Savremena žena i pas. Dekoracija ili ljubimac?

ubili su je veterinari svojom greskom
napukao joj je ligament na nozi, ali je mogla da funkcionise i sa tim, setale smo izmedju 5 i 10km dnevno i tek na kraju te setnje bi noga pocela da joj drhti
veterinar je predlozio operaciju jer je imala 7 godina i bila na polovini zivota, kako bi imala kvalitetan zivot sa punom aktivnoscu
najavili su nam da ce operacija i rehabilitacija da kostaju oko 2000eu
prihvatimo i odvedemo je
cenu sam navela jer za takvu sumu nisu uradili banalnu stvar pre operacije, obicnu analizu krvi od 5eu kako bi ustanovili da nema slucajno srcanog crva ili parazita od zarazenog krpelja, kojeg je nazalost imala i oni su ga sa totalnom anestezijom samo rasejali po vitalnim organima
operacija je uspela,a pacijent je posle godinu dana umro u najstrasnijim mukama od upale mozga
nas dve smo se borile kao lavovi da je iscupamo iz kandzi smrti
hranila je bukvalno kasikom, pojila iz flase jer zbog paralize jezika nije mogla da uvuce hranu i vodu, drzale joj pravac kad je izvedemo jer je izgubila koordinaciju i hodala samo u krug na desno
na kraju sam morala da zovem veterinara da je uspava
zbog toga imam uzasnu grizu savesti
Јао, сећам се тога са ногом, после тога сам ја отишла и мислила сам да се то средило. Баш ми је жао, недостајале су ми ваше догодовштине :(
 
IMG_20211129_211857.jpg

Maza kada smo je uzeli, krajem novembra 2021. godine.
 
Nina, niko ne misli da svaka osoba koja ima malog psa ima ga zbog imidža, ali brdo devojaka ima psića jer je to sada kao nešto "must have " .
u uvodnom postu piše drugcije ali nebitno..nisam se pronašla u njemu
vec sam napisala zašto ja imam psa i imacu ga dok dišem i zivim jer volim pse a ne zbog mode
ne znam da li imaš psa ali ako nemaš preporucujem ti da uzmes jednog i to malog za stan ako nemaš kucu i dvorište
samo vlasnici psa znaju kakav je to osecaj i šta pas znaci u suživotu sa ljudima
 
Oduvek sam imala pse i mačke, nikad neke rasne, jer me nikad nije ni zanimalo koja je rasa. A onda su došla deca, pa smo opet imali obične kuce, koje su često same dolazile a mi ih zadržavali i usvajali. E onda je sin počeo da dobija kuce, od devojaka, o kojima sada, ja , naravno brinem pa ih više smatram svojima nego njegovim psima :mrgreen: Imamo sve uslove jer živim u kući sa dvorištem, labradorka Kjara a i kućna džukelica Pablo, francuski buldog, s kim pijem jutarnju kafu, jer on jedini ćuti u našoj kući:mrgreen:
 
Oduvek sam imala pse i mačke, nikad neke rasne, jer me nikad nije ni zanimalo koja je rasa. A onda su došla deca, pa smo opet imali obične kuce, koje su često same dolazile a mi ih zadržavali i usvajali. E onda je sin počeo da dobija kuce, od devojaka, o kojima sada, ja , naravno brinem pa ih više smatram svojima nego njegovim psima :mrgreen: Imamo sve uslove jer živim u kući sa dvorištem, labradorka Kjara a i kućna džukelica Pablo, francuski buldog, s kim pijem jutarnju kafu, jer on jedini ćuti u našoj kući:mrgreen:
:rotf::rotf::rotf::rotf:
„Код мене све наопако, кад дођем кући – жена лаје, а пас ми се обрадује.” :hahaha:
 
Nisam ljubitelj pasa.Imam fobiju od njih od djetinjstva.U blizini moje kuce je bila suma u kojoj su se skupljali psi lutalice i pri povratku iz skole uvijek bi se isprijecio copor pasa.Sjecam se da smo kao djeca obilazili okolo jer nije bilo drugog puta do kuce.A nisu uopste bili bezazleni.
Isto tako u ulici je bio i par agresivnih dalmatinaca od kojih nisi mogao proci da ne skoce na tebe.
Ovi mali psi su simpaticni,ali isto tako znaju biti dosadni.Takodje smatram da su psi velika i obaveza,a drzanje psa u stanu mi je nepojmljivo.
Razumijem ko ima dvoriste i uslove,ali stan nije za zivotinje i iz razloga sto u zgradi nisi sam.
Od svih kucnih ljubimaca,najvise volim macke.
S njima se mozes igrati,gnjaviti ih,mekane,pufnaste,nece te ujesti.
Ali i one mi nisu za stan.
Oko njih nema ni pretjeranih obaveza,same se snadju za hranu,prenociste,ne setas ih...
Zapravo,to bi i trebalo tako...pustis macku u dvoriste,ona ima svu slobodu,a tu si ti da joj nekad pripomognes sa hranom,pomazis je...
A ne sad da joj pravis krevet u kuci,izvodis je u setnju,kupujes granule,oblacis dzempere.
 
Nisam ljubitelj pasa.Imam fobiju od njih od djetinjstva.U blizini moje kuce je bila suma u kojoj su se skupljali psi lutalice i pri povratku iz skole uvijek bi se isprijecio copor pasa.Sjecam se da smo kao djeca obilazili okolo jer nije bilo drugog puta do kuce.A nisu uopste bili bezazleni.
Isto tako u ulici je bio i par agresivnih dalmatinaca od kojih nisi mogao proci da ne skoce na tebe.
Ovi mali psi su simpaticni,ali isto tako znaju biti dosadni.Takodje smatram da su psi velika i obaveza,a drzanje psa u stanu mi je nepojmljivo.
Razumijem ko ima dvoriste i uslove,ali stan nije za zivotinje i iz razloga sto u zgradi nisi sam.
Od svih kucnih ljubimaca,najvise volim macke.
S njima se mozes igrati,gnjaviti ih,mekane,pufnaste,nece te ujesti.
Ali i one mi nisu za stan.
Oko njih nema ni pretjeranih obaveza,same se snadju za hranu,prenociste,ne setas ih...
Zapravo,to bi i trebalo tako...pustis macku u dvoriste,ona ima svu slobodu,a tu si ti da joj nekad pripomognes sa hranom,pomazis je...
A ne sad da joj pravis krevet u kuci,izvodis je u setnju,kupujes granule,oblacis dzempere.
Све ок, сем болдованог. И те како гризу и гребу кад им приђеш, а оне не желе.
 

Back
Top