SITNI KOLAČI

stana i ja izgleda imamo isti problem..
ne volim da medenjaci budu tvrdi pa se sad nesto pitam.....
lupicu a vi se slobodno smejte :D
da li ono licitarsko srce ima neke slicnosti sa medenjakom...
danas sam gledala ovde u marketu neko srce koje me jako podsetilo na licitarsko i pod prstima se malo ugibalo, sto moji medenjaci nikako ne cine....
 
nisam ja bas sigurna da grilijas oblanda moze biti posna...barem svi recepti na koje sam ja naisla za nju, sadrze jaja.videla sam na netu recimo posni figaro - eto mozda to da probas ako zelis nesto sa karamelom
 
ja pravim posne evo ti recept
grilijaz oblande
300 gr secera sa malo vode dobro uspinovati dodati 250 gr margarina 300 gr seckanih oraha i 100 gr melvenih uprziti 200 gr secera da bude kao karamel pa lagano dodati u fil uz neprestano mesanje ako ti je ova smesa malo redje slobodno dodaj malo mlevenog posnog keksa ovu smesu nafiluj izmedju dfve oblande i pritisni necim ostavi na hladnom mestu da se stegne ja ih pravim stalno tako da je recept proveren
 
GRILIJAS-POSNOProkuvati 300gr. secera sa malo vode, dodati 250gr. margarina i mesati dok se ne istopi. Skloniti sa ringle pa dodati 400gr. mlevenog keksa(ili malo manje, zavisi od keksa) i 150gr. mlevenih oraha. Kada se masa skroz ohladi dodati grilijas od 250gr. seckanih oraha(lesnika) i 250gr. secera. Ovo je velika mera.
Ja sam po ovom receptu pravila rolat u listu oblande i dodala malo cokolade, zadovoljna sam.
Ovaj recept je ranije postavila vera_mk.
21jn2px.jpg
 
Poslednja izmena:
Recept je sa Coolinarike,napisala ga je Broccoli....


1. Marcipan izmesiti sa milkshake-prahom. Marcipan podeliti i izvaljati ga u dve rolne od po 30 cm dužine. Džem eventualno provući kroz sito, pa njim premazati rolne.

2. Bademe posuti po papiru za pečenje, staviti preko premazane rolne i dobro ih uvaljati u bademe .

3. Čokoladu naseckati i zajedno sa kokosovom masnoćom je rastopiti nad vodenom parom, pa malo prohladiti.

4. Sada gornje strane obeju rolni, premazati sa pola čokolade. Kada se stegne, rolne okrenuti na drugu stranu i nju premazati čokoladom.

5. Rolne rezati na šnite debljine oko 1 cm, pa dobro zapakovane držati na hladnom mestu.

Sastojci

Broj osoba:
10 osoba

*
za masu (60 kom.):
* 200 g marcipana
* 2 kes. (oko 75g) Milkshake praha od jagode, npr. Dr.Oetker
* oko 2 kašike džema od jagoda
* 50 g oguljenih, seckanih badema
* 100 g bele čokolade
* 5 g kokosove masti
 
zdravo svima,ja sam nova,prelistala sam recepte i stvarno ima mnogo dobrih,nadam se da ću uskoro biti u prilici i da ih isprobam.Zanima me da li neko od vas zna gde mogu kupiti gotove korpice,od testa,neutralnog ukusa tako da mogu koristiti i za slatko i slano
 
Ne znam da li su ti modle sekači, ili se u modle stavlja testo. Ako su sekači, može ovo:

Keks

šolja masti (ili 1 margarin), šolja ipo šećera, pola šolje mleka, 2 žumanca i 1 celo jaje, brašna po potrebi

Umutiš mikserom, razviješ na radnu površinu, vadiš modlama, ređaš u pleh i pečeš.
 
Više vas je tražilo recept za 'Mandoline' kolačiće koje sam pravila za Etno sajam, pa da ne pišem svakoj posebno evo stavljam za sve.
Ovo je originalni recept po kome ih uvek pravim, naravno mast može da se zameni sa puterom ili margarinom ali ukus nije isti.

МАНДОЛИНЕ

Састојици:
300 гр масти
2 јаја
2 кафене шољице млека
1 квасац
600 гр брашна

Фил:
1 кг јабука
100 гр млевених ораха
Шака сувог гржђа
1 ванила
Мало цимета
Шећер по укусу

За посипање:
Прах шећер
1 ванила

Поступак:
Ставити квасац у топло млеко са кашичицом шећера и кашичицом брашна да ускисне. Умутити маст са јајима и додати ускисли квасац, а затим постепено додавати брашно и добро га израдити. Тести може али и не мора да одстоји.

Фил: јабуке ољуштити, изрендати и оцедити па измешати са млевеним орасима и сувим грожђем. Пошећерити по укусу и додати ванилу и мало цимета.
На дасци за мешење развући тесто око 0,5 цм дебљине. Развучено тесто исећи на квардате око 3-4 цм. На сваки квадрат стављати по мало фила, спајати крајеве два по два суседна правећи обик мандолине. Крајеви се могу спајати и на средини па се формирати ружице. Тако обликоване колачиће ређати у машћу подмазан плех и пећи у рерни на умереној ватри. Готове посути мешавином прах шећера и ваниле.

A izgledaju ovako:
attachment.php
 
Sneki, ja se posluzih ;)
Bas su ti lepi kolacici :)

Ovo sam pravila u subotu, nemam sliku, meni i onima koji su probali se dopalo, pa kuckam, jer evo slave i slavlja su u toku, pa svaki novi recept dobro dodje :)

Kuglice od suvih sljiva

200g suvih sljiva ( bez kostica, najbolje je koristiti one kojim asu vec odstarnjenje kostice, jr su mesnatije)
4 kasike prepecenice ili rakije po izboru
100g putera ( za posno staviti margarin)
400g prah secera
100 g mlevenog badema
200 g crne cokolade
prstohvat cimeta u prahu
korica od 1/2 limuna ili narandze

Sljive samleti i preliti rakijom, pa dodati cimet, limunovu koricu, badem i secer u prahu i dobro izmesiti. Onda dodati otopljenu cokoladu i razmeksali puter i sve dobro sjediniti. Ostaviti sat vremena u frizideru da se malo stegne i praviti kuglice. Svaku kuglicu uvaljati u kristal secer. Meni je ispalo 68 kuglica.
 
Za Wanju o8:
Evo ti recept za posni grilijaš:
1.-350gr. šećera karamelisati
2.-350gr. šećera, jedan margarin i 5 kašika đžema otopiti na pari.
Masu 1 sipati u masu 2, uz stalno mućenje mikserom.Dodati 290gr. mlevenog keksa i 175gr. seckanih oraha.
Razliti između dve velike oblande.
 
Poslednja izmena:
Snekine mandoline raspametile moju porodicu. Dva puta uzastopno ih pravim i oba puta nestanu za čas. Uvek kukam kako se kolači vuku kroz kućum i zaklinjem se da im nišza neću praviti e sad sam malo bila zatečena da su ih "zbritvili" očas posla. Što će reći kolači su ekstra mekani a fil je izuzetan. Jabuka,orah,cimet idu savršeno i osvežavajuće a ja malo pokvarila recept pa suvo grožđe potopila u rum, čisto da se oseti.
Sneki 10+ za mandoline.
 
Posni rafaelo U pola litre vode zakuvati 10 kašika gustina i 300 gr.šećera,kada se zgusne ostaviti da se ohladi pa dodati 250 gr. umućenog margarina i sve još malo umutiti,dodati 300 gr. kokosa,praviti kuglice,valjati u kokos i prijatno.
 
Pravila sam posni rafaelo po ovom receptu sto je pisala lacala i mogu vam reci da se meni ne dopada, sto neznaci da se nekome i dopadne, stvar ukusa.Moj savet vam je ako hocete posni rafaelo napravite po onom standardnom receptu tako sto cete mleko u prahu zameniti sojinim mlekom sa ukusom vanile.
 
Evo i mog recepta za grilijaz ili Becar selek kako se kod nas zove.
8 zumanaca umutiti penasto sa 8 kasika secera.
Posebno staviti 1/5 kg secera da se uprzi,skloniti sa ringle i u njega dodati umucena zumanca sa secerom,brzo promesati,ne mora skroz da se sjedini u u to dodati 1 margarin.Najbolje je imati segrta u ovom poslu,jer je bitno da se zumanca brzo dodaju u vruc secer,a odmah zatim margarin i sve to u isto vreme dobro mesati.Obicno ovu masu vratim malo na ugasenu rinlu i mikerom mutiti dok ne pocne da svetli...U ovo dodati po 100 gr seckanih oraha,suvog grozdja i seckanih suvih smokava.Dok je toplo spojiti izmedju dve oblatne.
 

Back
Top