SAVRSEN ZIVOT TINEJDZERA

meni je odličan ovaj moj život...moji svi drugovi se žale kako ih roditelji smaraju-ja sam prezadovoljna svojim roditeljima,ali kad čujem da djecu biju zbog ocjene-dođe mi da se ispovraćem-ja sam odličan đak(tačnije lučaš)i kad sam došla jednom kući iz škole,otvaram vrata i govorim iz svega mozga:tata,mama dobila sam jedinicu iz fizike(čuo me je čitav komšiluk),a oni 'ladno:velike štete..popravićeš,ja kad to pričam drugaima,oni mi ne vjeruju...-ali meni vjeruju roditelji,nikad ih nisam slagala,pa su onda popustljivi (nekad i previše,ali meni to odgovara:mrgreen:...)
 
HEH..
u osnovnoj sam bila djak generacije..
a u srednjoj popustila i dosla jednom kuci sa tri keca..
mama mi je samo rekla: -sad se baci na ucenje.
i jesam..
i polozila odlicno..
nikad me nije udarila zbog skole..
sto puta pobegnem, i kazem joj..
a ona me izvlaci kod razredne..
a ja joj vracam tako sto pocnem da ucim i polozim odlicno.. he he..
 
sawrshen ziwot....hmmmm..nema shkole...zaljubljena wolim i woljena sam od strane onog koji me je zasluzio..mogu da radim shta hocu (u granicama normale)ziwim sa drugaricama koje me jedine mozda razumeju..nema roditelja da mi kenjaju za swaku sitnicu....koje mashtanje...nikada necu takaw ziwot imati..:sad:
 
Keeper:
a zashto imam osecjaj da bi svako "savrshenim zhivotom" nazvao zhivot ispunjen stvarima kojima tezhish i koje zhelish?
zar je samo meni "savrsheno" kada postoji idealno prozhimanje punog i praznog, losheg i dobrog, srecjnog i tuzhnog? :| ... zbog chega bezhati od tuge, samocje, praznine, patnje? zar je strah tako jak, a nashi zhivoti tako bitni da se ne sme dozvoliti tako neshto? zar nismo svesni toga da mozhesh docji do vrha samo ako se zaletish od dna?

dobro razmishljash
a i ne moze se stalno biti srecan
sreca i tuga idu jedno sa drugim jer ne mozesh znati da je sreca sreca ako nisi osetio tugu a i obratno
 
dale92:
pa zato sto da je zivot savrsen on bi bio dosadan...
to savrsen zivot mi i lici na ono da nemas nikakav cilj u zivotu nego uzivas jbg jer imas sve sto ti srce zeli...e bas zbog toga i jeste smoran takav zivot...a posto sve sto je lepo ne traje vecno onda se dzabe izdangubi veci deo zivota...
Svako ima drugaciju viziju savrshenstva.Tako da "savrshen" zivot ne mora i ne treba da bude dosadan...
 
forgotten vampire:
svaki tinejdzer se svakodnevno suocava sa nekim problemima za koje misli da su neresivi, a to nije tacno. svaki tinejdzer je bar jednom pozeleo da zivi drugacije.
sta je po vama savrsen zivot? da li to uopste postoji?
mozda cete me smatrati cudnom, ali za mene je savrsen zivot sledece:
mala kucica na plazi, roditelji puni razumevanja, kao kucni ljubimci zmija i tarantula, tisina.. samo moja soba, ja i sveska sa mojim pesmama... i ljubimci..

koliko sam ja shvatila...savrsen zivot ne postoji...nista sto bi trebalo da se definise kao savrseno nije realno...jer mislim da savrsenstvo ne postoji...
svaki tinejdzer prolazi kroz isto...pre ili kasnije..svi se suocavamo sa istim problemima...neki vise neki manje...to je jedan period zivota kroz koji treba proci...
 
Limunovo_Drvo:
Savršenstvo ne postoji...Savršen je samo Bog...
A i kao svaki tinejdžer,tripovi ****š život,sranje je,ovo ono...a šta će sve biti lijepo u životu...
I ti tripovi samoubistvo i to,što da se ubijem zbog djevojke kad nije jedina,kad ona može bez mene,mogu i ja bez nje...i utjeha u drogi,to je još gore sranje,nema šanse da ostaneš da ''lakim'' drogama uvijek,moraš pući jednom skroz...
Život je lijep onome ko zna da ga živi...

Odprilike se slažem...
 
Mislim da savršenstvo ne postoji...ali valjda u životu stalno nečemu težimo i činimo sve da nam bude bolji.Savršen život bi bio jedan veoma monoton put, ovako mi je lepše malo uspona i padova umeju da začine život(samo da padova nije previše):)
 
princess92:
sawrshen ziwot....hmmmm..nema shkole...zaljubljena wolim i woljena sam od strane onog koji me je zasluzio..mogu da radim shta hocu (u granicama normale)ziwim sa drugaricama koje me jedine mozda razumeju..nema roditelja da mi kenjaju za swaku sitnicu....koje mashtanje...nikada necu takaw ziwot imati..:sad:

ihihii, mojne se smaras, postoji velika verovatnoca da ces tako ziveti kad upises fax... sve sto si rekla je tu ;)
 
PA, NI MOJ NIJE ZAVRSEN, ALI TO MI NIJE NI POTREBNO. ONDA BI BILO JAKO DOSADNO, NE BISMO IMALI NIKAKVE TEZNJE. ALI VOLIM SVOJ ZIVOT, I UZIVAM U NJEMU. RODITELJI ME PONEKAD SMARAJU, ALI TO JE SASTAVNI DEO ZIVOTA,I TO CE PROCI. SAD, DOK SAM U OVIM GODINAM VEROVATNO ZIVIM NAJBEZBRIZNIJE, JER KAD ODRASTEMO STICICE NAS GOMILA PROBLEMA, I SHVATICEMO DA SU NASI NAJVECI PROBLEMI IZ MLADOSTI ZAPRAVO BILI SMESNI.
 

Back
Top