SAVRSEN ZIVOT TINEJDZERA

Па овде се прича о ''савршеном животу ТИНЕЈЏЕРА'', а изузетно је мали број тинејџера (а и старијих) који размишљају као ти или слично.
 
ja samo znam da kad bi ovako mali imao sve sto pozelim da bi me to brzo smorilo evo recimo imao sam mnogo toga sebi dragog sto imam pa me brzo to prodje...
jednostavno sagledavam zivot takav kakav jeste tezim za boljem da nesto uradim stvorim zaradim da mi bude bolje sutra...a i kad krene nesto na gore ne osvrcem se nego teram dalje i sucavam se s tim..u sustini tezim za boljim i lagodnijim zivotom a da bih postigao moram da se potrudim...
 
pa zato sto da je zivot savrsen on bi bio dosadan...
to savrsen zivot mi i lici na ono da nemas nikakav cilj u zivotu nego uzivas jbg jer imas sve sto ti srce zeli...e bas zbog toga i jeste smoran takav zivot...a posto sve sto je lepo ne traje vecno onda se dzabe izdangubi veci deo zivota...
 
Meni je moj zivot super... Ma svi su roditelji dosadni,neki manje,neki vise... Kod mene su malo dosadni ,ali ne smetaju mi... Pa sa njima ne izlazim napolje... Samo ih vidjam kad dodju7 sa posla i uvece... OK su... A kada bi bili popustljivi, ja bih postala antihrist... Roditelji su tu da smarajuci te odrze koliku-toliku ravnotezu i sprece te da uradis neke gluposti... Nekad to rade na pogresan nacin...Ja sam srecna dok sam sa svojim drugaricama napolju i dok jedemo gumene bombone i pijemo kokakolu na krovu...A i ja volim ljubimce,ali znas-ko ce svaki dan da se brine o njima... Jedva se mi tinejdzeri brinemo i za sebe,jos nam i to treba...Ja sam svoja dva pokojna hrcka volela,mozda cak i previse... Hranila sam ih svacime...I cokoladom,i grickalicama kad gledam neki film,sedeli smo zajedno...Toliko su postali debeli da se bojim da to n e uradim jos nekom hrcku... Ali ziveli su kod mene i samnom kao metuzalemi... I ne mislim ni za jedan problem da je neresiv...Pih...Tako samo misle oni kojisve shvataju olako ili su previse lenji da nadju resenje ili prihvate alternativu... Nekim tinejdzerkama je cak i veliki problem kada ih roditelji ne puste u neki nocni klub obucene kao i da to nisu... Sve zbog popularnosti... Tako se ne stice karakter,drage moje... Bolje vam je da citate i da ucite,pa posle ide LIVIN` LARGE-kad nesto postignete... Postoje veci problemi od toga da vam roditelji ne daju da lepite neke glupe postere po sobi ili od toga da vam brane da uradite tatoo ili pirsing... Kad shvatite da ima mnooogo gorih slucajeva od vasih- naucicete da postujete zabrane.. I ja imam 15 godina, neki mozda i vise,znam sta je bunt... Ali ako vec zelimo da odrastemo moramo moramo da naucimo da ponekad i razmislimo o necemu kao odrasli... Nije tezak zivot tinejdzera-uopste... Ponekad je glup-ali to su samo prolazne faze...
 
Ne bi bilo ``extra``... Ko zna sta bi nam sve palo na pamet... Dati potpunu slobodu tinejdzerima ili bilo kome ko je mladji od 18 godina bilo bi katastrofalno... Mi smo jos nerazvijene licnosti,kako fizicki,tako i psihicki-pre svega psihicki...
 
ja vodim jedan skoro sasvim savrsen zivot....(posto je skoro to znaci da nije...ali ja smatram da sam sasvim blizu) inace, zivim sa uzom i sirom porodicom.... U desetoclanoj porodici. Znaci od gramgram parents-a, pa gram pa matorci i ja, starija sestra, mladja sestra i brat. Zar to nije otkaceno? Uvek je ludnica, bas onako pozitiva... Naravno zivim na selu, imam ogromno dvoriste, kucu i samo svoj prostor.... Jedini shit su desavanja sto sportska sto muzicka, ali uz dobru org. ima i toga..... Eto...
 
pa meni recimo roditelji dopustaju skoro sve...
ali imam neke granice normale i znam sta valja a sta ne i to naravno oni kontrolisu sto mi je i drago ali ne bi mi branili da recimo pirsing ili da se ofarbam jer jednostavno razumeju da sam u tim godinama gde trebaju da mi daju lufta da me prodje takva faza...ne trebaju bas da budu ni strogi a ni popustljivi...
nego da postoji neka paralela...a da bih svakako ispao fer ne trazim mnogo a najveca zahvala za sve je samo da budem covek i da sacuvam njihov ugled i postovanje tj.ono najvaznije....
 
Bilo bi extra da te roditelji pustaju da radis sta hoces,ali nije sve tako savrseno
ne bi bilo ekstra ;) smorilo bi te nakon nekog vremena.
meni roditelji nikad nisu postavljali neke zabrane, niti su mi govorili nesto tipa 'kad postanes punoletna, moci ces da blablabla' .
s druge strane, neke moje drugarice imaju roditelje iz kamenog doba. one jedva cekaju da postanu punoletne da bi mogle da rade ono sto hoce. dakle, strogi roditelji izazivaju upravo to cega se plase ;) kad roditelji kazu NE MOZE i ne objasne zasto, zaboga, ne moze (objasnjenje nije ZATO STO JA TAKO KAZEM ;) ) onda ce dete, naravno, jos vise to da zeli.
deca tolerantnih roditelja nemaju tu neku potrebu da teraju inat - kakav je to inat, kad smes to da radis? :P
 
forgotten vampire:
svaki tinejdzer se svakodnevno suocava sa nekim problemima za koje misli da su neresivi, a to nije tacno. svaki tinejdzer je bar jednom pozeleo da zivi drugacije.
sta je po vama savrsen zivot? da li to uopste postoji?
mozda cete me smatrati cudnom, ali za mene je savrsen zivot sledece:
mala kucica na plazi, roditelji puni razumevanja, kao kucni ljubimci zmija i tarantula, tisina.. samo moja soba, ja i sveska sa mojim pesmama... i ljubimci..

savrshenstvo ne postoji....ceo zivot se trudish da dosegnesh nechemu....a kada to dosegnesh hocesh sve vishe i vishe i nikada nema kraja.....
 
*milkshake*:
ne bi bilo ekstra ;) smorilo bi te nakon nekog vremena.
meni roditelji nikad nisu postavljali neke zabrane, niti su mi govorili nesto tipa 'kad postanes punoletna, moci ces da blablabla' .
s druge strane, neke moje drugarice imaju roditelje iz kamenog doba. one jedva cekaju da postanu punoletne da bi mogle da rade ono sto hoce. dakle, strogi roditelji izazivaju upravo to cega se plase ;) kad roditelji kazu NE MOZE i ne objasne zasto, zaboga, ne moze (objasnjenje nije ZATO STO JA TAKO KAZEM ;) ) onda ce dete, naravno, jos vise to da zeli.
deca tolerantnih roditelja nemaju tu neku potrebu da teraju inat - kakav je to inat, kad smes to da radis? :P
Ajde, molim te, objasni mi shta cje se promeniti time shto cje postati punoletne?
Da li od tog dana pochinju da zaradjuju?
Da li se sele iz qcje?
Na koji nachin prestaje roditeljska odgovornost nad njima, osim zakonski?
Molim te... :roll:
 
neko ko ocekuje mnogo od zivota nece imati savrsen zivot,uvek ce mu nesto faliti,a ako nista ne ocekujes ili bar ne mnogo, onda ti je sve superrrrrrrrrrr.Meni je super sto sam se upisala u trecu,imam puno prijatelja koji me vole i oba roditelja koji su strava.Sta ce mi vise?
 
Ajde, molim te, objasni mi shta cje se promeniti time shto cje postati punoletne?
Da li od tog dana pochinju da zaradjuju?
Da li se sele iz qcje?
Na koji nachin prestaje roditeljska odgovornost nad njima, osim zakonski?
Molim te...
logika njihovih roditelja je 'do 18e radis kako ti ja kazem, posle mozes sta 'oces'
e i mene zanima sta ce da bude za tih par meseci... :lol:
 
forgotten vampire:
svaki tinejdzer se svakodnevno suocava sa nekim problemima za koje misli da su neresivi, a to nije tacno. svaki tinejdzer je bar jednom pozeleo da zivi drugacije.
sta je po vama savrsen zivot? da li to uopste postoji?
mozda cete me smatrati cudnom, ali za mene je savrsen zivot sledece:
mala kucica na plazi, roditelji puni razumevanja, kao kucni ljubimci zmija i tarantula, tisina.. samo moja soba, ja i sveska sa mojim pesmama... i ljubimci..

Nishta na svetu nije savrsheno...
 

Back
Top