SITNI KOLAČI

attachment.php
ganas korpice, bela bajadera, salama sa celim mrezgama oraha, izvolte!
 
Evo na brzinu da iskuckam recept za savrsene bombonjerice

Ovo je jedna mera, a vi uvecajte, i ja sam i dobila sigurno 80 kom.

100gr. lesnik napolitanki samlevenih grubo
150gr. krupnije mlevenih lesnika
200gr. nutele
Od ove mese napraviti kuglice i glazirati samo sa cokoladom(na 100gr. cokolade 2 kasike ulja) ili u rastopljenu cokoladu dodati malo krupije mlevene lesnike i umakati kuglice.
Ja sam ih pravila tako sto sam po 1 kasicicu otopljene cokolade stavljala u koripicu i odmah stavljala kuglicu koju sam predhodno umakala u cokoladu a odmah zatim u mlevene lesnike Zvuci pipavo ali verujte da nije, nema posle seckanja i odmah su izdekorisni.
 
Brze rolat oblande
Potrebno je
300gr šećera
8 kašika vode
150gr mlevenih oraha
150 gr mlevenog keksa
150gr putera
3 štangle čokolade
crvena boja
3 oblande

Staviti šećer da provri.Dodati puter, orahe i keks.Masu podeliti na 3 dela.U jednu trećinu staviti crvenu boju,u drugu rastopljenu čokoladu,a treću ostavite svetlu.3 oblande staviti u 3 vlažne krpe.Kada omekšaju, svaku premazati posebnom masom.Uviti u rolate.
Super brz je i izdašan.
Ovaj recept je posebno za moju dragu Veru!

attachment.php
 
Poslednja izmena:
korpice
300gr brasna, 75gr secera, dva jaja, prasak za pecivo, vanil secer, 125gr margarina umesis dobro i ostavis u frizideru pola sata. Moze da se ispece 60 korpica. Ja sam filovala musom i vocne sa slatkom pavlakom i slagom
 
Evo i ja da ne budem lenja,posto idu posne slave,nadjoh u Blic zeni lepe posne kolace...(nisam ih jos probala ali sastojci govore da su ukusni).Pa ko nije kupio ovaj broj evo ih neki:

TOBLERONE

-200 gr posne cokolade
-200 gr mlevenog posnog keksa
-100 gr pecenih lesnika seckanih
-2 kasike meda
-1 dl coca cole
-200 gr secera
-150 gr margarina

Glazura:

200 gr posne cokolade,ulje

Priprema: Trouglasti kalup za kolace obloziti alu-folijom.Otopite cokoladu s uljem na pari i nanesite je cetkicom na foliju.Ostaviti malo da se stegne i ponavljati postupak dok imate cokoladu.U serpici zagrejte margarin,cokoladu ,med,secer i koka kolu i sve lepo ujednaciti.Dodati keks i lesnike,sacekati da se malo prohladi,pa izliti u kalup po cokoladi.Ostaviti da se stegne i seci trouglice.

BAKARDI KUGLICE

-250 gr margarina
-150 gr secera u prahu
-150 gr mlevenog kornfleksa
-100 gr mlevenog pecenog lesnika
-7 kasika bakardija ili drugog ruma
-2 kasike dzema od kajsija
-100 gr posne cokolade bele
-kasicica ulja i kasicica vode.

Margarin umutiti sa sec. u prahu,dadati kornfleks,lesnik,rum i dzem.Dobro zamesiti,oblikovati kuglice i ostaviti ih u frizideru da se stegnu.Umakati ih u belu cokoladu.

TURINSKI KOLAC

-800 gr kestena
-100 gr margarina
-100 gr posne cokolade
-100 gr sec. u prahu
-4 kesice burbon vanile

Za fondan glazuru

-250 gr sec u prahu
-kasika vode i kasicica ulja.

Umititi penasto margarin,secer i v. secer,dodajte kesten i optopljenu cokoladu.Sjediniti i razliti u pleh debljine prsta i staviti u frizider da odstiji nekoliko sati.Kad se stegne,prevrnuti je na foliju i modlom vaditi zvoncice ili vec seci po zelji.Napraviti redji fondan i kasicicom brzo prelivati kolacice.

PUNJENI ORASI

-Lepe velike polutke oraha
-300 gr secera
Za nugat masu:

250 gr secera
250 gr mlevenog badema
5-6 kapi limuna

Za nugat masu przite secer bez vode da dobijete svetao karamel.Dodajte sok od limuna i badem,sklonite s vatre i snazno izmesajte.Prohladjenim nugatom spajajte polovine oraha.Kuvajte gust sirup od secera i vrlo malo vode dok s kasike ne pocnu da se razdvajaju dve kapi.Spojena jezgra umacite u secer pa ih slazite na nauljen pleh da se ohlade.

BRAZILIJANKE

200 gr mlevenih oraha
250 gr sec. u prahu
200 gr persipan mase
50 gr gorke i jake instant kafe
nekoliko kapi arome punca
Za prelivanje:
200 gr posne cokolade
70 gr bele posne cokolade
malo ulja

Izgnjeciti dobro persipan masu da omeksa,dodati joj orahe,sec. u prahu,kafu i aromu punca.Odvajajte jednake kolicine mase i formirajte valjcice.Otopljenom cokoladom prelivati valjcice i ostaviti da se ohlade.Dekorisati belom cokoladom.

ANDALUZIJSKI ROLAT

200 gr posnog ml. keksa
100 gr pecenih ml. lesnika
100 gr kokosa
200 gr sec. u prahu
5 kasika tople vode
200 gr margarina
kesica posnog slaga
malo crvene boje za kolace
kristal secer

Rastopljeni margarin sjedinite sa keksom,lesnokom,kokosom i sec. u prahu,pa dodajte slag s polovinom navedene vode na kesici.Stavite u frizider na 2 sata.U dve trecine dodajte crvenu boju,pa na providnu foliju razvaljatecrvenu masu,a preko nje po sredini preostalu zutu.Pazljivo urolajte uz pomoc folije i obilno pospite kristal secerom.Ostaviti da se stegne.

EUGENIJE

100 gr ml. pec. lesnika
100 gr sec. u prahu
malo ruma
malo gotovog belog fondana
mrvice posne cokolade

Mlevene lesnike i secer prelijte s toliko ruma da dobijenu masu mozete da oblikujete u kuglice.Kuglice prelijte razredjenim i zagrejanim fondanom i odmah uvaljajte u mrvice cokolade.

SUSAM TAJNA

200 gr susama proprzenog
180 gr secera
65 ml vode
2 kasike stonog maragarina
malo ektrakte vanile
Glazura: 150 gr posne cokolade
malo narendane kore narandze
orah

Susam prohladiti i smleti da se dobije pasta(u blenderu),dodati margarin i sjediniti.U serpici sipati secer i vodu i dobro uspinovati.(kad provri kuvati jos osam minuta)Tad skloniti sa vatre i dodati vanilu i pastu od susama.Izliti u podmazan pleh,ostaviti preko noci da se ohladi.Seci kocke i umakati u glazuru.

SAMBERI OKICE

1 list oblande
Za grilijas masu:
0,5 kg secera

250 gr posne cokolade
250 gr margarina
250 gr gotovog fondana
Fondan glazura:
250 gr sec. u prahu
2 kasike vode
kasicica ulja
Dekoracija
dzem od kajsija

Prvo karamelizujte secer za grilijas.Samleti ga kad se ohladi.Pomesati grilijas sa margarinom,gotovim fondanom i otopljenom cokoladom,umutiti i ostaviti da se ohladi.Od oblande seci manje krugove,za svaku staviti kasicicu mase i rukom oblikujte pogacice.Svaku preliti gotovim fondanom i kad se stegne staviti suzicu dzema.

Sve kolacice,naravno,mozete seci i ukrasavati po zelji.Ovako je pisalo u receptima.Ko ih isproba pre mene neka javne kakvi su.Pozdrav :):):):):):):):):)
 

Back
Top