Skrtica sam, pa šta!

Ovo što ti opisuješ nije škrtica nego štekara.
A ja jesam štekara po prirodi, ne volim da bacam hranu i mogu danima da ne izađem iz kuće sa bilo kakvom potrebom da bilo šta kupim, ako ima leba i jogurta :rumenko: i krpim čarape i šijem torbe i pravim jednu majicu od druge (te mi uvek budu omiljene :rumenko: ) al' zato kad shvatim da sam skupila taj višak para idem jedno veče i trošim to sa naročitim osećajem zadovoljstva :lol:

Škrtica ti je lik koji ne da drugima svoje a uzima od njih, rado.
Znam ženu koja šibicom pali gorionik da stavi kafu, onda je ugasi i ostavi pored da sledeći put iskoristi ostatak drvceta :lol: najozbiljnije imala sam demonstraciju :lol:
Al' ta ista bi dala sve drugima i kapom i šakom. Neobična osoba, malo je takvih ovde.

Ej, ja bila kod jedne prijateljice i znaš ono kad ti ostane malo kole ili kisele u flaši, znaš ono baš malo na dnu :lol:
I ona da me posluži, ali jbg. ja videla, prvo sipala to što je izvetrilo, pa onda dopunila sa novom flašom :rotf:
Ja htela da crknem od smeha :lol:
Nisam ništa rekla, ali u životu to nisam videla, ajde osim u kafićima, ali jbg. ja to ne bih uradila nikome.
..
Neverovatno je na čemu sve ljudi škrtare, ali to je prosto taj mentalitet.
Nemam pojma, okej mi je ovo što si ti navela, ti svesno štekaš i štediš na nekim stvarima, da bi sebi priuštila nešto što voliš.
Okej mi je to negde, to su prioriteti, ali ne bih stvarno mogla sa nekim ko bi prebrajao svaki dinar.
..
Inače ja bušne čarape bacam :rumenko:

- - - - - - - - - -

Ih :lol:, pa volim i ja da punim kadu :flert:
A kako ne zivim i skorije necu problema nema.:lol:

P.S. Da znas kako su mi mali racuni.:worth:
Iskljucio sam jedan radijator, pa je malo prohladno sto meni skroz nezimogrizljivom sasvim odgovara :ok:, a sve komsije kukaju kako ne greju dovoljno, a gomila porodica sa bebama i malom decom ovde kod mene.
A kod mene se i Infostan/grejanje gleda po ukupnoj potrosnji, tako da su leti racuni 1.200 dinara, a ovako su veci. Za razliku od vecine Beogradjana koji za Infostan placaju i po 10.000 ja ne placam ni 3.000 zimi.:lol:

:fdlan:

jao, jao, sve gore od goreg :lol:
Pa ne mogu ja Lorde u hladnom da spavam. Evo nema šanse. Mislim mogu, ako nećeš izlaziti iz kreveta sa mnom :lol: mislim ako taj što štedi neće izlaziti iz kreveta sa mnom. Mislim, meni se mozak zaledi kad mi je hladno u sobi. Inače neka mamina prijateljica mi je pričala da i ona kao i ti štedi tako, što skuva pasulj za celu nedelju i samo to jede, ništa drugo. Zatim dva puta nedeljno se kupa i samo tad uključuje bojler. Radijator joj je isto zavrnut u drugoj sobi što je ne koristi. A u svojoj sobi spava sa vrućom flašom vode :lol:
..
Ovo za flašu sam probala :rumenko:
..
mislim bila sam očajna razumite, htela sam da probam :lol:
..
emotivno ipak nije zadovoljavajuće :lol:

- - - - - - - - - -

Ne dajem iz principa na zajam novac lupezima koji stalno nesto zajme i traze .Pre bih ga bacio nego sto bih ga dao bilo kome.Zenama apsolutno ne dajem ni prebijene pare niti im placam bilo sta a one me opet salecu i traze da moje drustvo .Ovde na forumu me javno osudjuju a privatnim porukama me spopadaju i smaraju svetski da ih izbambusam.:mrgreen:

Anđelko ti li si? :lol:
Tako i on isto napiše :lol:
..
Kolega vi ni na kamatu ne dajete pare? :think:
Imate li tu oko vas neke što stalno lažu da nemaju para, a u stvari imaju. Ti baš umeju da iritiraju.
 
Samo sam u Srbiji video dva lika da sede u basti kafica u 2 posle podne i jedan drugome pokazuje nove spageti cipele sto je kupio. I obojica oko cipela kao pecinski ljudi oko vatre. Ako je to nesto sto treba da mi donese imidz, sto ce da mi donese sex,ili sta vec, bolje da nevin odem u penziju.

Znaš šta, nije problem u tim skupim cipelama. I ja lično da mogu, više bih kupila jedne kvalitetnije cipele nego sad neke samo da premostim sezonu. Nego je problem u tom predimenzioniranju, u verovanju da će ti one volšebno nadomestiti sve one druge nedostatke koji bodu oči. Mada iskreno, ovde baš bezobrazno deru u vezi te garderobe. Naša sniženja su smešna u odnosu na ona u inostranstvu i tu nema nikakve sumnje. Ipak, i ja uvek gledam da odnos cena-zadovoljstvo bude u proporciji. Ne bih kupila nešto samo zato što je skupo i što svi furaju, nema tih para. Ali bih dala i platila nešto skuplje ako to negde ide uz mene.
..
Ravnoteža valjda..tako nešto..ne ono "videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"
 
Ej, ja bila kod jedne prijateljice i znaš ono kad ti ostane malo kole ili kisele u flaši, znaš ono baš malo na dnu :lol:
I ona da me posluži, ali jbg. ja videla, prvo sipala to što je izvetrilo, pa onda dopunila sa novom flašom :rotf:
Ja htela da crknem od smeha :lol:
Nisam ništa rekla, ali u životu to nisam videla, ajde osim u kafićima, ali jbg. ja to ne bih uradila nikome.
..
Neverovatno je na čemu sve ljudi škrtare, ali to je prosto taj mentalitet.
Nemam pojma, okej mi je ovo što si ti navela, ti svesno štekaš i štediš na nekim stvarima, da bi sebi priuštila nešto što voliš.
Okej mi je to negde, to su prioriteti, ali ne bih stvarno mogla sa nekim ko bi prebrajao svaki dinar.
..
Inače ja bušne čarape bacam :rumenko:

- - - - - - - - - -



:fdlan:

jao, jao, sve gore od goreg :lol:
Pa ne mogu ja Lorde u hladnom da spavam. Evo nema šanse. Mislim mogu, ako nećeš izlaziti iz kreveta sa mnom :lol: mislim ako taj što štedi neće izlaziti iz kreveta sa mnom. Mislim, meni se mozak zaledi kad mi je hladno u sobi. Inače neka mamina prijateljica mi je pričala da i ona kao i ti štedi tako, što skuva pasulj za celu nedelju i samo to jede, ništa drugo. Zatim dva puta nedeljno se kupa i samo tad uključuje bojler. Radijator joj je isto zavrnut u drugoj sobi što je ne koristi. A u svojoj sobi spava sa vrućom flašom vode :lol:
..
Ovo za flašu sam probala :rumenko:
..
ada mislim bila sam očajna razumite, htela sam da probam :lol:
..
emotivno ipak nije zadovoljavajuće :lol:

Nisu problem racuni, vec ja volim temperaturu od 15-16 stepeni i cak i tada imam obicaj da blejim polugo u stanu.
Ne volim da stedim na hrani, ali problem je sto se onda uprasim tak da mora i tu da se stedi.:confused:
Ja nemam razloga da ukljucujem bojler non-stop. Sta ce mi topla voda?:dontunderstand:
Ja se kupam malo cesce, moram.:aha2:

Flasa vode? :lol:
 
Nisu problem racuni, vec ja volim temperaturu od 15-16 stepeni i cak i tada imam obicaj da blejim polugo u stanu.
Ne volim da stedim na hrani, ali problem je sto se onda uprasim tak da mora i tu da se stedi.:confused:
Ja nemam razloga da ukljucujem bojler non-stop. Sta ce mi topla voda?:dontunderstand:
Ja se kupam malo cesce, moram.:aha2:

Flasa vode? :lol:

:brr: ja ne mogu, meni mozak ne funkcioniše ispod 24 stepena, provereno :lol:
..
ja na hrani isto ne štedim, to sam napisala, i ništa ne stigne da istruli i da se baci, nema šanse :lol:
..
a bojler mi je uključne, brinem nekad što punim kadu, zato što sam neracionalna sa vodom kao resrusom, ali jbg. ljudi imaju i gore poroke :lol:
..
vruća flaša :lol:
 
nikad nisam bio shkrt niti cz biti...
dal je do vaspitanja, genetike, odrastanja, okolnosti u kojima sam proveo dobar deo zhivota, ne znam...
nikada ne bih mogao da budem sa osobom koja mi broji svaki zalogaj, svaku rech, cigaretu, pivo, bilo shta...
ne znam o kojoj emisiji se radi, ali ti zarad mentalne higijene preporuchujem da vishe ne palish tv :lol:

sledeći put ću da gledam bolesti, pa da pišemo o onoj hipohondriji, a možda može i odmah :lol:
..
a jel' bi ostavio cigare zbog žene ili deteta? aha!
..
mislim ako bi ti tražila ili te ucenjivala :lol:
 
sledeći put ću da gledam bolesti, pa da pišemo o onoj hipohondriji, a možda može i odmah :lol:
..
a jel' bi ostavio cigare zbog žene ili deteta? aha!
..
mislim ako bi ti tražila ili te ucenjivala :lol:

zbog deteta bih sigurno a zbog zhene koja me ucenjuje!?
mozhe samo pedalu da dobije ili josh bolje mozhe ona da ga pushi...:per:
ucene!?te fazone nikad nisam voleo...
 
sledeći put ću da gledam bolesti, pa da pišemo o onoj hipohondriji, a možda može i odmah :lol:
..
a jel' bi ostavio cigare zbog žene ili deteta? aha!
..
mislim ako bi ti tražila ili te ucenjivala :lol:
Nije mi poznato da je iko ostavio duvan zbog deteta ili supruge/a!
Broj onih koji stvarno ostave duvan, iz bilo kog razloga, procentualno je na nivou statističke greške - sasvim zanemarljiv.
Koliko sam video pušači koji govore da bi ga rado ostavili ali ne mogu ("bolest zavisnosti"), čak i kada bi mogli, ne bi želeli da ga ostave!

Ucene takvog tipa nikada nemaju razultat. Isto je i sa alkoholom ili drogom.
 
sledeći put ću da gledam bolesti, pa da pišemo o onoj hipohondriji, a možda može i odmah :lol:
..
a jel' bi ostavio cigare zbog žene ili deteta? aha!
..
mislim ako bi ti tražila ili te ucenjivala :lol:

Bez cigareta bih u sustini mogao ali ako bi to zena insistirala ne bih to ucinio ni pod razno nego bih jos vise pojacao duvanisanje.Te price da me zena ucenjuje pa to je cirkus hebao bi joj mamu milosnu da pokusa bilo sta i minornije a ne tako nesto.Kod mene demokratije nema ja sam big bos a zena je tu da tjuti i da trpi dakle moz da ima sliku ali ton kontrolisem ja.:ok:
 
Bez cigareta bih u sustini mogao ali ako bi to zena insistirala ne bih to ucinio ni pod razno nego bih jos vise pojacao duvanisanje.Te price da me zena ucenjuje pa to je cirkus hebao bi joj mamu milosnu da pokusa bilo sta i minornije a ne tako nesto.Kod mene demokratije nema ja sam big bos a zena je tu da tjuti i da trpi dakle moz da ima sliku ali ton kontrolisem ja.:ok:
A jel bi pristao da ti i tvoji pajtosi pusite na terasi? :think:
 
Ponukana onim smećem što se prikazuje na kablovskoj, neću reći koji kanal, ali svi ste nekad čuli, možda videli krajem oka, kao i ja pre neki dan :rumenko: Priznajem, napravila sam grešku. Upalila sam TV, posle dužeg vremena i videla onu emisiju o Škrticama i odgledala.
...
Nemojte biti jako surovi, ali priznajem šteta je već naneta. Emisija je već uradila svoje i eto teme.
...
I sad dosta o meni i mojim greškama, nego da vas ja pitam.
..
Videh svašta u toj emisiji, štednju na svemu i svačemu, od razređivanja šampona, do lepljenja selotepom nekih muških čizmi. Ali negde najgrđe mi pade ona mama što je svom sinčiću išla za rođendan da uzme one promotivne balone i ostatke neke torte koje je spljeskala u jednu, pa posle poslužila goste sa tim čudom :eek:
Mislim, razumem, radi se o emisiji, mislim okej, nek je sve i fejk, ali???
...
Da vas ja pitam da li ste vi škrtica ili ste možda stvarno racionalni u trošenju svakog dinara?
Da li bacate hranu inače? Da li kupujete više nego što vam treba?
Da li biste bili sa nekim ko je škrtica, i ko bi vam stalno uletao u kupatilo i govorio da zavrnete toplu vodu, dok se sapunjate, šamponirate ili perete zube? Koliko bi stvarno mogli da podnesete?
...
Oni koji misle da mi u Srbiji nemamo problem sa škrtošću, nek kažu u čemu se danas ogleda škrtost u Srbiji?
..
Ne budite škrti na rečima, škrtost da ili ne?

NIKADA, pa makar kao prosjak i skitnica završio!
 
A jel bi pristao da ti i tvoji pajtosi pusite na terasi? :think:

Stan je moj i u njemu radim sta mi je volja a zeni ako smeta duvanski dim moz da izadje na terasu i da tamo dzonja posto ja cesto zapalim cigaretu i u krevetu .Mada kad bolje razmislim ako je tako netolerantna mozda je bolje da knjava pored kontejnera a ja cu u krevetu da budem sa dve trtaste klinke .:per:
 
prema zenama maksimalno stedeti i paradoksalno vise ce vas ceniti....

ja svoju devojke nikad nisam vodio na more , i obicno bude vatren sex pred moj polazak na moju inicijativu, na moru ih varam sa 2-3 nije bitno -bitno da one ne saznaju, dresiram ih da ih samo ja zovem i zovem samo uvece da razgovaramo sto krace "jer treba da idem da spavam" (ustvari idem u nocni zivot :lol:) i da me ne cimaju preko dana .... na moru istrpam par zenskih i onda nazad uz njihovo plakanje i jadikovanje.

kad se vratim sa mora stara zenska me jedva doceka i opet imam jos zesci sex od nje jer se uzelela...:per:

tako da win-win situacija :cool:

a magarci koji su vodili devojke su cesto prolazili pakao ,svadje ,rasprave ,nikad nisu mogli da se opuste ,muvaju nesto itd...luuuzeri :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ko normalan jos pa vodi zenu na odmor.Zena ostaje da sredjuje kucu riba klonju a muskarac ide u torbanje i trpa lodache koje su dosle na more da se izdivljaju i malo zaborave na sonjavce sa kojima papucare i klosare .
 
Znaš šta, nije problem u tim skupim cipelama. I ja lično da mogu, više bih kupila jedne kvalitetnije cipele nego sad neke samo da premostim sezonu. Nego je problem u tom predimenzioniranju, u verovanju da će ti one volšebno nadomestiti sve one druge nedostatke koji bodu oči. Mada iskreno, ovde baš bezobrazno deru u vezi te garderobe. Naša sniženja su smešna u odnosu na ona u inostranstvu i tu nema nikakve sumnje. Ipak, i ja uvek gledam da odnos cena-zadovoljstvo bude u proporciji. Ne bih kupila nešto samo zato što je skupo i što svi furaju, nema tih para. Ali bih dala i platila nešto skuplje ako to negde ide uz mene.
..
Ravnoteža valjda..tako nešto..ne ono "videla žaba da se konj potkiva pa i ona digla nogu"

Pa bez obzira na taj nekakav balans, definitivno kod nas, pogotovu kada je moda u pitanju, stvari su preterane. Mislim da nije lako ici s tom mislju, kupovacu skupo ali odmereno. Meni je odeca jednostavno na 30-om mestu u zivotu. Ne kazem da hodam go na ulici..ali...I generalno trosarenje, pa cak i na , nazovi jeftine sitnice. Vidi jedan cips je 100 dinara, cokolada toliko, pa onda kupi neko pivce, kupi sok, kupi ovo kupi ono i to se sve lepo naslaze, a onda se ljudi hvataju za glavu kada dodje mesec. Sve je to lepo, i treba priustiti. Ali da izlazim svaki dan eKspreso, necu. U krajnjem slucaju necu iz ininata kafanskom bezobrazluku.

- - - - - - - - - -

Ja sam na pri pejdu. Moja poslovna komunikacija je preko skajpa.Ja potrosim 30 dinara mesecno na telefon. Ne treba mi jos jedan racun u zivotu.Poslovodja me je pitao zasto nemas mob - ja mu kazem, pa ne bih se bunio da mi vi kupite i tu je stala prica. Ljudi imaju po ne znam koliko brojeva, pa kupi ovaj paket, pa onaj, to su sve gluposti da ti uzmu pare, reklamice, kupi ovo kupi ono. To je za budale bre.
 
Ko realno zaradjuje taj se sa lovom ne razbacuje.Zene su skorojevici koje trose tudji novac uglavnom na gluposti, pa cak i kad ga smotaju taj isti ode na gluposti jer kod zena ne postoji promisao za nesto sto ce biti sutra dakle sve ja samo danas i sad.
 

Back
Top