SINGIDUNUM

E pa zdravo svima! Interesuje me sledece. Studiram državni pravni pa sam jelte zakovala sa tim pa razmišljam o singidunumu u NS tj pravno-politicke studije. Pa jel ima neko da posavetuje, koliko je to pametno. Ili da neko ko vec to studira kaze par reci o samom studiranju na tom smeru. :)

Ja sam bila prethodne godine student tog fakulteta. Odlican je. Ispisala sam se samo iz razloga sto sam videla da politika ipak nije za mene. Da sam se pronasla u tome,ostala bih do kraja. Toplo preporucujem taj falultet. Kadar je odlican,predmeti takodje. ;) Neces pogresiti ako ga upises. Nije preterano tezak,neki profesori ce ti dodatno olaksati ucenje. Sa njima,kao i sa asistentima u svakom trenutku mozes da se konsultujes,uvek ce ti izaci u susret. :)
 
Hej pozdrav svima! Interesira me koliko je singidunum odsjek za psihologiju na fmk-u europski priznat tj. da li bi mogla raditi u drugim zemljama u Evropi kad bih završila taj studij?
Da li vrijedi ta diploma i ima li smisla dolaziti iz susjedne zemlje studirati psihologiju izvanredno?
 
Pozzdrav. Jedno pitanje da li je neko polagao na singidunum ove godine prijemni (fakultet za hotelijerski i tur, menadzment-intervju) i ako moze da mi kaze da li je neko spremao neku pricu pre polaganja, da li treba ja nesto posebno da spremim i koliko engleski treba dobro da se zna. Hvala unapred pozz
 
Треба Вам лектор? Професор српског језика са искуством, магистар филолошких наука, врши повољно онлајн лектуру и коректуру свих врста текстова - семинарских, дипломских, мастер, магистарских радова, рукописа, књига, превода, онлајн издања и слично.
Можете контактирати са мном путем тел. 064/482-22-25.
Посетите сајт http://www.pitajtelektora.com.
 
Da li neko studira Poslovnu ekonomiju i koji smjer? Odmah na prvoj godini se bira smjer? Ja sam cula da svi koji prijave upisu i da upis traje cijelo ljeto, znate li nesto o tome? Hvala unaprijed :).
 
Zdravo svima,
planiram da upisem master studije Socijalnog rada na FMK-u na Singidunumu, pa me zanima jer ima neko ko to studira? Zlata mi je vredna bilo kakva informacija od nekog studenta sa tog smera, jer je upis naredna 10 dana...
 
Ja sam student Informatike i računarstva na Singidunumu od ovog ponedeljka, i do sad mogu samo da pohvalim ovaj fakultet.

Sam pristup prisutnih me je oduševio, kao i sam izgled fax-a. Posle upisa sam dobio Username i Password preko kog mogu da pristupim sajtu i vidim sve svoje informacije, kao i zadnje uplate, mogu čak i da prijavim ispit :)

Nadam se da će i predavanja ispuniti moja očekivanja, jer sam stvarno upisao ono što volim i što želim da radim.
 
Pozdrav Ljudi!
Ja sam Aleksej, i ja dolazim iz Afrike, Bocvana. Veoma sam zainteresovan da se upisujem u Univerzitet Singidunum ove godine, ali treba mi neke informacija

1) Imam IGCSE diplomu (International General Certificate of Secondary Education) i shvatam da svi moji dokumenti bi trebalo da prođe kroz nostrifikacije. Ali ja ne znam gde da uradim ovo.
2) Nisam našao nikakve informacije na sajtu Singidunum u vezi naknade za godinu . Da li neko zna šta su naknade za ovu godinu?
3) Kada su prijemni ispiti i kada moram da se registrujem?

Hvala vam puno!
 
Poz, zanima me koliko kvalitetno znanje se moze steci na Informatici i racunarstvu. Prakticno se trenutno odlucujem na osnovu te informacije izmedju nekih strukovnih visokih skola i ovog fakulteta. :-)
 
Poz, zanima me koliko kvalitetno znanje se moze steci na Informatici i racunarstvu. Prakticno se trenutno odlucujem na osnovu te informacije izmedju nekih strukovnih visokih skola i ovog fakulteta. :-)

Poz, zanima me koliko kvalitetno znanje se moze steci na Informatici i racunarstvu. Prakticno se trenutno odlucujem na osnovu te informacije izmedju nekih strukovnih visokih skola i ovog fakulteta. :-)

Može se dobiti veoma kvalitetno znanje ako si zainteresovan za te oblasti. Na Informatici i Računarstvu ima dosta predmeta koji se bave Kriptografijom i Informacionom bezbednošću (ima bar nekoliko obaveznih predmeta). To nije loše ako te zanima i spreman si da se tome posvetiš - dobar posao je garantovan, jer Singidunum ima odličnu saradnju sa firmama koje se bave zaštitom informacija a mislim da čak sam fax osniva neku firmu u saradnji sa Italijanima.

Što se tiče programiranje uči se:
1. Java (gotovo u svakom semestru se radi bar malo Jave a detaljno se radi na predmetima Programiranje1, Strukture podataka i algoritmi, Programski jezici, Zaštita u informacionim sistemima...)
2. C++ (samo iz jednog predmeta - valjda da se utvrdi znanje OOP - koliko se sećam ne pišu se grafičke aplikacije bar ne za ocenu)
3. PHP (i prateće web tehnologije HTML, CSS, JavaScript, MySQL - u 4. godini se verovatno radi i neki framework)
4. Matlab (u okviru predmeta Uvod u teoriju informacija i kodovanja - pišu se programi za kompresovanje :) )
5. Python (se uči izborno u okviru predmeta Veštačka Inteligencija)
6. C# (u 4. godini izborno u okviru odgovarajućeg praktikuma - naravno uz C# se uči i ASP.NET i druge tehnologije)

Računarske mreže se takođe uče dosta - radi se praktično u Cisco softveru (sa asistentima koji su sertifikovani).
Obrati pažnju da gotovo nema "hardveraških predmeta" tako da nema programiranja u Asembleru i predmeta tipa "Sistemi u realnom vremenu"... Singidunum ima Fakultet za elektrotehniku (pa ako te takve stvari zanimaju onda bolje to to pogledaj).

Engleski imaš sve 4 godine i ako ideš redovno nema šanse da ga ne naučiš. (Trebalo bi da dostigneš C1 nivo znanje - dovoljan da može da nastaviš studije u inostranstvu). Drugi strani jezik učiš dve godine - ukoliko uzmeš neki "normalan jezik" tipa Španski, Italijanski, Ruski, Nemački - naučićeš na nekom A2/B1 nivou, ako se pak odlučiš za Japanski ili Kineski sve što ćeš imati je zanimljiv podatak u CV-u :D

Šta se i kako uči najbolje pogledaj na stranici predmeta: http://predmet.singidunum.ac.rs/course/index.php?categoryid=1

Ne znam odakle si - U Novom Sadu se otvara novi smer "Softversko i informaciono inženjerstvo" koji je po meni praktičniji, jer studentu pruža veći izbor predmeta tj. pruža studentu da se usmeri ne samo na kriptografiju (kao na informatici) već i na neke druge oblasti. Taj smer je nov - ove godine se upisuje prva generacija - Python će biti prvi programski jezik koji će se učiti. Smer predstavlja kombinaciju FTN i Singidunuma.
Napominjem da ovaj smer koliko ja znam još uvek nije akreditovan. Obavezno pre upisa proveri da li je studijski program bar u procesu akreditacije. Iako u IT diploma nije jako bitna (u privatnom sektoru) akreditacija je bitna u slučaju nostrifikacije diplome ako se odlučiš da odeš preko grane.

Takođe ima i smer "Informacione tehnologije" gde se uči sve a ne nauči ništa - 70% predmeta su ekonomski ! Programiranje se uči samo iz jednog predmeta. Tu ko očiti prvu godinu završio je fax. :D Tako da ako želiš posao i znanje ovaj smer zaobiđi i ne veruj glupostima da je taj smer Singidunum varijanta FON-a, jer sličnosti NEMA ! Na FON-u ima svega ali se može naučiti programiranje - na ovom smeru ne! Po meni ovaj smer je za ljude koji već godinama rade i neko ih iz nekog razloga cima što nemaju diplomu.

Obrati pažnju da Informatika na Singidunumu nije baš lagana (ne kažem je fax težine EFT-a i sl. ) ali traži se znanje čak i za šesticu.(Pogotovo na stručnim predmetima). Meni se čini da se iz godine u godinu kriterijumi za prolaz povećavaju (verovatno sa brojem studenata). Za veće ocene se treba JAKO puno truditi. Ima predmeta gde je gotovo nemoguće dobiti 10. Stipendije (nagrade) na Singidunum jako retko ko dobije sa Informatike/Elektrotehnike, jer ih pokupe ovi sa turizma i ekonomije :D Obnova godine je 50% školarine + broj poena nepoloženih ispita x 20-30€. Inače odnos cene i kvaliteta je zaista solidan.
Nemoj da te zavara "Faks je privatan njima je u interesu da me ne ruše". Ti svake školske godine potpisuješ ugovor o studiranju i oni će svoje pare dobiti svakako :D

Da rezimiram: Ne upisuj informatiku ako te ne zanima programiranje i kriptografija - bacićeš pare :) Oni na upisu kažu da predznanje programiranja nije potrebno ali daleko je to od istine.
 
Pozdrav Ljudi!
Ja sam Aleksej, i ja dolazim iz Afrike, Bocvana. Veoma sam zainteresovan da se upisujem u Univerzitet Singidunum ove godine, ali treba mi neke informacija

1) Imam IGCSE diplomu (International General Certificate of Secondary Education) i shvatam da svi moji dokumenti bi trebalo da prođe kroz nostrifikacije. Ali ja ne znam gde da uradim ovo.
2) Nisam našao nikakve informacije na sajtu Singidunum u vezi naknade za godinu . Da li neko zna šta su naknade za ovu godinu?
3) Kada su prijemni ispiti i kada moram da se registrujem?

Hvala vam puno!

Na ovom sajtu ćeš verovatno naći sve informacije: https://singidunum.ac.rs/admission/
 

Back
Top