SINGIDUNUM

hmmm.. meni sad nije nesto jasno pa ako mozeta da mi pojasnite.. ja sam mislio da pored engleskog jezika moze da se bira francuski i spanski.. e sad sam gledao na on line prijavi i bira se izmedju italijanskog, spanskog i nemackog.. a francuskog nigde.. :confused: pa sad.. da li sam se ja to is3povao pa nikad nije ni bilo francuskog, ili je to nesto novo.. inace mislim za FTHM

i da.. da li neko zna da li ce se povecavati cene, to sam negde cuo...
 
sto se tice francuskog...mislim da bio u opticaju ali malo ljudi je htelo taj jezik...tako sam bar cula
a sto se tice skolarice...svake god se povecava za 100/200 eura...
najbolje bi bilo da okrenes studentsku sluzbu i da se lepo informises
pozzz
 
hmmm.. meni sad nije nesto jasno pa ako mozeta da mi pojasnite.. ja sam mislio da pored engleskog jezika moze da se bira francuski i spanski.. e sad sam gledao na on line prijavi i bira se izmedju italijanskog, spanskog i nemackog.. a francuskog nigde.. :confused: pa sad.. da li sam se ja to is3povao pa nikad nije ni bilo francuskog, ili je to nesto novo.. inace mislim za FTHM

i da.. da li neko zna da li ce se povecavati cene, to sam negde cuo...

Da, ranije je bio francuski jezik u opticaju ali zbog nedovoljnog broja zainteresovanih studenta taj jezik vise nije u ponudi.
Za cenu se jos uvek ne zna, ne mora da znaci da ce se povecavati...
Najbolje je da se za to informises u nasoj studentskoj sluzbi
 
Jel' moze jos malo info o intervjuu za turizam. Svi mi kazu obicna konverzacija o bilo cemu. Pa o cemu ste bas vi pricali? Kako je sve izgledalo? Ko je sve bio prisutan? Kako taj susret pocinje i zavrsava se?
 
Pre 3 godine kad sam ja polagala, u ucionici je bilo 20-ak buducih studenata, dekan + jos 2 profesora. Pitaju jednog po jednog, sto se tice dela na engleskom, ako nisi iz Beograda pitace te da ispricas nesto o svom gradu, a ako jesi onda neke opste stvari tipa- tvoj hobi, sta radis u slobodno vreme, sta volis......
 
Kaubojka, hvala.
Jel imas neki savet u vezi sa intervjuom? Sta ti se cini da je odlucujuce pri odabiru kandidata, znanje engleskog, uspeh iz srednje ili nesto trece? Jel imas ideju sta je to sto bi komisiji moglo da bude vazno, sto nece odbiti?
Necu puno da davim, ali polako pocinje da me hvata frka.
Da li postoji mogucnost, ako me tu ne prime da upisem nesto drugo pa da se kasnije prebacujem. Jel znas za neki takav slucaj?
 
Hmm.... pa normalno da je bitniji taj interviju jer donosi 60 poena!
A cula sam da su poostrili kriterijume, sta god to tacno znacilo...
Najbitnije ti je da se opustis!
I naravno, podeli svoje utiske nakon razgovora sa drugima ovde na forumu :)
 
Kao sto sam obecala, javljam se sa utiscima sa intervjua.
Polazeci od pretpostavke da engleski svi uce bar 4, a vecina 8 godina, ocekivala sam da je potreban mnogo veci nivo znanja da bi se intervju uspesno obavio, od onog koji se trazio. Za sebe bih rekla da se engleskim sluzim, ali nikako da ga jako dobro znam. Na prijemnom je bilo nekoliko ljudi koji su govorili tecnije od mene, sa boljim izgovorom i tako to, ali ih je bilo puno koji ne bi nikada prosli da sam ih ja ocenjivala. Bilo je ljudi koji nisu razumeli pitanje, koji su odgovarali pola na srpskom, pola na engleskom (da, da I understand), frljali se sa vremenima... Moj zakljucak je da onaj ko je u srednjoj imao makar klimavu cetvorku nema sanse da ne prodje prijemni. Tako je bar bilo ovog puta. Svi koji su bili tog dana na intervjuu su primljeni. Mozda je nesto rigoroznije na inervjuima koji su krajem maja, jer se tada upisuje samo onoliko koliko je mesta ostalo, ali to je samo pretpostavka. Eto toliko mi sada pada na pamet.
 
Da li neko zna kakv je prijemni za poslvonu informatiku? Koliko su teska pitanja i da li je pametnije pisati esej ili polagati testove?
I kako ide ono sa prijavom? Kada uplatim, sta onda? Kako se prijavljuje prijemni? Sve mi je na sajtu nekako zbunjujuce :(
 
Imas interview na engleskom...pitaju te kao neke gluposti tipa zasto hoces to da upises, koju si skolu zavrsila, odakle si, bla,bla...nikada ne traje duze od par minuta...u sustini, veoma lako...moja drugarica je polozila taj prijemni pre par nedelja...ja sam sada u subotu polozila za informatiku :) Prijemni je jos sledece subote...
 
ja sam sada zavrsila srednju, smer turisticki tehnicar, i zelela bih da nastavim nesto vezano za turizam, ali engleski mi je slaba strana...ne znam kakve su mi sanse da prodjem taj intervju na engleskom....jel ima neki prijemni na singidunumu, ili samo taj intervju? i kada se polaze to sve? ako moze neko ukratko, posto mi se vec smucilo trazenje po netu....!?:(
hvala unapred!
 

Back
Top