ni kada ni gde su,nego čisto ako naletim u tom trenutku. Na hrani i piću ne štedim uopšte,često i bacim jer se pokvari kad zaboravim,kvalitet uvek gledam da bude najviši u odnosu na moje mogućnosti. Gurman sam i hedonista i tu mi stvarno ode dosta para za koje se i ne osvrnem.
Na odevnim stvarima više štedim,npr.. ako mogu farmerke u C&A da nađem za 30 neću ići u Levi's da ih platim 130. Jer za mene farmerke su farmerke,duks je duks...apsolutno sam nesposoban da razlikujem neke nivoe kvaliteta osim ako nisu baš extremni.
Za tehniku već pažljivo ispitam stanje na tržištu,jer su to veće cifre uglavnom pa nije svejedno ako npr. u Mađarskoj možeš kupiti tv za 200€ manje sa svim troškovima....
U kafani,kafiću,restoranu uvek ostavim makar simboličan bakšiš osim ako nisam baš nezadovoljan uslugom...
Ne idem za ljudima i gasim svetla,ne puštam mašinu posle 12 zbog jeftine struje i sl gluposti "za štednju"...:)
Smatram dakle sebe racionalnom osobom.
Ne bih mogao da budem sa extremnim slučajevima koje si navela. To je već psihopatologija.

Takođe racionalan stav. Negde čini mi se da je poenta u tom nerobovanju kako god okreneš.
Da možeš da se opustiš, ali i da ne budeš ovca za šišanje.
Slažem se što se tiče tehnike ipak, mislim da je to danas jedina stavka kod koje ne valja da škrtariš, ako već imaš mogućnosti.
..
Ovo sve drugo manje više, mada i ja kvalitetnoj hrani dajem prednost :rumenko:
..
naravno koliko se može i kad se može
..
a možda i bolje da ne mogu :lol:

- - - - - - - - - -

ma poetessa, jel si ti neka voditeljka po struci :zcepanje:

Što jel' treba da te najavim na nekom muzičkom recitalu? :lol:
..
Pa šta ću kad je stvarno kolega dao baš dobar odgovor, i još onako u više redova, ima šta da se pročita :lol:
 

Back
Top