Serije od kojih ste odustali

Gledao sam Rim pre više od desetak godina. Sećam se da su Kleopatru prikazali potpuno drugačije od onoga što sam očekivao, kao ružnu i nikakvu seksualnu predatorku. U nekom trenutku je pozvala kod sebe tog ćelavog koji je najbolji prijatelj glavnog junaka. Posle devet meseci, Cezar okuplja vojsku i pokazuje im svog i Kleopatrinog sina. Svi aplaudiraju, uključujući i ta dva glavna lika ali onaj ćelavi nekako neiskreno :lol:
 
Gledao sam Rim pre više od desetak godina. Sećam se da su Kleopatru prikazali potpuno drugačije od onoga što sam očekivao, kao ružnu i nikakvu seksualnu predatorku. U nekom trenutku je pozvala kod sebe tog ćelavog koji je najbolji prijatelj glavnog junaka. Posle devet meseci, Cezar okuplja vojsku i pokazuje im svog i Kleopatrinog sina. Svi aplaudiraju, uključujući i ta dva glavna lika ali onaj ćelavi nekako neiskreno :lol:
Da, serija nije potpuno istorijski tacna, onoj dvojici vojnika je dat mnogo veci znacaj nego sto su imali u istoriji radi vece dramaticnosti. Inace interesantno je da nigde ne postoji pisani dokaz da je Kleoplatra bila dobra riba tako da su tu verovatno pogodili.
 
Da, serija nije potpuno istorijski tacna, onoj dvojici vojnika je dat mnogo veci znacaj nego sto su imali u istoriji radi vece dramaticnosti. Inace interesantno je da nigde ne postoji pisani dokaz da je Kleoplatra bila dobra riba tako da su tu verovatno pogodili.

Kleopatra je bila Grkinja, ergo ne može da bude dobra riba, sve su kratkonoge, crnomanjaste i ufrćkane. Ne videh lepu džo droping Grkinju u životu...
 
Ne pamtim od čega nisam odustala.
Posle prve sezone Vikinga, jer se samo ona temelljila na sagama, dok su ostale izlupetali. Probala sam da nastavim, ali mi je išlo na živce što više ne prate legendu, i odustala sam.
Posle prve sezone Mindhunter-a: prosto me više nije zanimala radnja.
Posle dve sezone Sherlock-a: prvom sam sam bila oduševljena (i još uvek mislim da je sjajna), ali onda su otišli bestraga, i izgubili na novini i zanimljivosti.
Posle prve sezone Stranger Things: prva je bila odlična, i mislim da je tu trebalo i stati. Kako čitam po internetu, i mnogi se drugi slažu sa mnom.
I tako dalje, i tako dalje.

Ja sam jedna od ono troje ljudi na svetu koji nisu gledali Game of Thrones. :mrgreen: Odgledala sam samo 15 minuta prve epizode, i smorila se. Nikad mi više nije palo na pamet da probam ponovo.
 
Ne pamtim od čega nisam odustala.
Posle prve sezone Vikinga, jer se samo ona temelljila na sagama, dok su ostale izlupetali. Probala sam da nastavim, ali mi je išlo na živce što više ne prate legendu, i odustala sam.
Posle prve sezone Mindhunter-a: prosto me više nije zanimala radnja.
Posle dve sezone Sherlock-a: prvom sam sam bila oduševljena (i još uvek mislim da je sjajna), ali onda su otišli bestraga, i izgubili na novini i zanimljivosti.
Posle prve sezone Stranger Things: prva je bila odlična, i mislim da je tu trebalo i stati. Kako čitam po internetu, i mnogi se drugi slažu sa mnom.
I tako dalje, i tako dalje.

Ja sam jedna od ono troje ljudi na svetu koji nisu gledali Game of Thrones. :mrgreen: Odgledala sam samo 15 minuta prve epizode, i smorila se. Nikad mi više nije palo na pamet da probam ponovo.

Sta te je razocaralo u Mindhunteru, meni su ok obe sezone...
Sherlockom sam bio odusevljen prve tri, cetvrta njah..
Za Stranger Things se slazem, s tim da je meni i druga bila odlicna, a od trece pad...
 
Mada Mindhunter jeste serija vise ovako za fanove, ako te ne zanimaju serijske ubice moze da bude dosadno..
Meni je bilo interesantno da pratim ponasanje agenata, posebno Forda i to kako se on uklapa u celu pricu..
A druga sezona sa usvojenim sinom od drugog detektiva Tencha je jeziva.........
 
Sta te je razocaralo u Mindhunteru, meni su ok obe sezone...
Ni sama nisam sigurna, bilo mi je zanimljivo da vidim kako će ispratiti sam nastanak pojma "serijski ubica" i kako je došlo do toga da on uopšte postane odrednica za sebe. Borba agenta kojem je to prvom palo na um, koji je prvi skopčao vezu i koji je naterao sve ostale da shvate. Serijske ubice su fenomen koji mene lično zanima, i tako sam i znala o čemu će se u prvoj sezoni raditi, jedino sam htela videti kako će biti predstavljeno. Kad je to bilo obavljeno, nekako sam izgubila zanimanje.
 

Back
Top