Secham se

сећам се како сам збарила најбољег фрајера у клубу, одвела га на Калиш и .... :zper: те давне 89 :mrgreen: :vatromet: .............. а било је много бољих риба око мене тада :zper::whistling::manikir: :rumenka::cao:
 
Secam se te godine kada sam znao ime svake ulice
kada sam sedeo u prolazu i cekao da padne mrak.
Leto je bilo vrelo kao vino kad se prolije
i rekla je da u mojoj glavi cuje gitare i bubnjeve.

Secam se te godine kada sam znao ime svake devojke
u mojoj ulici smo svirali i cekali da padne noc.
Leto je bilo vrelo kao vino kad se prolije
i samo je zvuk gitare znao da me opije.

Secam se te godine i njene crvene letnje haljine
i kad je legla kraj mene, ukljucila radio, note su zaplovile.
Rekla je dodji blize da te bar jednom osetim
Dodirni me malo nize, a ja sam gledao u oblake.
 
nači,
sačekale su te ljudske pizzde, znači funjare ljigave, najgora jaja, brate, i čmarovi
i nači
overili su te sa đale direkt u vugla, Magnumom 357,
nači,
sečam se toga k'o da je bilo juče, e...
 
secam se kad smo pili votku, jer nismo umeli da kazemo ono sto nam je bilo srcu..jedna , druga, treca..:)
secam se tvog miris, 20 i vise godina posle. i usana. secam se onog mostara, i vranjanke...i ..boze, kako se secam..svega.:)
 
jos da dodam, a secanja naviru leute moj :)
udarala je glavom u plocice pod tusem
mislio sam onako pijan da zena sa tako tvrdom glavom mora da vredi svakog truda koji sam ulozio ne bi li dosao do nje
i na terasi nas je gledao celavi stari komsija od preko puta, radovao se i gundjao, valjda mu je smetalo sto nema rumantike u tom divljem cinu, a kad bi samo znao za tupe makaze i baltik vodku ne bi tako mislijo
i klizala su mi se bosa stoplala po zaledjenim plocicama terase...:rumenko:

Zoki yebote sta bi Bajaga dao da ume da pise takve textove..
 
sećam se kako je moj deda voleo da obuče dokolenice,veže maramu oko glave i gleda Cigani lete u nebo.
Misliš da je neko smeo da zucne za vreme filma?
Jedino je bilo dozvoljeno da se kaže „Pira mange romale, pira mange čavale”,na šta bi on samo podigao štap malo od poda, pa ga opet tupnuo dole.

Inače, guma na štapu je morala redovno da se menja svaka dva meseca.
Štap je obrni okreni,neophodna stvar.
Ne znam kada je tačno došao taj dan i KO je bio taj što je rekao „e,od danas štapovi IŠ iz mode!” ali tom čoveku ja sigurno ne bih digao spomenik.

U stvari, ja dedu nikad nisam ni imao,ali kad god me stegnu krsta volim da izmislim neku tradiciju tako što ću da je potpomognem lažima, a hodanje štapom.
I to je ok.
To mi je na babu.
Baba je sećam se, lagala ko đavo..
 
sećam se kako je moj deda voleo da obuče dokolenice,veže maramu oko glave i gleda Cigani lete u nebo.
Misliš da je neko smeo da zucne za vreme filma?
Jedino je bilo dozvoljeno da se kaže „Pira mange romale, pira mange čavale”,na šta bi on samo podigao štap malo od poda, pa ga opet tupnuo dole.

Inače, guma na štapu je morala redovno da se menja svaka dva meseca.
Štap je obrni okreni,neophodna stvar.
Ne znam kada je tačno došao taj dan i KO je bio taj što je rekao „e,od danas štapovi IŠ iz mode!” ali tom čoveku ja sigurno ne bih digao spomenik.

U stvari, ja dedu nikad nisam ni imao,ali kad god me stegnu krsta volim da izmislim neku tradiciju tako što ću da je potpomognem lažima, a hodanje štapom.
I to je ok.
To mi je na babu.
Baba je sećam se, lagala ko đavo..

:heart:
 
Secam se susreta posle 5-6 godina..
A ribi pune oci suza,dal od srece ili ocaja,ne znam:hahaha::rotf:
I mog glupog pitanja kao da smo celi dan bili zajedno"hoces sladoled"?:roll:
Kakav sam ja konj ponekad:rumenko:
 
..da sam je poljubio u vrtitju i sve vaspitačice mislile da sam neko čudo od deteta-manijak
a svi me zahebbavali mesecima i godinama posle toga
naši se roditelji u toj priči zbližili, pa se mi druzzili a ja je tad gledao kao objekat :rumenko:
objekat za ljubljenje
a bila starija od mene 2 meseca :rumenko:
 

Back
Top